Një vit pas ndarjes Bora Zemani flet për ndarjen nga Vin Veli – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Një vit pas ndarjes Bora Zemani flet për ndarjen nga Vin Veli

Publikuar

-

Moderatorja Bora Zemani i dha fund lidhjes së saj me DJ Vin Veli para afro një viti.
Nga raporti i tyre erdhi në jetë, Arbori. Tashmë ka kaluar kohë nga ndarja dhe sërish fansat janë kuriozë të dinë se si moderatorja po e kalon këtë situatë.

“A ka qenë e vështirë për ty ndarja?”- ka pyetur një nga fansat e saj.

‘Nuk besoj se ka ndarje të thjeshta’- është përgjigjur moderatorja.

Kryesore Show Biz

Kënga e parë e Aurela Gaçes dhe Eli Farës: Zbulohet arsyeja pse u vonuan 25 vite

Publikuar

-

Pavarësisht se kanë 25 vite miqësi, ishte 20-vjetori i festivalit “Kënga Magjike” që do të bashkonte në një këngë dy artistet e njohura shqiptare, Eli Farën dhe Aurela Gaçen.

Kënga “Zemra rratatata” u performua këtë të diel në skenën e emisionit “E Diela Shqiptare”, ndërsa publiku mezi po priste bashkëpunimin e parë mes dy mikeshave.

Dy këngëtaret zbuluan në mënyrë indirekte edhe shkakun e kësaj vonese të gjatë të këtij bashkëpunimi. Në një lojë të përgatitur nga produksioni, Eli Fara zbuloi se ishte pikërisht ajo që e kishte refuzuar ftesën e mikeshës së saj.

Në anën tjetër të receptorit të telefonit, pas të cilit me gjasë ishte dikush që i kërkonte lejë Eli Farës për një bashkëpunim me Aurelën, ajo ia ktheu:

“E di sa shumë punë më ke lehtësuar, se kam shumë koncerte për të mbajtur në Amerikë. Mbaje nëse e do, më shpëtove…”

Si përgjigje të reagimit të Eli Farës, Aurela tha:

“Kam 25 vjet që të lutem dhe ti më shite për kaq pak?”.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Bebe Rexhës i vjedhin gjënë më të shtrenjtë në aeroport:”Mos e blini”

Publikuar

-

Këngëtares shqiptare, Bebe Rexha i është thyer zemra pasi ka humbur gjënë më të shtrenjtë që ka.

Ajo ka hyrë në Twitter për të treguar se në udhëtimin e saj të fundit, dikush i ka vjedhur gjerdanin me emrin e saj “Bebe”, të cilin e mbante pothuajse kudo me vete.

“Më është thyer zemra. Dikush në aeroport më vodhi gjerdanin Bebe”, shkruan këngëtarja.

Ndërkohë në një postim të dytë ajo u bën thirrje të gjithë ndjekësve që nëse e hasin gjerdanin e saj në internet ta njoftojnë:

“Nëse dikush e sheh teksa del në shitje në internet, ju lutem të më njoftoni. Mos e blini”, ka shkruar Bebe.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

(Video)’Nuk kanë të brendshme’, gazetarja shqiptare detyron skocezët të ngrenë fundet

Publikuar

-

Tifozë të shumët skocezë erdhën në Shqipëri këto ditë për të parë ndeshjen Shqipëri-Skoci, e cila përfundoi me fitoren e Skocisë. Rrugët e qyteteve u mbushën me burra të veshur me fustanella, të cilët tërhoqën vëmendjen e të gjithëve.

 

Gazetarja  Dasara Karaiskaj ka takuar disa prej tifozëve skocezë, të cilët i ka pyetur për atë që me siguri të gjithë ishin kuriozë: A veshin të brendshme poshtë fustanellave?

Dasara i ka kërkuar atyre të ngrenë fundet për ti treguar nëse kishin veshur apo jo të brendshme. Tifozi ka ngritur veshjen e tij dhe ka nxjerrë fushë të pasmet, ndërkohë që gazetarja është shkrirë së qeshuri teksa e filmonte.

 

 

“Kjo eshte anglishtja e ores 5 te megjesit te nje fundjave.
Pra, skocezet nuk kane mbathje poshte fustanellave. E keni me prove. Dhe aj em merrid, nuk pi kafe me skocez ke shpija ime, kshu.”- ka shkruar ajo në video.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:59 - 18 Nentor, 2018

Dimri paralizon rajonin, bllokohen 2 maune në Maqedoni

Prej dy ditësh në vendin tonë, në disa zona, ka nisur rënia dëborës, çka u bë problem edhe ditën e...

Aktualitet17:06 - 18 Nentor, 2018

U largua nëpërmjet Shqipërisë/ Mediat malazeze publikojnë fotot e Gruevskit

Mediat malazeze kanë zbuluar foto të arratisjes së Nikolla Gruevskit disa orë para se atij t’i dorëzohej refuzimi i kërkesës...

Aktualitet16:39 - 18 Nentor, 2018

Media gjermane thumbon Hungarinë/ Nuk i njeh ligjet për mikun e Obran, “refugjatin” Gruevski

Hungaria i kërcënon refugjatët me burg, nëse hyjnë ilegalisht në vend. Por me sa duket ligji nuk vlen për mikun...

Aktualitet15:47 - 18 Nentor, 2018

Sulmet ajrore ndaj ISIS/ Të paktën 40 persona kanë humbur jetën

Të paktën 40 persona kanë humbur jetën nga sulmet ndaj bazave të ISIS në Siri. Mediat raportojnë se midis viktimave...

Aktualitet15:25 - 18 Nentor, 2018

Shpallja e pavarësisë/ Gazetari tregon të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit

Gazetari Ilir Ikonomi ka treguar të pathënat e udhëtimit të Ismail Qemalit drejt Shqipërisë për shpalljen e pavarësisë. Në një...

Aktualitet14:48 - 18 Nentor, 2018

Shkundet Italia/ Regjistrohen lëkundje të forta tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë ka goditur gjatë ditës së sotme Italinë. Mësohet se tërmeti është regjistruar rreth orës...

Aktualitet12:26 - 18 Nentor, 2018

Panairi i librit/ KLSH merr pjesë në edicionin e XXI-të

Në datat 14-18 nëntor 2018, Kontrolli i Lartë i Shtetit mori pjesë në edicionin e XXI të Panairit të Librit, në...

Aktualitet10:19 - 18 Nentor, 2018

Panik në Greqi/ Çfarë ka ndodhur në Athinë gjatë natës

Kryeqyteti i Greqisë, Athina ka qenë nën shtetrrethim të plotë gjatë natës. Mësohet se policia ka arrestuar 19 persona gjatë...

Aktualitet22:49 - 17 Nentor, 2018

Ndahen çmimet e letërsisë në Panairin e 21 të Librit

Sot në Panairin e 21-të të librit, një ditë para mbylljes në Pallatin e Kongreseve janë ndarë çmimet e këtij...

Aktualitet22:30 - 17 Nentor, 2018

Presidenti Trump në Kaliforni pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps ndodhet në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz,...

Aktualitet19:30 - 17 Nentor, 2018

U shpall ‘non grata’/ Eurodeputetja qipriote nuk i ndal sulmet ndaj shqiptarëve

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekaratave antishqiptare në varrimin e 35-vjeçarit, Kostantinos Kacifas. Por...

Aktualitet17:10 - 17 Nentor, 2018

Foto- ‘Tanku’ i Gruevskit/ Ja makina 600 mijë euro për të cilën akuzohet

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski, që tashmë ndodhet në arrati është dënuar me dy vite burg, për aferën korruptive të blerjes së...

Aktualitet16:08 - 17 Nentor, 2018

‘Largohet nga Hungaria’/ Zyrtari i lartë tregon vendndodhjen e Gruevskit

Arratisja e ish-kryeministrit Maqedonas, Nikolla Gruevski ka qenë kryefjalë e mediave maqedonase, por jo vetëm. Referuar agjencisë së mediave bullgare...

Aktualitet10:33 - 17 Nentor, 2018

Kasapi: Kur shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, e presim dhe ua shesim konsumatorëve

Nëse mendoni se mishi që blini te kasapët është i cilësisë më të mirë, duhet ta mendoni sërish pas deklaratës...

Aktualitet09:07 - 17 Nentor, 2018

CIA zbulon kush urdhëroi vrasjen e gazetarit

Vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi dyshohet të jetë urdhëruar personalisht nga se princi saudit i kurorës Mohammed bin Salman. Në...

Aktualitet23:01 - 16 Nentor, 2018

Gjykata del kundër Donald Trump/ Riktheni lejen për gazetarin e CNN

Gjykata e Uashingtonit ka urdhëruar Shtëpinë e Bardhë t’i kthejë lejen e hyrjes reporterit të CNN-it, Jim Acosta, pas debatit...

Aktualitet22:25 - 16 Nentor, 2018

Shkrimtarja flet pa dorashka/ Është e tmerrshme të jesh burrë

Shkrimtarja Mimoza Ahmetin ka thënë se është e tmerrshme të jesh burrë. Në një intervistë në studion e emisionit “Provokacija”...

Aktualitet19:52 - 16 Nentor, 2018

Ciceroni ka jetuar në Shqipëri/ Gazetari zbulon banesën e tij

Gazetari Ilir Ikonomi ka postuar në rrjetet sociale një foto të vilës së Esat pashë Toptanit. Krahas kësaj fotoje gazetari...

Aktualitet18:18 - 16 Nentor, 2018

Panairi i librit/ Shqiptarët nuk kanë lekë për të blerë

Panairi i Librit vizitohet çdo nëntor nga mijëra qytetarë. Shumë shkojnë për kureshtje e këtu e kemi fjalën për nxënësit...

Aktualitet16:20 - 16 Nentor, 2018

Berlusconi sërish në telashe/ Zbulohen detaje të tmerrshme nga festat

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është sërish në telashe. Mediat italiane raportojnë se Berlusconi do dalë sërish përpara gjyqit, këtë herë...

Aktualitet15:15 - 16 Nentor, 2018

Pas dehjes, Junker “lë nam” sërish/ Shfaqet me dy këpucë të ndryshme

Jean Claude Junker, President i Komisionit Europian, prej kohësh është bërë objekt të qeshurash pas veprimeve të çuditshme që bën...

Aktualitet13:44 - 16 Nentor, 2018

Zaev ngre dyshime të forta/ Largimi i Gruevskit arratisje, apo rrëmbim

Pas arratisjes së ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, ka reaguar paraardhësi i tij kryeministri Zoran Zaev. Në një konferencë për shtyp,...

Aktualitet12:56 - 16 Nentor, 2018

Foto-“ Kur sunduesit grinden”/ Ismail Kadare prezanton në Panair botimin më të ri

Shkrimtari Ismail Kadare ka prezantuar ditën e sotme librin më të ri të tij në Panairin e 21-të të librit,...

Aktualitet12:10 - 16 Nentor, 2018

Ditë e trishtë për muzikën! Këngëtari i njohur ndahet nga jeta

Këngëtari legjendar i muzikës “country” dhe në të njëjtën kohë kitarist, Roy Clark është ndarë nga jeta mbrëmjen e së...

Aktualitet11:58 - 16 Nentor, 2018

Arratia e Nikolla Gruevskit/ LSDM akuza Mickoskit

Pas arratisjes së ish-kryeministrit Maqedonas Nikolla Gruevski, Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë i ka bërë liderit të VMRO-DPMNE, Hristjan Mickoski se...

Aktualitet10:44 - 16 Nentor, 2018

Video-Tragjedi në Kaliforni/ 631 të zhdukur, 65 të vdekur nga zjarret

Rreth 65 persona kanë humbur jetën, ndërsa 631 të tjerë konsiderohen të zhdukur si pasojë e zjarreve masive në Kaliforni.-raporton...

Aktualitet09:08 - 16 Nentor, 2018

Arratisja e Gruevskit/ Mali i Zi e pranon, ka dalë në datën 11 nëntor

Pas autoriteteve shqiptare, edhe ministria e Brendshme e Malit të Zi e pranoi se ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski, ka hyrë...

Aktualitet20:12 - 15 Nentor, 2018

May zotohet se do të luftojë për planin e saj të Brexitit

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë në një konferencë për media se pavarësisht vendimeve të vështira, një draft marrëveshje për...

Trending

Read previous post:
Video- Makina hyn në mes të turmës/ 11 persona humbin jetën, dhjetra të tjerë plagosen

Një makinë u fut brenda një turme njerëzish duke vrarë të paktën 11 vetë dhe plagosur 44 të tjerë. Ngjarja...

Close