Nëse i ndodh diçka Khloe Kardashian ia beson këtij personi vajzën e saj/ E gjeni dot se kujt? – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Nëse i ndodh diçka Khloe Kardashian ia beson këtij personi vajzën e saj/ E gjeni dot se kujt?

Publikuar

-

Khloe Kardashian ka bërë të lumtur një nga motrat e saj pasi e ka përzgjedhur se kujdestare legale të vajzës së saj.

Duke folur rreth kësaj pune në një episod të emisionit “Keeping Up With the Kardashians”, Khloe ka rrëfyer se motra e saj Kim do përshtatej më shumë me vajzën.

“Do të doja të ishte Kim sepse është një nënë më strikt dhe e tillë jam edhe unë. Do e bëj Kim-in si kujdestare legale të vajzës time, zoti mos e dhëntë nëse ndodh diçka”, ka thënë Khloe në një intervistë.

Dhe nëse po mendoni nëse ndonjërës nga motrave i ka mbetur hatri, gaboheni. Kourtney u shpreh se i ka mjaftueshëm tre fëmijët e saj dhe është shumë e zënë me ta, ndërsa Kim është shprehur se të kujdesej për vajzën e së motrës dhe e ka për nder.

Kryesore Show Biz

Nuk lidhet vetëm me modën! Ja arsyeja përse Karl Lagerfeld mbante gjithnjë doreza

Publikuar

-

Dizajnuesi Karl Lagerfeld, i cili ndërroi jetë një ditë më parë në moshën 85-vjeçare, ishte i njohur nga të gjithë për paraqitjen e tij identike.

Ai shihej gjithnjë me veshjen e tij të përhershme: një kostum i zi me flokët e thinjur të kapur bisht, dorashka dhe syze të errëta.

Dhe nëse doni të dini se përse Karl nuk dilte asnjëherë në publik pa vënë doreza, atëherë po ju themi se arsyet nuk lidhen vetëm me modën.

Në një intervistë të Lagerfeld për revistën “M” në vitin 2012, ai foli hapur për stilin e tij personal, duke zbuluar një numër të madh arsyesh përse mban doreza.

“Në protokollin e vjetër, është e pasjellshme të përshëndesësh dikë që mban doreza”, tha Lagerfeld.

“Gjithashtu e bën krahun të duket më i gjatë. Dhe ju e dini se çfarë do të thotë për francezët të kesh një krah të gjatë. Kjo do të thotë që je një njeri që ka ndikim te të tjerët”.

Karl gjithashtu shpjegoi se ai preferonte versionet e dorezave me gishtërinjtë e dalë sepse kështu mund të hidhte ide në letër.

Megjithatë, magjepsja e Lagerfeld pas dorezave mund të lidhet edhe me faktin se ai asnjëherë nuk i ka pëlqyer duart e tij.

Kur ka qenë 14 vjeç dhe ka dashur të pijë cigare e ëma i ka thënë që nuk duhet ta bëjë, sepse duart e tij nuk dukeshin bukur.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Shqiptari lë me gojë hapur jurinë fraceze, katër anëtarët rrotullojnë karrigen për të

Publikuar

-

Shqiptari Gjon Muharremaj, para 8 vitesh arriti të linte me gojë hapur jurinë e “Albania’s Got Talen”, pasi performoi baladën legjendare të Lara Fabian “Je t’aime”.

Kësaj here ai ka zgjedhur të befasojë jurinë franceze të “The Voice”.

Për djaloshin me baba nga Kosova dhe nënë nga Tirana, janë kthyer të 4 anëtarët e jurisë.

Gjoni është shprehur se kjo është një eksperiencë e re për të, ndërsa ka shtuar se tashmë e ka një concept për muzikën që do të bëjë.

Ai tha:

“The Voice France” për mua është një eksperiencë e re pasi edhe pse kam bërë televizion kur isha fëmijë, nuk është e njëjta gjë pasi tani e kam një koncept dhe e di ku do të shkoj dhe se çfarë muzike dua të bëj. Muzika që unë krijoj, dëshiroj të pëlqehet si në Francë, Zvicër, Shqipëri dhe Kosovë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Keisi tregon kuptimin e 4 unazave që mban në duar: “Nuk i heq kurrë”

Publikuar

-

Keisi është vendosur shpesh në qendër të vëmendjes për romancën me reperin Stresi, i cili ndodhet në burg prej tetorit të vitit të kaluar. Ajo është treguar prej kohësh e hapur për detajet e jetës së saj private.

Ndërsa u dha mundësinë ndjekësve ta pyesnin për gjërat që donin të dinin, një prej tyre është bërë kurioz të dijë pse mban aq shumë unaza.

Keisi tregon kuptimin e katër unazave që mban në duar, ndërsa shprehet se nuk i heq asnjëherë.

“I mbaj, sepse dua t’i mbaj. Gjithsej mbaj vetëm 4, që dy prej tyre tregojnë që jam e martuar dhe çdo unazë që mbaj është e dhuruar nga familjarët e mi dhe nuk pranoj t’i heq kurrë. Më vjen keq që të prish ty qetësinë, kur unë kam kënaqësinë më të madhe t’i mbaj”, shkruan Keisi në postimin në Insta Story.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë,...

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Aktualitet20:10 - 10 Shkurt, 2019

“Jelekverdhët” përmbytin bulevardin “Champs Elysees”

Nё Francё sёrish lёvizja “jelekverdhёt” organizoi protesta nё rrugё pёr tё 13 herё. Disa mijёra vetё marshuan nё Paris nga...

Aktualitet19:55 - 10 Shkurt, 2019

Shkundet koalicioni qeverisës/ Qindra mijёra protestues nё Romё

Jo vetëm Serbia por edhe kryeqyteti italan, Roma, është pëtfshirë nga protesta masive ku janë pjesëmarrë qindra mijëra vetë. Sikurse...

Trending

Read previous post:
Video- Makina hyn në mes të turmës/ 11 persona humbin jetën, dhjetra të tjerë plagosen

Një makinë u fut brenda një turme njerëzish duke vrarë të paktën 11 vetë dhe plagosur 44 të tjerë. Ngjarja...

Close