Foto-Tani që nuk është as verë as vjeshtë/ Kombinimet e sezonit – CNA
Connect with us

Fashion

Foto-Tani që nuk është as verë as vjeshtë/ Kombinimet e sezonit

Publikuar

-

Kur është fjala për Muajin e Modës, problemi i zgjedhjes së veshjes çdo ditë për në punë, shkollë apo për të dalë, është po aq i ndërlikuar sa edhe moda në pasarelë.

Kjo bëhet akoma më e vështirë në një kohë si kjo e sotmja që nuk është as verë dhe as vjeshtë dhe me të tjera rroba duhet ta nisësh ditën dhe me të tjera duhet ta përfundosh.

LEXO EDHE:  Pse na bën mirë të veshim rrobat e partnerit

Hidhini një sy galerisë së fotove, dhe inspirohuni se cfarë të vishni në këtë periudhë:

Fashion

7 mënyra si të dalloni një çante false nga ajo origjinale (FOTO)

Publikuar

-

Keni pritur kaq gjatë për të blerë një çantë origjinale? Pasi keni ruajtur disa para mënjanë është shumë e drejtë që të blini një çantë origjinale. Por gjithmonë duhet të keni parasysh se ka shumë çanta që shiten si origjinale dhe vetëm të tilla nuk janë.

Për të bërë zgjedhjen e duhur duhet t’i kushtoni vëmendje këshillave të mëposhtme. Bëhet fjalë për disa detaje të vogla ndaj të cilave duhet të jeni shumë të kujdesshme.

Kushtojuni vëmendje detajeve

Të gjitha qepjet duhet të jenë të përkryera madje, nuk duhet të ketë ndonjë defekt që është i dukshëm të çantat e punuara me dorë. Nuk ka defekte të bëra gabimisht gjatë prodhimit. Një çantë e bërë me dorë origjinale është gjithmonë perfekte.

6503960-2-1473157246-650-d5d1af434f-1-1473259394

Kontrolloni zinxhirët dhe butonat

Kushtojini vëmendje të veçantë gjërave të vogla si kapëseve metalike, butonave, zinxhirëve, cilësia e tyre duhet të jetë e përkryer. Ata duhet të kenë një numër apo një emër të shtypur, që është një tjetër shenjë e cilësisë dhe origjinalitetit.

6504060-3-1473157259-650-72fa123b1d-1-1473259394

Materiali

Një markë e njohur nuk do të përdorë kurrë lëkurë të përafërt. Ata përdorin vetëm materiale fine, me cilësi të lartë. Disa çanta mund të kenë një material të butë dhe elastik, por ato të gjitha e ruajnë formën e tyre.

LEXO EDHE:  Pse na bën mirë të veshim rrobat e partnerit

6504010-1248693-1472818831-650-86ac069579-1-1473259394

Emri i markës

Ndonjëherë mund të ketë shumë detaje dhe harrojmë gjënë kryesore: emrin e markës. Çuditërisht, artikuj falsë shpesh kanë emra të markave të shtypura në fonte të ndryshme, apo edhe me gabime ortografike.

6503860-4-1473157271-650-816e6d0c4f-1-1473259394

Numri serial

Numri serial është një ndër treguesit kryesorë të autenticitetit. Numri është i vendosur në atë mënyrë që është e pamundur që të hiqet pa u dëmtuar nga çanta.

6503760-5-1473157282-650-855545155b-1-1473259394

Paketimi

Një çantë e kushtueshme ka gjithmonë një paketim luksoz dhe i përbërë prej materialesh të forta për ta ruajtur produktin.

6503710-original-1473055463-650-9529a2f1f5-1473259394

Karakteret identifikuese

Para se të vizitoni një dyqan, përpiquni që të bëni një hulumtim në atributet specifike të markës së zgjedhur. Mos harroni se çdo markë ka karakteristikat e veta të dallueshme.

Për shembull, një artikull autentik “Prada” apo “Dior”, kurrë nuk do të përdorë një logo të markës në ngjyrë të ndryshme nga vetë materiali që është përdorur për të prodhuar çantën. Një emër marke me shkëlqim, është një shenjë e keqe.

6503810-068223262f447c979227dca3f3435185copycopy-1473061374-650-789713776d-1473259394

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Zonjat e para tërheqin vëmendjn/ Sfidë stilesh mes Brigitte Macron dhe Melania Trump

Publikuar

-

By

Ditën e sotme 70 liderët botërorë janë mbledhur në Paris të Francës për të përkujtuar 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore.

Pjesëmarrës në këtë ceremoni kanë qenë është presidenti i SHBA-ve, Donald Trump me bashkëshorten e tij, Melania Trump.

Melania Trump është pritur ngrohtësisht nga Brigitte Macron, gruaja e Emmanuele Macron.

Pavarësisht komenteve në distancë nga burrat e tyre ‘Zonjat e para’ kanë qenë të emocionuara në takimin e tyre dhe kanë rënë në sy me look e tyre./ CNA.al

LEXO EDHE:  Pse na bën mirë të veshim rrobat e partnerit

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nga festa e Victoria’s Secret tek revistat e modës: U dashuruam me trendin e ri të pantallonave!

Publikuar

-

Pavarësisht se jemi në epokën e Kim Kardashin, veshjet e gjera i kanë rezistuar kohës duke qëndruar stoike në sfilatat apo në javët e modës.

Në veçanti një trend, që është rikthyer nga vitet ’90, lidhet me pantallonat gjatësia e të cilave të jep përshtypjen sikur po “fshin rrugët” .

Një shprehje që përdoret për pantallonat e tilla është ajo sikur i merrni zvarrë rrugëve, por stili kërkon sakrificë dhe një larje të mirë kur të ktheheni në shtëpi.

Pantallonat duhet të jenë sa më të gjata të mundshme dhe të fshehin totalisht këpucët. Kjo veshje shkon me këpucë me taka të larta, në mënyrë që të shtoni gjatësinë tuaj, ndërsa kombinimi perfekt është ai me xhaketë, pra nëse zgjidhni një kostum.

LEXO EDHE:  Pse na bën mirë të veshim rrobat e partnerit

Por nuk do të thotë që mos të eksperimentoni me “jumpsuit” si, Nora Istrefi, e cila është një nga të famshmet që provoi këtë trend.

Modelja e “Victoria’s Secret”, Iesha Hodges, u shfaq mbrëmjen e djeshme me një palë të tilla dhe ndoshta të gjithë pyesni, “si ecën?”.

Edhe në editorialin e revistës “Vogue Italia”, modelja SashaPivovarova mban të veshura pantallona super të gjata. (Ndoshta do të ishte më mirë sikur të lëviznit me shkallë me vete.)

Jeane Damas

Kida

Nora Istrefi

Nëse doni ta provoni këtë trend në përditshmërinë tuaj ndiqni shembullin e këtyre të famshmeve, duke zgjedhur një gjatësi më të shkurtër:

Luana Vjollca

Lori Hoxha

Ariana Fejzullahu

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet13:50 - 12 Nentor, 2018

Regjistrohen dy lëkundje të forta në Jon, tërmete të shkallës së lartë

Gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm, në detin Jon janë regjistruar dy tërmete. Të dhënat nga Shërbimi Europian i Gjeodezisë,...

Aktualitet12:46 - 12 Nentor, 2018

14 pyetjet për dekretimin e Lleshit/ Rama i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Metës

Pas publikimit të 14 pyetjeve drejtuar Ministrisë së Mbrojtjes, lidhur me dekretin e gjeneral Sandër Lleshit nga presidenti Ilir Meta,...

Aktualitet10:37 - 12 Nentor, 2018

Video-E ngatërrojnë me gruan e Macron/ Shihni si reagon Merkel

100 vjetori i përfundimit të Luftës së Parë Botërore ka mbledhur në Paris shumë personalitete botërore. Por, veç festimeve dhe...

Aktualitet22:48 - 11 Nentor, 2018

Paqja arrihet me kompromis/ Merkel mesazh botës nga Parisi

Në 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris kancelarja gjermane Angela Merkel paralajmëroi se kishte konflikte të...

Aktualitet20:59 - 11 Nentor, 2018

“Ma hiqni qesen nga koka se po mbytem”, zbulohen fjalët e fundit të gazetarit të vrarë

Një regjistrim audio brenda konsullatës së Arabisë në Stamboll, ku gazetari i Arabisë Saudite, Jamal Khashoggi hyri dhe u vra...

Aktualitet19:50 - 11 Nentor, 2018

Foto- Koreja e Jugut dhuratë për Kim Jong Un/ I dërgon 200 tonë mandarina

Pas marrëveshjes për dhënien fund të armiqësisë në Gadishullin Korean, Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae In dërgoi sot...

Aktualitet16:18 - 11 Nentor, 2018

Merkel takohet me Vuçiç/ Thirrje për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Në kuadër të ceremonive të shënimit të 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në Paris, kancelarja gjermane Angela...

Aktualitet16:07 - 11 Nentor, 2018

“Të luftojmë për paqe”/ Macron thirrje të fortë 70 liderëve botërorë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mirëpritur rreth 70 liderë botërorë sot në Paris, të cilët morën pjesë në ceremoninë...

Aktualitet14:38 - 11 Nentor, 2018

Interi turpërohet nga Atalanta/ Shënon edhe mbrojtësi i kombëtares tonë

Atalanta fitoi 4-1 Interit, në ndeshjen e javës së 12-të, duke dhuruar një paraqitje mjaft të mirë, edhe pse në...

Aktualitet08:54 - 11 Nentor, 2018

Foto-Pamje apoliptike/ Arrin në 25 numri i viktimave nga zjarret në Amerikë

Numri i viktimave nga zjarret në Kaliforni, në Amerikë ka shkuar në 25. Mediat amerikane raportojnë se 14 trupa të...

Aktualitet22:44 - 10 Nentor, 2018

‘Letrat e mia kredenciale’/ Mustafaj sjell librin e tij të ri

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka njoftuar se në panairin e librit të këtij viti do të jetë edhe libri...

Aktualitet22:31 - 10 Nentor, 2018

Zjarri në Amerikë/ Shkon në nëntë numri i viktimave

Numri i viktimave nga zjarri masiv që ka shpërthyer në veri të Los Anxhelosit në Amerikë ka shkruar në nëntë....

Aktualitet22:18 - 10 Nentor, 2018

U akuzua për falsifikim dokumentesh/ Kryebashkiakja e Romës shpallet e pafajshme

Gjykata e Romës ka shpallur të pafajshme kryetaren e bashkisë së Romës, Virginia Raggi për akuzat e falsifikimit të akteve...

Aktualitet20:31 - 10 Nentor, 2018

Histori/The day after – Lufta e Parë Botërore

Armët e Luftës së I Botërore, makinerisë vdekjeprurëse të shekullit 20-të, heshtën si pasojë e armëpushimit në Compiegne pranë Parisit...

Aktualitet20:17 - 10 Nentor, 2018

Histori/Revolucioni i mbetur në vend numëro

Gjermanët janë thirrur të kujtojnë historinë; jo me një aplikacion në celular, e as me ekspozita nëpër muze, por me...

Aktualitet20:10 - 10 Nentor, 2018

Presidenti Trump fillon vizitën në Paris me sulm ndaj Macronit

Ende pa mbërritur mirë në Paris, presidenti amerikan Trump ka sulmuar nikoqirin Macron. Presidenti amerikan kundërshton idenë e Macronit për...

Aktualitet19:58 - 10 Nentor, 2018

HISTORIA / Si u bë Arabia Saudite aleate e Amerikës?

KUR NISI ALEANCA? Marrëdhënia shkon pas në kohë në fundin e viteve 1930, menjëherë pasi Abdul Aziz ibn Saud konsolidoi...

Aktualitet10:11 - 10 Nentor, 2018

Mendoi se ishte kukull, peshkatari shpëton rastësisht fëmijën 18-muajsh në mes të oqeanit

Një peshkatar nga Zelanda e Re ka shpëtuar një djalë 18-muajsh nga oqeani, në një incident të përshkruar si një...

Aktualitet09:57 - 10 Nentor, 2018

Video shokuese-E njoftuan se i kishin vrarë vajzën/ Deputetja shpërthen në ulërima e lot në parlament

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku vajza e një deputetje është qëlluar nëntë herë me armë zjarri,...

Aktualitet09:18 - 10 Nentor, 2018

Zjarret në Kaliforni/ Rëndohet bilanci i viktimave

Zjarri masiv që ka shpërthyer në very të Los Anxhelosit, i cili po avancon edhe më tepër për shkak të...

Aktualitet20:36 - 9 Nentor, 2018

Dita e fotografisë Gjon Mili në Korçë/ Flet kuratori Osman Demiri

Në qytetin e Korçës, më 24 nëntor, do organizohet ” Dita e Fotografisë Gjon Mili”. 30 fotografë nga vendet e...

Aktualitet20:16 - 9 Nentor, 2018

Ekstremistët u shpallën ‘non grata’/ Reagon Minisria e Jashtme e greqisë

Pasi Shqipëria shpalli “non grata” 52 ekstremistët pas ngjarjeve të djeshme në Bularat, gjatë ceremonisë funerale për Konstantinos Kacifas, ka...

Aktualitet16:59 - 9 Nentor, 2018

Panik në Amerikë/ Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ndodhen në panik, pasi zjarre masive kanë përfshirë Kaliforninë. Mësohet se më shumë se 1.000...

Aktualitet19:59 - 8 Nentor, 2018

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

Sot  Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit...

Aktualitet19:55 - 8 Nentor, 2018

SHBA, bashkëpunim apo rivalitet pas zgjedhjeve

Relievi politik ndryshoi këtë javë në Uashington pas rezultatit të zgjedhjeve për Kongres. Demokratët e opozitës kanë fituar shumicën në...

Aktualitet19:19 - 8 Nentor, 2018

Presidenti Trump nderon viktimat e komunizmit

Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu të mërkurën në mbrëmje nderimin e tij për viktimat e komunizmit, mbi 100 milionë vetë...

Aktualitet19:14 - 8 Nentor, 2018

Kush ka frikë nga Trumpi i frenuar?

Njëherë lehtësim, pastaj frikësim: Pas zgjedhjeve në SHBA, pritet që presioni politik në rritje ndaj presidentit Trump të ndihet deri...

Aktualitet13:42 - 8 Nentor, 2018

Haradinaj thirrje Thaçit/ Analizo pjesëmarrjen në dialog me Vuçiçin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në axhendën...

Trending

Read previous post:
Video- Makina hyn në mes të turmës/ 11 persona humbin jetën, dhjetra të tjerë plagosen

Një makinë u fut brenda një turme njerëzish duke vrarë të paktën 11 vetë dhe plagosur 44 të tjerë. Ngjarja...

Close