Vrasja e shqiptarit në Spanjë/ Dalin detajet e para – CNA
Connect with us

Aktualitet

Vrasja e shqiptarit në Spanjë/ Dalin detajet e para

Publikuar

-

Dalin detajet e para nga vrasja e të riut, Fatmir A, në Spanjë në 5 shtator.

Sikurse raportojnë mediat vendase policia Spanjolle ka gjetur një makinë të djegur që dyshihet se është përdorur nga autorët për vrasje.

Makina u gjet e djegur pak metra larg vendit të krimit dhe brenda saj u gjet një armë, e cila është dërguar në laboratorin e ekspertizës për të parë nëseështë përdorur për vrasjen e shqiptarit.

Dyshimet e para lidhur me vrasjen e Fatmir A, është hakmarrja. Në vitin 2008, në Spanjë ai kishte vrarë një 26-vjeçar shqiptar të quajtur Alfons C. Në atë kohë, 43-vjeçari u dënua me 6 vite burg. Fatmir A. dhe Alfons C, shkëmbyen zjarr nga makinat e tyre në një pikë karburanti, shkruan TV Klan.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

10 vite më parë, 26-vjeçari kishte qëlluar i pari, ndërsa 32-vjeçari ishte kundërpërgjigjur. Ata kanë pasur një konflikt më herët me njëri-tjetrin, dyshohet për trafik droge apo prostitucion. /CNA.al

 

Aktualitet

Pas takimit me Metën/ Basha takim urgjent me aleatët

Publikuar

-

By

Lulzim Basha pas takimit me aleatet ku u vendos per djegien e mandateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me presidentin Ilir Meta.

Mësohet se takimi në Presidencë mes kreut të shtetit dhe kreut të opozitës, zgjati rreth 40 minuta.

Ndërkohë, burimet bëjnë të ditur se pas këtij takimi, Basha ka mbledhur me urgjencë aleatët në selinë blu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Çfarë turpi/ Rilindasi Edi Rama kundër socialistit Arben Malaj!?

Publikuar

-

By

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas lajmit që qarkulloi në media, sipas të cilit mazhoranca kërkon shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës të Shqipërisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili rikthehet pas në kohë, në vitin 1992, kur sipas tij Edi Rama kerkonte daljen jashte ligjit te Partise Socialiste dhe thoshte:
“Për sa kohë PS-ja nuk ka bërë denoncimin e plotë të origjinës dhe historisë së saj, ajo s’mund ta ketë të drejtën për të qenë një parti e ligjshme”.

Sipas Vasilit, “Arben Malaj ishte pjese dhe sakrifikonte per Partine Socialiste ne kohe shume te veshtira dhe kur PS luftonte per mbijetesen dhe po ne ate kohe qe Rama kerkonte daljen jashte ligjit te PS.

Sot rilindasi shkollepak Edi Rama paturpesisht kerkon shkarkimin e socialistit Arben Malaj njeherazi profesionist i klasit te pare.”.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Postimi i plotë i Vasilit:

Rilindasi Edi Rama kunder socialistit Arben Malaj!?

Ne 1992, Edi Rama kerkonte daljen jashte ligjit te Partise Socialiste dhe thoshte:
“Për sa kohë PS-ja nuk ka bërë denoncimin e plotë të origjinës dhe historisë së saj, ajo s’mund ta ketë të drejtën për të qenë një parti e ligjshme”.

Arben Malaj ishte pjese dhe sakrifikonte per Partine Socialiste ne kohe shume te veshtira dhe kur PS luftonte per mbijetesen dhe po ne ate kohe qe Rama kerkonte daljen jashte ligjit te PS.

Sot rilindasi shkollepak Edi Rama paturpesisht kerkon shkarkimin e socialistit Arben Malaj njeherazi profesionist i klasit te pare.

Cfare turpi per çdo socialist,qe hesht dhe cfare faqe te zeze per ata qe firmosin per shkarkimin e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Bota e boksit në zi/ Aksidentohet për vdekje “Bizelja e ëmbël”

Publikuar

-

Ndahet nga jeta krejt papritur për shkak të një aksidenti automobilistik, Pernell Whitaker, një prej boksierëve më të mirë të të gjitha kohërave. 55-vjeçari ndërroi jetë në orët e vona të së dielës, pasi u godit nga një makinë në Virginia Beach.

Policia në Virginia Beach ka njoftuar se incidenti është ende duke u hetuar.

I njohur si “Bizelja e ëmbël”, Whitaker, një boksier që kishte armën më të fortë grushtin e majtë, vlerësohet si një prej boksierëve më të mirë mbrojtës në histori.

LEXO EDHE:  Vrasje të vogla/ Oja tenton të kryejë vetëvrasje, ja ç’do ndodhë sot

Pernell Whitaker ka qenë kampion botë në IBF, WBC, WBA për peshat e e lehta dhe Welter. Ka qenë gjithashtu fitues i medaljes së artë në Olimpiadën e vitit 1984 në Los Angeles.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending