Connect with Us

“Po rrjep shqiptarët nga taksat”/ Kryeministri habit me reagimin

Aktualitet

“Po rrjep shqiptarët nga taksat”/ Kryeministri habit me reagimin

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka publikuar gjatë pasdites së sotme një intervistë të ministres së Arsimit Lindita Nikolla në rrjetet sociale.

Por pas postimit të kësaj interviste ka pasur një sërë reagimesh negative nga qytetarët, me disa prej të cilëve kryeministri Rama edhe ka replikuar.

Njëri prej qytetarëve i ka shkruar se kur librat janë falas, përse nuk duhet t’i shkarravisin fëmijët. Më tej ai ka shkruan se Rama vetëm sa po i rrjep shqiptarët nga taksat.

Kurse kryeministri Rama ka replikuar duke i thënë se nuk e ka shpikur ai këtë praktikë, por Suedia.

Kurse për çështjen e taksave Rama e ka pyetur se cila është taksa që ai paguan më shumë dhe nëse kjo është vërtetë kryeministri do i kërkoj falje.

“Te “ropem me taksat”? A mund te na thuash çfare taksash paguan, sepse e verteta eshte qe nese paguan taksa dhe nuk je biznes i madh, paguan ne cdo rast me pak se sa paguaje me pare! Sidoqofte na e thuaj dhe te kerkoj une ndjese nese ti ke te drejte e une jam gabim. Sa per librat, nuk e kemi shpikur ne kete praktike, po deri edhe Suedia qe ka shtetin me social ne Europe, e ka kusht kthimin e librave falas ne fund te vitit dhe s’eshte thjesht çeshtje financiare, po eshte ne radhe te pare çeshtje dashurie e respekti per LIBRIN”.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” ish-ministri i Ramës/ Turp e faqe e zezë, hipokrizi bajate

 

Një tjetër komentuese ka shkruar për mungesën e mësueseve mbështetëse për fëmijët me nevoja të veçanta.

“Zonja ministre po mesuese mbeshtetse per femijet me nevoja te vecante une jam nje prinder qe rri me femijen ne shkolle se mesusja si mban dot dhe femijet normal dhe femijen time me nevoja te vecanta”, – ka shkruar ajo.

Ndërsa Rama ka replikuar duke i thënë se numri i tyre nga 300 që ishte vjet këtë vit do të bëhet 700.

“Zero ishte numri i mesuesve ndihmes pak vjet me pare. 300 ishte ne vitin e shkuar shkollor. 700 do te jete kete vit”.

/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  “Shpërthen” ish-ministri i Ramës/ Turp e faqe e zezë, hipokrizi bajate

LEXO EDHE:  Rrëfimi rrënqethës/ Rama pickoi një ministre sa i dolën lotët

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Nafta shqiptare tek rusët/ Rama negociata sekrete me kompaninë e Putinit

LEXO EDHE:  Rama publikon videon për “Air Albania”/ Qytetarët e nxjerrin zbuluar

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: