Connect with Us

Pesë makina përfshihen nga flakët 24 orët e fundit  

Aktualitet

Pesë makina përfshihen nga flakët 24 orët e fundit  

Publikuar

-

makina ne flake ne tirane shperthen eksplozivi

Ditën e sotme katër makina janë përfshirë nga flakët.

Sikurse u raportua dy makina janë djegur në Vlorë, një në Korçë dhe dy të tjera pak orë më parë në Tiranë.

Mesnatën e sotme në Vlorë u dogjën dy makina. Për një rast policia ka thënë se ishte aksidental, ndërsa për tjetrën makinën e djegur në lagjen “24 Maji” policia dyshohet se është e qëllimshme dhe ka shoqëruar 6 persona.

Një tjetër makinë është përfshirë nga flakët në Qafë Thanë rreth orës 14: 20 minuta të ditës së sotme.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar pasi drejtuesi i mjetit dhe një pasagjer kanë arritur të dalin nga makina.

LEXO EDHE:  Aksident te mbikalimi i Rinasit/ Makinat përplasen kokë më kokë

Gjithashtu në Tiranë pak më parë dy makina janë përfshirë nga flakët rreth orës 14:15, në rrugën “Arkitekt Kasemi”. Mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin A. D., u përfshi nga flakët në lëvizje e sipër. Ndërsa makina e dytë është përfshirë nga flakët në zonën e Brrylit. Fatmirësisht ka patur vetëm dëme materiale. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Publikuar

-

Nga

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Gazetari Spartak Koka tregoi mbrëmjen e sotme se shënjestra e atentait në Vasil Shanto, Preng Gjini, ka qenë pjesë e Gardës së Republikës.

Koka tha se Gjini ka shërbyer në strukturat e Policisë dhe Gardës së Republikës.

“Preng Gjini është i moshës 50 vjeç. Ka shërbyer në strukturat e Policisë dhe Gardës së Republikës, disa vite më parë”, u shpreh ai në emisonin “Opinion”.Më tej, ai zbuloi lëvizjen e fundit të të plagosurit pak  çaste para se t’i bënin atentat.

LEXO EDHE:  Aksident te mbikalimi i Rinasit/ Makinat përplasen kokë më kokë

LEXO EDHE:  Merr flakë makina e shefit të policisë rrugore

“Informacioni i fundit që më erdhi, Preng Gjini ka qenë në një kafe në një qendër tregtare në zonën e Zogut të Zi, kur është shkëputur, ka lëvizur në drejtim të kryqëzimit të 21 Dhjetorit. Ka dalë në Vasil Shanto dhe më pas është ngjitur në pjesën për të dalë tek ura Pallatit me Shigjeta”, theksoi gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Publikuar

-

Nga

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Gazetari Artan Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Opinion’, ku ka zbarhdur detaje të reja nga atentati që ndodhi mbrëmje e sotme  në “Vasil Shanto”.

Hoxha tha se shpërthimi është i lidhur me nje histori hakmarrjesh mes familjeve Reçi dhe Gjini nga Rrësheni.

Vrasjet datojnë prej vitit 2016, duke numëruar 4 viktima nga të dyja familjet, dhe sipas Hoxhës, njëri prej tyre ka qenë krejtësisht i pafajshëm.“Mes këtyre viktimave është dhe nipi i këtyre, Kreshnik Gjini, i cili ishte krejt i pafajshëm. Ai punonte kamarier në Blegjikë dhe u vra vetëm se bëri një status për vrasjen e Gaspër Reçit”, u shpreh Hoxha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan!/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Publikuar

-

Nga

Çfarë po ndodh në Elbasan/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Forca të shumta policie kanë ‘blinduar’ këtë mbrëmje qytetin e Elbasanit.

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit ku po ushtron kontrolle të rrepta.

Mësohet se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.Qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE