Connect with Us

Video/ Kaos pranë Autoritetit Shëndetësor Rajonal

Aktualitet

Video/ Kaos pranë Autoritetit Shëndetësor Rajonal

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një tjetër denoncim të një qytetari kundër kryeministrit Rama.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin dhe videon e një qytetari dixhital, për sistemin e shëndetësisë në vend.

Qytetari shkruan se “ndërkohë që Rama takon Ronaldon me Charter privat, qytetarët ropaten radhëve për të bërë analizat e fëmijëve për t’u regjistruar në çerdhe dhe kopësht”.

LEXO EDHE:  Fansi “tmerron” Bebe Rexhën/ I tregon organin gjenital në video live

Postimi i plotë i Berishës:

Vete me helikopter dhe charter, qytetaret ne radhe te gjata e mundime pa fund!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Doktor Berisha, nderkohe qe kryeministri ynë takon Ronaldon me Charter privat, qytetarët ropaten radheve për te bere analizat e femijve për t’u regjistruar ne cerdhe e kopshte pranë Autoritetit Shendetesor Rajonal. Kjo eshte shendetesia falas e Vilma Nushit!”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Policia me ‘dorë të hekurt’/ Arrestohen 3 persona në Berat, procedohet penalisht një tjetër

Publikuar

-

Nga

Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Një shtetas tjetër është proceduar penalisht për veprat penale “Punësim i paligjshëm” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

• F. M., 26 vjeç, banues në Poliçan dhe L. B., 24 vjeç, Kuçovë, pasi u konstatuan nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetet përkatëse pa leje drejtimi;

• S. F., 42 vjeç, banues në Kuçovë, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

LEXO EDHE:  Task-forcë ndërinstitucionale anti-covid/ Kontrolle të rrepta në çdo subjekt

LEXO EDHE:  Fansi “tmerron” Bebe Rexhën/ I tregon organin gjenital në video live

Gjithashtu specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik kanë proceduar penalisht, për veprat penale “Punësim i paligjshëm” dhe “Fshehja e të ardhurave”, shtetasin B. L., 46 vjeç, banues në Berat, pasi u kap në flagrancë, në vendin e quajtur “Xhenio”, me një mjet tip kamion të ngarkuar me pllaka guri dekorativ të pa shoqëruar me dokumentacionin përkatës. Gjithashtu, ky shtetas kishte punësuar në mënyrë të paligjshme një punonjës.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Bota

Greqia i jep fund mbylljes totale/ Çfarë u vendos për kufijtë

Publikuar

-

Nga

Arrestohet në Morinë 21-vjeçari nga Tirana/ Tentoi të kalonte 4 sirianë në Kosovë

Greqia duket se ka marrë veten nga pandemia ndërsa ka vendosur t’i japë fund mbylljes totale.

Mësohet se qeveria greke ka hequr oraret policore dhe tashmë qytetarët mund të lëvizin lirshëm pa orar të kufizuar. Nga dita e hënë rihapen kopshtet dhe çerdhet.

Gjithshtu Greqi ka hapur kuftijtë tokësorë me vendet e BE, ndërsa për kufijtë me Shqipërinë nuk ka ende ndonjë vendim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Detaje tronditëse nga krimi horror në Greqi/ 20-vjeçarja u vra nga një bandë shqiptaro-greke

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja janë zbardhur nga krimi horror që tronditi Greqinë, ku grabitësit mbytën 20-vjeçaren Caroline Crouch dhe i dhunuan bashkëshortin, ndërsa shpëtoi vetëm foshnja 11-muajshe.

Sipas mediave greke, pas këtij krimi të rëndë dyhsihet se fshihet një bandë e përbërë nga shqiptarë dhe grekë, të profilizuar për vrasje.

Siç raportojnë mediet fqinje, kjo bandë përbëhet nga person që përdorin dhunë te tepruar, rrahje dhe lidhje me litar ndaj shënjestrave të tyre.

LEXO EDHE:  Rama shkon në Bedat/ E mirëpresin ata që përcillnin mushkonjat fluturuese

LEXO EDHE:  Sot Rama mbledh Sekretarët e Përgjithshëm dhe drejtorët/ Kush e ka radhën t’i “pritet koka”

Për të shpëtuar pas krimeve tragjike, ata përdorin rrugicat dhe jo bulevardet kryesore, duke shmangur kështu postblloqet e policisë. Deri më tani, policia greke ka në “listën e zezë” 100 persona, që mund të jenë përfshirë në këtë krim./CNA.al

LEXO TE PLOTE