Connect with Us

Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset rëndë një person

Aktualitet

Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset rëndë një person

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë është regjistruar gjatë mbëmjes së sotme në Lezhë, në fshatin Ishull.

Mësohet se shtesasi Arben Gjini është plagosur me armë zjarri.

E ditur bëhet, se ai ka marrë plumb në këmbë dhe shpatull dhe që është dërguar me urgjencë drejt spitali të Traumës në Tiranë.

Kurse për autorin nuk ka ende asnjë informacion./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Gjiknuri i përgjigjet opozitës/ Ne sollëm një draft, ODIHR nuk shprehet mbi sherre

Publikuar

-

Nga

Hapja e listave/ Gjiknuri tregon sfidat: Partitë “fantazmë” rrezikojnë procesin e zgjedhjeve

Përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka reaguar pasi opozita nuk pranoi diskutime mbi draftin që mazhoranca ka paraqitur sot në Këshill.

Në një prononcim për mediat, Gjiknuri theksoi se opozita po stis një debat, ndërsa sa i takon këresës për ekspersizë nga  ODIHR, ai tha se “ODIHR shprehet mbi drafte dhe jo mbi sherre”.

“Po stiset një debat i kotë, po bëjnë sikur zihen për procedurë, duhet ODIHR tani apo duhet më vonë. ODIHR jep mendim juridik mbi produkte konkrete. Ne sollëm një draft.

LEXO EDHE:  Basha në Lezhë/ Milionat e oligarkëve të shkojnë për të pastrehëtParashikon koalicione zgjedhore, vota parapëlqyese për çdo kandidat dhe mekanizma që përcaktojnë ndarjen e mandateve sipas peshës.

LEXO EDHE:  Prostituonte vajza të reja/ Kapet në Lezhë shqiptari që kërkohej nga Interpoli

ODIHR shprehet mbi drafte, jo mbi sherre.

Nuk mund të kërkojnë ekspertizë, kur nuk kemi produkt”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vasili: PS po bojkoton marrëveshjen e 14 janarit, do i drejtohemi OSBE/ODIHR

Publikuar

-

Nga

Vasili: PS po bojkoton marrëveshjen e 14 janarit, do i drejtohemi OSBE/ODIHR

Përfaqësuesi i opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Petrit Vasili, është shprehur se mazhoranca po bojkoton marrëveshjet e 14 janarit dhe 5 qershorit për Reformën në Zgjedhore.

“Bëhet fjalë për bojkotimin e marrëveshjes së 14 janarit dhe 5 qershorit. Kërkesa e opozitës së bashkuar ndërton konsensus dhe dialog dhe ruan dy marrëveshjet. Presim që PS të mos bojkotojë marrëveshjet dhe të shënojë një rekord të ri pozitiv”, tha Vasili.Sipas tij, opozita do të bëjë të pamundurën për të ruajtur këshillin dhe nëse nuk gjendet konsensus do i drejtohen  OSBE/ODIHR”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Shpërthen” Rudina Hajdari/ PS po bën një truk të fëlliqur, unë nuk do të tërhiqem

Publikuar

-

Nga

“Shpërthen” Rudina Hajdari/ PS po bën një truk të fëlliqur, unë nuk do të tërhiqem

Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në drejtim të PS-së, për të cilën tha se ka bërë një truk në lidhje me hapjen e listave.

Në një prononcim për mediat, Hajdari theksoi se do të jenë sërish kryetarët ata që do bëjnë renditjen e kandidatëve dhe se kjo që propozon PS nuk është hapja e listave.

Sipas Hajdarit, listat do të qëndrojnë të mbyllura, ashtu siç ishin.“Po të shikoni renditja e kandidatëve është e njëjtë, do të thotë që listat nuk do jenë të hapura, por të mbyllura. PS po bën një hap pas. Nuk është kjo hapja e listave. Ky është një truk që të mbajë lista e mbyllura. I bëj thirrje PS të reflektojë.

LEXO EDHE:  Plagosje me arme zjarri ne Burrel

LEXO EDHE:  Aksident me 3 të plagosur në aksin rrugor Milot-Mamurras

Do luftoj deri në fund që lista të jenë totalisht të hapura, boll më me kryetar që vënë në renditje ata kandidatë që i mbajnë si dele e janë si kartina në parlament.

Një votë preferenciale jashtë renditjes nuk ndryshon asgjë, PS të reflektojë më ketë propozim të fëlliqur”-tha Hajdari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE