Connect with Us

Ekzekutimi i familjes në Maqedoni/ Zbardhen shkaqet

Aktualitet

Ekzekutimi i familjes në Maqedoni/ Zbardhen shkaqet

Publikuar

-

Autoritetet kanë zbardhur masakrën e ndodhur në Dibër të Madhe në Maqedoni, ku u ekzekutua një familje.

Sipas mediave maqedonase, Amid Pocesta 55 vjeç, Nazmije Pocesta 53 vjeç dhe vajza e tyre 14 vjeçare, Anila Pocesta, janë vrarë për shkak të një konflikti pronësie.

Dyshohet se mollë sherri është bërë një rrugicë që lidhte të dy banesat.

LEXO EDHE:  12 rastet e reja me COVID-19 në Durrës/ Njëmbëdhjetë prej tyre anëtarë të një familje

Hetuesit kanë zbuluar se kunati i Amid Pocestës, ka shkuar mbrëmjen e së dielës në banesën e familjes dhe ka ekzekutuar të tre personat që ndodheshin brenda.

Viktimat sapo kishin mbërritur nga Italia, për të kaluar pushimet në Dibër të Madhe.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Jep dorëheqjen kreu i KQZ-së Klement Zguri

Publikuar

-

Nga

Kreu i Komisonit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka dhënë dorëheqjen nga detyra.Dorëheheqja e Zgurit, vjen disa javë përpara përfundimit të mandatit, të cilin do e mbyllte më 3 nëntor…. vijon

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kupa është derdhur me kohë”/ Meta paralajmëron Ramën: Nuk do të ketë më lojëra

Publikuar

-

Nga

“Ne i hëngrëm mu*ë”/ Rrjeti “shpërthen” në meme pas mos shkarkimit të Metës, Kryemadhi e shqetësuar për ekonominë familjare

Presidenti Ilir Meta ka folur me tone mjaft të forta sot në konferencën e përjavshme për mediat, ndërsa paralajmëroi sërish kryeministrin Edi Rama që të mos devijojë nga marrëveshja e 5 qershorit.

Kreu i shtetit theksoi se “kupa është derdhur” dhe se nuk do të ketë më lojëra me zgjedhjet.“Nuk do ketë më lojëra. Kupa është derdhur me kohë. Nuk do ketë më lojëra dhe as marrëveshje kundër zgjedhjeve. Është vetëm marrëveshja e 5 qershorit dhe lista të hapura për të gjithë”-tha Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Çështja e detit/ Meta: Kemi shkruar kërkesa, por nuk kemi marrë përgjigje

Publikuar

-

Nga

Meta flet për  çështjen e detit/ Të zgjidhet sa më shpejt, pa minuar marrëdhënien me Greqinë

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës së tij për mediat, ndërsa të tjera ka folur edhe në lidhje me deklaratën e kryeminstrit grek për çështjen e 12 miljeve.

Ai ka thënë që ka qene gjithë kohës koherent më situatën dhe se i ka çuar letër kryeministrit Rama. Sipas Metës kërkesa e tij nuk ka marr akoma një përgjigje.“Lidhur me çështjen, që është mjaft sensitive prej 12 vitesh mes Shqipërisë dhe Greqisë, është një problem mjaft i ndjeshëm edhe brenda vendit për vetë historinë, presidenti ka qenë gjithmonë koherent dhe bashkëpunues me qeverinë tonë, me institucionet tona, pasi ne të gjithë përfaqësojmë një palë në fund të fundit. I kam plotësuar të gjitha detyrimet dhe kam qenë shumë bashkëpunues me qeverinë. Prej gati 20 ditësh kemi dërguar një kërkesë zyrtare në përmbushje të detyrimeve, ende nuk kemi përgjigje. Jam i duruar. Kemi shkruar dhe më parë kërkesa, por nuk kemi marrë përgjigje. Asnjë nuk luan me një çështje të tillë, apo me çështje të tjera që kanë të bëjnë me marrëdhëniet me Greqinë.

LEXO EDHE:  U ekzekutua me plumba/ Çfarë kishte deklaruar më herët pronari i bujtinave

LEXO EDHE:  Disa karakteristika të familjes së përsosur

Qëndrimi i Presidentit është koherent, i qartë dhe parimor, në raport me të gjithë. Pavarësisht mistrecllëqeve, qëndrimi i presidentit ka qenë shumë i qartë. Nuk ka pasur asnjë rast, kur ka pas mungesë bashkëpunimi nga presidenti. Presidenti nuk ka qëndrime të dyfishte apo të trefishta, por vetëm një qëndrim, që çështja të zgjidhet sa më shpejt dhe të jetë çështje besimi mes dy vendeve, jo të minojë këtë marrëdhënie përmes qëndrimeve të pasinqerta, që ndryshojnë në vazhdimësi, sipas konjukturave të çastit, sepse miqësia është mjaft e rëndësishme të zhvillohet dhe forcohet”, tha Meta.

LEXO TE PLOTE