Connect with Us

Panik në Tiranë/ Dy institucione shtetërore në flakë

Aktualitet

Panik në Tiranë/ Dy institucione shtetërore në flakë

Publikuar

-

Dy institucione shtetërore janë përfshirë nga flakët gjatë mesditës së sotme. Fillimisht u raportua se një zjarr ka përfshirë një dhomë që përdorej si zyrë nga një kompani celulare pranë Gjykatës së Lartë në Tiranë.

Dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një bateri kompjuteri (UPS),  ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëmtime të dokumenteve.

Ndërsa vetëm pak minuta më vonë u raportua për një tjetër zjarr, në një tjetër institucion shtetëror. Mësohet se zjarri ka rënë në katin e parë të godinës së AKEP , ku ndodhen edhe serverat e institucionit.

LEXO EDHE:  Suksesi i Ambasadores se re të SHBA/ Nesho: Varet nga interesat amerikane

Në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie dhe zjarrfikëse për të shuar flakët, të cilat kanë djegur disa dokumente.

Ende janë të paqarta rrethanat e ngjarjes, por paraprakisht dyshohet se shkak për të është bërë një shkëndijë elektrike.

Në të dy rastet, zjarrfikëset kanë bërë të mundur lokalizimin dhe shuarjen në kohë të flakëve./ CNA.al

Tiranë/ Zjarr pranë Gjykatës së Lartë

Tjetër institucion në flakë/ Zjarr në serverat e AKEP

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Nga

Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen 5 Maji, në Tiranë.

Mësohet se gjatë një konflikti ka mbetur i plagosur me armë një person, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Dyshohet se si pasojë i plagosuri ka humbur jetën, ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet e konfliktit.

LEXO EDHE:  Skandal i madh në Tiranë/ Mediat italiane: Si blihet titulli diplomatik i OKB (Video)

LEXO EDHE:  Zjarret në një kamp në Greqi lënë afro 13 mijë njerëz pa strehë

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Izraeli provokon luftë me Jeruzalemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Publikuar

-

Nga

Izraeli provokon luftë me Jezuralemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Është tensionuar në Izrael ku kanë filluar sulme ajrore me raketa kundër militantëve në Rripin e Gazës.

Ministria palestineze e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha se 20 vetë, përfshirë fëmijët, kanë vdekur në sulme.

Duket se tensionet kanë kapur kulmin, aq sa Hamasi ka sulmuar me raketa mbi Jeruzalem, sa që detyruan edhe parlamentit të evakuohet, shkruan BBC news.

Kundërpërgjigjia nuk vonoi dhe Izraeli nisi sulmet ajrore mbi Gaza, ku ndodhet dhe baza e militantëve të Hamasit.

LEXO EDHE:  Skandali/ 72-vjeçarja vjen në Tiranë me hematomë në kokë, e nxjerrin me COVID-19

LEXO EDHE:  Suksesi i Ambasadores se re të SHBA/ Nesho: Varet nga interesat amerikane

Prej ditësh vijojnë tensionet kryesisht mes protestuesve palestinezë dhe Policisë së Izraelit, ndërkohë që Hamasi i Gazës ka kërcëntuar vazhdimisht se do të sulmojë.

Nga pala izraelite ndërkohë pretendojnë se kanë vrarë 3 militantë të Hamasit, kurse kryeministri Netanyahu ka theksuar se Hamasi tashmë ka kaluar vijën e kuqe.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Publikuar

-

Nga

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar mbrëmjen e sotme atentatin në Vlorë, ku mbeti i vrarë 40-vjeçari Bledar Birçaj.

Në një intervistë për “Opinion”, Hoxha deklaroi se pjesë e këtij atentati ishin dy qitësa, që sipas tij janë profesionistë dhe arritën të kryenin objektivin e tyre për 5 sekonda.

Janë dy qitës dhe janë me eksperiencë. Ata janë të koordinuar në mënyrë perfekte se nuk e kanë dëmtuar personin tjetër që ishte pasagjer. Viktima është një njeri 45 vjecc. Agresorit të parë i bie automatiku dhe në atë moment del personi që ishte në sedilien e pasme. Nëse ata domnin të shkaktonin viktima të tjerë e kishin më të lehtë. Viktima ka ardhur para tre javësh nga Spanja. Ajo që bën përshtypje është fakti që të dy qitësat mbajnë një pozicion diagonal për të mos dëmtuar pasagjerin. Është një fragment sekonde, jo më shumë se 5 sekonda. Është një goditje shumë e shpejt. Kjo është vrasje tipike mafioze”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE