Skandali/ Turizëm pa ujë, shkon për muxhahedinët

17 Gusht 2018, 12:06, Aktualitet CNA
Skandali/ Turizëm pa ujë, shkon për muxhahedinët

Në kulmin e sezonit turistik, një ndër plazhet më të frekuentuara të Durrësit, Gjiri i Lalzit nuk furnizohet me ujë të pijshëm.

Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Andi Bejtja, i cili në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, shkruan se shkak për këtë është bërë pasi një tub i vecantë futet në rrjet dhe me përparësi i kalon uji kampit të muxhahedinëve në Maminas.

?Hajde vend hajde, nuk ka ujë gjithë Lalzi, në kulmin e sezonit turistik, se një tub i vecantë futet në rrjet dhe me përparësi i kalon uji kampit të muxhahedinëve në Maminas. Më mirë të jesh muxhahedin se turist në verë.?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga