Spartak Ngjela flet me emra/ Akuza të forta Ramës, Metës dhe Berishës  – CNA
Connect with us

Aktualitet

Spartak Ngjela flet me emra/ Akuza të forta Ramës, Metës dhe Berishës 

Publikuar

-

Avokati Spartak Ngjela vijon të drejtojë akuza të forta ndaj klasës politike shqiptare.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se “Shqipëria e ka këtë çast kohën historike të reformimit të saj gjithëshqiptar në Ballkanin Perëndimor.”

Por, nga ana tjetër ai akuzon politikën shqiptare se nuk është me shqiptarët, por me pushtuesit e territoreve shqiptarë, sipas tij njëlloj si në 100 vjet ekzistencë të shtetit shqiptar.

Ndërsa më tej, Ngjela thekson se “Lidershipi i politikës shqiptare në Tiranë, në të dyja krahët, është i korruptuar dhe i kapur në korrupsion. Ky fakt i përplas liderët, që janë patologjikë për pushtetin, me rrezikimin e pushtetit të tyre politik.”

Ngjela në postimin e tij shkon edhe më tej, ndërsa shprehet se “Shqiptarët po ndihmohen realisht fort nga politika amerikane. Dhe kjo ndihmë do të vijojnë derisa t’i eliminojnë nga skena të gjithë të korruptuarit e korrupsionit kryeministror trefish në Tiranë: korrupsionin Berisha, Meta, Rama.”

Postimi i plotë:

Politika shqiptare sot, është një politikë e nivelit të dobët, kurse Shqipëria e ka këtë çast kohën historike të reformimit të saj gjithëshqiptar në Ballkanin Perëndimor.

I. Jajnë dy shtete shqiptarë në Ballkan, dhe politika shqiptare nuk din të bëjë asgjë në dobi të gjithëshqiptarizmës ballkanike. Kjo, sepse lidershipi aktual politik nuk është me shqiptarët, por me pushtuesit e territoreve shqiptarë. Njëlloj si në 100 vjet ekzistencë të shtetit shqiptar.
Serbia, pushtuese e madhe territoresh shqiptare, është e mundur në luftë, dhe e trembur, kurse politika shqiptare në Kosovë dhe këtu në Shqipëri, është në nivel të dobët.

Po ç’kanë qenë serbët deri në mesjetë? Të gjithë kanë qenë “kalorës të lirë” që e endeshin në Perandorinë Osmane. Nuk ka kombësi etnike serbe. Të gjithë mbretërit serbë kanë qenë shqiptarë. Edhe themeluesi i tyre Karagjergjoviç, nga Klememdi ka qenë, Gjergji i Zi e ka pasur emrin.
Në Manastirin e Hilandarit, në malet e Pindit në Greqi, është bllokuar i gjithë dokumentacioni shqiptar aty. Aty është kurorëzuar Skënderbeu, se manastiri ka qenë nën mbrojtjen e kastriotëve. Në Hilandar nuk lejohet të hyjë kush, se quhet enklava serbe, dhënë Serbisë nga grekët për të fshehur historinë e Shqiptarëve.
Aty, në Hilandar, do të shihni që mbreti i famshëm serb, Stefan Nimani, ka varrin e tij ku mbi të shkruhet: Rex magnum albanesis – mbreti i madh i shqiptarëve. Kurse serbët mburren me të si mbretin e tyre. E kuptoni se ku janë shqiptarët?

Të gjitha këto janë histori që nuk mund t’iu hyjë dot lidershipi i korruptuar i sotëm dhe pa dije shqiptar. Por pyetja që duhet të ngrihet këtu është kjo: a do t’i ndihmojë politika amerikanë shqiptarët që të nxjerrin në dritë të vërtetat historike që fshihen në Manastirin e Hilandarit në malet e Prindit në Greqi?
Sepse dihet që, korrupsioni kryeministror shqiptar Rama – Berisha është kundër historisë së Shqipërisë.

ll.Cila është situata aktuale në Shqipëri.

Lidershipi i politikës shqiptare në Tiranë, në të dyja krahët, është i korruptuar dhe i kapur në korrupsion. Ky fakt i përplas liderët, që janë patologjikë për pushtetin, me rrezikimin e pushtetit të tyre politik.
Atëherë çfarë mund të presin nga Rama, Berisha dhe Meta shqiptarët kur këta, të kapur në korrupsion, janë gati të luajnë çdo kartë për interesin e tyre vetjak? Asgjë. Vetëm shitjen e interesit kombëtar të fqinjët pushtues.

Këtu qëndron në fakt konflikti i sotshëm midis shqiptarëve dhe lidershipit të tyre politik. Por kjo është arsyeja që kryeministri shqiptar Rama, shkon në Stamboll si pashallarët e qëmotit, për të ndaluar tempin amerikan të ristrukturimit të botës shqiptare sipas një koncepti perëndimor të drejtësisë dhe demokracisë që ajo po kërkon të vendosë në Shqipëri. Është naiv, i paaftë dhe me ligësi antishqiptare. Njëlloj si Berisha.

Po kjo është fatkeqësia e fundit e Shqipërisë, sepse kjo klasë politike e korruptuar tani është drejt likuidimit të saj të plotë. Ajo ka vdekur, sepse Serbia është mundur në luftë pikërisht për dorëzimin e territoreve shqiptarë të pushtuara prej saj: dhe do t’i dorëzojë. Lira turke dhe Erdogani i Ramës po shikojnë në faliment.
Po Rama me antiamerikanizmin e tij ku ndidhet ndërkaq? Pas Erdoganit, sigurisht, në ecje drejt degradimit politik, por ky do ta ketë procesin e ndëshkimit dhe konfiskimit në Tiranë njëlloj si Berisha Meta dhe Basha.
Nuk kanë shpëtim.

lll. Në një kohë kur politika shqiptare duhej të drejtohej nga aftësia intelektuale, dhe vendosmëria për rivendosjen e prestigjit gjithëshqiptar në Ballkanin Perëndimor, liderët shqiptarë në Tiranë janë të denatyruar nga korrupsioni.
Si gjithmonë në historinë tonë.

Po në Prishtinë? Edhe atje po e denatyron korrupsioni politikën. Veçse në Prishtinë është edhe fenomeni agjenturor serb. Është fenomen i vjetër, por të gjithë këta serbofilë që janë në politikë, kuptohen sapo hapin gojën.
Gjithsesi, në Kosovë situatën e kanë në dorë vetë amerikanët, dhe lidershipi drejtues nuk lëviz dot drejt Beogradit apo Moskës, si këta tanët nëTiranë. Kurse Erdogani me neoosmanizmin e tij që paguhej nga serbët në Prishtinë dhe qytetet e tjerë të Kosovës, tani falimenton, dhe dhe kjo sigurisht që do të ndihet shumë në Beograd.

LEXO EDHE:  Vrasja e avokatit në Elbasan/ Trondit Berisha

Nga të tërë këta liderë shqiptarë, më guxim patriotik po tregon Ramush Haradinaj. Dhe është kryeministër i përkrahur plotësisht nga Uashingtoni. E kundërta e kryeministrit me ligësi antishqiptare që është në Tiranë dhe mendon që me Berishën dhe Erdoganin do të mundë politikën amerikane në Ballkan.(!)
Por, gjithsesi, duhet theksuar se të gjithë këta kanë kohën kundër dhe realisht nuk mund të bëjnë dot asnjë lëvizje bllokuese.

Shqiptarët kishin 200 vjet që po prisnin një kohë si kjo, sepse ka 200 vjet që janë të luftuar me shfarosjen e tyre nga fuqitë e mëdha dhe nga fqinjët e tyre.
Ka qenë një armiqësi e ligë fakti historik që me tendencë keqdashëse Perandoria Osmane, Franca, Rusia dhe serbët e grekët, kanë dashur të eliminojnë zotërit e Gadishullit Ilirik. Ka pasur shumë interesa këtu, por më thelbësorja ka qenë pozicioni gjeografik dhe gjuha shqipe.

Më e egër kundër shqiptarëve si etni, deri në vitin 1840, ka qenë Perandoria Osmane, për që nga ky vit dalin në skenë Serbia, Greqia dhe Rusia. Të gjithë bashkë kundër popullit më të vjetër të Europës, që në fakt iu ka dhënë vetë gjuhët e tyre lokale.
Dyzet përqind e gjuhës së sotme greke vjen nga shqipja, e gjithë mitologjia e famshme greke, shpjegohet me gjuhën shqipe; dyzet përqind e popullsisë serbe, ka origjinë nga katolikët shqiptarë, të dhunuar nga Stambolli antikatolik, dhe të fshehur nën suazën e kishës ortodokse serbe.

Afër gjysma e Greqisë është me arvanitas që flasin shqip, një përqindje e madhe e tyre, janë katolikë të veriut shqiptar që shpërnguleshin nën suazën e kishës ortodokse greke për të mos braktisur kristianizmin. Si ata të tjerët katolikë e ortodoksë shqiptarë që, për t’i shpëtuar ndjekjes vdektare të turqve, pas vdekjes së Skënderbeut, ikën më tmerr për të shpëtuar kokën dhe fenë. Më shumë se një milionë arbër-shqiptarë ikën në Itali dhe në vendet përreth, në Korsikë deri në Spanjë, por edhe në Greqinë e shkatëruar nga shekujt. Kurse shqiptarë katolikë i ke sot me shumicë në Kroaci e në Mal të Zi dhe në Serbi, por edhe një shumicë ortodokse shqiptare që është shkruar sllave në Mal të Zi dhe në Maqedoni. Sot, si ndryshim i gjëndjes në favor të shqiptarëve, janë 250 mijë ortodoksë në Maqedoni që janë deklaruar shqiptarë. Edhe në Greqi, në Çamëri, ortodoksët shqiptarë po flasin hapur shqip kudo, në të gjithë qytetet e Çamërisë.

lV. Koha e solli më në fund që forcimi i Shqipërisë dhe dalja në histori e Kosovës do të fillojë procesin e rigjenerimit gjithëshqiptar në Ballkanin Perëndimor. Ja, mu këtu e zë fillin e vet armiqësia sllavë, greke dhe ruse që kërkon që, me anë të lidershipit politik të korruptuar shqiptar të bllokojë zhvillimin gjithëshqiptar në Ballkanin Perëndimor.

Por tani ka rënë përfundimisht e gjithë propaganda serbo-greke që shqiptarët janë turq apo osmanë, se koha i përmbysi. Dalja e Shqipërisë nga izolimi e tregoi qartësisht karakterin perëndimor të ndërtimit shpirtëror shqiptar: bota e zhvilluar pa shqiptarë, të krishterë dhe muslimanë, bashkë në harmoni fetare, dhe provoi shkencërisht që shqiptarizmi i shqiptarëve është qytetërimi perëndimor që dominon njëlloj mbi të tria fetë në shoqërinë shqiptare.

Të gjithë sot janë të qartë që në Shqipëri nuk ka këmbë turku;
Të gjithë elitat perëndimore e dinë që gjuha shqipe është një thesar i qytetërimit perëndimor;
Të gjithë historianët e spikatur dhe të gjitha katedrat e historisë në Amerikë e dinë dhe po e shkruajnë që shqiptarët janë populli më i vjetër dhe me rezistent i Europës;
Kurse politika amerikane është afektuar me theks të madh historik në aleanca me Shqipërinë, Kosovën dhe me të gjithë shqiptarët e Ballkanit Perëndimor.

Pikërisht në një kohë si kjo, shqiptarët drejtohen nga korrupsioni i madh dhe atishqiptarizmi.
Kjo ishte një fatkeqësi historike, por që për shumë arsye që kanë të bëjnë me të ardhmen, në këtë aksident historik, shqiptarët po ndihmohen realisht fort nga politika amerikane.

Dhe kjo ndihmë do të vijojnë derisa t’i eliminojnë nga skena të gjithë të korruptuarit e korrupsionit kryeministror trefish në Tiranë: korrupsionin Berisha, Meta, Rama.

Aktualitet

Rrëfimi prekës i yllit të Bayernit/ “Kam kaluar 4 muaj si i burgosur…”

Publikuar

-

By

Mungesa e Corentin Tolisso është ndjerë jo pak të Bayerni. Mesfushori francez pësoi një dëmtim të rëndë në gju në muajin shtator që e ka mbajtur prej më shumë se gjashtë muajsh jashtë fushave të blerta.

Futbollisti 24-vjeçar ka dhënë një intervistë për “Kicker”, ku ka shpjeguar se sa shumë i ka munguar stërvitje me shokët e ekipit. Tolisso është rikthyer në kampin stërvitor të Bayernit, por për ta parë në fushë i duhet të presë edhe disa javë.

LEXO EDHE:  Ylli Rakipi akuzon Ramën/ Më ka kërcënuar fizikisht

“Nuk dua që të rikthehem sa më shpejt që të jetë e mundur, por sa më gati. Jam i sigurt që do të jepet rasti për të shënuar sërish këtë sezon. Sapo u riktheve në stërvitje mu duk vetja sikur isha një njeri i tjetër. Më në fund po shkelja ne bar e po merrja frymë lirisht. U ndjeva sikur ishte brenda një burgu prej katër muajsh”, tha mesfushori francez. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nga zonja 5 milionëshe tek ministrja e marrëdhënieve/ “Bluzë-grisura” e Qeverisë nën hetime

Publikuar

-

By

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar

Ministrja e marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali ka kaluar nëpër një sërë zyrash, me bekimin e kryeministrit Edi Rama. Por, më shumë se për punën e saj ajo mbahet mend për budallallëqet që nxjerr sa herë hap gojën.

Duke tentuar të imitojë Ramën, ajo shpeshherë është kthyer në objekt talljeje nga opinioni publik. Për Spiropalin, Rama është Skënderbeu i kohërave moderne.

Po të kishte mundësi, Spiropali do të transformohej dhe në mashkull, vetëm e vetëm t’i ngjante sa më shumë Ramës, por mjekësia nuk ka arritur deri aty, të paktën jo deri aty se të ndërrojë dhe organin gjenital.

Edhe për gafat Spiropali mban ekskluzivitetin.

” Në mes qëndron simboli i flamurit, shqiponja me dy krena në fushë të zezë”, ka thënë Spiropali, vitin e shkuar, gjatë një seancë parlamentare, duke lënë të kuptohet se nuk e ka shumë parasysh flamurin kombëtar.

Ditë më parë, një tjetër gafë e Spiropalit u bë virale, në media dhe në rrjete sociale. Gjatë një emisioni televiziv, Spiropali u shpreh se Don Kishoti është një figurë romantike dhe komplekse e letërsisë shqiptare.

Mbi Spiropalin rëndojnë një sërë akuzash të ngritura nga Partia Demokratike. PD ndryshe e thërret Spiropalin, “zonja 5 milion euro”.

Sipas selisë, blu postin në dogana, Spiropali e ka shfrytëzuar për të vënë 5 milion euro pasuri të paligjshme.

Sipas PD, Elisa Spiropali nuk ka dhënë akoma asnjë shpjegim se me çfarë parash ka blerë një makinë luksoze, që kushton rreth 100 mijë euro si dhe nuk ka dhënë akoma shpjegim sesi e ka blerë familja e saj apartamentin lukzos buzë Lungomares në Vlorë.

Denoncimi më i fundit që është bërë nga PD në adresë të adhurueses së Ramës, ka lidhje me një kompani private që është krijuar nga vëllai i saj, në kohën kur ajo mori drejtimin e doganave.

Dokumentet zyrtare konfirmojnë se Enkli Spiropali vëllai i ministres, që në atë kohë po merrte emërimin si drejtoreshë e doganave, krijoi një kompani që e quajti SLM me qendër në Fier dhe me kapital 1 mln lekë të vjetra.

Brenda pak muajve kompania e sapokrijuar fitoi tenderin e parë në 27 mars 2014. Bamirësi ishte kunati i tij, bashkëshorti i Elisa Spiropalit.

Sipas PD, për të fshehur gjurmët e konfliktit të interesit dhe të ndonjë vepre tjetër penale vëllai i saj e shiti kompaninë me letra në 8 prill 2014.

Kompania u shit brenda familjes, tek kushëriri i bashkëshortit.

Vlera e shitjes ishte 1 mln lekë, megjithëse kompania fitoi një tender prej 6 mln lekësh.

“Me këtë skemë duke u fshehur pas kushëririt të familjes, bashkëshorti i Spiropalit i ka dhënë familjes së tij 350 mln lekë. Këto janë afera penale që kërkojnë ndjekje penale dhe përballje me drejtësinë. Më e pakta që duhet të ndodhë sot është angazhimi i Inspektoratit të Pasurisë për të hapur një hetim pasuror”, ka deklaruar më herët ish deputetja e PD, Jorida Tabaku.

CNA.al ka bërë një vëzhgim në deklaratat e pasurisë së Spiropalit, sipas të dhënave të Open Spending Albania, mirëpo nuk rezulton as makina 100 mijë euroshe dhe as shtëpia në Lungomare.

Sipas deklaratës së pasurisë, kur u vendos në krye të Doganave ajo rezulton të kishte burime të ardhurash pagën prej 2 200 lekësh, 15 mijë euro të kursyera si dhe një makinë tip Opel me vlerë 200 mijë lekë.

Në vitin 2014, kur kishte kaluar një viti në krye të Doganave ajo ka deklaruar të ardhura nga paga 1 332 mijë lekë. Në kohën që është larguar nga drejtimi i doganave, Spiropali ka deklaruar se ka kursyer në total  2.5 milionë lekë.

Në vitin 2017 ajo është zgjedhur deputete nën siglën e PS dhe në deklaratën fillestare në të njëjtin vit ajo ka deklaruar ka 10 000 euro të kursyera.

Ndërsa bashkëshorti i saj ka deklaruar një shumë rreth 80 000 lekë gjendje nga pagat si dhe 3 000 euro të kursyera, ndërkohë që ka shitur edhe një makinë me vlerë 30 000 euro.
Në media është raportuar se Inspektori i Përgjithshëm,   ka urdhëruar menjëherë fillimin e procedurave të kontrollit të plotë dhe hetimit administrativ për të gjitha deklaratat e interesave private të Elisa Spiropalit.

LEXO EDHE:  Nga Ylli Dylgjeri/ Përvojë ekselente për ekselentin në dështim

Hetime ndaj Spiropalit raportohet se kanë nisur edhe nga Prokuroria.

CNA.al po sjell më poshtë deklarimin e pasurisë ndër vite të Ministres së marrëdhënive me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Deklaratat e pasurisë ndër vite

Viti 2013

Gjendja cash, kursime ndër vite, 15 000 euro.

Të ardhura të përfituara ndër vite nga angazhimet: Lanser & Kubitsche (Firmë ligjore Neës York 2005 – 2006.); Lëvizja ‘Mjaft’, 2006-2009; Instituti “”Agenda””; Universiteti ‘Ufo’. Totali i të ardhurave 35 000 euro

Pronare me 100 % e një makine tip ‘Opel’ e vitit 2004, blerë me kursime ndër vite, vlera 200 000 lekë.

Makinë tip ‘Mini Cooper’ në përdorim ( e regjistruar në emrin e një personi tjetër).

Viti 2014

Të ardhura nga paga neto vjetore në Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, 1 332 580 lekë.

Të ardhura nga shpërblimet neto vjetore në Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, 655 lekë.

Gjendja e llogarisë rrjedhëse në një bankë të nivelit të dytë, 2 582 lekë.

Gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, llogari e lidhur me pagën, 268 057 lekë.

Gjendja cash, 15 000 euro.

Shpenzime për blerjen e një makine tip ‘Mercedes Benz’, blerë në 06.10.2014 sipas kontratës së shitblerjes me të ardhura nga paga dhe shpërblimet, 600 000 lekë.

Viti 2015

Gjendja e llogarisë rrjedhëse në një bankë të nivelit të dytë, llogari page (01.01.2015 – 11.03.

2015), 2 292 lekë.

Gjendja e llogarisë rrjedhëse në një bankë të nivelit të dytë, llogari page, (01.01.2015 – 11.03.

2015), 232 738 lekë.

Gjendje e depozitës bankare në një bankë të nivelit të dytë, nga pakësimi i gjendjes cash, 10 000 euro.

Gjendja cash, 5 000 euro

Deklarata fillestare para vitit 2017

Gjendja e llogarisë rrjedhëse në një bankë të nivelit të dytë, 87 509.95 lekë.

Gjendja cash, 10 000 euro.

Kredi bankare në një bankë të nivelit të dytë, ( e përbashkët me bashkëshortin), marrë më 14.04.2016, 1 120 000 lekë. Detyrimi i mbetur pashlyer, 783 867.51 lekë.

Bashkëshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë më 09.10.2017, 34 069 lekë.

Bashkëshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë më 12.102017, 47 698.80 lekë.

Bashkëshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë më 26.09.2017, shtesë nga shitja e automjetit, 951 200 lekë.

Bashkëshorti, Z. Salarjon Totaj, të ardhura nga kontrata e shitjes së automjetit më 28.06.2017, (likuiduar 950 000 lekë banka), 30 000 euro.

Bashkëshorti, Z. Salarjon Totaj, gjendja cash shtuar me 3 000 euro.

Të ardhura nga paga si anëtare e Këshillit Bashkiak, Bashkia Tiranë, 346 800 lekë.

Bashkëshorti, Z. Salarjon Totaj, të ardhura nga pagesa si anëtar i Këshillit Mbikëqyrës ‘Alb Gaz” sh.a, 197 537 lekë.

Deklarata e vitit 2017

Të ardhurat si deputete, 436 557 lek

Llogari bankare, 34.014,91 lekë.

Gjendje cash shtuar me 2 000 euro.

Karte krediti, pa shlyer 1 498 euro.

Shëprblim si pjesëmarrës në Këshillin  mbikqyrës ALBgaz, 239 089,00 lekë.

Llogari bankare, 24,062,36 lekë.

Llogari Bankare, 47,248,80 lekë.

Llogari bankare, 565,96 lekë.

Shtuar gjendja cash, 500, 000.00 lekë

Kredi bankare, në shumën  112 0000.00 lekë  për 84 muaj.

Kartë krediti ku ka pashlyer  1488 euro.

eluisa spiropali milionat e doganave

Foto-Nga bluza e grisur, tek makina luksoze/ Si ka ndyshuar në vite Elisa Spiropali

Ish-mjaftistja e konvertuar në socialiste/ Zbardhet pasuria e Elisa Spiropalit

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gazetari ironizon Policinë/ Liston “shpifjet” më të mëdha të Berishës

Publikuar

-

By

Policia e Shtetit, sot në një deklaratë për mediat, akuzonte për shpifje, ish-kryeministrin Sali Berisha dhe paralajmëronte kallëzim penal.

Ndërkohë në lidhje me këtë paralajmërim të Policisë së Shtetit ndaj ish-kryeministrit, ka reaguar edhe gazetari i njohur, Klodian Tomorri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Tomorri ironizon deklaratën e Policisë, duke numëruar disa nga denoncimet e Berishës që kanë rezultuar të sakta dhe kanë bërë bujë mjaft të madhe në opinionin publik, siç ishte edhe përdhunimi i të miturës në Kavajë, por edhe trafikut të lëndëve narkotike me avionë në Divjakë.

Reagimi i plotë i Tomorrit

Shpifesi dixhital

Ministria e Brendshme njoftoi se do te kallzoje penalisht ish kryeministrin Sali Berisha per shpifje te panumerta ndaj policise se shtetit.

Me poshte jane disa nga shpifjet me te renda dhe dashakeqe.

1-Ne Divjake po behet trafik droge me avion nen hunden e policise se shtetit. Rezultoi shpifje, pasi ne te vertete avionet po sperkasnin kimikate per mushkonjat me ekspertin italian Riformato.

LEXO EDHE:  Ylli Rakipi akuzon Ramën/ Më ka kërcënuar fizikisht

2-Policia e Shtetit eshte e perfshire ne trafik droge. Kjo eshte nje nga shpifjet me dashakeqe qe eshte bere ndonjehere ndaj policise se shtetit. Prova me e forte per kete shpifje eshte fakti se shume nga ish drejtuesit e policise se shtetit ne vitet 2014-2017 aktualisht jane te arratisur jashte shtetit dhe jane ne kerkim.

3-Perdhunohet e reja nga djali i deputetit, policia e shtetit nuk merr denoncimin. Edhe kjo rezultoi teresisht shpifje sepse ishte shaka.

4- Kavaje, perdhunohet e mitura ne shkolle, policia fsheh ngjarjen. Shpifje e ndyre, qe ka qëllim të denigrojë, delegjitimojë, dekurajojë dhe pengojë punën e trupës së Policisë së Shtetit në shërbim të Kushtetutës, ligjit e qytetarëve.

Kjo lista nuk mbaron kurre, por kaq besoj mjaftojne per ta arrestuar qytetarin dixhital.

Policia i “vë kufirin te thana” Berishës/ Paralajmëron kallëzim penal

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet13:03 - 26 Mars, 2019

Panik në Gjermani/ Dhjetra qytetarë evakuohen pas kërcënimeve për bombë

Disa njoftime për bombë kanë shkaktuar kaos dhe panik në Augsburg të Gjermanisë. Oficerët e policisë së qytetit deklaruan për...

Aktualitet08:38 - 26 Mars, 2019

Histori të panjohura/ Sekretet dhe ana e errët e jetës së princeshave arabe

Kur Sheikha Latifa, Princesha e Dubait, u largua nga vendi i saj në shkurtin e vitit të shkuar, duke hipur...

Aktualitet23:08 - 25 Mars, 2019

Trump: Prokurori Mueller veproi me ndershmëri në hetimin ndaj Rusisë

Pasi e ironizoi për muaj me radhë Prokurorin Special Robert Mueller lidhur me hetimin për mundësinë e lidhjeve me Rusinë...

Aktualitet18:49 - 25 Mars, 2019

Moti i keq shkakton dhjetra viktima dhe të plagosur në Iran

Moti i keq dhe reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje dhe viktima në shtetin  e Iranit. Mësohet se...

Aktualitet19:32 - 24 Mars, 2019

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Presidenti grek kujton kushtet

Ditën e sotme shteti grek ka festuar pavarsinë e tij. Gjatë fjalës në ceremoninë e zhvilluar presidenti i Greqisë Prokopis...

Aktualitet09:03 - 24 Mars, 2019

Pas 20 vitesh/ Zyrtari i NATO-s:Bombardimi, ndjenjë dëshpërimi dhe lehtësimi

Sa herë që kujtohet fushata e sulmeve ajrore të NATO-s, e nisur më 24 mars të vitit 1999, personi i...

Aktualitet17:05 - 22 Mars, 2019

Kosova, si Shqipëria/ Miraton rezolutën që ndalon lojrat e fatit

Me 74 vota në favor Parlamenti i Kosovës ka miratuar ditën e sotme një rezolutë, që pezullohen lojërat e fatit...

Aktualitet16:56 - 22 Mars, 2019

Ceremoni varrimi për 26 viktima të sulmit në Zelandën e Re

Mijëra njerëz u mblodhën të premten në Zelandën e Re, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të 26...

Aktualitet15:17 - 22 Mars, 2019

Brexit do t’i kushtonte shtrenjtë Gjermanisë

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja...

Aktualitet15:12 - 22 Mars, 2019

Bashkëpunim me Rusinë?/ Trump: Raporti të bëhet publik

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të...

Aktualitet14:14 - 22 Mars, 2019

Erdogan dhe raketat ruse/ Një krizë e re SHBA-Turqi 

Nga Franco Venturini Më shumë se asnjëherë sulltan, tani që ka superpushtet të garantuar nga ndryshimet kushtetuese, e megjithatë, presidenti...

Aktualitet14:10 - 22 Mars, 2019

Opsionet e reja për Brexit-in

Britania e Madhe do të dilte pas një jave nga BE-ja. Por ky vendim u shty edhe ca. Cilat janë...

Aktualitet09:39 - 22 Mars, 2019

Gjermania miraton ligjin e ri/ 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër

Bundestagu gjerman miratoi një ligj të ri për familjen. Ai do të lehtësojë prindërit me të ardhura më të pakta....

Kultura15:31 - 21 Mars, 2019

Astrit Çerma rrëfen kujtimet me kompozitorin e njohur  

Më kujtohet si tani: Mbasi pamë tërë “matrialin” e xhiruar për filmin “Në fillim të verës” në një montim “bruto”,...

qerim mata qerim mata
Aktualitet13:22 - 21 Mars, 2019

Ndahet nga jeta regjizori i njohur/ Kush ishte  artisti që fshihej pas “Lefter Lefterit”

Qerim Mata, i njohur ndryshe edhe i Lefter Lefteri personazh i luajtur prej tij në filmin “ I teti në...

Aktualitet22:19 - 20 Mars, 2019

“Deti nuk ka portë”/ Poezia e Aleksandër Çipës prezantohet në Korçë

Mesditën e sotme, në sallen e Bibliotekes së Universitetit “Fan S. Noli” të qytetit të Korçës, është promovuar libri më...

Aktualitet20:21 - 20 Mars, 2019

Vendimi i Dhomës së Apelit/ Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që...

Aktualitet19:02 - 20 Mars, 2019

Rrëmben autobuzin me 51 nxënës/ Tentoi t’i digjte

Një autobuz me 51 nxënës është rrëmbyer ditën e sotme nga shoferi i saj. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në...

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Trending

Read previous post:
Konflikti në Rripin e Gazës/ “Izraeli shumë pranë fitores”

Ministri i Energjisë i Izraelit, Yuval Steinitz, u shpreh se shteti i tij shtë shumë pranë rrëzimin të forcave palestineze...

Close