Foto/ Ja pse shërbejnë shatërvanët e Lali Erit – CNA
Connect with us

Aktualitet

Foto/ Ja pse shërbejnë shatërvanët e Lali Erit

Publikuar

-

“Sheshi Skëndërbej”, mbetet një ndër rrjepjet më të mëdha që Bashkia e Tiranës ju ka bërë qytetarëve. “Qep dhe shqep”, ky shesh i ka rënduar jo pak xhepat e taksapaguesve të kryeqytetit.

Por, Lali Eri më në fund ka bërë një punë të dobishme, ndërtimi i shatërvanëve në Tiranë, të paktën po shërben për diçka.

LEXO EDHE:  Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Ashtu sikurse shikohet edhe nga fotoja e mëposhtme, kryebashkiaku i Tiranës, i vetëpagëzuar me emrin “Lali Eri”, ka ndihmuar që në këto ditë të nxehta të verës, të freskohen disa qytetarë, të cilët kanë zgjehdur të bëjnë plazh nudi në mes të Tiranës.

Aktualitet

Studentët e Vlorës i tregojnë vendin Ramës

Publikuar

-

By

Takimi i kryeministrit Rama me studentët në Vlorë, është shoqëruar me incidente që në nisje të tij.

Ndërkohë që kryeministri Rama nuk e ka kursyer arrogancën dhe tonet e larta kundrejt studentëve, një pjesë e tyre kanë zgjedhur të braktisin sallën.

Pas pak minutash bisedime, disa studente kanë nisur te largohen nga salla. “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, nisen të therrisnin studentët dhe më pas u larguan nga salla.

Ramën nuk e mbajnë nervat/ Fillon me incidente takimi në Vlorë

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rama në Vlorë/ Studentja ironi me kryeministrin

Publikuar

-

By

Ka nisur në qytetin e Vlorës bashkëbisedimi mes kryeministrit Rama dhe studentëve të Universitetit ” Ismail Qemali”. Që në nisje, një prej studenteve të pranishme i është drejtuar kreyministrit me fjalët: ” Ne nuk jemi budallenj që protestojmë dhe as me parti politike. Sa mirë sikur leksionet t’i zhvillonim siç jemi edhe sot, në këtë sallë të ngrohtë”.

LEXO EDHE:  Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Ndërkohë një pjesë e studentëve u larguan nga salla me thirrjet ” Turp,  turp”, pasi kryeministri Rama kërkoi të merrte fjalën, kur  ata i pohuan se nuk flisnin dot me të sepse flet për  t’iu mbushur mendjen.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ramën nuk e mbajnë nervat/ Fillon me incidente takimi në Vlorë

Publikuar

-

By

Kryeministri Rama po zhvillon sot një takim me studentët në Vlorë, por që në fillim të takimit kreu i qeverisë ka shfaqur shenja të forta nervozimi.

Rama është pritur me protesta në Vlorë, ndërsa iu është kthyer keq atyre kur e kanë fishkëllyer.

Studentët janë larguar fillimisht nga truprojat e Ramës, dhe pas rezistencës së tyre ata janë ulur në shkallët e Universitetit.

“Do të takoheni me anëtarët e partisë jo me ne”, janë shprehur studentët.

Por, edhe në momentin që po fillonte takimi në sallë, Rama ka vijuar të tregojë arrogancën e tij kundrejt studentëve. Kreu i qeverisë ju është drejtuar atyre se po përmbysni normat e edukatës.

Rama ka dashur të marrë edhe rolin e koordinatorit, pasi ka tentuar ti urdhërojë studentët që të uleshin nëpër vende, sic donte ai. Madje ai është kapur me disa prej tyre, ndërsa nuk ka kursyer edhe tonet e larta.

LEXO EDHE:  Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

“Hajde djema, dilni mo këtu. Zini vendin. Çuna, futuni aty. Mund të uleni dhe përpara. Dilni këtu mo. O goca, o vajza. Ose mund të uleni dhe këtu, s’do e bëjmë si kantier, s’ke asnjë status të veçantë. Dil anësh se s’mund të pengosh të tjerët. Vajzë do të më kesh përballë? Ku të kalojnë ata? Ulu mi anësh, si do rrish përpara njerëzve. Po përmbysni anën e edukatës”,-tha Rama.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet10:25 - 19 Dhjetor, 2018

Mblidhen liderat e Ballkanit Perëndimor/ Ja çfarë do të diskutohet

Zhvillimet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë do të diskutohen sot në Bruksel. Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri...

Aktualitet10:13 - 19 Dhjetor, 2018

Shpëtoi 20 fëmijë nga sulmi me thikë, shqiptari shpallet “Hero i Vitit 2018” në Suedi

Një shqiptar vuri në rrezik jetën e tij, për të shpëtuar 20 fëmijë! Fidan Bejtani me origjinë nga Kosova, u...

Aktualitet20:26 - 18 Dhjetor, 2018

Ndërron jetë aktorja me famë botërore, ja shkaku

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, aktorja dhe regjisorja e njohur amerikane Penny Marshall. Lajmin e ka...

Aktualitet19:31 - 18 Dhjetor, 2018

Mashtroi FBI-në/ Shtyhet dënimi për ish-gjeneralin Flynn

Në SHBA, gjykata e shtyu dhënien e dënimit për ish këshilltarin e sigurimit kombëtar Michael Flynn, i cili pranoi fajësinë...

Aktualitet18:35 - 18 Dhjetor, 2018

Gjendet i mbytur një burrë në Sarandë/ Dyshimet e para

Trupi i një personi pajetë është gjendur në një kanal në Vrion të bashkisë Finiq, mbrëmjen e sotme. Mësohet se...

Aktualitet18:17 - 18 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët dhe drejtuesit e Ekonomikut dalin me 12 vendime

Studentët dhe drejtuesit e Fakultetit Ekonomik të Tiranës kanë zhvilluar një takim ku karë rënë dakord për marrjen e disa...

Aktualitet17:55 - 18 Dhjetor, 2018

Studentët sërish nesër në protestë/ Zbulohet skenari

Studentët vazhdojnë të kërkojnë plotësimin e tetë pikave të kërkesës dhe deri kur të arrihet plotësimi i saj të rinjtëparalajmërojnë...

Aktualitet17:43 - 18 Dhjetor, 2018

Gazetari tallet me Ylli Rakipin/ U bën thirrje kërcënuesve

Gazetari Ylli Dylgjeri ka bërë një shkrim ironizues ndaj moderatorit Ylli Rakipi, pas  bërjes publike se ky i fundit ka...

Aktualitet17:28 - 18 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë arrestimin e fajtorëve

Ka filluar edhe për sot protesta kundër prishjes së banesave te zona e Astirit ku do të ndërtohet Unaza e...

Aktualitet17:00 - 18 Dhjetor, 2018

Trump letër Thaçit/ Çfarë kërkon ai?

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i ka kërkuar Prishtinës zyrtare që të ketë unitet në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse...

Aktualitet15:18 - 18 Dhjetor, 2018

Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës...

Aktualitet13:39 - 18 Dhjetor, 2018

Subvencionim / Në janar qeveria paguan 50% të tarifës së studimit

Kryeministri Edi Rama ka pohuar gjatë takimit më pedagogë dhe studentë të Universitetit Bujqësor se duke filluar nga janari qeveria...

Aktualitet22:49 - 17 Dhjetor, 2018

Tetë vende të BE-së anëtarë të KS të OKB-së, mbështesin ushtrinë e Kosovës

Tetë vende të Bashkimit Evropian, anëtare të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, i dhanë mbështetje të hënën të...

Aktualitet21:09 - 17 Dhjetor, 2018

Dokumenti/ 6 akuzat e Gjykatës Federale dhe FBI mbi mikun e Bashës

Miku i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, biznesmeni turk Ekim Alptekin është nën akuzë për mashtrim dhe Gjykata Federale...

Aktualitet17:52 - 17 Dhjetor, 2018

Lirohet Zogu i Zi/ Studentët spostojnë protestën

Studentët, që prej disa orësh kishin bllokuar rreth-rrotullimin e Zogut të Zi, janë larguar që aty për ta spostuar protestën ...

Aktualitet16:41 - 17 Dhjetor, 2018

Kompania shqiptare që po çan tregjet e rajonit dhe jo vetëm/ Drejtuesi i Jumbo shpjegon rrugëtimin drejt suksesit

Shitja e organizuar e mallrave me pakicë është një sektor që po njeh zhvillim të vazhdueshëm në rajon dhe më...

Aktualitet16:35 - 17 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në ligjin e AMA dhe AKEP/ Organizohet forumi i parë i diskutimit

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), organizuan sot forumin e parë të diskutimit...

Aktualitet16:30 - 17 Dhjetor, 2018

Tarifa 100% për mallrat serbe/ Tensionohet situata BE-Kosovë

Pas refuzimit të heqjes së tarifës 100% ndaj mallrave serbe marrëdhëniet midis Bashkimit Europian dhe Kosovës janë përkeqësuar. Ky lajm...

Aktualitet16:29 - 17 Dhjetor, 2018

Manjani ‘shuplakë’ Ramës/ Plotësou kërkesat studentëve, lëri bejtet

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se kryeministri Edi...

Aktualitet15:40 - 17 Dhjetor, 2018

Krijimi i FA/ Këshilli i Sigurimit të OKB diskuton mbi Kosovën

Të hënën (17.12.) Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të diskutojë rezolutën 1244 për Kosovën. Arsye është letra...

Aktualitet15:35 - 17 Dhjetor, 2018

BE luftë kundër dezinformimit rus në internet

Me fushata dezinformuese, Moska dëshiron të ndikojë sistematikisht jo vetëm në SHBA, por edhe në Evropë. Tani krerët e shteteve...

Aktualitet15:08 - 17 Dhjetor, 2018

Shfaqja e hidhur në Samitin e BE-së/ Juncker turpërohet sërish

Një tjetër shfaqje e turpshme për Presidentin i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker . Gjatë hyrjes së Juncker në selinë e...

Aktualitet14:22 - 17 Dhjetor, 2018

Integrimi në BE/ Kreu i opozitës greke kërcënon Shqipërinë

Kryetari i opozitës greke, Qiriakos Micotaqis, që sipas sondazheve të zhvilluara nga mediat vendase pritet të jetë kryeministri i ardhshëm...

Aktualitet13:57 - 17 Dhjetor, 2018

Përplasjet para Kryeministrisë/ Studenti: Na qëlluan si të ishim kriminelë

Pas tensionimit të situatës para Kryeministrisë, një nga studentët ka thënë se shkak për përplasjes është bërë dhuna e policisë...

Aktualitet13:38 - 17 Dhjetor, 2018

Tensionohet situata/ Protestuesit përplasen me policinë

Është tensionuar situatata  para Kryeministrisë, ku protestuesit janë përplasur  me forcat e policisë. Një pjesë e protestuesve kanë tentuar të...

Aktualitet12:23 - 17 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët nga Shkodra mbërrijnë para Kryeministrisë

Studentët nga qyteti i Shkodrës i janë bashkuar protestës së të rinjve që ndodhen para Kryeministrisë. Të rinjtë shkodran sapo...

Aktualitet12:05 - 17 Dhjetor, 2018

Tymuese në protestë/ Studentët kërkojnë largimin e shkaktarëve

Ndërkohë që prej 14 ditësh studentët janë duke zhvilluar protesta të qeta, ditën e sotme mes turmës janë hedhur disa...

Aktualitet21:41 - 16 Dhjetor, 2018

Cavusoglu: SHBA po punon për ekstradimin e Gulenit

Ministri i jashtëm turk thotë se presidenti amerikan Donald Trump, kohët e fundit e siguroi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan...

Trending

Read previous post:
Panik në Greqi/ Flakët pushtojnë ishullin (Video)

Greqia është prekur sërisht nga zjarret pasditen e sotme. Një zonë pyjore në ishullin e Evias është përfshirë nga flakët....

Close