Connect with Us

Ekzekutoi tetë persona dhe u arratis/ Qytetarët i përvishën Policisë

Aktualitet

Ekzekutoi tetë persona dhe u arratis/ Qytetarët i përvishën Policisë

Publikuar

-

Krimi makabër në Selenicë tronditi ditën e djeshme gjithë opinionin publik, pasi tetë persona humbën jetën brenda pak çastesh, mes tyre edhe fëmijë.

Strukturat Policore të DVP Vlorë, Renea, Fnsh dhe Delta Forcë, 12 orë pas kryerjes së krimit nga i riu Ritvan Zyka, kanë bërë të mundur arrestimin e tij.

Lajmi është raportuar nga vetë policia në rrjetet sociale dhe reagimet negative kanë qenë të shumta.

Shumë persona e kanë quajtur operacionin e policisë për kaljen e Zykës të dështuar dhe kanë kërkuar ndëshkimin e policisë.

Disa nga komentet marrë në faqjen e Policisë së Shtetit:

“Arritje e madhe, pasi ekzekutoj 8 persona?
Arritje do ishte rasti i kundert, monstra te tilla ka perseri, por ju nuk i izoloni, por prisni te ju plase bomba ne dore. Ne çdo vend, policia bashkepunon ngushte me popullin, ktu ka humbur besimi, sepse ju po i beni gropen fukarase.
Asnje shperblim te vene ne dispozicion per nje informacion te dhene per kete autor.
Ne rrugicat e Tiranes thyhen xhamat dhe plaçkten makinat, ndersa policia mjaftohet me fjalet: ndodh çdo nate nga 20-30 raste. Ju bejne karshillek hajdutet, nderkohe qe policia ne kwto rrugica mund te stimulonte nje skene dhe te leshonte ne prite keta hajdute.
Jo, ju mjaftoheni ” keshtu rastesh ka me shumice”.
Nuk arrij ti besoj fjalet e miletit kur thone qe, policia bashkepunon me ata!”

LEXO EDHE:  “U zhveshe dhe ti”/ Ndjekësit “kryqëzojnë” Mimoza Shkodrën në foton me bikini

“Wauuuu keni bere gjith kete pune
Ky i mjeri i kapur I vrare eshte kot sa e keni levizur bythen
Ju ndenji rende se vrau 8 persona + te plagosur
Po te veshurit me pushtet e para qe Kane shuar familje te tera ça e keni bere ju a jane ndeshkuar per veprimin qe Kane bere ?!
Vendi jone per te qeshur per te qare
Të paret qe doni ndeshkuar jeni ju policet loder pastaj qeveritaret e degjenerum”

“Problemi eshte cfare po behet per te parandaluar raste te tjera?
Armet jane neper duar.
Do ndermerret ndonje aksion per grumbullimin e armeve apo te presim deri te masakra e rradhes?”

“Ky quhet operacioni i deshtuar 100%. Ne te tilla raste masaker autori ” mostra” ekzekutohet pa dyshim..”

“Teshi merni naj valle sikur ai shefi tjetër derisa të ndodhe naj ngjarje e rend po duhet mi parandalu vrasjet se nuk keni net ndonjë arritje tmadhe që keni kap një halabak të armatosur. Turp për qeverinë.” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksidentohet motoçikleta/ Dy të plagosur në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Aksidentohet motoçikleta/ Dy të plagosur në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, ku dy persona që po lëviznin me motor janë aksidentuar.

Sipasojë e aksidentit njëri prej tyre ka rënë nga 40 metër lartësi, duke mbetur i bllokuar poshtë urës.

Ata janë dërguar menjëherë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.Një prej të plagosurve është identifikuar si shtetasi me inicialet F.M 39 vjeç dhe banues në Sukth

LEXO EDHE:  Doli bllof me videon për nënën e djalit të dhunuar/ Reagon Veliu: Fjalia ime është nxjerrë nga konteksti

LEXO EDHE:  Rama dhe Luli vërsulin sharësit/ Sulmohen në mënyrë banale gazetarët e CNA.al

Policia dhe ambulanca kanë mbërritur me urgjencë në vendngjarje, ndërkohë që pritet njoftimi zyrtar për të zbardhur më shumë detaje./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Çështja e detit/ Ngjela nuk përmbahet ndaj politikanëve: Janë bastardë, armiq të shqiptarëve

Avokati Spartak Ngjela, ka folur pasditen e sotme për zgjerimin me 12 milje në Detin Jon dhe kërkoi që Shqipëria të mos bëjë negociata.

Ngjela tha se Greqia është me ligj lufte dhe për këtë arsye pretendon se nuk mund të ketë negociata për territorin.

“Ka një marrëveshje për detin që e rrëzoi Gjykata Kushtetuese. Atë e rrëzoi kjo gjykatë, se i kanë dhënë tokë shqiptare pushtuesit të Shqipërisë. Këta janë një shtet që kanë ligj lufte me Shqipërinë, si mund të bëjnë negociata. Nuk mund të ketë negociata për territorin, në kohën që Greqia është me ligj lufte, ka marrë fund. Këta e kanë lënë, sepse kanë dashur të fitojnë ndonjë gjë. Këta janë në bela dhe belanë e kanë te SPAK-u”, u shpreh ai në emisionin “Kjo Javë”.Ngjela nuk u përmbajt ndaj politikanëve, të cilët i quajti ordinerë, bastardë dhe armiq të shqiptarëve.

LEXO EDHE:  Armata Kolumbiane nxjerr bllof autoritetet shqiptare/ Ja si qëndron e vërteta e operacionit të drogës

LEXO EDHE:  Rama dhe Luli vërsulin sharësit/ Sulmohen në mënyrë banale gazetarët e CNA.al

“Kryeministri aktual të na thotë që nuk e dinte, kurse ata të tjerët janë shitës ordinerë, me gjithë Presidentin që kemi sot. Unë komunikoj me 80% të shqiptarëve, që e dinë, dhe thonë se këta janë të korruptuar. Organet e reja janë ngritur për këta”, theksoi avokati./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kanë vjedhur shtetin”/ Ngjela zbulon bisedën me Ramën: Më tha se SPAK i kap 4 ministra

Publikuar

-

Nga

“Kanë vjedhur shtetin”/ Ngjela zbulon bisedën me Ramën: Më tha se SPAK i kap 4 ministra

Avokati Spartak Ngjela ka qenë i ftuar pasditen e sotem në studion e “Kjo Javë”,  ku bëri një deklaratë të fortë.

Ngjela tha se “peshqit e mëdhenj” të politikës shqiptare janë kapur, por pritet që të vijë BKH nga Amerika për të nisur hetimi i tyre.

Ai zbuloi dhe një bisedë me Ramën, ku u shpreh se ky i fundit i ka thënë se i kap 4 ministra.“Janë kapur “peshqit e mëdhenj”, por BKH është në Amerikë akoma. Ata duhet të kishin ardhur në prill, por ra pandemia. Tani do të vijnë pas 10 ditësh dhe do t’i shohësh kambanat që do të bien. Të gjithë krerët e dy partive të mëdha janë të kapur. Nuk mund të flasim për kryeministrin, sepse janë shumë të rezervuar të flasin ndërkombëtarët, kurse për ministrat e tij kanë folur ndërkombëtarët. Madje Rama më tha që më kap katër ministra.

LEXO EDHE:  Rama dhe Luli vërsulin sharësit/ Sulmohen në mënyrë banale gazetarët e CNA.al

LEXO EDHE:  “Jeni të gjithë mashtrues dhe gjakpirës”/ Qytetarët i tregojnë vendin Ramës: Boll më...

Unë s’kam burime, por jam i vëmendshëm. Njoh mirë ligjet dhe shoh impenjimin e madh të ambasadores amerikane. Ajo ka folur tre herë rresht për BKH. Ata do jenë nën hetim, sepse kanë vjedhur. Ata kanë vila, pallate. Do ikin të tërë ata që kanë vjedhur shtetin. Dhe jo vetëm ikin të tërë, por do të shpëtoni tërë nga këta. Unë jam i shpëtuar, se nuk çaj kokë nga njeri. Mua s’më vjedh dot njeri, popullin e vjedhin përditë./CNA.al

LEXO TE PLOTE