U shpall kampion bote me Francën/ Tani duhet të mbajë premtimin e pabesueshëm – CNA
Connect with us

Sport

U shpall kampion bote me Francën/ Tani duhet të mbajë premtimin e pabesueshëm

Publikuar

-

“Nëse fitojmë Botërorin shkoj me biçikletë nga Troyes(ku është bërë profesionist) në Paris (ku luante në atë kohë)”.

Ky është premtimi që bëri mesfushori franez që luan me Juventus, Blaise Matuidi. Ai ka përsëritur se nuk do tërhiqet pas.

“Më takon ta bëj, – është shprehur mesfushori në Paris, ku u prit si hero, atyre që i rikujtonin premtimin, – por më duhet të gjej kohën sepse nuk është e lehtë”.

Bëhët fjalë për një kalim të vështirë në Alpe, gjatësi 717 km në një lartësi mbi 2175 metrash mni nivelin e detit. /CNA.al

Aktualitet

Wenger u jep fund pushimeve/ Rikthehet në Premier League, tek ekipi i “qymyrxhinjve”

Publikuar

-

Kontakti me pankinën i ka munguar së tepërmi Arsene Wengerit, i cili është gati të drejtojë një ekip duke nisur që nga sezoni i ardhshëm.

Një prej ekipeve që ka shfaqur interes për teknikun francez është skuadra e Newcastle United, që e konsideron ish-timonierin e Arsenalit si njeriun ideal për të pasuar Rafa Benitez.

Spanjolli do të largohet nga “qymyrxhinjtë” në fundin e muajit qershor dhe vendin e tij pritet ta marrë Wenger.

Ky i fundit është pushim prej 1 sezoni, ku u largua nga Arsenal pas 23 vitesh në “Emirates Stadium”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kjo nuk është normale/ Reali kërkon plot 700 milionë euro për këtë 23-vjeçar

Publikuar

-

Edhe pse e ka mendjen te finalja e madhe e Champions League, Tottenhami ka filluar të mendojë për sezonin e ri.

Anglezët duan lojtarin e Real Madridit, Marco Asensio. Lajmi publikohet nga media afër madrilenëve “El Chiringuito”. Televizioni spanjoll bën me dije se 23-vjeçari pëlqehet shumë nga Pochettino që e do me çdo kusht në ishull.

Klauzola e tij e largimit e bën të paprekshëm, pasi është 700 milionë euro. Shifër kjo e paimagjinueshme për çdo klub dhe çdo lojtar në qarkullim. Spanjolli mund të dëshirojë largimin, pasi nuk po gjen stabilitet dhe ky sezon ka qenë më i vështirë se vjet, 19 ndeshje si titullar dhe vetëm 1 gol i shënuar. Reali nuk do të privohet nga shërbimet e tij dhe i është përgjigjur Tottenhamit se nëse e duan Asension, duhet të paguajnë klauzolën.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtarët afrikanë që testoi sot Skënderbeu, Shehi: Ja çfarë përshtypje më lanë

Publikuar

-

By

Skuadra e Skënderbeut po shfrytëzon ditët e fundit të sezonit edhe për të parë në veprim disa nga elementët e rinj që klubi po mendon të afrojë për sezonin e ardhshëm. Për këtë arsye, dje u zhvillua një miqësore me ekipin e Maliqit, ku u panë në veprim lojtarë nga ekipi i të rinjve, por edhe disa futbollistë afrikanë.

Një ndeshje e cila u ndoq nga drejtuesit më të lartë të klubit, përfshirë edhe presidentin Takaj, por që nuk ka bindur plotësisht Shehin mbi cilësinë e futbollistëve që i kanë venë në dispozicion për të projektuar të ardhmen.

“Me një ndeshje është shumë shpejt për të dhënë një mendim, por nuk është se kishte ndonjë që më bindi 100% për të qenë pjesë e skuadrës apo për të bërë diferencën.

Deri diku dy futbollistë më dhanë shkëndijë a shenjë që mund të kenë njohuri e luajnë futboll. Por sigurisht pjesa tjetër janë të gjithë të rinj. Por të shohim në ndeshjet në vazhdim se si do të jenë”, tha ai për RTSH duke konfirmuar se këto testime do të vazhdojnë para fillimit të pushimeve.

Ndërkaq, ai përballet me një situatë shumë të vështirë sa i përket krijimit të ekipit për ndeshjen e fundit që do të luajë këtë sezon ndaj Luftëtarit, pasi javën e fundit e ka pushim për shkak se ka të planifikuar sfidën me Kamzën në kalendar.

“Një situatë alarmante. Krasniqi është jashtë përfundimisht se ndoshta i duhen shumë javë për t’u rikuperuar. Bregu nuk është se ka ndonjë shqetësim, do të jetë në fushë. Oto Xhon nuk po vrapon ende, Radas sot ka filluar të vrapojë, jemi në një situatë me shumë mungesa por shpresoj lojtarët që janë të gatshëm ta mbyllin me sukses këtë ndeshje”, theksoi Shehi

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Trending

Read previous post:
Nuk kemi qenë kurrë më afër Diellit se kaq

NASA do të dërgojë një anije kozmike me mision për të qenë më afër Diellit. Do të quhet “Parker Solar...

Close