Ja cilat janë benefitet që përfitoni nga të punuarit në shtëpi – CNA
Connect with us

Life Style

Ja cilat janë benefitet që përfitoni nga të punuarit në shtëpi

Publikuar

-

Në ditët e sotme me ndihmën e internetit shumë njerëz kanë mundësinë të punojnë nga shtëpia. Nëse po mendoni të ndryshoni punën tuaj dhe të punoni nga shtëpia ju duhet të keni aftësi të menaxhimit të kohës.

Në shtëpi është më e lehtë të shpërqendroheni ose të shtyni gjërat. Kemi mbledhur pesë arsye pse duhet  të punoni nga shtëpia. Ndoshta është koha për të negociuar me punëdhënësin tuaj për të ndërmarrë hapin e parë drejt lirisë për të punuar nga shtëpia dhe duke shpenzuar më pak kohë në zyrë.

  1. Orari i punës fleksibël

Duke punuar nga shtëpia ju jep fleksibilitet për të punuar në çdo kohë që dëshironi. Ju me siguri do të keni afate për t’i mbyllur punët që ju kanë ngarkuar, por ju vendosni nëse dëshironi të fleni pak më gjatë dhe të punoni deri në orë të vona .

  1. Vendndodhja

Kur punoni nga shtëpia ju gjithashtu keni lirinë për të zgjedhur vendndodhjen se ku do të punoni. Zyra ose tavolina juaj mund të jetë kudo. Në kopshtin tënd, apo në një kafene pranë shtëpisë!

  1. Mjedis më pak stresues

Të gjithë ne kemi përjetuar gjatë karrierës sonë se duke punuar me njerëz të caktuar mund të jetë stresuese për ne. Kur punoni nga shtëpia ju nuk  do të jeni në kontakt me kolegët tuaj, mund të kontaktoni me email apo ne aplikacione të tjera duke shmangur në këtë mënyrë konfliktet.

  1. Më shumë kohë të lirë

Duke punuar nga shtëpia mund të zvogëloni ndjeshëm kohën që kaloni për kryerjen e detyrave. Ju do të jeni në gjendje për të menaxhuar familjen. Gjëra të thjeshta si kjo mund t’ju ndihmojnë të fitoni më shumë kohë të lirë ndërsa jeni duke punuar.

  1. Nuk përdorni transport

Ky është një përfitim i dukshëm i punës nga shtëpia. Ju do të jeni në gjendje të kurseni të paktën një orë në ditë thjesht sepse nuk keni nevojë të humbni kohën në metro ose në makinë, të jeni të  mbërthyer në trafik me orë të tëra. Kjo do të thotë më pak stres për ju.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Nuk do ta përballoni dot/ Kardashian “drithëron” me foton e fundit

Publikuar

-

Kourtney Kardashian është një modele, personazh që bën show, biznesmene e cila së bashku me motrat Kim dhe Khloe ka krijuar industrinë e saj.

Së fundmi modelja ka shokuar Instagramin me foton e saj të fundit ku shihet tërësisht e zhveshur mbi krevat duke bërë spërkatën.

Fotot janë realizuar për një program Workout-i dhe me këtë modelja i ka vënë flakën rrjetit.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Moderatorja e famshme habit fansat/ Shfaqet me bashkëshortin e saj 74-vjeçar

Publikuar

-

Ata janë një çift të dashuarish që janë të lumtur prej momentit që janë martuar në  2007.

Rob Stewart 74 vjeç dhe Penny Lancaster 48-vjeç kanë vendosur të kalojnë një ditë të bukur së bashku me babain e moderatores i cili është në të njëjtën moshë me burrin e saj.

Moderatorja 48-vjeçare është fotografuar nga paparacët ndërkohë që po shijonte një akullore.

Ndjekësit kanë komentuar mënyrën se si ajo po e shijonte akulloren duke e kosideruar si të pahijshme.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Ndeshjen apo martesën? Finalja e Champions League fut në “sherr” çiftin

Publikuar

-

Data 1 qershor është caktuar për finalen e shumëpritur të Champions League ku do të përballen Liverpool dhe Tottenham . Por një çift në Britaninë e Madhe është futur në një sherr që tashmë ka pushtuar forumet dhe rrjetet sociale.

Ato kanë caktuar datën e dasmës në të njëjtën ditë me finalen e Champions dhe të ftuarit e shumtë në dasmë shpresojnë se gjatë kohës që martojnë shokun e tyre do të mund të shohin edhe ndeshjen e futbollit.Pjesa më e madhe e të ftuarve janë tifozë të Liverpulit dhe sigurisht që nuk duan ta humbasin ndeshjen, përfshirë dhe dhëndrin.Në postimin e forumit Mumsnet ka pasur reagime të ndryshme, ku pak ndanin të njëjtën shqetësim me nusen për të mos e prishur ditën e dasmës, të tjerë ishin të mendimit që të ftuarit nuk mund t’i vësh përballë një zgjedhjeje kaq të vështirë aq më shumë nëse ata janë tifozë.

Nusja nuk është aspak dakord dhe është kujdesur deri në detaj që për asnjë moment dasmorëve të mos u jepet mundësia të shohin ndeshjen. Ajo u kërkoi 200 të ftuarve që në mënyrë kategorike të respektohet dasma dhe të mos i kushtojnë rëndësi ndeshjes as në celular.

Por për disa komentues zgjidhja praktike e kësaj situate është vendosja e një televizori pranë mjediseve ku do të organizohet dasma në mënyrë që të ftuarit t’i shijonin të dyja së bashku, ndeshjen dhe dasmën. Por nusja nuk toleron as në këtë pikë.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Aktualitet14:34 - 18 Maj, 2019

Zyrtarit serb i ndalohet hyrja në Kosovë

Zyrtari serb, Marko Gjuriçi, edhe pse ka paralajmëraur më herët se do të vizitonte Kosovën në kuadër të zgjedhjes së kryetarëve...

Aktualitet12:57 - 18 Maj, 2019

Videoja që skandalizoi Austrinë/ Zëvendëskancelari jep dorëheqjen

Pas skandalit me publikimin e videos, zëvendëskancelari austriak, Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Kancelari Sebastian Kurz e pranoi dorëheqjen...

Aktualitet10:24 - 18 Maj, 2019

Shkëmbimi i territoreve/ Ish-deputeti tregon se çfarë ka premtuar Vuçiç

Ish-deputeti i PS-së, Tritan Shehu ka shkruar sot lidhur me aspiratën serbe për shkëmbim territoresh. Sipas Shehut, bashkëautorët e shkëmbimit...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet08:58 - 18 Maj, 2019

Dëbimi i emigrantëve të rinj/ Gjykata Federale e Apelit “rrëzon” Trumpin

Sipas një vendimi të Gjykatës Federale të Apelit, administrata Trump ka vepruar në mënyrë “arbitrare dhe kapriçioze”, kur kërkoi që...

Aktualitet10:48 - 17 Maj, 2019

Ndryshimi i ligjeve të imigracionit/ Trump, i thotë jo Lotarisë Amerikane

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do...

Aktualitet08:31 - 17 Maj, 2019

Fushata e shtrenjtë elektorale e zgjedhjeve europiane në Itali

Zhurma elektorale mund të kushtojë shumë. Pak para zgjedhjeve europiane është duke e provuar Italia: Zëvendëskryeministri Salvini gjëmon kundër rregullave...

Trending

Read previous post:
Nuk kemi qenë kurrë më afër Diellit se kaq

NASA do të dërgojë një anije kozmike me mision për të qenë më afër Diellit. Do të quhet “Parker Solar...

Close