Iku nga Durrësi pas koncertit, Unikkatil bën gjestin fantastik pas mesazheve në Facebook – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Iku nga Durrësi pas koncertit, Unikkatil bën gjestin fantastik pas mesazheve në Facebook

Publikuar

-

Më 4 gusht të këtij viti reperi Unikkatil mbajti një koncert në stadiumin “Niko Dovana” në qytetin e Durrësit.

Të shumtë ishin fansat që u mblodhën për të ndjekur live reperin e tyre të preferuar, i cili performonte për herë të parë në qytetin bregdetar.

Pas koncertit Unikkatil u largua, por nuk e mendoi dy herë për t’u kthyer sërish, pasi një fans i tij e kërkoi.

Bëhet fjalë për një të ri, i cili është invalid dhe nuk mund të lëvizë, veçse në karrocë me rrota.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Sa shkon pasuria e 4 njerëzve më të pasur në botë

Publikuar

-

Që prej krizës financiare globale të një dekade më parë, numri i miliarderëve ka kapur shifra rekord, duke arritur në 2208.

Një studim vjetor i publikuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, tregoi disa detaje të njerëzve më me ndikim në botë. Raporti prej 106 faqeve pati shifra paperceptueshme për ne, njerëzit e thjeshtë.

Shkurtimisht, pasuria e vitit të kaluar e 26 njerëzve më të pasur në botë e bërë bashkë është e barabartë me pasurinë totale të 3.8 miliardë njerëzve të varfër – 1.4 trilionë dollarë.

Shumica prej këtyre mega–mega–mega të pasurve janë amerikanë dhe sipas listës së Forbes vijojnë si më poshtë:
– Jeff Bezoz, Amazon
– Bill Gates, Microsoft
– Waren Buffet, Berkshire Hathaway
– Mark Zuckerberg, Facebook.

Pasuria totale e 4 njerëzve më të pasur në botë është: treqind e pesëdhjetë e shtatë miliardë dollarë…e përsërisim…treqind e pesëdhjetë e shtatë miliardë dollarë.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Brad Pitt dhe Charlize Theron u takuan 6 muaj më parë: Ja si qëndron e vërteta e lidhjes

Publikuar

-

bred charlize

Brad Pitt dhe Charlize Theron u takuan vitin e kaluar gjatë xhirimeve për një reklamë dhe nuk janë të lidhur.

Të paktën, kështu raporton revista “People” pas thashethemeve që dolën dy ditë më parë për një marrëdhënie romantike midis tyre.

“Rreth gjashtë muaj më parë, ata bënë një reklamë bashkë”, thotë burimi për “People”, për të vijuar: “Ata nuk kanë qenë bashkë kohët e fundit dhe nuk janë të lidhur. Raportet për lidhjen romantike janë të rreme”, shton burimi.

Pitt, 55 vjeç dhe Theron, 43 vjeç, xhiruan një reklamë për markën Breitling vitin e kaluar bashkë me kolegun Adam Driver.

“The Sun” shkruante se ka qenë ish-i i aktores Theron, Sean Penn, ai i cili i prezantoi të dy, por burimi për “People” i hedh poshtë të gjitha këto.


Sipas tij, Pitt ka mbajtur një profil të ulët në jetën romantike që nga ndarja me Angelina Jolie-n në shtator 2017.

Ai ishte i lidhur me profesoren e MIT Neri Oksman në mesin e vitit 2018, ndonëse arkitektja më vonë mohoi të kishte pasur ndonjë romancë mes të dyve.

Ndërsa Theron i dha fund fejesës së saj me Penn në vitin 2015 dhe që atëherë është fokusuar më tepër në karrierën e saj sesa në jetën private.

Ajo ka luajtur në disa filma gjatë këtyre viteve përfshi këtu, “Atomic Blonde”, “Fate of the Furious” dhe “Tully” në vitit 2018, për të cilin u nominua për Golden Globe.

bred charlize

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Aurela Gaçe bën një super tatuazh për të bijat dhe e ndihmoi vetë Grace

Publikuar

-

aurela gace

Aurela Gaçe ka gjetur një mënyrë shumë të veçantë për të mbajtur të gdhendur në zemër dashurinë për dy vajzat e saj, Grace dhe Abigail.

Ajo ka realizuar një tatuazh në krah dhe madje ka qenë vetë vajza e madhe Grace, ajo që e ka ndihmuar.

Këngëtarja vlonjate tregoi dje përmes Instagramit, se kishte zgjedhur të shkruante dy emrat e vajzave në krahun e majtë. Por shkrimin nuk do ta bënte tatuatori, por vetë vajza e saj, e cila me shkrim dore shkroi emrin e vet dhe të të motrës.

“Shkrimi i Grace, tani në lëkurën e mamit”, shkruan Aurela teksa publikon videon kur Grace i shkruan emrat në krah.

Ky nuk është tatuazhi i parë i Aurelës, por jemi të sigurt që është më i veçanti.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:35 - 22 Janar, 2019

Ukrainë/ Timoshenko, kandidate për Presidente

Ish-kryemisnitrja Julia Tymoshenko, ka njoftuar sot kandidaturën për Presidente. Tymoshenko e cila ka qenë kryeministri në vitet 2007 e 2010...

Aktualitet15:14 - 22 Janar, 2019

Shpërthim në minierë/ Bllokohen 100 punëtorë  

Pas një shpërthimi që ka ndodhur në një dalje që furnizon minierën e kompleksit metalurgjik “Trepça”, në Stantërg, rreth 100...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet16:26 - 21 Janar, 2019

Zgjedhjet e 2020 / Zbulohet kush do përballet me Trump

Demokratët amerikanë kanë bërë publike se cila do jetë kandidatura e tyre për zgjedhjet presidenciale 2020. Senatorja amerikane, Kamala Harris...

protesta para parlamentit grek protesta para parlamentit grek
Aktualitet15:14 - 21 Janar, 2019

Protesta e dhunshme në Athinë/ Plagosen dhjetra vetë

Protesta e dhunshme që u zhvillua ditën e djeshme në Athinë ka përfundura me dhjetëra të plagosur. Mediat e huaja...

Aktualitet12:25 - 21 Janar, 2019

Familja Jashari akuza Thaçit/ Serbia dhe Greqia ju pagoi për propagandë

Murat Jashari, vëllai i Ismetit – komandant “Kumanovës”, në vazhdimin e pyetjeve për Hashim Thaçi thotë se, ky ka krijuar...

Ish-presidenti i Kosoves, Ibrahim Rugova Ish-presidenti i Kosoves, Ibrahim Rugova
Aktualitet10:27 - 21 Janar, 2019

13-vjetori i vdekjes së Rugovës/ Kosova nderon ish-presidentin

Sot shënohet 13-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Në nderim të ish-presidentit, në Kosovë do të mbahen homazhe në varrin e tij...

Aktualitet10:19 - 21 Janar, 2019

Ish-këshilltari i Ramës kundër taksës ndaj Serbisë/ Pezullimi është i domosdoshëm

Analisti politik Shkëlzen Maliqi, ish-këshilltari i kryeministrit Rama, ka thënë se është e domosdoshme që të pezullohet taksa 100% e...

Aktualitet09:55 - 21 Janar, 2019

 “Kamerat”/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

 Nga Mitro Çela * Teknologjia ka ecur përpara. Në shumë dyer ka kamera. Por çdo e mirë e ka një...

protesta para parlamentit grek protesta para parlamentit grek
Aktualitet14:01 - 20 Janar, 2019

“Marrëveshja e Prespës”/ Greqia përfshihet në protestë masive

Me mijëra qytetarë grekë janë duke protestuar përpara Parlamentit në Athinë. Kjo protestë është iniciuar nga “Marrëveshja e Prespës”. Me...

el chapo dashnore grua el chapo dashnore grua
Aktualitet11:43 - 20 Janar, 2019

“Kishim marrëdhënie miks”, gruaja e lordit të drogës dëgjon rrëfimin e dashnores në sallën e gjyqit

Që gruaja dhe dashnorja të përballen në gjykatë, duket si një skenë filmash apo telenovelash, por në rastin e lordit...

zjarrr ne nje resort turistik zjarrr ne nje resort turistik
Aktualitet10:11 - 20 Janar, 2019

Merr flakë resorti turistik/ Ndërrojnë jetë dy persona plagosen disa të tjerë

Një zjarr i madh ka rënë në një resort skish në Courchevel, në Alpet e Francës. Mediat ndërkombëtare raportojnë se...

presidenti i shba donald trump presidenti i shba donald trump
Aktualitet09:18 - 20 Janar, 2019

Dy vite Donald Trump/ Dy vite shokim për miqtë e SHBA

Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit – Në dy vitet e mandatit ai ka...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet09:09 - 20 Janar, 2019

“Vuçiç largohu”/ Protesta masive në Beograd

Me mijëra qytetarë serbë protestuan në rrugët e Beogradit kundër sundimit autokratik të presidentit të tyre Aleksandër Vuçiç. Kjo protestë...

vendosja e gjuhes shqipe ne maqedoni vendosja e gjuhes shqipe ne maqedoni
Aktualitet19:25 - 19 Janar, 2019

Vendosja e gjuhës shqipe/ Sfidat e institucioneve të Maqedonisë

Hyrja në fuqi e Ligjit për përdorimin e gjuhëve, qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë u mundëson një komunikim të zgjeruar me...

protesta per mbrojtjen e teatrit protesta per mbrojtjen e teatrit
Aktualitet19:04 - 19 Janar, 2019

Protesta e Teatrit/ Ambientalisti thirrje për bashkim

Ambientalisti Sazan Guri ka marrë pjesë mbrëmjen e sotme te portesta që zhvillohet për mbrojtjen e Teatrit. Ai u ka...

presidenti i shba donald trump, udheheqesi i korese se veriut kim jong un presidenti i shba donald trump, udheheqesi i korese se veriut kim jong un
Aktualitet17:19 - 19 Janar, 2019

Çarmatimi bërthamor/ Trump takohet me Kim Jong Un

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un do të takohen do të takohen...

mbytet gomonia me emigrante ne detin mesdhe mbytet gomonia me emigrante ne detin mesdhe
Aktualitet15:09 - 19 Janar, 2019

Tragjike/ Mbytet gomonia me 117 emigrantë

Një tragjedi tjetër ka ndodhur në Detin Mesdhe. Një gomone me rreth 117 emigrantë është mbytur dhe si pasojë të...

Aktualitet15:09 - 19 Janar, 2019

Shpërthim në Meksikë/ 20 të vdekur, 71 të plagosur

Një ngarje e rëndë ka tronditur Meksikën, ku pas një shpërthimi të një gypi karburantësh, 20 persona kanë mbetur të...

Aktualitet18:20 - 17 Janar, 2019

Vizita e Putin në Serbi/ Tregon dy gabimet e Kosovës

Presidenti rus, Vladimir Putin i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Serbi. Nga konferenca me homologun e tij serb...

Aktualitet16:11 - 17 Janar, 2019

Kaos në Universitetin e Durrësit/ Pedagogët bashkohen me studentët

Pedagogët e Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës kanë firmosur një peticion për të mbështetur protestën e studentëve. Ndërsa, studentët prej...

presidenti rus vladimir putin presidenti rus vladimir putin
Aktualitet15:58 - 17 Janar, 2019

Putin në Serbi/ Reagojnë Oganizatat joqeveritare

Organizatat joqeveritare në Serbi kanë thënë sot se modeli i pushtetit autoritar që përdor presidenti rus, Vladimir Putin nuk duhet...

Aktualitet11:40 - 17 Janar, 2019

Në kujtim të aktorit korçar Jani Riza

Kujtojme sot 73 vjetorin e lindjes se aktorit te mirenjohur Korcar Jani Riza qe per fat te keq eshte ndare...

Aktualitet08:53 - 17 Janar, 2019

Putin sot në Beograd/ Mitrovica “pushtohet” nga flamujt dhe shkrimet ruse

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të...

kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate kryeministrja e anglise, theresa may, ne deklarate
Aktualitet20:37 - 16 Janar, 2019

Brexit/ Theresa May fiton në mocionin e mosbesimit

Parlamenti britanik nuk e ka miratuar mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit, kryeministrja Theresa May tha...

stema e ushtrise clirimtare te kosoves stema e ushtrise clirimtare te kosoves
Aktualitet18:44 - 16 Janar, 2019

Krimet e luftës/ Komandanti i UÇK-së përpara Gjykatës Speciale

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku ka përfunduar ditën e sotme intervistimin nga Prokuroria Speciale e Hagës. Pas...

ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat ministri i jashtem rus, sergey lavrov, ne nje konferece per mediat
Aktualitet15:58 - 16 Janar, 2019

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë/ Zbulohet qëndrimi i Rusisë

Rusia ka ngritur një pikëpyetje në lidhje me marrëveshjen e ndryshimit të emrit të Maqedonisë. Ministri i Jashtëm i Rusisë,...

ish-komandanti thirret nga gjykata speciale ish-komandanti thirret nga gjykata speciale
Aktualitet15:41 - 16 Janar, 2019

Akuza për krime lufte/ Ish-komandanti në Gjykatën Speciale

Komandanti i Brigadës 124 të Rahovecit, Ismet Tara, i njohur si “komandant Hoxha”, është  thirrur nga Gjykata Speciale. Tara është...

voa, zeri i amerikes ne shqip voa, zeri i amerikes ne shqip
Aktualitet10:58 - 15 Janar, 2019

E quajti kazan/ “Zëri i Amerikës” i përgjigjet Ramës

Media amerikane më e madhe dhe më jetëgjatë, në Shqipëri, “Zëri i Amerikës” mbushi  sot 75-vjet transmetim. Ditën e djeshmje...

Trending

Read previous post:
Nuk kemi qenë kurrë më afër Diellit se kaq

NASA do të dërgojë një anije kozmike me mision për të qenë më afër Diellit. Do të quhet “Parker Solar...

Close