Connect with us

Kryesore Show Biz

Hygerta Sako është zyrtarisht 41 vjeçe dhe ka një lëkurë për t’u pasur zili

Publikuar

-

Pak ditë më parë, ish Miss Shqipëria, Hygerta Sako dha një intervistë për Panorama Plus. Në fjalët e saj, Hygertës “i pëlqen më shumë vetja tani sesa kur ka qenë e re.” Dhe vërtet, kur krahason fotot, Hygerta pas 23 vitesh nga shpallja Miss, duket më mirë, më e pjekur, më e sigurtë për pamjen.

Ditëlindja e gjeti Hygertën në Gjeorgji, duke xhiruar puntatën e radhës së emisionit të saj sportiv. Ajo mbushi plot 41 vjeç dhe sigurisht, rasti kërkonte një foto në Instagram që na bëri më shumë se ziliqare për lëkurën.

“Zyrtarisht hyra në versionin 41.0. M’u deshën 41 vite që të dukem kaq mirë,” shkruajti ajo mbi foto.

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Lufta e ftohtë e yjeve shqiptare, kush e mori kontratën 2 milionë dollarë?

Publikuar

-

Tashmë “rivaliteti” mes dy artisteve shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa dhe Rita Ora nuk është më një sekret.

Ndonëse asnjëra prej këngëtareve nuk ka bërë kurrë një deklaratë publike kundër tjetrës, dihet mardhënia e tyre mjaft e ftohtë dhe kjo është reflektuar dhe në evente mjaft të rëndësishme muzikore, ku vajzat thuajse nuk bëhen kurrë bashkë dhe përpiqen të mos ballafaqohen.

Rivaliteti tashmë duhet të jetë bërë akoma dhe më i madh me suksesin më të fundit të Duas.

Ajo është bërë imazh i firmës ‘Adidas’ por para saj ishte Rita Ora ajo që reklamonte veshjet e firmës prestigjoze.

Dua ka bërë edhe kolonën zanore të prezantimit të koleksionit të ri. Kontrata që vlen 2 milionë dollarë tanimë është në duart e Duas.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Jam bërë person me aftësi të kufizuara”, aktorja prek me mesazhin e saj

Publikuar

-

Aktorja amerikane Selma Blair ka zbuluar me anë të një postimi në Instagram se vuan nga skleroza e shumëfishtë.

46-vjeçarja tha se u diagnostikua me këtë sëmundje në gusht, ndërkohë që ka pasur simptoma prej vitesh.

“Unë jam bërë person me aftësi të kufizuara, ndonjëherë bie”, shkruajti ajo, duke shtuar se iu duk lajm “tronditës në fillim”.

Skleroza e shumëfishtë sëmundje e rëndë e njeriut, në sistemin nervor, e cila paraqitet me ankesa dhe dhimbje të ndryshme, të cilat vijnë kohë pas kohe. Ankesat tipike të kësaj sëmundje janë: ligështimi (dobësimi) në duar apo këmbë; dridhjet; artikulimi i paqartë dhe pengesa në shikim. Në raste të shpeshta këto ankesa kalojnë vetvetiu pas një kohe por edhe mund të mbesin.

Sipas NHS në Mbretërinë e Bashkuar, prek dy ose tre herë më shumë gratë sesa meshkujt, dhe zakonisht diagnostikohet nga mosha 20-30 vjeç.

Blair njihet për rolet e saj në filmat “Cruel Intentions,” “Legally Blonde” dhe “Hellboy”.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Fotot me Fatos Nanon dhe Dritan Hoxhën, këngëtari: Vinin më dëgjonin në buzuqe…

Publikuar

-

Devis Xherahu është një nga këngëtarët shqiptarë, i cili njihet për vokalin e tij të mirë në live.

Devisi hyri në tregun muzikor shqiptar pasi kishte ndërtuar një karrierë në Greqi, që me gjithë të mirat e të këqijat e veta e kishin bërë këngëtarin të përgatitur me performancat live.

Në një intervistë të zhvilluar së fundmi për Panorama, Xherahu ka treguar se në buzuqet greke paguhej shumë më mirë se në Shqipëri, duke qenë se atje ende paguhet mirë për ata që këndojnë live por sipas tij këtu në Shqipëri gjen një rëndësi morale që nuk e gjen tek fqinjët.

Këngëtari ka rrëfyer edhe për fotot e tij me ish-kryeministrin Fatos Nano dhe atë me Dritan Hoxhën, duke treguar se ishin ata që kishin shkuar ta shihnin tek këndonte live.

Devisi ka treguar:

Ka qenë vetëm një rast kur u takuam me Fatosin dhe që atëherë nuk jemi takuar më. Por po përmend rastin e mikut tim të nderuar, të ndjerit Dritan Hoxha. U njohëm në një nga buzukët ku unë performoja me Lefteris Pantazis. Kishte dëgjuar për mua dhe erdhi të më dëgjonte e që atëherë ai vinte shpesh në buzuqet ku unë performoja. E meqenëse para disa ditësh u festua ditëlindja e 50 e tij, unë shpreh mirënjohjen, pasi ai ishte mbështetja ime kryesore në kontaktin e parë me publikun tim shqiptar nëpërmjet “Top Channel”. E kujtoj dhe do e kujtoj me respekt mikun tim, babain e medias shqiptare. Ndiehem me fat që e takova!”

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet15:23 - 23 Tetor, 2018

Gjenden në Stamboll pjesë të trupit të pajetë të gazetarit të vrarë

Pjesë të trupit të pajetë të gazetarit të vrarë saudit, Jamal Khashoggi, janë gjetur sot në Stamboll. Mediat e huaja...

Aktualitet13:33 - 23 Tetor, 2018

“Tirana historike, ç’fat e pret?”

“Artes” një program kushtuar kulturës dhe arteve e nis sot komunikimin me publikun me një emision kushtuar arkitekturës dhe zhvillimit...

Aktualitet11:52 - 23 Tetor, 2018

Votuan pro Maqedonisë së Veriut/ Merren në mbrojtje deputetët e opozitës

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka marrë në mbrojtje deputetët e partisë opozitare të Nikolla Gruevskit, VMRO-DPMNE, të cilët votuan...

Aktualitet11:07 - 23 Tetor, 2018

Video- Ura më e gjatë mbi det/ Mega projekti kinez vjen në jetë

Ura më e gjatë mbi det, e cila ndodhet në Kinë, do të fillojë funksionimin e saj ditën e nesërme....

Aktualitet19:50 - 22 Tetor, 2018

Sanksionet ndaj kompanive ruse/ Putin i kundërpërgjiet Ukrainës

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një dekret për vendosjen e masave ekonomike ndaj Ukrainës. Në dekretin e nënshkruar, Putin...

Aktualitet18:39 - 22 Tetor, 2018

Video/ Pamjet e trenit që del nga shinat dhe merr para 18 persona bëjnë xhiron e botës

Një video, pamjet e të cilës tregojnë trenin e pasagjerëve del nga shinat e hekurudhës në veri-lindje të Tajvanit, duke...

Aktualitet16:43 - 21 Tetor, 2018

Motori përplaset me kangjellat/ Ndërron jetë 18 vjeçari

Një 18-vjeçar ka ndërruar jetë në orët e para të ditës së sotme në Pistoi të Italisë, si pasojë e...

Aktualitet16:31 - 21 Tetor, 2018

Foto- Treni del nga shinat/ Dhjetëra viktima, qindra të plagosur

Një aksident i rënë është regjistruar në Taivan, pasi së paku 17 persona kanë humnbur jetën dhe 126 persona kanë...

Aktualitet12:23 - 21 Tetor, 2018

Rusia kundër Maqedonisë së Veriut/ “E kemi njohur 26 vite më parë”

Parlamenti maqedonas miratoi këtë javë emrin e ri të Maqedonisë, në bazë të marrëveshjes së Prespës me Greqinë. E pakënaqur...

Aktualitet11:16 - 21 Tetor, 2018

“Ik pi***uni”/ 35-vjeçari, që vrau shqiptarin në Australi ofendon gazetarët

Policia australiane ka njoftuar se ka arrestuar një person si të dyshuar për vrasjen e një shqiptari. Mësohet se 35-vjeçari,...

Aktualitet10:48 - 21 Tetor, 2018

Afganistani nuk gjen paqe/ Shpërthimi i radhës u merr jetën 6 fëmijëve

Afganistani nuk po gjen paqe, tashmë kur ka hyrë në ditën e dytë të zgjedhjeve parlamentare. Një shpërthim në rajonin...

Aktualitet09:13 - 21 Tetor, 2018

Rritja e spiunazhit rus/ Shërbimi sekret zviceran jep alarmin

Shefi i shërbimit sekret zvicerian, Jean-Philippe Gaudin ka dhënë alarmin për rritjen e aktiviteteve të spiunazhit rus në vend. Shkak...

Aktualitet22:51 - 20 Tetor, 2018

Britanikët pendohen për Brexit/ Tashmë edhe nën presionin e kohës

Londra ka përjetuar sot një protesë masive, ku morën pjesë 700 mijë persona. Londinezët vërshuan nëpër rrugët e kryeqytetit, duke...

Aktualitet22:21 - 20 Tetor, 2018

Shpërthimet në Afganistan/ Shënohen dhjetra viktima, qytetarët nuk heqin dorë nga zgjedhjet

Qëndrat e votimit në Afganistan janë tronditur ditën e sotme. Shpërthimet shkaktuar dhjetra viktima, midis tyre edhe fëmijë, ndërkohë 30...

Aktualitet22:05 - 20 Tetor, 2018

Video/ Njihuni me 34-vjeçarin e verbër shqiptar që krijon aplikacione

34-vjeçari Hashim Llumnica nga fshati Bellopojë i Komunës së Podujevës në Kosovë ka krijuar një aplikacion për personat e verbër....

Aktualitet21:23 - 20 Tetor, 2018

Video- I riu nga Anglia e pëson keq/ Për këtë veprim mund të dënohet me 10 vite burg

 Një turist 23 vjeçar nga Anglia, rrezikon 10 vite burg në Tajlandë, pasi shkarraviti me spraj murin e një kështjelle...

Aktualitet20:47 - 20 Tetor, 2018

Zgjedhjet në Afganistan/ Me dhjetëra shpërthime pranë qendrave të votimeve

Shpërthime të shumta janë regjistruar sot në kryeqytetin e Afganistanit, Kabulin gjatë kohës që njerëzit ishin në qendrat e votimit....

Aktualitet20:23 - 20 Tetor, 2018

U kap vitin e kaluar/ Gjykata britanike jep vendimin për bosin shqiptar të kokainës

Një gjykatë në Britaninë e Madhe ka dënuar me 25 vite burg shtetasin shqiptar Erald Mema. Ky i fundit cilësohej...

Aktualitet17:31 - 20 Tetor, 2018

Video/ Gazetarja shqiptare vë në siklet Vuçiçin, e bën të fshijë djersët me shami

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është vënë në siklet nga një gazetarja Nerënxa Jakupi, gjatë një konference për mediat të...

Aktualitet17:09 - 20 Tetor, 2018

Financimet greke për mediat shqiptare/ Tsipras fton në zyrë kreun e opozitës

Kryeministri grek Aleksis Tsipras, nuk e priti mirë largimin e Ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias, të cilin e quajti një...

Aktualitet16:04 - 20 Tetor, 2018

Video tmerruese/ Nxënësi i vë pistoletën në kokë mësueses: Më hiq mungesën ose të vrava

Një video, pamjet e të cilës tregojnë një nxënës, që i drejton mësueses pistoletën në kokë është duke bërë xhiron...

Aktualitet12:20 - 20 Tetor, 2018

Arabia Saudite konfirmon vdekjen e gazetarit

Arabia Saudite konfirmoi vdekjen e gazetarit saudit dhe komentatorit të gazetës Washington Post Jamal Khashoggi, duke thënë se vdekja e...

Aktualitet10:15 - 20 Tetor, 2018

Komisioni i BE përgatitet për zgjedhjet europiane

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për...

Aktualitet10:10 - 20 Tetor, 2018

Votuan pro ndryshimeve kushtetuese/ VMRO përjashton deputetët

Menjëherë pas mbarimit të seancës plenare ku u votua nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave bashkë me deputetët...

Aktualitet09:40 - 20 Tetor, 2018

Video-Panik në ajër/ Fluturimi i avionit me 200 pasagjerë kthehet në tmerr

Një turbulencë ajrore ka bërë që një fluturim 8 orësh, të kthehet në makth për dhjetëra pasagjerë, ku 15 prej...

Aktualitet14:58 - 19 Tetor, 2018

Akuzat “bombë” ndaj Kotzias/ Cilat janë portalet shqiptare që financon Greqia

Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po...

Aktualitet10:29 - 19 Tetor, 2018

Reagon Sali Lushaj për djalin e tij :”Ne kemi duart e ky regjim ka hekurat”

Arrestimi i këngëtarit Arkimed Lushaj dy ditë më parë ka bërë zhurmë në media. Policia tha se ai ishte pjesë...

Aktualitet17:01 - 18 Tetor, 2018

Ekzekutimi i pengjeve nga ISIS/Putin jep alarmin, kritikon ashpër forcat amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin, ka kritikuar ashpër forcat amerikane, të cilat sipas tij kanë dështuar në luftën ndaj ISIS. Sipas...

Trending

Read previous post:
Do udhëtoni jashtë?/ Mendojeni mirë pasi 5 shtete anulluan fluturimet

Pilotët e kompanisë ajrore “Ryanair” po zhvillojnë një grevë duke bërë që të anulohen dhjetra fluturime të kësaj linje. Greva...

Close