Harrojeni “Kiki”-n, kërcimi i Gjikos është sfida më e re që po çmend Instagram-in – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Harrojeni “Kiki”-n, kërcimi i Gjikos është sfida më e re që po çmend Instagram-in

Publikuar

-

“Kiki do you love me” është sfida e famshme e cila i ka pushtuar të gjithë kohët e fundit. Teksa dëgjojnë ritmet e këngës “In my feelings” të reperit të njohur Drake, dalin jashtë makinës dhe kërcejnë ndërkohë që makina është në lëvizje. Një sfidë e rrezikshme, por që tashmë është kthyer në trend.

Mirëpo kërcimi i këngëtarit shqiptar, Gjiko në këngën e tij “Si bugati” duket se është sfida më e fundit që po çmend Instagram-in. Kjo këngë, e cila po shndërrohet në një hit, është publikuar vetëm pak ditë më parë dhe vjen si një bashkëpunim mes Gjiko-s dhe Skerdit.

 

Kërcimi që bën Gjiko në këtë këngë ka tërhequr vëmendjen e fansave të tij të shumtë dhe ata kanë filluar ta imitojnë duke e kthyer në një lloj sfide mes tyre se kush e realizon më mirë.

 

Fansat i kanë dërguar Gjikos video duke kërcyer nga vende të ndryshme dhe ai i surprizuar i ka publikuar ato në Instastory.

Me sa duket tashmë duhet ta harrojmë “Kiki”-n dhe duhet të fillojmë të mësojmë lëvizjet e kërcimit të Gjikos.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Albana Osmani shkëlqen në tapetin e kuq në Kanë/ Publikon foton krahas modeles seksi

Publikuar

-

Pak orë më parë moderatorja Albana Osmani ka parakaluar në tapetin e kuq, në një prej eventeve më të rëndësishme të festivalit të Kanës ,“amfAR Gala”. Moderatorja shfaqej rrezëllitësem e veshur me një fustan ngjyrë floriri, duke tërhequr kështu vëmendjen e të gjithëve.

Themeluesja dhe drejtuesja e fondacionit “You Are a Sunflower” ishte ftuar në eventin e bamirësisë nga modeli shqiptar Roland Lekaj. Në dorë mbante një luledielli, e cila është edhe simboli i nismës humanitare që ajo ka ndërmarrë.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALBANA OSMANI (@albanaosmani1) on

Përvec kësaj, moderatorja nuk ka humbur mundësinë për të shkreour një foto krah modeles më seksi në botë, Adriana Lima.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Kur do të martohesh?”/ Greta Koçi i përgjigjet fanses

Publikuar

-

Greta Koçi është një ndër këngëtaret që jetën personale e ruan me shumë fanatizëm. Të gjithë fansat e saj janë kuriozë për të ditur se kur do ta shohin Gretën me fustanin e bardhë.

Një pyetje të tillë i ka drejtuar një nga ndjekësit e saj në Instagram: Kur do të martohesh? Greta është treguar mjaft e sinqertë duke i kthyer përgjigjen: “Kur të vijë momenti.”

Ndërkohë një tjetër ndjekës i shkruan: “Pse të gjithë bazohen tek martesa jote?”

“E marr si pyetje shumë dashamirëse pasi unë si natyrë jam shumë familjare dhe e shoh shumë të shenjtë martesën. Kështu që kushdo që pyet rreth kësaj teme, ka vetëm mirësi!”- është përgjigjur Greta.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Më thonin faturino”/ Oriola Marashi “i tërheq veshin” shoqërisë

Publikuar

-

Shumë gjëra që dikur quheshin “demode” sot janë trendet që po preferohen nga yjet më të famshëm në botë.

Trendi më i ri që po përqafohet nga të gjithë të apasionuarit ndaj modës në të gjithë botën është  edhe çanta fanny pack.

Një nga personazhet  më të njohur që e ka sjellë këtë trend para të gjithëve është modelja Oriola Marashi.

Me anë të një postimi në Instagram modelja ka treguar një foto të shkrepur para dy vitesh ku shfaqej me një çantë të tillë.

Çantat fanny pack, ose ndryshe çantat e belit, për shoqërinë e Oriola Marashit dy vite më parë ishin një shkak për ta quajtur “fatorino”.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet19:17 - 23 Maj, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës mohon çdo përfshirje në veprime kriminale

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, hodhi poshtë të enjten çdo mundësi për përfshirje të tij në ndonjë rast...

Aktualitet20:57 - 22 Maj, 2019

Kosova kërcënon edhe Shqipërinë me taksë 100%

Ndërkohë që prej muajsh Kosova ka vendosur taksën 100 % për mallrat serbe, duke sjellë kështu një goditje në të...

policia e shtetit policia e shtetit
Aktualitet20:22 - 22 Maj, 2019

Foto/ “Aksioni” i çuditshëm kundër Policisë së Shtetit

Shpeshherë jemi mësuar të shohim aksione të Policisë së Shtetit në kapjen e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimet...

Aktualitet19:42 - 22 Maj, 2019

Beogradi rol kyç në zgjedhjet në Veri të Kosovës

Beogradi ka luajtur rol vendimtar në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës. Por a ka gjasa për dorëheqje të reja?...

Aktualitet19:37 - 22 Maj, 2019

LDK dhe Vetëvendosje, bashkërendohen për të rrëzuar qeverinë Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje paralajmëruan të mërkurën se kanë filluar përgatitjet për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë...

Aktualitet08:53 - 22 Maj, 2019

Zgjedhjet europiane/ Nervozitet në Berlin

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush...

Aktualitet19:44 - 21 Maj, 2019

Skandali i videos në”Ibiza”/ Kancelari i Austrisë përballë votës së mosbesimit

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votë mosbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm...

Aktualitet19:26 - 21 Maj, 2019

QUINT: Zgjedhjet në veri të Kosovës të qeta, por me problemet e së kaluarës

QUINT-i, ku bëjnë pjesë Franca, Gjermania, Italia, Britania e Madhe e SHBA thotë se në komunat me shumicë serbe shqetësues...

Aktualitet19:02 - 21 Maj, 2019

Presidenti Trump kërcënon Iranin me asgjësim

Për shkak të konfliktit mes Uashingtonit dhe Teheranit, situata në rajonin e Gjirit aktualisht është shumë e tensionuar. Tani Presidenti...

Aktualitet18:55 - 21 Maj, 2019

Kongresi nderon familjen e shqiptaro-amerikanit Harry Bajraktari

Një flamur që valoi një ditë mbi kupolën e Kongresit amerikan, iu dhurua veprimtarit shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari. Kjo ishte pjesë...

Aktualitet15:27 - 21 Maj, 2019

Shqipëria nuk duhet të ketë Akademi Shkencore

Profesor dr. Dritan Spahiu ka reaguar sot me një shkrim lidhur me çështjen e Akademisë së Shkencave në Shqipëri. Spahiu...

Aktualitet15:20 - 21 Maj, 2019

Skandali i Ibiza-s në Austri/ Sebastian Kurz përballet me votëbesim

Kancelari Sebastian Kurz është duke u përgatitur për një votëbesimi. Oferta e tij për të shkarkuar ministrin e Brendshëm ekstremist...

Aktualitet14:26 - 21 Maj, 2019

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera...

Aktualitet12:22 - 21 Maj, 2019

Integrimi drejt BE-së/ Hahn: Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehet

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn në konferencën e bisedimeve ekonomike të Vienës, “Perspektiva e re për Maqedoninë e...

Aktualitet22:30 - 20 Maj, 2019

Korrigjimi i kufijve/ Thaçi: Nuk do të lejojmë të preket territori i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka sqaruar idenë e tij për korrigjimin e kufijve. Në studion e emisionit “Open” ai...

Aktualitet18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore...

Aktualitet16:55 - 20 Maj, 2019

Bllokohet 2.3 ton qumësht pluhur në Divjakë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë. Sipas njoftimit të...

Aktualitet16:31 - 20 Maj, 2019

Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

Të gjithë pasagjerët të cilët kanë prerë biletat për të udhëtuar nesër drejt Italisë, duhet ta shtyjnë fluturimin e tyre...

Aktualitet15:40 - 20 Maj, 2019

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana...

Aktualitet21:28 - 19 Maj, 2019

Përfunduan zgjedhjet e jashtëzakonshme në veriun e Kosovës

Rreth 24 mijë e 600 votues nga rreth 58 mijë të regjistruar, apo 4 apo mbi 42 për qind e...

Aktualitet18:15 - 19 Maj, 2019

Amerikanët dhe talebanët shkëmbejnë akuza për situatën në Afganistan

Talibanët dhe zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë akuzuar njëri-tjetrin në median sociale, për veprime kundër vendosjes së paqes në Afganistanin e...

Aktualitet14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual...

presidenti i shba, donald trump presidenti i shba, donald trump
Aktualitet12:42 - 19 Maj, 2019

Alabama ndalon me ligj abortin/ Trump: Jam pro jetës

President i ShBA-së, Donald Trump ka reagaur gjithashtu lidhur me ndalimin e abortit që është bërë në shtetitn e Alabamës,...

Aktualitet09:51 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet, Kosova pengon Gjuriçin/ Serbët mbushin qendrat e votimit

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune në Veri të Kosovës. Zgjedhje kanë nisur të qeta që në...

Aktualitet08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi...

austria ne zgjedhje te parakoheshme austria ne zgjedhje te parakoheshme
Aktualitet21:59 - 18 Maj, 2019

Video-skandali i zv.Kancelarit/ Kryeministri austriak thërret zgjedhjet e parakohëshme

Kancelari austriak Sebastian Kurz bëri thirrje për zgjedhje të parakohëshme pas dorëheqjes së zëvendës kancelarit, që i dha fund koalicionit...

Aktualitet19:44 - 18 Maj, 2019

Iu zbulua lidhja me rusët/ Dorëhiqet zëvendës kancelari austriak

Zëvendës kancelari i Austrisë Heinz-Christian Strache dha dorëheqjen të shtunën. Vendimi vjen pasi dy gazeta gjermane, “Der Spiegel” dhe “Sueddeutsche...

Aktualitet16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve...

Trending

Read previous post:
Kujdes! Shfrytëzoni moshën çfarë duhet të bëni para se të mbushni 30 vjeç

Etapat e jetës është e rëndësishme që të përjetohen një nga një. Shpesh mund të shqetësohemi për moshën që është...

Close