Connect with Us

Nga veshjet e zeza tek çantat me rrip/ 6 fakte që jo të gjithë i dinë për Coco Channel

Aktualitet

Nga veshjet e zeza tek çantat me rrip/ 6 fakte që jo të gjithë i dinë për Coco Channel

Publikuar

-

Është një nga ikonat më të mëdha të shekullit të 20- të, dizajnerja e Coco Chanel. Kjo zonjë franceze jo vetëm që dinte të vishte një grua, por nisi një revolucion të tërë që do ta bënte modën më të lehtë për gratë.

Ka shumë fakte që mediat në ditët e sotme nuk përmendin për Coco Chanel, prandaj është mirë të dimë pak më shumë për dikë që ka bërë një ndryshim kaq të madh në një shoqëri që priste që gratë të visheshin si “shtëpiake”.

  1. Emri i saj i vërtetë nuk është Coco
  2. Ajo fillimisht filloi si “Hat Maker”
  3. Solli revolucionin e modës
  4. Coco solli veshjen me ngjyrë të zezë
  5. Çanta me rrip ishte krijimi i saj
LEXO EDHE:  Revolucioni i moshës, kujdes kë quani “plak”!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Arjan Curi deklaratë të fortë/ Rama e ka bërë vaksinën para se të përhapej virusi te ne

Publikuar

-

Nga

Arjan Curi deklaratë të fortë/ Rama e ka bërë vaksinën para se të përhapej virusi te ne

Analisti Arjan Curi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa komentoi deklaratën e ish-kryeministrit Sali Berisha se kryeministri Edi Rama ka shkuar në Abu Dabi për të bërë vaksinën anti-Covid.

Curi tha se ka burime shumë të sigurta që i kanë treguar se Rama e ka bërë vaksinën para se të përhapej virusi në vendin tonë.

Rama e ka bërë para vaksinën, e kam me burime të sigurta. E ka bërë para se të përhapej virusi”, theksoi ai në emisionin “Zonë e Lirë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Qytetarët dynden në qendrat tregtare/ Braçe: Çmenduri, organet ligjzbatuese të mos bëjnë dallime

Publikuar

-

Nga

Braçe habit me deklaratën/ Nëse qeveria rikthen bastet unë nuk jam më në qeveri

Mbrëmjen e sotme janë publikuar disa foto në rrjetet sociale nga qendrat tregtare, në të cilat është vënë re një situatë kaotike për shkak të uljeve të së premtes së zezë.

Duke marrë shkas nga dyndjet e qytetarëve drejt qendrave tregtare, ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka bërë një reagim të fortë.

Braçe thotë se kjo që po ndodh është një çmenduri dhe një papërgjegjshmëri totale e qytetarëve.

Ai i bën thirrje çdo agjencie ligjzbatuese që është në detyrë, të merret tani me këtë çështje në çdo qendër tregtare në Tiranë, pa bërë dallim dhe duke zbatuar ligjin për të gjithë.

Kjo është çmenduri!

Po kthehem nga Divjaka dhe, tani,  gjendja në rrethrotullimin e Qendrës Tregtare TEG është kjo! Po e përsëris;

Së pari, kjo është grykësi e llojit të tregtarëve që shpikën të premten e zezë e që zgjat prej tre javësh;

Së dyti, kjo është papërgjegjshmëri totale e njerëzve që blerjen kot e kanë kthyer në zgjatim të trupit!

Kjo është arsyeja që Tirana është vatra më e madhe e Covid; Këta njerëz janë arsyeja pse Durrësi, Korça, Shëngjini, Vlora etj. vijojnë të kenë numra të lartë infektimesh!

Mungesë respekti më të madhe se kjo ndaj mjekëve, infermierëve në qendra shëndetësore e spitale, farmacistëve, të gjithë punonjësve publike të shëndetësisë që prej 9 muajsh rrezikojnë jetën, nuk ka!

Sa turp! I kërkoj çdo agjencie ligjzbatuese që është në detyrë, të merret tani me këtë çmenduri në çdo qendër tregtare në Tiranë, pa bërë dallim e drejtë duke zbatuar ligjin për të gjithë!”, shkruan zv.kryeministri në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Presidenti Trump paralajmëron Biden/ Do hysh në Shtëpinë e Bardhë vetëm nëse…

Publikuar

-

Nga

Donald Trump e ka ndryshuar përgjithmonë politikën amerikane

Presidenti në detyrë i SHBA Donald Trump, ka paralajmëruar ish-nënpresidentin e SHBA Joe Biden, se nuk do ta lirojë Shtëpinë e Bardhë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Trump deklaron se do ta lërë Biden të hyjë në Shtëpinë e Bardhë si President vetëm nëse provon se nuk ka manipuluar votat.

Biden mund të hyjë në Shtëpinë e Bardhë si President vetëm nëse mund të provojë se “80,000,000 votat” e tij qesharake nuk ishin marrë në mënyrë mashtruese ose ilegale. Kur sheh se çfarë ndodhi në Detroit, Atlanta, Filadelfia dhe Milëaukee, mashtrim masiv i votuesve, ai ka një problem të madh të pazgjidhshëm!”, shkruan presidenti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE