Connect with Us

Horoskopi, 3 gusht 2018

Aktualitet

Horoskopi, 3 gusht 2018

Publikuar

-

/
Horoskopi i ditës, 23 Maj 2021

Dashi
Stresi mund t’u shkaktojë disa probleme të vogla shëndetësore. Qëndroni sa më pranë familjarëve dhe miqve për t’u relaksuar. Përpiquni të kurseni para dhe të mos kryeni shpenzime të panevojshme. Sot mund të merrni një lajm shumë të mirë. Sa i përket anës romantike, do të keni një ditë shumë të mirë dhe të mbushur plot me emocione.
Demi
Bëni kujdes kur të kaloni rrugën, pasi mund të bëheni pjesë e një aksidenti për shkak të neglizhencës së dikujt. Ka gjasa që sot të zhgënjeheni nga miqtë tuaj, pasi nuk do të jenë pranë jush në një moment mjaft të vështirë. Mos u përfshini në një çështje që nuk ju takon, pasi do të keni telashe.
Binjakët
Sensi juaj i humorit do të ndihmojë dikë të kuptojë se lumturia nuk varet vetëm tek pronësitë, por ndodhet brenda jush. Kaloni më shumë kohë me familjen. Kujdesuni sa më shumë për partnerin/partneren dhe vlerësojeni atë. Sa u përket çifteve të martuar, do të jetë një ditë shumë e mirë.
Gaforrja
Besimi tek vetja dhe energjia do të jenë në nivelin më të lartë gjatë ditës së sotme. Të ardhurat financiare do të rriten dhe ka gjasa të keni disa fitime të papritura. Dikush pranë jush po ju vëzhgon gjatë gjithë kohës dhe ju sheh si një model për jetën e tij, duke ndikuar kështu edhe në rritjen e reputacionit tuaj.
Luani
Disa mendime të padëshiruara do t’ju shqetësojnë gjatë ditës së sotme. Përpiquni të kryeni disa ushtrime fizike, në mënyrë që të ndiheni të çliruar. Sa i përket anës romantike, nuk do të jetë dita juaj për shkak të shëndetit të partnerit/partneres suaj. Do të kaloni një ditë të mirë me miqtë, të cilët do të kërkojnë edhe këshilla prej jush.
Virgjëresha
Niveli juaj i energjisë do të jetë i lartë dhe duhet ta përdorni atë për të përfunduar disa detyra. Merrni mendimin e familjarëve tuaj para se të merrni një vendim të rëndësishëm. Krijoni harmoni në familje që të keni rezultate të mira. Keni mundësi të arrini shumë, kështu që mos humbisni asnjë shans që iu del përpara.
Peshorja
Bëni kujdes sot me sjelljen tuaj! Mos ndërhyni më shumë seç duhet në punët e partneres/partnerit tuaj, pasi kjo do të shkaktojë vetëm probleme. Qëndroni larg thashethemeve. Ka gjasa që sot t’iu bëjnë një surprizë shumë të bukur. Personat beqarë sot mund të takojnë një person shumë interesant.
Akrepi
Sot do të keni disa probleme shëndetësore. Zbuloni mundësi të reja investimi dhe studiojini mirë ato. Ka gjasa të njiheni me disa miq të rinj. Sa i përket anës romantike, do të jetë një ditë e komplikuar. Sot do të zbuloni se një person që ju e konsideroni armik, realisht është një mik shumë i mirë.
Shigjetari
Partneri/partnerja juaj do të ndihet shumë mirë sot dhe këtë gjendje emocionale do t’jua përcjellë edhe juve. Në shtëpi do të keni një atmosferë festive, e cila do të lehtësojë tensionin e krijuar më parë. Kontakti me persona të rëndësishëm do t’ju sjellë rezultate të mira. Përpiquni të shmangni kritikat për çështje të vogla.
Bricjapi
Duhet patjetër të shmangni stresin. Përpiquni të kaloni sa më shumë momente të këndshme me miqtë tuaj. Shëndeti i partneres/partnerit tuaj mund t’ju shkaktojë stres. Temperamenti juaj mund t’ju fusë në disa telashe gjatë ditës së sotme në punë.
Ujori
Përdorini energjitë siç duhet. Ka gjasa që sot ta teproni me shpenzimet, por kjo nuk do të ndikojë mirë në planet tuaja. Qëndroni larg personave që përpiqen t’ju mësojnë zakone aspak të mira. Sa i përket anës romantike, do të jetë një ditë shumë e veçantë.
Peshqit
Kaloni më shumë kohë me fëmijët tuaj, pasi do t’ju ndihmojë shumë të çliroheni nga stresi. Sot mund t’ju vijë një ofertë e mirë pune dhe ka mundësi që të ndryshoni vendin e punës, madje edhe fushën përkatëse për të cilën punoni. Zgjidhni fjalët kur flisni dhe mos u nxitoni gjatë bisedës me persona të rëndësishëm. Partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë të ndiheni shumë mirë gjatë ditës së sotme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

FSHF publikoi audiopërgjimin e Erion Veliajt/ Reagon për herë të parë Edi Rama

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas publikimit të audiopërgjimit nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Reagimi ka ardhur në rrjete sociale, ndërsa i është përgjigjur një qytetari i cili e ka pyetur për çështjen në fjalë, për përgjimin ku objekt është Erion Veliaj. Sipas Ramës  këto nuk janë as prova dhe nuk merren për bazë.

“Unë i neveris përgjimet e bisedave mes njerëzve që flasin në një mjedis jopublik, të cilat sipas meje nuk mund të merren për bazë asnjëherë askund, as si prova fajësie as si prova vërtetësie, sepse tjetër konteksti i nje komunikimi informal pa dorashka, tjetër konteksti i shfaqjes publike së një përgjimi, prandaj edhe as nuk e kam dëgjuar fare dhe as kam ndërmend ta dëgjoj, kështu që meqë të dhashë tërë këtë shpjegim tani të lutem plotësoje pyetësorin me opinionet e tua”, përgjigjet Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Merreni seriozisht, do të jem i ashpër me ata që abuzojnë”/ Gledis Nano iu “tërheq veshin” policëve

Publikuar

-

Nga

cna lajjme aktualitet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano mori pjesë në analizën vjetore të punës së strukturave që operojnë në qarkun e Gjirokastrës.

Nano ka vlerësuar punën dhe përkushtimin e këtyre strukturave dhe rezultatet e arritura në drejtim të krimeve kundër personit e pronës, në goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, trafiqeve dhe kontrabandës, si dhe në parandalimin e kontrabandimit të migrantëve që hyjnë ilegalisht nëpërmjet kufirit grek.

Gjithashtu Nano ka theksuar se viti 2022 është viti i sfidës për parandalimin e kultivimit të kanabisit dhe për këtë kërkoi angazhim maksimal nga të gjithë strukturat, për të parandaluar kultivimin e kanabisit, zero kanabis në 2022, pasi kjo është sfidë personale e tij dhe e strukturave që drejton. Nano është shprehur se nuk do të tolerojë asnjë punonjës policie që do të implikohet në veprimtarinë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike apo të përkrahjes së autorëve që kultivojnë bimë narkotike, trafikojnë apo shërndajnë lëndë narkotike në doza.

Merreni seriozisht dhe godisni çdo element që tenton të shesë drogë pranë shkollave, lokaleve e kudo.

Do të jem avokati mbrojtës i punonjësve të ndershëm të Policisë, të cilët përbalten padrejtësisht, por do të jem dhe shumë i ashpër me të gjithë ata punonjës që do të abuzojnë me detyrën, që performojnë në komunitet sjellje të pahijshme deri në arrogancë, duke u treguar qytetarëve që ne jemi padronët tuaj. Ne jemi shërbërtorë të qytetarëve dhe këtë mos e harroni kurrë”, ka thënë Nano.

LEXO EDHE:  Horoskopi 15 Maj 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 dhjetor 2020Më tej Nano ka theksuar se parandalimi i krimeve kundër personit dhe pronës në qarkun e Gjirokastrës është shumë i rëndësishëm për rritjen e parametrave të sigurisë.

Gjithashtu si shumë të rëndësishme, ka vlerësuar edhe marrëdhënien mes Policisë dhe qytetarëve.

“Punoni fort, respektoni qytetarët, ofroni shërbim sa më cilësor, përgjigjuni në kohë, parandaloni konfliktet, parandaloni krimin e rrugës, rrisni sigurinë rrugore dhe jam i bindur se në qoftë se do të realizoni këto prioritete, do të keni mbështetjen maksimale të qytetarëve.

Jam i kënaqur që dëgjova nga prefekti i qarkut, që puna e strukturave të Policisë Gjirokastër është e vlerësuar nga qytetarët, besimi i qytetarëve është rritur ndaj strukturave të Policisë që operojnë në qarkun e Gjirokastrës dhe ky është një ogur i mirë për të vazhduar që gjatë vitit 2022, ta fitojmë akoma më shumë këtë besim, për të bashkëpunuar më mirë.

Performanca e çdo punonjësi të Policisë do të vlerësohet së pari nga qytetarët, nga mënyra se si do silleni dhe si do t’u ofroni shërbimin atyre, duke filluar nga pikat doganore, policia rrugore, patrullat e përgjithshme, pra të gjitha strukturat të jenë në unison, duke patur në plan të parë qytetarin dhe të vlerësojmë se jemi këtu vetëm për t’i shërbyer qytetarit”, është shprehur Nano./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me thikë duke kërcënuar/ Ndalohet 35 vjeçari që po tentonte të vidhte argjendarinë

Publikuar

-

Nga

Shërbimet e Policisë janë njoftuar sot se një shtetas po tentonte të vidhte në një argjendari në bulevardin “Dyrrah”, në Durrës, nën kërcënimin e një thike.

Menjëherë pas informacionit të marrë është organizuar puna dhe falë veprimeve të shpejta e profesionale të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Durrës, u bë e mundur kapja në flagrancë dhe arrestimi i shtetasit L. B., 35 vjeç, banues në Kavajë, i cili nëpërmjet kërcënimit me një armë të ftohtë (thikë), ka tentuar të vjedhë bizhuteri të ndryshme në argjendari.

LEXO EDHE:  Horoskopi 15 Maj 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 dhjetor 2020Është sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e ftohtë ( thikë) e përdorur nga autori./CNA.al

LEXO TE PLOTE