Connect with Us

Sa fitojnë yjet me Instagram? Ja 10 më të paguarit

Kryesore Show Biz

Sa fitojnë yjet me Instagram? Ja 10 më të paguarit

Publikuar

-

Kylie Jenner sjell në shtëpi 1 milion dollarë për çdo shkrepje. Pas saj, Selena Gomez dhe Cristiano Ronaldo. Kylie Jenner Klani Kardashian-Jenner tejkalon renditjen e yjeve që fitojnë më shumë në Instagram. Tre anëtarët e familjes më të famshme të Televizionit Amerikan janë të pranishëm në dhjetëshen e vitit 2018.
Renditja, e përpiluar nga faqja britanike “Hopper HQ”, kryesohet nga Kylie Jenner, sipërmarrëse dhe personalitet televiziv amerikan edhe pse 21-vjeçare, dhe sipas revistës Forbes po përgatitet të bëhet miliarderja më e re në botë. Ylli që ka 111 milionë tifozë në rrjetin social çon në shtëpi 1 milion dollarë për çdo shkrepje në Instagram (860 mijë euro).

Selena Gomez

Në vendin e dytë është këngëtarja amerikane, Selena Gomez, e cila në sajë të 139 milionë ndjekësve në Instagram është ylli me më shumë fansa në rrjetin social. Përkundër kësaj, është pas Kylie Jenner dhe fiton për çdo foto “vetëm” 800 mijë dollarë (687 mijë euro).

Cristiano Ronaldo

Vendi i tretë është për Cristiano Ronaldon, ylli i ri i Juventusit, i cili me 137 milionë ndjekësit e tij, vijon klasifikimin pas Selena Gomezit. Megjithatë, kampioni portugez duhet të jetë i kënaqur me 750 mijë dollarë (644 mijë euro) për foto.

Kim Kardashian

Vendi i katërt është për modelen dhe mbretëreshën e realitetit amerikan, Kim Kardashian. 38-vjeçari numëron 114 milionë ndjekës në Instagram dhe fiton 720 mijë dollarë (619 mijë euro) për çdo foto.

Beyoncé

Humbja e madhe e vitit 2018 është Beyonce, e cila është e pesta, ndërsa në renditjen e vitit të kaluar ishte lideri i padiskutueshëm. Ajo ka 116 milionë ndjekës në Instagram dhe fiton 700 mijë dollarë (601 mijë euro) për secilin post në rrjetin social.

Dwayne Johnson

Vendi i gjashtë për ish-mundësin dhe aktorin amerikan, Dwayne Johnson, i cili kohët e fundit është bërë aktori i dytë më i paguar në Hollivud. Ylli 46-vjeçar numëron 111 milionë ndjekës në Instagram dhe fiton 650,000 dollarë për foto (560 mijë euro).

Justin Bieber

Vendi i shtatë për këngëtarin kanadez, Justin Bieber, i cili kohët e fundit formalizoi angazhimin me Hailey Baldwin. 24-vjeçari ka 101 milionë ndjekës dhe për çdo shkrepje në rrjetin social sjell në shtëpi 630 mijë dollarë (542 mijë euro).

Neymar

Futbollisti i dytë në dhjetëshe është braziliani Neymar, i cili është në vendin e tetë. Për kampionin e Paris Saint-Germain 100 milionë ndjekës në Instagram dhe 600 mijë dollarë (516 mijë euro) për çdo shkrepje në rrjetin social.

Leo Messi

Vend i nëntë është për Leo Messin, yllin argjentinas të Barcelonës. 31-vjeçari numëron në Instagram 97.3 milionë ndjekës dhe fiton 500 mijë dollarë (430 mijë euro) për të postuar në rrjetin social.

Kendall Jenner

E mbyll dhjetëshen modelja më e paguar në botë, amerikania Kendall Jenner. Në Instagram ka 93.2 milionë ndjekës dhe për çdo post në rrjetin social ajo sjell në shtëpi 500 mijë dollarë (430 mijë euro).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“Do të braktisë koncertet”/ Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën?

Publikuar

-

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale.

Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur “Dy gisht mjaltë”, i cili pati një sukses shumë të madh në Shqipëri dhe jo vetëm.

Më pas Elvana Gjata nuk u ndal me këngët e saj të cilat u bënë hite por edhe koncerteve ku më i fundit ishte ai i organizuar në sheshin “Skenderbej” ku ajo u rikthye në mes të publikut me këngët e saj të vjetra por edhe ato më të reja.

Por burime të sigurta për CNA.al, thonë se këngëtarja do të braktisë koncertet dhe ky do të jetë viti i fundit që ajo i organizon ato dhe do t’i rikthehet recitaleve.

Nuk dihet arsyeja pse Elvana ka marrë këtë vendim por pritet të shohim se çfarë do të ndodhë me jetën profesionale të saj.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Tjetër divorc VIP/ Vajza e show-t kapet me ish-deputetin

Publikuar

-

Nga

Një tjetër divorc VIP, që vjen nga lidhja e vajzave të show-t këtë herë me një politikan.

Pas divorcit me të fundit të Grida Dumës nga bashkëshorti dhe Ervin Salianjit me të fejuarën e tij, pasi u kap në mesazhe me G.D, një tjetër ish-deputet është bërë shkak për divorc në famije.

Mediat raportojnë se ish-aktorja e Protokallisë dhe AL Pazar, së fundi moderatore e emisionit Mos i Fol Shoferit, Rudina Dembacaj, është divorcuar. Shkak i divorcit të saj është berë lidhja me një ish-deputet.

Faxweb raporton se aktorja e humorit prej disa muajsh tashmë është ndarë nga bashkëshorti i saj, dhe shkak për këtë është bërë një histori e re dashurie në jetën e saj. Dembacaj është parë shpesh në shoqërinë e një ish-deputeti të Kuvendit të Shqipërisë, romanca me të cilin duket se është shkaku kryesor i ndërprerjes së marrëdhënies me Aleksin, me të cilin ka sjellë në jetë dhe vajzën Viktoria.

Që marrëdhënia mes tyre ka kohë që është ftohur kjo vihet re dhe në postimet e aktores në rrjetet sociale, ku prej më shumë se një viti nuk ka asnjë foto me bashkëshortin e saj, dhe dedikimet e vetme janë për të bijën. Po ashtu të gjitha pushimet e verës Rudina i kaloi bnë shoqërinë e miqve apo familjarëve të saj, ndërsa Aleks nuk u duk gjëkundi, ashtu si dhe nuk përmendet në asnjë prej intervistave që ajo ka dhënë për media të ndryshme. Ata u martuan së bashku në verën e vitit 2016, por pavarësisht dashurisë për ‘’qerosin’’ e saj, aktorja duket se i është dorëzuar një romance të re. Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme aktorja nuk mban më as unazën në gishtin e martesës, në ndryshim nga më parë.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Momenti më i sikletshëm në Hollywood/ Kjo foto e Brad Pitt dhe aktores së njohur po bën xhiron e rrjetit

Publikuar

-

Premiera e filmit më të ri të Tarantinos, “Once upon a time in Hollywood” ka pasur një moment tepër të sikletshëm mes aktorëve të njohur.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është momenti i sikletshëm i takimit të Brad Pitt me Lena Dunham-in.

Fotografëve nuk u ka shpëtuar momenti kur Lena i është afruar për t’i dhënë Brad-it një puthje mes faqes dhe buzëve, e cila me siguri ka qenë një keqkuptim.

Kaq ka mjaftuar që fotoja e tyre të bëjë xhiron e rrjetit dhe të gjithë po diskutojnë momentin e sikletshëm mes aktorëve, të cilët më pas janë ndarë duke u sjellë sikur asgjë e tillë s’kishte ndodhur mes tyre.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: