Connect with Us

Horoskopi, 27 korrik 2018

Aktualitet

Horoskopi, 27 korrik 2018

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 23 Maj 2021

Dashi
Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore, si dhe fizike. Situata financiare do të jetë e rrezikshme, prandaj të gjitha investimet duhet të bëhen me kujdes të madh. Kaloni më shumë kohë me fëmijët tuaj.
Demi
Emocionet e forta dhe shpërthyese mund të dëmtojnë sistemin tuaj nervor, prandaj duhet t’i kontrolloni. Do të keni një dëshirë të theksuar për të udhëtuar dhe për të shpenzuar para, por tregohuni më të matur në këtë drejtim.
Binjakët
Forca juaj e brendshme do t’ju mbështesë për ta bërë ditën e mrekullueshme në punë. Duhet të kujdeseni më tepër, nëse jeni duke planifikuar një udhëtim sot. Ndërhyrja e të tjerëve do të sjelle shqetësime në jetën tuaj martesore.
Gaforrja
Një punë e rëndësishme do të ndalet për shkak të pozicionit të zymtë financiar. Mosmarrëveshjet me fëmijët tuaj do të ishin zhgënjyese, ndaj shmangini ato. Planet për të takuar një mik pas një kohe të gjatë mund të rezultojnë një zhgënjim.
Luani
Përpiquni të jeni mendjehapur ndaj emocioneve pozitive, sikurse dashuria. Pasi këto emocione të marrin komandën e plotë, mendja automatikisht përgjigjet pozitivisht në çdo situatë. Një marrëdhënie e re do të jetë e gjatë dhe shumë e dobishme për të lindurit në shenjën tuaj.
Virgjëresha
Dikush me të cilin jetoni do të mërzitet, nëse i keni shpërfillur detyrat tuaja shtëpiake. Një udhëtim do të nxisë lidhjen romantike. Gjithçka duket në favorin tuaj sot në punë. Nëse udhëtoni, sigurohuni që të mos harroni të gjitha dokumentet e rëndësishme.
Peshorja
Mbani nën kontroll peshën dhe mos e teproni me ushqimet. Sot mund të merrni komplimente në punë. Ditë e shkëlqyer për funksionet sociale dhe marrëdhënie e mirë me miqtë.
Akrepi
Stili i jetesës suaj ekstravagante mund të shkaktojë tensione në familje. Ju do të jeni në sinkronizim me rrahjet e zemrës së partnerit tuaj. Partnerët e biznesit sillen përkrahës ndaj jush. Martesa është një bekim dhe sot ju do ta përjetoni atë.
Shigjetari
Përmirësimi i shëndetit duhet të jetë një çështje dite. Një romancë është në rrugën tuaj, ndërsa një miqësi mund të bëhet më e fortë. Dikush mund t’ju bezdise në punë, prandaj bëhuni gati të reagoni me qetësi.
Bricjapi
Jini optimistë dhe shikoni anën e ndritshme. Pritshëritë tuaja të sigurta hapin derën për realizimin e shpresave dhe dëshirave. Sot humbjet financiare duken të mundshme, nëse besoni fjalët e të tjerëve.
Ujori
Bë kujdes me shëndetin, pasi rezistenca juaj do të jetë e dobët. Udhëtimet për disa do të jenë stresuese, por financiarisht janë të mira. Aftësia juaj për të vepruar me shpejtësi ndaj problemeve do t’ju sjellë mirënjohje.
Peshqit
Sjellja juaj e vrazhdë do të shkaktojë zhgënjim tek të tjerët. Është koha për t’u treguar më i sjellshëm, veçanërisht me njerëz që ju kanë ndihmuar. Rritja e papritur e shpenzimeve do t’ju shkaktojë shumë stres.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Berisha ka arritur qëllimin”/ Manjani: Basha të shpëtojë PD, duke u larguar

Publikuar

-

Nga

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se “Foltorja” e krijuar vetëm 3 javë më parë nga ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, ia ka arritur qëllimit të saj.

I ftuar në Syri TV, Manjani ka theksuar se lëvizja e Berishës, po rikthen institucionin e shenjtë të votës.

Ai ka nënvizuar se lëvizja po shkon drejt synimit të saj, për largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD, e cila tashmë është në kolaps.“Vendimmarrja e brendshme pa vendim e PD, e njëanshme dhe pa proces ndaj doktor Berishës, sigurisht që ka krijuar pikëpyetje shumë të mëdha dhe dobësuar e ka ulur ndjeshëm, për të mos thënë e ka ulur në zero besimin e publikut te PD. Deri 3 javë më parë këtu ishte krijuar ideja që s’ka më asnjë shpresë asnjë opozitë, asgjë, sa të jetë gjallë Rama do të jetë kryeministër, kështu kemi menduar.

“Unë mendoj që këtë mesazh doktor Berisha dhe kjo lëvizje e ka dhënë, PD-ja e Lulzim Bashës ka kryer punë me politikën, ky mesazh ka dalë. Nëse ka akoma njerëz që nuk e besojnë këtë, është problemi i tyre, por kjo është e dukshme. Duke i hequr atë që është thënë gjithmonë se Lulzim Bashën e mbështet Sali Berisha, por nuk paska qenë kështu, paska qenë një skenar tjetër, e kuptuam, e sqaruam dhe nuk besoj se ka ende ‘peshq’ që i shkojnë nga mbrapa. 

Hapi i rëndësishëm i kësaj lëvizje dhe suksesi matet me largimin e Lulzim Bashës, që të jemi konkrete dhe të mos krijojmë iluzione, Lulzim Basha duhet të largohet që të shpëtojë PD. Faza tjetër është drejtimi i ri i PD duhet të krijojë një skemë hapje dhe kjo foltorje duhet të jetë pjesë e shoqërisë, pjesë e debatit social, pra që merr dhe përfshin në vendimmarrjen e saj më shumë se militantët”, ka deklaruar ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Seria e vrasjeve në Elbasan, krime ‘pa autorë’ për pazare droge

Publikuar

-

Nga

Elbasani prej vitesh është kthyer në një prej qyteteve ku përplasja mes grupeve kriminale ka shkaktuar dhjetëra viktima. Vetëm në 5 vitet e fundit në këtë qytet janë bere 7 atentate mafioze pa autor ku shkak dyshohet të jenë bërë konfliktet e vjetra për prishjen e pazareve të drogës.

Vrasja e Lulzim Bitirit dhe Ardian Çollakut riktheu dhe njëherë në vëmendje përplasjet mes grupeve kriminale në qytetin e Elbasanit. Ekzekutimi i dyfishtë mbrëmjen e 4 tetorit për hetuesit shihet si vazhdim i sagës së hakmarrjeve mes grupeve kriminale që veprojnë në këtë qytet.  Shkak është bërë prishja e pazareve të drogës. E megjithatë, identifikimi i autorëve duket një mision i vështirë.

Vetëm në 5 vitet e fundit, 7 atentate me 10 viktima janë ende pa autor, ngjarje këto që kanë rënduar akoma më shumë situatën kriminale në Elbasan.

Mes vrasjeve pa autor është dhe ajo e 3 shkurtit të 2016, e konsideruar si masakra e Elbasanit, ku humbën jetën Agron Çapja, Ardit Sinakolli, Eno Bedalli si dhe u plagosën 9 të tjerë.

LEXO EDHE:  Horoskopi e diel 15 janar

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 1 janar 2020Por, përplasja mes grupeve kriminale në këtë qytet nuk ka përfshirë vetëm anëtarët e tyre, por dhe personat e konsideruar si të afërt me ta. Mes tyre është vrasja e 22 marsit të 2019 e Ravik Gurrës, avokat i fisit Çapja, të konsideruar si një prej grupeve më me influencë në këtë qytet.

Saga e hakmarrjes mes bandave në qytetin e Elbasanit është e njohur për autoritetet, ndërsa qytetarët ndjehen gjithnjë e më të pasigurt për jetën.

Më herët për përplasjet e bandave emisioni “Unpublished” në Euronews Albania i ka kushtuar dy puntata zanafillës së konfliktit mes grupeve si dhe elementëve kriminalë që janë ende aktiv./euronews

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin Tepelenë- Gjirokastër/ Plagoset drejtuesi i mjetit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një aksident ka ndodhur pasditen e e sotme në aksin Tepelenë-Gjirokastër, në vendin e quajtuar Gerhot.

Sipas asaj që raportohet, është plagosur lehtë drejtuesi i mjetit.Mësohet se ky i fundit ka humbur kontrollin e mjetit tip “Renault” dhe si pasojë ka përfunduar në kanalin anësor të rrugës.

Dyshohet se shkak është bërë shpejtësia dhe reshjet e denduara të shiut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE