Connect with Us

Elvana Gjata një Divë e vërtetë/ Elektrizon Prishtinën me koncertin madhështor

Aktualitet

Elvana Gjata një Divë e vërtetë/ Elektrizon Prishtinën me koncertin madhështor

Publikuar

-

Është mbajtur mbrëmjen e djeshme koncerti i shumëpritur i Elvana Gjatës në Prishtinë, si pjesë e turit të saj “This is me”. Elvana performoi tek Biblioteka Kombëtare në Prishtinë, ku ende pa nisur koncerti, mijëra persona u mblodhën në pritje për të ndjekur artisten.

Me hitet e saj të shumta dhe këngët e reja nga albumi i ri të cilat kanë pasur sukses të paparë, Elvana solli një atmosferë të paharruar. Dhjetë mijë personat e mbledhur për të ndjekur koncertin, brohorisnin e këndonin bashkë me artisten deri në këngën e fundit.

Elvana u shfaq e veshur me një fustan të kuq e më pas me një body të bardhë që i tregonte linjat perfekte trupore.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ministrja Kushi publikon raportin/ Jemi ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në arsim

Publikuar

-

Nga

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka tregon raportin e Bankës Botërore mbi arsimi. Në këtë raport, Shqipërinë renditet ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në këtë fushë.

Duke marr shkas nga raporti, ajo ka falenderuar dy paraardhëset e saj, Lindita Nikolla dhe Besa Shahini.“Shumë e lumtur ndërsa shoh raportin më të fundit Bankës Botërore, i cili analizon në mënyrë të detajuar 174 shtete nga e gjithë bota dhe e rendit Shqipërinë ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në arsim.

LEXO EDHE:  Biznesmeni “dorëlëshuar”/Kush ishin VIP-at që shfrytëzuan pasurinë e të dashurit të Elvana Gjatës?

LEXO EDHE:  Biznesmeni "dorëlëshuar"/Kush ishin VIP-at që shfrytëzuan pasurinë e të dashurit të Elvana Gjatës?

Ky raport është jo vetëm inkurajues për të çuar më përpara politikat arsimore, por edhe sfidues njëkohësisht për të përshpejtuar ritmin e reformave në arsim të ndërmarra nga 2 koleget e mia paraardhëse, Lindita Nikolla dhe Besa Shahini, falë punës së të cilave sot kemi një rritje të ndjeshme të cilësisë në arsim”, shkruan ministrja Kushi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Kaos në autostradën Tiranë-Elbasan/ Radhë kilometrike

Publikuar

-

Nga

Qytetarët të cilët kanë udhëtuar sot në drejtim të Elbasanit, janë përballur me kaos në trafik.

Sikurse shikohet në fotot e siguruara nga CNA.al, në autostradën Tiranë-Durrës, radha e makinave është kilometrike.Burime për CNA.al bëjnë të ditur se radha e makinave Dillon që pa hyrë në Tunel dhe vijon deri në Bradashesh.

LEXO EDHE:  Elvana Gjata ndjek koncertin e Beyonce në Gjermani

LEXO EDHE:  “Të ka ikur buza shtrembër’’/ Fansat kryqëzojnë Elvanën në foton e fundit

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjiknuri i përgjigjet opozitës/ Ne sollëm një draft, ODIHR nuk shprehet mbi sherre

Publikuar

-

Nga

Hapja e listave/ Gjiknuri tregon sfidat: Partitë “fantazmë” rrezikojnë procesin e zgjedhjeve

Përfaqësuesi i PS-së në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka reaguar pasi opozita nuk pranoi diskutime mbi draftin që mazhoranca ka paraqitur sot në Këshill.

Në një prononcim për mediat, Gjiknuri theksoi se opozita po stis një debat, ndërsa sa i takon këresës për ekspersizë nga  ODIHR, ai tha se “ODIHR shprehet mbi drafte dhe jo mbi sherre”.

“Po stiset një debat i kotë, po bëjnë sikur zihen për procedurë, duhet ODIHR tani apo duhet më vonë. ODIHR jep mendim juridik mbi produkte konkrete. Ne sollëm një draft.

LEXO EDHE:  E përmendi në këngën e tij të fundit/ Stresi zbulon si reagoi Elvana GjataParashikon koalicione zgjedhore, vota parapëlqyese për çdo kandidat dhe mekanizma që përcaktojnë ndarjen e mandateve sipas peshës.

LEXO EDHE:  Elvana feston sot ditëlindjen/ Mbledh të ftuar special në një nga hotelet e Tiranës

ODIHR shprehet mbi drafte, jo mbi sherre.

Nuk mund të kërkojnë ekspertizë, kur nuk kemi produkt”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE