Pas mesazheve për ‘problemet me pagat’, Ledion Liço merr vendimin drastik – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Pas mesazheve për ‘problemet me pagat’, Ledion Liço merr vendimin drastik

Publikuar

-

Disa ditë më parë portalet online, shkruanin se  moderatori Ledion Liço do të largohej nga Top Channel.

Në rrjet qarkulloi një mesazh në të cilin pretendohej se Ledioni ia ka dërguar stafit të The Voice duke u thënë se do të ndërpresin punën, për shkak të pamundësisë ekonomike dhe problemeve me pagat.

Ndërkohë ditën e djeshme newsbomb.al kontaktoi moderatorin i cili e  mohoi të ketë dërguar një sms të tillë duke e cilësuar një sajesë.

Mirëpo pas këtij reagimi Ledioni ka marrë vendimin për të mbyllur llogarinë e tij në Instagram. Ende nuk dihen arsyet e këtij vendimi të marrë nga moderatori i Top Channel.

Por një gjë është e sigurtë se ai ndodhet në Francë dhe është duke shijuar pushimet me partneren e tij Sarën.

cfhsucfhcfwhfc.PNG

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Një nga aktorët më të fuqishëm në botë/Legjenda e artit mbush 50 vjeç !

Publikuar

-

Williard Carrol “Will” Smith Jr. lind në Filadelfia 25 shtatorin e vitit 1968, i dyti nga katër fëmijë. Një artist poliedrik që ka tentuar debutimin në botën e muzikës si Rapper, por suksesin e parë e fiton me “Will-in, princin e Bel-Air”, seriali televiziv i transmetuar në fillim të viteve ‘90.

Në 2007-ën revista “Newsweek” e kurorëzon si një nga “aktorët më të fuqishëm në botë” për ndikimin dhe pasurinë: rreth 4,5 miliardë dollarë të fituar nga filmat e tij. Përveçse aktor, Smith është gjithashtu skenarist, regjisor dhe producent.

Ndër interpretimet e tij më të famshme, roli i protagonistit në filmin “Ali” dhe në filmin “Kërkimi i Lumturisë” e pozicionuan Will-in në kandidaturat për çmim “Oscar” si aktori më i mirë protagonist.

Trilogjia “Man in Black”, Unë Roboti” dhe shumë filma të tjerë janë bërë ikona në kinemanë bashkëkohore vetëm falë talentit të 50-vjeçarit, që kur vazhdojmë ta shohim nëpër filma, na duket sikur nuk ka luajtur nga mosha 30 vjeç!

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Njihuni me Evën, ndërmjetësen shpirtërore që sheh njerëz të vdekur

Publikuar

-

Eva Mendonça është një ndërmjetëse shpirtërore që pretendon se është në gjendje të shohë njerëz të vdekur. Ajo thotë se e zbuloi dhuntinë e saj ndërsa punonte si lexuese letrash tarotësh dhe prej aty vazhdoi studimet në Kolegjin Arthur Findlay të Spiritualizmit në Essex.

Në një intervistë të dhënë për Vice, ajo tregon se çfarë do të thotë që të shohësh të vdekur dhe të komunikosh me ta. Eva tregon gjithashtu se si e kuptoi që ishte e ‘bekuar’ me një dhunti që se kanë të gjithë.

VICE: Çfarë do të thotë saktësisht të jesh një ndërmjetëse shpirtërore?

Eva: Një ndërmjetëse shpirtërore ka aftësinë për t’u lidhur me ndërgjegje me dimensionin shpirtëror. Ne jemi urë midis botës njerëzore dhe shpirtërore.

A shihni njerëz të vdekur dhe a flisni me ta?

Po. Por më së shumti i ndiej ata, në një nivel psikik. Më japin informacion dhe flasin me mua, por në mënyrë jo-vokale. Është sikur t’i kem njehur gjithmonë, megjithëse nuk jemi takuar gjallë. Është ajo që ne të këtij “biznesi” e quajmë “njohja e brendshme”.

Si e zbuluat dhuntinë tuaj?

Isha duke punuar si një lexues letrash me tarot kur, në mes të një seance me një klient të rregullt, dëgjova një zë të brendshëm që më thoshte të ndaloja dhe të fokusohesha. Kam shikuar lart dhe kam vërejtur një grua të ulur pranë meje, veshur me të zeza dhe duke mbajtur një fëmijë.

Instinktivisht, e dija se ajo ishte nëna e klientit që po lexoja. Fillova të pyesja se si ishte e mundur që unë po merrja të gjithë këtë informacion rreth gruas dhe se si ajo ishte në gjendje ta komunikonte me mua pa përdorur asnjë nga pesë shqisat. Ishte pikërisht aty ku kuptova se kisha këtë aftësi për të kuptuar dimensionet e tjera.

A keni rënë ndonjëherë në dashuri me një shpirt?

Jo, faleminderit zot! Unë e di se kjo mund të ndodhë, dhe kjo është arsyeja që shpresoj që të mos më ndodhë kurrë mua. Duhet të jetë një gjë e ndërlikuar për t’u marrë me to.

A mund t’i shihni apo ndjeni gjërat tek njerëzit vetëm duke ecur përpara tyre?

Po – mund të shfaqen në çdo sekondë, por unë përpiqem t’i mbaj larg. Përpiqem me sa kam mundësi që të jetoj një jetë normale. Ka disa gjëra që vazhdojnë të ndodhin dhe që unë si kam në dorë, si psh unë mund të di që një grua është shtatzënë edhe para se ta dijë ajo vetë.

A jeni në gjendje të shihni në të ardhmen tuaj ose të lexoni veten?

Ndonjëherë kam intuita për veten time, si mendime të rastësishme që i them me zë që përfundojnë duke ndodhur në jetën reale. Por nuk janë shumë të qartë dhe nuk e praktikoj shumë shpesh…Përgjithësisht nuk e përdor dhuntinë time për veten time.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Gazetarja e njohur publikon foton e vjetër: Kur ngjisja veshët me atak…

Publikuar

-

Gazetarja e njohur Fatma Haxhialiu ka publikuar një foto të 5 viteve më parë ku ende nuk ishte bërë kaq e famshme sa sot.

Në një postim në Instagram ajo ka nxjerrë foton nga “arkivat” ndërsa tregon edhe një detaj, që ngjiste veshët me atak.

Përshkrimi i plotë:

Xemlaaa para 5-vitesh; me flokë të shtrirë e të lëpire, veshët e ngjitur (me atak) dhe e stolisur si bredh, se e kishte më shumëëëë sevda këtë setin. Meqënëse nuk vendosja dot ça të lija e ça të vija, i vura të gjitha, vathë, unazë, byrzylyk, unazë dhe varëse. Looot . Ah dhe qëndrimi nusëroooo, nusëroj siç nusërovaaa.”
Nuk ka munguar edhe komenti ironik i shoqes të saj të ngushtë Aulona Musta, e cila i thotë se zoti është treguar bujar me të që i ka dhuruar kaçurrela, pasi nëse do t’i kishte pasur të drejta do t’i duhej të bënte edhe palestër për të kompensuar shëmtinë. Për kë ta ketë pasur vallë Aulona?

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:44 - 26 Shtator, 2018

Foto/ Policia Rrugore rrezikon jetën e njerëzve

Policia Rrugore është trumbetuar nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si sektori më efiçent i Policisë së Shtetit. Por nga...

Aktualitet16:36 - 26 Shtator, 2018

Ai tashmë është futbollist i Interit/ Lazio është e detyruar akoma të paguajë për të

Stefan De Vrij nuk është më një futbollist i Lazios, por skuadra bardhekaltër vijon të ketë një çështje të holandezit...

Aktualitet16:32 - 26 Shtator, 2018

Aleati pyet Bashën: Si ke në plan ta bashkosh Opozitën?

Nga Arian Galdini Në deklaratën e tij për shtyp, Kryetari i LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë, pedagogu...

Aktualitet16:31 - 26 Shtator, 2018

Vettingu në politikë/ Ndreu: Hetimin do ta bëjë vetëm SPAK

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Top Talk” ka komentuar vettingun në politikë,...

Aktualitet16:17 - 26 Shtator, 2018

​I propozojnë për martesë/ Përgjigjja e volejbollistit italo-rus po bën xhiron e botës

Ivan Zaytsev është idhulli i tifozëve të volejbollit në Itali. Së fundmi, 30-vjeçari mori një propozim për martesë nga një...

Aktualitet15:57 - 26 Shtator, 2018

Basha ja “dredh” edhe Fevziut

Një javë më parë, gazetari Blendi Fevziu lajmëroi se të enjten e ardhshme në “Opinion” në Tv Klan, do të...

Aktualitet15:52 - 26 Shtator, 2018

Bushati në OKB/ Takime intensive dhe fushatë për Këshillin e Sigurimit

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mori pjesë në mëngjesin...

Aktualitet15:37 - 26 Shtator, 2018

Mesut Ozil u largua nga ekipi kombëtar i Gjermanisë pas fotos me të/ Reagon ashpër Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Mesut Ozili dhe Ilkay Gundogan nuk kanë arsye për t’u penduar...

Aktualitet15:35 - 26 Shtator, 2018

Nga Andi Bushati/ PD po bën lojë, ky parlament nuk pastruar, por duhet shkatërruar

Këmbëngulja e Bashës në vettingun e politikës, i ngjan një loje me mullijtë e errës. Ajo është vetëm një lëvizje...

Aktualitet15:27 - 26 Shtator, 2018

Skandali-Taulant Balla i armatosur në komisariat/ Kërcënon punonjësit e policisë?

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka bërë publik sot një rast, sipas të cilit PD po përgatit...

Aktualitet15:08 - 26 Shtator, 2018

Ish-ylli i Milanit befason me deklaratën e tij/ Në Itali humba ”buzëqeshjen” time

Përforcimi i ri i Rennes, Mbaye Niang pohon se e ka humbur ”buzëqeshjen” në Torino, por insiston se rikthimi i...

Aktualitet14:55 - 26 Shtator, 2018

Pas 493 ditëve shënon sulmuesi i Kombëtares/ Më në fund…

Më shumë se një vit pa shënuar gol dhe më në fund Bekim Balaj është zhbllokuar. Sulmuesi i Ahmat Grozni...

Aktualitet14:38 - 26 Shtator, 2018

Lajme të këqija nga BE/ Zbulohen tre familjet mafioze që po pengojnë integrimin e Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, ndërsa bën fajtor Ramën për pengim të procesit...

Aktualitet14:30 - 26 Shtator, 2018

Pogba- Mourinho, tensioni mes tyre arrin kulmin/ Gati sa nuk u përleshën në stërvitjen e sotme

Paul Pogba dhe Jose Mourinho kanë shfaqur tension mes tyre në stërvitjen e sotme në Manchester United. Një ditë pas...

Aktualitet14:28 - 26 Shtator, 2018

Operacioni “Sintetiku”/ Bien në pranga dy amerikanë në Tiranë

Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, drejtori i policisë kriminale shprehet se është finalizuar operacioni ndërkombëtar “Sintetiku”. Operacioni...

Aktualitet14:10 - 26 Shtator, 2018

Botërori i turpit/ Katar 2022 goditet nga skandali i radhës

Katar 2022 është mbuluar nga një tjetër re e zezë. Pas “kandidaturave të sabotuara”, ka ardhur raporti i “Amnesty International”,...

Aktualitet14:07 - 26 Shtator, 2018

Prokuroria thirrje për kandidatë për KLP-në/ Zbardhet afati i fundit i aplikimit

Prokuroria e Përgjithshme iu ka bërë thirrje kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa theksohet se të interesuarit kanë...

Aktualitet14:00 - 26 Shtator, 2018

Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane në Hagë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet...

Aktualitet13:52 - 26 Shtator, 2018

Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është biznesmeni që ka paguar 220 milion lekë te kunati

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një dalje për mediat paraditen e sotme ka reaguar në lidhje me sulmet...

Aktualitet13:49 - 26 Shtator, 2018

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist/ Mesazhi i të birit

Trupi i pa jetë i ish deputetit socialist i cili ndërroi jetë gjashtë ditë më parë, Durim Hushit do të...

Aktualitet13:25 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades

Në vijim të ndjekjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Meta u takua...

Aktualitet13:24 - 26 Shtator, 2018

Redaksionale/Alibia e pamundur e Lulit për kunatin dhe vjehrrin

Lulzim Basha po përpiqet që ta kalojë në heshtje, apo duke gjetur alibi qesharake për skandalet e xhiros 2 miliard...

Aktualitet13:22 - 26 Shtator, 2018

Tifozët e Bundesligës protestojnë në mënyrën më të veçantë/ Kjo nuk ishte parë asnjëherë deri më sot

  Ndeshjet e Bundesligës filluan me një qetësi të pazakonshme, që mbizotëroi nëpër stadiumet e ndryshme të Gjermanisë gjatë 20...

Aktualitet13:17 - 26 Shtator, 2018

Mashtrimi me bonusin për bebet/ Qytetari “vë me shpatulla pas muri” Ramën

Për çdo fëmijë të lindur në Republikën e Shqipërisë, qeveria do të japë një çek, disafish më të lartë se...

Aktualitet12:59 - 26 Shtator, 2018

Partizani publikoi videon provokuese/ Vjen direkt reagimi i Tiranës

Menjëherë pas videos së Partizanit, ka publikuar dhe Tirana një material filmik, që promovon ndeshjen e së premtes. Nën sloganin...

Aktualitet12:57 - 26 Shtator, 2018

Komisioni i Ligjeve/ Alibeaj-Ruçit: Pse doni ta shtyni, pse keni frikë nga vettingu?

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve po diskutohet për vettingun në politikë të propozuar nga opozita....

Aktualitet12:46 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takohet me Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju-Jork, Presidenti Meta u takua me Mbretin...

Aktualitet12:43 - 26 Shtator, 2018

Vetting në politikë/ Gati lista me ministrat dhe deputetët që kanë lidhje me krimin

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit ditën e  sotme po shqyrtohet nisma e 35 deputetëve të...

Trending

Read previous post:
“Gjermania e kontrolluar nga Rusia”/ Merkel i përgjigjet Trumpit dhe përmend të kaluarën

Presidenti i SHBA bëri një deklaratë të fortë sot kur tha se Gjermania është totalisht e kontrolluar nga Rusia për...

Close