Jul Deda i përgjigjet Gentian Zenelajt:”Nuk ka shanse të rikthehen SHBLSH” – CNA
Connect with us

Kryesore Show Biz

Jul Deda i përgjigjet Gentian Zenelajt:”Nuk ka shanse të rikthehen SHBLSH”

Publikuar

-

Në një interviste ekskluzive në emisionin “Thumb: javën e kaluar Gent Zenelaj rrëfeu për herë t ëparë arsyen se përse nuk flet sot me ish mikun e tij Julian Deda. Sipas Gentit në momentin që ai është larguar nga Apartamenti 2xL në Vizion Plus është dhënë një urdhër që aktorët të mos i flasin më Gentit dhe gjithashtu ky i fundit u shpreh mirë se nuk është ndjerë mirë nga disa statuse të Julit në Facebook.

Ndërkohë Juli i cili nuk pati asnjë reagim deri tani ka rrëfyer në emisionin Rreze Dielli në Report Tv se as ai vetë nuk e di arsyen pse Gentian Zenelaj nuk i flet më. Ai është shprehur duke thënë :

“Unë se kam dëgjuar intervistën, vetëm më kanë thënë të tjerët. Për sa i përket Albano Bogdos, kjo është e vetmja e vërtetë. Për të tjerat, si mendoni ju se ndodh kjo që kur ikën dikush të jepet urdhër që të mos i flitet më? Ai e di shumë mirë që kjo është një shaka e brendshme që ne e kemi nisur në Portokallli. As ai vetë nuk e di pse i ka ngelur hatri, dhe normal që as unë se di. Ai e di që kur ka ikur nga 2xl, ka vazhduar krejt normal historia. Nuk ka ekzistuar ky urdhri “O me ne, o me ata”.

Për atë nuk ka rëndësi a i flet Albani apo Visjani, ai e ka me mua. Erdhi një moment kur Genti nuk foli. Nga njerëzit që e kam dashur fort, Genti e ka për detyrim që të vijë dhe të ma thotë.

Është e vërtetë që me Albanin ka ekzistuar kjo gjë, për t’u ndërfutur në SHBLSH. Dhe ky grup nuk bëhet më. Kjo treshe është e paparë, sado të lodhen, nuk ka shanse të rikthehen SHBLSH”. – ka përfunduar Juli.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

Njihuni me Evën, ndërmjetësen shpirtërore që sheh njerëz të vdekur

Publikuar

-

Eva Mendonça është një ndërmjetëse shpirtërore që pretendon se është në gjendje të shohë njerëz të vdekur. Ajo thotë se e zbuloi dhuntinë e saj ndërsa punonte si lexuese letrash tarotësh dhe prej aty vazhdoi studimet në Kolegjin Arthur Findlay të Spiritualizmit në Essex.

Në një intervistë të dhënë për Vice, ajo tregon se çfarë do të thotë që të shohësh të vdekur dhe të komunikosh me ta. Eva tregon gjithashtu se si e kuptoi që ishte e ‘bekuar’ me një dhunti që se kanë të gjithë.

VICE: Çfarë do të thotë saktësisht të jesh një ndërmjetëse shpirtërore?

Eva: Një ndërmjetëse shpirtërore ka aftësinë për t’u lidhur me ndërgjegje me dimensionin shpirtëror. Ne jemi urë midis botës njerëzore dhe shpirtërore.

A shihni njerëz të vdekur dhe a flisni me ta?

Po. Por më së shumti i ndiej ata, në një nivel psikik. Më japin informacion dhe flasin me mua, por në mënyrë jo-vokale. Është sikur t’i kem njehur gjithmonë, megjithëse nuk jemi takuar gjallë. Është ajo që ne të këtij “biznesi” e quajmë “njohja e brendshme”.

Si e zbuluat dhuntinë tuaj?

Isha duke punuar si një lexues letrash me tarot kur, në mes të një seance me një klient të rregullt, dëgjova një zë të brendshëm që më thoshte të ndaloja dhe të fokusohesha. Kam shikuar lart dhe kam vërejtur një grua të ulur pranë meje, veshur me të zeza dhe duke mbajtur një fëmijë.

Instinktivisht, e dija se ajo ishte nëna e klientit që po lexoja. Fillova të pyesja se si ishte e mundur që unë po merrja të gjithë këtë informacion rreth gruas dhe se si ajo ishte në gjendje ta komunikonte me mua pa përdorur asnjë nga pesë shqisat. Ishte pikërisht aty ku kuptova se kisha këtë aftësi për të kuptuar dimensionet e tjera.

A keni rënë ndonjëherë në dashuri me një shpirt?

Jo, faleminderit zot! Unë e di se kjo mund të ndodhë, dhe kjo është arsyeja që shpresoj që të mos më ndodhë kurrë mua. Duhet të jetë një gjë e ndërlikuar për t’u marrë me to.

A mund t’i shihni apo ndjeni gjërat tek njerëzit vetëm duke ecur përpara tyre?

Po – mund të shfaqen në çdo sekondë, por unë përpiqem t’i mbaj larg. Përpiqem me sa kam mundësi që të jetoj një jetë normale. Ka disa gjëra që vazhdojnë të ndodhin dhe që unë si kam në dorë, si psh unë mund të di që një grua është shtatzënë edhe para se ta dijë ajo vetë.

A jeni në gjendje të shihni në të ardhmen tuaj ose të lexoni veten?

Ndonjëherë kam intuita për veten time, si mendime të rastësishme që i them me zë që përfundojnë duke ndodhur në jetën reale. Por nuk janë shumë të qartë dhe nuk e praktikoj shumë shpesh…Përgjithësisht nuk e përdor dhuntinë time për veten time.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Gazetarja e njohur publikon foton e vjetër: Kur ngjisja veshët me atak…

Publikuar

-

Gazetarja e njohur Fatma Haxhialiu ka publikuar një foto të 5 viteve më parë ku ende nuk ishte bërë kaq e famshme sa sot.

Në një postim në Instagram ajo ka nxjerrë foton nga “arkivat” ndërsa tregon edhe një detaj, që ngjiste veshët me atak.

Përshkrimi i plotë:

Xemlaaa para 5-vitesh; me flokë të shtrirë e të lëpire, veshët e ngjitur (me atak) dhe e stolisur si bredh, se e kishte më shumëëëë sevda këtë setin. Meqënëse nuk vendosja dot ça të lija e ça të vija, i vura të gjitha, vathë, unazë, byrzylyk, unazë dhe varëse. Looot . Ah dhe qëndrimi nusëroooo, nusëroj siç nusërovaaa.”
Nuk ka munguar edhe komenti ironik i shoqes të saj të ngushtë Aulona Musta, e cila i thotë se zoti është treguar bujar me të që i ka dhuruar kaçurrela, pasi nëse do t’i kishte pasur të drejta do t’i duhej të bënte edhe palestër për të kompensuar shëmtinë. Për kë ta ketë pasur vallë Aulona?

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“15 vjeçarët masturbohen me fotot e tua”, Uindi i jep përgjigjen epike

Publikuar

-

Motra e Encës, Uindi po bëhet një fenomen mediatik vetëm falë fotove e videove të nxehta që publikon herë pas here në Instagram. Të rinjtë e ndjekin atë e ndonjëherë, ndoshta e marrin edhe si model frymëzimi në aktivitetet e tyre të përditshme.

Mirëpo, ka edhe nga ata që e kritikojnë të renë për veprimet që bën. Kështu për shembull, teksa ka publikuar një foto sëfundmi, njëri prej tyre i shkruan se 15-vjeçarët masturbohen duke parë fotot e saj.

Më konkretisht, fansi i thotë:

A s’të vjen turp nga vetja aman? Të masturbohen 15-vjeçaret me ty, ky është qëllimi i jetës tënde?”.
Por Uindit nuk i bën përshtypje asnjë gjë dhe e ka marrë me humor e sportivitet këtë koment.

Ajo i kthen përgjigje me fjalët:

Unë nuk i hedh fotot me qëllimin që të masturbohen njerëzit, por nëse ndodh je e mirëpritur”

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:17 - 26 Shtator, 2018

​I propozojnë për martesë/ Përgjigjja e volejbollistit italo-rus po bën xhiron e botës

Ivan Zaytsev është idhulli i tifozëve të volejbollit në Itali. Së fundmi, 30-vjeçari mori një propozim për martesë nga një...

Aktualitet15:57 - 26 Shtator, 2018

Basha ja “dredh” edhe Fevziut

Një javë më parë, gazetari Blendi Fevziu lajmëroi se të enjten e ardhshme në “Opinion” në Tv Klan, do të...

Aktualitet15:52 - 26 Shtator, 2018

Bushati në OKB/ Takime intensive dhe fushatë për Këshillin e Sigurimit

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mori pjesë në mëngjesin...

Aktualitet15:37 - 26 Shtator, 2018

Mesut Ozil u largua nga ekipi kombëtar i Gjermanisë pas fotos me të/ Reagon ashpër Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Mesut Ozili dhe Ilkay Gundogan nuk kanë arsye për t’u penduar...

Aktualitet15:35 - 26 Shtator, 2018

Nga Andi Bushati/ PD po bën lojë, ky parlament nuk pastruar, por duhet shkatërruar

Këmbëngulja e Bashës në vettingun e politikës, i ngjan një loje me mullijtë e errës. Ajo është vetëm një lëvizje...

Aktualitet15:27 - 26 Shtator, 2018

Skandali-Taulant Balla i armatosur në komisariat/ Kërcënon punonjësit e policisë?

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka bërë publik sot një rast, sipas të cilit PD po përgatit...

Aktualitet15:08 - 26 Shtator, 2018

Ish-ylli i Milanit befason me deklaratën e tij/ Në Itali humba ”buzëqeshjen” time

Përforcimi i ri i Rennes, Mbaye Niang pohon se e ka humbur ”buzëqeshjen” në Torino, por insiston se rikthimi i...

Aktualitet14:55 - 26 Shtator, 2018

Pas 493 ditëve shënon sulmuesi i Kombëtares/ Më në fund…

Më shumë se një vit pa shënuar gol dhe më në fund Bekim Balaj është zhbllokuar. Sulmuesi i Ahmat Grozni...

Aktualitet14:38 - 26 Shtator, 2018

Lajme të këqija nga BE/ Zbulohen tre familjet mafioze që po pengojnë integrimin e Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, ndërsa bën fajtor Ramën për pengim të procesit...

Aktualitet14:30 - 26 Shtator, 2018

Pogba- Mourinho, tensioni mes tyre arrin kulmin/ Gati sa nuk u përleshën në stërvitjen e sotme

Paul Pogba dhe Jose Mourinho kanë shfaqur tension mes tyre në stërvitjen e sotme në Manchester United. Një ditë pas...

Aktualitet14:28 - 26 Shtator, 2018

Operacioni “Sintetiku”/ Bien në pranga dy amerikanë në Tiranë

Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, drejtori i policisë kriminale shprehet se është finalizuar operacioni ndërkombëtar “Sintetiku”. Operacioni...

Aktualitet14:10 - 26 Shtator, 2018

Botërori i turpit/ Katar 2022 goditet nga skandali i radhës

Katar 2022 është mbuluar nga një tjetër re e zezë. Pas “kandidaturave të sabotuara”, ka ardhur raporti i “Amnesty International”,...

Aktualitet14:07 - 26 Shtator, 2018

Prokuroria thirrje për kandidatë për KLP-në/ Zbardhet afati i fundit i aplikimit

Prokuroria e Përgjithshme iu ka bërë thirrje kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa theksohet se të interesuarit kanë...

Aktualitet14:00 - 26 Shtator, 2018

Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane në Hagë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet...

Aktualitet13:52 - 26 Shtator, 2018

Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është biznesmeni që ka paguar 220 milion lekë te kunati

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një dalje për mediat paraditen e sotme ka reaguar në lidhje me sulmet...

Aktualitet13:49 - 26 Shtator, 2018

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist/ Mesazhi i të birit

Trupi i pa jetë i ish deputetit socialist i cili ndërroi jetë gjashtë ditë më parë, Durim Hushit do të...

Aktualitet13:25 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades

Në vijim të ndjekjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Meta u takua...

Aktualitet13:24 - 26 Shtator, 2018

Redaksionale/Alibia e pamundur e Lulit për kunatin dhe vjehrrin

Lulzim Basha po përpiqet që ta kalojë në heshtje, apo duke gjetur alibi qesharake për skandalet e xhiros 2 miliard...

Aktualitet13:22 - 26 Shtator, 2018

Tifozët e Bundesligës protestojnë në mënyrën më të veçantë/ Kjo nuk ishte parë asnjëherë deri më sot

  Ndeshjet e Bundesligës filluan me një qetësi të pazakonshme, që mbizotëroi nëpër stadiumet e ndryshme të Gjermanisë gjatë 20...

Aktualitet13:17 - 26 Shtator, 2018

Mashtrimi me bonusin për bebet/ Qytetari “vë me shpatulla pas muri” Ramën

Për çdo fëmijë të lindur në Republikën e Shqipërisë, qeveria do të japë një çek, disafish më të lartë se...

Aktualitet12:59 - 26 Shtator, 2018

Partizani publikoi videon provokuese/ Vjen direkt reagimi i Tiranës

Menjëherë pas videos së Partizanit, ka publikuar dhe Tirana një material filmik, që promovon ndeshjen e së premtes. Nën sloganin...

Aktualitet12:57 - 26 Shtator, 2018

Komisioni i Ligjeve/ Alibeaj-Ruçit: Pse doni ta shtyni, pse keni frikë nga vettingu?

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve po diskutohet për vettingun në politikë të propozuar nga opozita....

Aktualitet12:46 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takohet me Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju-Jork, Presidenti Meta u takua me Mbretin...

Aktualitet12:43 - 26 Shtator, 2018

Vetting në politikë/ Gati lista me ministrat dhe deputetët që kanë lidhje me krimin

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit ditën e  sotme po shqyrtohet nisma e 35 deputetëve të...

Aktualitet12:40 - 26 Shtator, 2018

Në prag të derbit/ Partizani publikon videon provokuese

Derbi ka nisur të “nxehet” teksa të dyja skuadrat vijojnë përgatitjet për betejën e së premtes, është Partizani, që lëshon...

Aktualitet12:28 - 26 Shtator, 2018

Video-Deklarata e deputetit shqiptar që e çoi në burg

Deputeti i Nismës Social Demokrate , Milaim Zeka është arrestuar në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm. Bëhet e ditur...

Aktualitet12:25 - 26 Shtator, 2018

Ish-kampion bote/ Arrestohet për përdhunim dhe sulme seksuale

Ish-kampioni profesionist i boksit, Victor Ortiz, është arrestuar me akuzat për përdhunim dhe sulme seksuale nga autoritetet në Kaliforninë e...

Aktualitet12:20 - 26 Shtator, 2018

Rama: Rritje pagash në arsim, shëndetësi dhe ushtri

Gjatë daljes publike për mediat ditën e sotme, kryeministri i vendit Edi Rama u shpreh se reformat do të krijojnë...

Trending

Read previous post:
Skandal me dëftesat/ Ministria e Arsimit nuk di të numërojë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka sulmuar dhe ironizuar njëkohësisht ministren e Arsimit Lindita Nikolla, nën argumentin se nuk...

Close