Deklarata bombë e Artan Hoxhës/ “Drejtësia fsheh një mal me skandale” – CNA
Connect with us

Aktualitet

Deklarata bombë e Artan Hoxhës/ “Drejtësia fsheh një mal me skandale”

Publikuar

-

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Admir Thanza u përball ditën e djeshme me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Pas rishikimit të formularit të vetëdeklarimit, Thanza rezultoi se kishte qenë i dënuar me 40 ditë burg në Itali me vendim të formës së prerë, e padeklaruar kjo në formular.

Pas këtij fakti i cili tronditi jo vetëm drejtësinë, por edhe opinionin publik CNA.al ka kontaktuar me gazetarin e kronikës Artan Hoxha.

Hoxha është shprehur se rasti i Thanzës ishte i pabesueshëm, ndërsa ka paralajmëruar se çudira të tjera priten, pasi gjyqësori dhe drejtësia në përgjithësi është e mbushur me skandale.

“Në rast se sot do merremi vetëm me Thanzën ky do ishte nje gabim, ai është i papërfillshëm përballë malit me skandale që fsheh gjyqësori dhe drejtësia shqiptare. Ajo që ndodhi me rastin Thanza duket e pabesueshme të ketë ndodhur vërtet. Por nuk jam i surprizuar sepse pres çudira më të mëdha gjatë procesit të vetingut. Në media prej vitesh kemi denoncuar raste edhe më të rënda por asgjë nuk ka ndodhur”.

LEXO EDHE:  “Anëtar në bandën rivale të Bajrave”/ Aleati i PD-së i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Artan Hoxhës

Më tej Hoxha ka thënë se gjyqtarët dhe në postet e tyre nuk janë emëruar në bazë merite, por duke pasur parasysh interesat politike.

“Sepse gjyqtarët deri më sot nuk i ka vendosur meritokracia apo profesionalizmi, por klientelizmi dhe interesat politike. Prandaj ndëshkoheshin vetëm të pafuqishmit, qytetarët e thjeshtë dhe kurrë nuk ndëshkoheshin qeveritarët apo politikanët e korruptuar. Në media kemi denoncuar gjyqtarë që u emëruan të tillë vetëm për ndere apo favore politike, dhe nga statusi i qytetarit të thjeshtë sot janë bërë pronare pallatesh, hotelesh apo resortesh turistike. Sigurisht jo të gjithë janë të tillë, por mes tyre dallohen qartë ata ose ato gjyqtare që ora e dorës apo çanta e krahut u kushton sa kursimet e gjithë jetës”- u shpreh ndër të tjera Artan Hoxha. /CNA.al

Aktualitet

Sekuestrohet kanabis dhe heroinë/ Në pranga 47-vjeçari

Publikuar

-

By

Policia e Beratit ka vënë në pranga një shtetas nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, gjithashtu dhe mbajtja e armëve dhe municioneve ushtarake.

Bëhet e ditur se në pranga ka rënë shtetasi Landi Bixheku, 47 vjeç, banues në Berat.

Policia bwn me dije se në banesën e tij në lagjen “13 Shtatori” gjatë kontrollit u gjetën 441 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva e përpunuar në formën e  Çokollatës , 2.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Heroinë,  një sasi e vogël lëndë narkotike e dyshuar Kokainë, një arkë me 35 granata ofensive dhe 40 difensive dhe peshore elektronike të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i plotë i policisë:

Berat

Kapet dhe ndalohet poseduesi i 2.5 kg Heroinë dhe 441 kg Cannabis Sattiva.

Në vijim të operacionit “Kalaja” si dhe pas një pune intensive nga Seksioni Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kerkim:

LEXO EDHE:  “Anëtar në bandën rivale të Bajrave”/ Aleati i PD-së i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Artan Hoxhës

Landi Bixheku, 47 vjeç, banues në Berat.

Shpallja në kërkim dhe ndalimi i shtetasit të lartpërmendur u bë pasi në banesën e tij në lagjen “13 Shtatori” gjatë kontrollit u gjetën 441 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva e përpunuar në formën e  Çokollatës , 2.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar Heroinë,  një sasi e vogël lëndë narkotike e dyshuar Kokainë, një arkë me 35 granata ofensive dhe 40 difensive dhe peshore elektronike të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, “Mbajtja e armëve dhe municioneve ushtarake”, parashikuar nga nenet 283/, 278 të Kodit Penal./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tepër seksi dhe elastike/ E dashura e portierit gjerman çmend rrjetin

Publikuar

-

By

Izabel Goulart, e fejuara e ish-portierit të PSG, Kevin Trapp (aktualisht i huazuar tek Eintracht Frankfurt në Bundesligë) dhuron spektakël për fansat e saj në Instagram.

Modelja e famshme braziliane ka postuar një video ku shfaqet duke bërë disa ushtrime aerobike, që e ndihmojnë të mbajë trupin në formë perfekte.

Rezultati është gjithnjë i njëjtë, përveçse tepër seksi, Izabel ka një fizik prej atleteje, është elastike dhe e tonifikuar.

LEXO EDHE:  “Anëtar në bandën rivale të Bajrave”/ Aleati i PD-së i përgjigjet dhëmbë për dhëmbë Artan Hoxhës

Me fat portieri gjerman për këtë bukuroshe me të cilën ndan shtratin. Shikoni fotot e fundit që ajo ka publikuar në Instagram. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Sërish zjarr/ Dhjetëra hektarë ullishte në flakë

Publikuar

-

By

Një zjarr i madh ka përfshirë dhjetëra hektarë ullishte në zonën e Levanit, në Fier.

Nga të dhënat e para mësohet se zjarri është favorizuar nga era dhe është përhapur në hektarë të tëra ullishtesh.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, por zjarrëfikëset ndodhen në vendngjarje, megjithëse lokalizimi i flakëve është i vështirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:24 - 26 Shtator, 2018

Sekuestrohet kanabis dhe heroinë/ Në pranga 47-vjeçari

Policia e Beratit ka vënë në pranga një shtetas nën akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, gjithashtu dhe...

Aktualitet17:20 - 26 Shtator, 2018

Tepër seksi dhe elastike/ E dashura e portierit gjerman çmend rrjetin

Izabel Goulart, e fejuara e ish-portierit të PSG, Kevin Trapp (aktualisht i huazuar tek Eintracht Frankfurt në Bundesligë) dhuron spektakël...

Aktualitet17:14 - 26 Shtator, 2018

Sërish zjarr/ Dhjetëra hektarë ullishte në flakë

Një zjarr i madh ka përfshirë dhjetëra hektarë ullishte në zonën e Levanit, në Fier. Nga të dhënat e para...

Aktualitet17:07 - 26 Shtator, 2018

Shpërblimi për të porsalindurit/ Ish-deputeti socialist ironizon Qeverinë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Handis Harasani në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar nismën e Qeverisë për dhënien e...

Aktualitet16:44 - 26 Shtator, 2018

Foto/ Policia Rrugore rrezikon jetën e njerëzve

Policia Rrugore është trumbetuar nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si sektori më efiçent i Policisë së Shtetit. Por nga...

Aktualitet16:36 - 26 Shtator, 2018

Ai tashmë është futbollist i Interit/ Lazio është e detyruar akoma të paguajë për të

Stefan De Vrij nuk është më një futbollist i Lazios, por skuadra bardhekaltër vijon të ketë një çështje të holandezit...

Aktualitet16:32 - 26 Shtator, 2018

Aleati pyet Bashën: Si ke në plan ta bashkosh Opozitën?

Nga Arian Galdini Në deklaratën e tij për shtyp, Kryetari i LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë, pedagogu...

Aktualitet16:31 - 26 Shtator, 2018

Vettingu në politikë/ Ndreu: Hetimin do ta bëjë vetëm SPAK

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Top Talk” ka komentuar vettingun në politikë,...

Aktualitet16:17 - 26 Shtator, 2018

​I propozojnë për martesë/ Përgjigjja e volejbollistit italo-rus po bën xhiron e botës

Ivan Zaytsev është idhulli i tifozëve të volejbollit në Itali. Së fundmi, 30-vjeçari mori një propozim për martesë nga një...

Aktualitet15:57 - 26 Shtator, 2018

Basha ja “dredh” edhe Fevziut

Një javë më parë, gazetari Blendi Fevziu lajmëroi se të enjten e ardhshme në “Opinion” në Tv Klan, do të...

Aktualitet15:52 - 26 Shtator, 2018

Bushati në OKB/ Takime intensive dhe fushatë për Këshillin e Sigurimit

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mori pjesë në mëngjesin...

Aktualitet15:37 - 26 Shtator, 2018

Mesut Ozil u largua nga ekipi kombëtar i Gjermanisë pas fotos me të/ Reagon ashpër Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Mesut Ozili dhe Ilkay Gundogan nuk kanë arsye për t’u penduar...

Aktualitet15:35 - 26 Shtator, 2018

Nga Andi Bushati/ PD po bën lojë, ky parlament nuk pastruar, por duhet shkatërruar

Këmbëngulja e Bashës në vettingun e politikës, i ngjan një loje me mullijtë e errës. Ajo është vetëm një lëvizje...

Aktualitet15:27 - 26 Shtator, 2018

Skandali-Taulant Balla i armatosur në komisariat/ Kërcënon punonjësit e policisë?

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka bërë publik sot një rast, sipas të cilit PD po përgatit...

Aktualitet15:08 - 26 Shtator, 2018

Ish-ylli i Milanit befason me deklaratën e tij/ Në Itali humba ”buzëqeshjen” time

Përforcimi i ri i Rennes, Mbaye Niang pohon se e ka humbur ”buzëqeshjen” në Torino, por insiston se rikthimi i...

Aktualitet14:55 - 26 Shtator, 2018

Pas 493 ditëve shënon sulmuesi i Kombëtares/ Më në fund…

Më shumë se një vit pa shënuar gol dhe më në fund Bekim Balaj është zhbllokuar. Sulmuesi i Ahmat Grozni...

Aktualitet14:38 - 26 Shtator, 2018

Lajme të këqija nga BE/ Zbulohen tre familjet mafioze që po pengojnë integrimin e Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, ndërsa bën fajtor Ramën për pengim të procesit...

Aktualitet14:30 - 26 Shtator, 2018

Pogba- Mourinho, tensioni mes tyre arrin kulmin/ Gati sa nuk u përleshën në stërvitjen e sotme

Paul Pogba dhe Jose Mourinho kanë shfaqur tension mes tyre në stërvitjen e sotme në Manchester United. Një ditë pas...

Aktualitet14:28 - 26 Shtator, 2018

Operacioni “Sintetiku”/ Bien në pranga dy amerikanë në Tiranë

Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, drejtori i policisë kriminale shprehet se është finalizuar operacioni ndërkombëtar “Sintetiku”. Operacioni...

Aktualitet14:10 - 26 Shtator, 2018

Botërori i turpit/ Katar 2022 goditet nga skandali i radhës

Katar 2022 është mbuluar nga një tjetër re e zezë. Pas “kandidaturave të sabotuara”, ka ardhur raporti i “Amnesty International”,...

Aktualitet14:07 - 26 Shtator, 2018

Prokuroria thirrje për kandidatë për KLP-në/ Zbardhet afati i fundit i aplikimit

Prokuroria e Përgjithshme iu ka bërë thirrje kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa theksohet se të interesuarit kanë...

Aktualitet14:00 - 26 Shtator, 2018

Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane në Hagë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet...

Aktualitet13:52 - 26 Shtator, 2018

Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është biznesmeni që ka paguar 220 milion lekë te kunati

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një dalje për mediat paraditen e sotme ka reaguar në lidhje me sulmet...

Aktualitet13:49 - 26 Shtator, 2018

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist/ Mesazhi i të birit

Trupi i pa jetë i ish deputetit socialist i cili ndërroi jetë gjashtë ditë më parë, Durim Hushit do të...

Aktualitet13:25 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades

Në vijim të ndjekjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Meta u takua...

Aktualitet13:24 - 26 Shtator, 2018

Redaksionale/Alibia e pamundur e Lulit për kunatin dhe vjehrrin

Lulzim Basha po përpiqet që ta kalojë në heshtje, apo duke gjetur alibi qesharake për skandalet e xhiros 2 miliard...

Aktualitet13:22 - 26 Shtator, 2018

Tifozët e Bundesligës protestojnë në mënyrën më të veçantë/ Kjo nuk ishte parë asnjëherë deri më sot

  Ndeshjet e Bundesligës filluan me një qetësi të pazakonshme, që mbizotëroi nëpër stadiumet e ndryshme të Gjermanisë gjatë 20...

Aktualitet13:17 - 26 Shtator, 2018

Mashtrimi me bonusin për bebet/ Qytetari “vë me shpatulla pas muri” Ramën

Për çdo fëmijë të lindur në Republikën e Shqipërisë, qeveria do të japë një çek, disafish më të lartë se...

Trending

Read previous post:
Statistika / Sa shumë do t’i mungojë Ronaldo Realit të Madridit…

Largimi i Cristiano Ronaldos pritet t’i kushtojë shumë Realit të Madridit, pasi ylli portugez është padiskutim lojtari më i mirë...

Close