Cilat janë fantazitë seksuale më të përhapura që kanë njerëzit? – CNA
Connect with us

Life Style

Cilat janë fantazitë seksuale më të përhapura që kanë njerëzit?

Publikuar

-

Sot ne jetojmë në një shoqëri që është shumë herë më e hapur dhe më e lirshme kur vjen puna tek seksi, por sipas ekspertëve ende ka shumë punë për të bërë.

Në studimet e bëra, ka rezultuar se shumica e njerëzve fantazojnë shumë për jetën e tyre seksuale. Fantazojnë për njerëzit specifik, për vende dhe gjëra të cilat nuk kanë arritur t’i bëjnë në realitet.

Por se cilat janë disa nga fantazitë e përbashkëta seksuale të shumicës së njerëzve, do t’i mësoni në vijim.

 

1. Seksi treshe.

Të paktën njëri nga partnerët fantazon për dikë tjetër në shtrat me ta.Në përgjithësi, burrat duan një grua tjetër përveç partneres së tyre gjatë kohës së aktit.

2. Vende  të ndryshme larg seksit monoton!

Ndërrimi i pozicioneve, i vendi apo i partnerëve është një tjetër fantazi seksuale shumë e përhapur. Për shembull, ata të cilët shpesh bëjnë seks në shtrat fantazojnë për një seks në vende publike.

Në zyrë, në park apo makinë s’ka rëndësi. Ndjesia se dikush mund të të shoh nga momenti në moment e rrit edhe më shumë adrenalinën duke e bërë aktin edhe më pasionant.

3. Lidhjet e hapura

Shumë njerëz do të donin të kryenin marrëdhënie me persona të tjerë përveç partnerit të tyre. Madje, një pjesë e mirë e tyre kanë pranuar se janë kuriozë të shohin të dashurën duke bërë seks me dikë tjetër.

4. Seks me të njëjtën gjini.

Ndonëse shumë nga pjesëtarët që morën pjesë në eksperiment ishin heteroseksual, pranuan se të paktën njëherë kanë imagjinuar si do të ishte seksi me të njëjtën gjini.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Cila është mosha kur femrat kanë nevojë më shumë për seks…

Publikuar

-

Përgjigjja që mund të mendonit do të lidhej me moshën e re, te vajzat që janë në të 20-tat. Por, jo!

Zbulime të shumta kanë dalë në përfundimin se femrat janë shumë më të interesuara për seks, në të 30-tat dhe 40-tat e tyre. Edhe pse këto ishin rezultatet, hulumtuesit gjithashtu kanë vënë re se tek femrat e kësaj moshe në krahasim me të kaluarën ka rënë shumë siguria në shtrat.

Si pasojë e frikës nga menopauza e hershme, gratë bëhen më të frustruara dhe duan më pak seks, por përsëri dëshira për marrëdhënie dominon tek mosha 30-40 vjeç.

Pothuajse 75% e femrave të anketuara kanë qenë të frikësuara nga menopauza dhe po e njëjta shifër e grave që kanë arritur në menopauzë kanë deklaruar, se i ka penguar në marrëdhënie.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Restoranti që shërben ushqime në prag skadence

Publikuar

-

Në Shqipëri nuk do të bënte aspak çudi, mirëpo në Skoci një restorant me ushqime në prag skadence po bën “namin”.Pronari Erik Andersson i talentuar në fushën e biznesit ka hapur restorantin “Spill”, i cili u shërben klientëve të tij pjata me përbërës që janë gati për t’u hedhur poshtë.

Në çdo vend tjetër të bësh publik këtë lajm, do të ishte shkatërrues për biznesin por ky nuk është rasti. Kjo pasi restoranti në fjalë po ecën më së miri dhe ndonëse pronari ka ndërmend që ta mbyllë brenda 5 vitesh, ky eksperiment do të thoshte se do të kishim një sistem “antishpërdorim”.

Klientët duken të kënaqur nga ajo që konsumojnë. Atyre u shijon ajo që hanë e madje i entuziazmon idea e diçkaje të jashtëzakonshme për të mos hedhur poshtë gjithçka, duke shpërdoruar kështu një masë të madhe të ushqimit.

Malmo është një qytet plot me nisma të tilla. Nga pistat e gjata për çiklistët, e deri te dyqanet që shesin pa paketim, por me peshë.Zyrtarët lokalë thonë se duan të bëhen një nga qytetet më të gjelbër të botës duke pasur një ushqim organik .Restorante si ai i Anderssonit janë hapur edhe në Stokholm, në Holandë e Belgjikë, si dhe në Britani.

LEXO TE PLOTE

Life Style

Super motivim, inxhinieri humbet 100 kg për të bërë kryer marrëdhënie seksuale

Publikuar

-

Një inxhinier i softuerit fajëson kilogramët e tij të tepërta për prishjen e martesës; sepse ai ishte shumë i madh për seks.

38-vjeçari, Stephen Ringo thotë se ai u shëndosh aq shumë saqë mezi arrinte të vishte çorapet, e lëre pastaj të kryente marrëdhënie në dhomën e gjumit.

Pasi martesa e tij mori fund në janar të vitit 2016 ai u detyrua të reflektonte dhe të ndërgjegjësohej. Pasi u bind se gjithçka kishte të bënte me vullnetin dhe trurin, brenda dy viteve ai arriti që humbasë 101 kilogram.

38-vjeçari, nga Johnson City shprehet:

Mund të them pa frikë se pesha ime më shkatërroi martesën. Ishte faktori më i madh, marrëdhënia ime me gruan u përkeqësua ndërsa pesha ime shtohej. Unë isha në depresion dhe nuk kryeja më marrëdhënie seksuale.”
Edhe pse dikur ai nuk kishte pasur probleme peshe, Stephen shpjegon se e kishte kaluar gjysmën e jetës së tij duke konsumuar ushqim “fast food-i”.

Pasi filloi të merrej me ushtrime fizike dhe vendosi një regjim ushqimor të shëndetshëm, rezultati filloi të dukej në kilogramët e tij. Gjithsesi, lëkura e tepërt që i ka mbetur mund të hiqet vetëm me anë të një ndërhyrjeje kirurgjikale.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:17 - 26 Shtator, 2018

​I propozojnë për martesë/ Përgjigjja e volejbollistit italo-rus po bën xhiron e botës

Ivan Zaytsev është idhulli i tifozëve të volejbollit në Itali. Së fundmi, 30-vjeçari mori një propozim për martesë nga një...

Aktualitet15:57 - 26 Shtator, 2018

Basha ja “dredh” edhe Fevziut

Një javë më parë, gazetari Blendi Fevziu lajmëroi se të enjten e ardhshme në “Opinion” në Tv Klan, do të...

Aktualitet15:52 - 26 Shtator, 2018

Bushati në OKB/ Takime intensive dhe fushatë për Këshillin e Sigurimit

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mori pjesë në mëngjesin...

Aktualitet15:37 - 26 Shtator, 2018

Mesut Ozil u largua nga ekipi kombëtar i Gjermanisë pas fotos me të/ Reagon ashpër Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Mesut Ozili dhe Ilkay Gundogan nuk kanë arsye për t’u penduar...

Aktualitet15:35 - 26 Shtator, 2018

Nga Andi Bushati/ PD po bën lojë, ky parlament nuk pastruar, por duhet shkatërruar

Këmbëngulja e Bashës në vettingun e politikës, i ngjan një loje me mullijtë e errës. Ajo është vetëm një lëvizje...

Aktualitet15:27 - 26 Shtator, 2018

Skandali-Taulant Balla i armatosur në komisariat/ Kërcënon punonjësit e policisë?

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka bërë publik sot një rast, sipas të cilit PD po përgatit...

Aktualitet15:08 - 26 Shtator, 2018

Ish-ylli i Milanit befason me deklaratën e tij/ Në Itali humba ”buzëqeshjen” time

Përforcimi i ri i Rennes, Mbaye Niang pohon se e ka humbur ”buzëqeshjen” në Torino, por insiston se rikthimi i...

Aktualitet14:55 - 26 Shtator, 2018

Pas 493 ditëve shënon sulmuesi i Kombëtares/ Më në fund…

Më shumë se një vit pa shënuar gol dhe më në fund Bekim Balaj është zhbllokuar. Sulmuesi i Ahmat Grozni...

Aktualitet14:38 - 26 Shtator, 2018

Lajme të këqija nga BE/ Zbulohen tre familjet mafioze që po pengojnë integrimin e Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, ndërsa bën fajtor Ramën për pengim të procesit...

Aktualitet14:30 - 26 Shtator, 2018

Pogba- Mourinho, tensioni mes tyre arrin kulmin/ Gati sa nuk u përleshën në stërvitjen e sotme

Paul Pogba dhe Jose Mourinho kanë shfaqur tension mes tyre në stërvitjen e sotme në Manchester United. Një ditë pas...

Aktualitet14:28 - 26 Shtator, 2018

Operacioni “Sintetiku”/ Bien në pranga dy amerikanë në Tiranë

Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, drejtori i policisë kriminale shprehet se është finalizuar operacioni ndërkombëtar “Sintetiku”. Operacioni...

Aktualitet14:10 - 26 Shtator, 2018

Botërori i turpit/ Katar 2022 goditet nga skandali i radhës

Katar 2022 është mbuluar nga një tjetër re e zezë. Pas “kandidaturave të sabotuara”, ka ardhur raporti i “Amnesty International”,...

Aktualitet14:07 - 26 Shtator, 2018

Prokuroria thirrje për kandidatë për KLP-në/ Zbardhet afati i fundit i aplikimit

Prokuroria e Përgjithshme iu ka bërë thirrje kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa theksohet se të interesuarit kanë...

Aktualitet14:00 - 26 Shtator, 2018

Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane në Hagë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet...

Aktualitet13:52 - 26 Shtator, 2018

Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është biznesmeni që ka paguar 220 milion lekë te kunati

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një dalje për mediat paraditen e sotme ka reaguar në lidhje me sulmet...

Aktualitet13:49 - 26 Shtator, 2018

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist/ Mesazhi i të birit

Trupi i pa jetë i ish deputetit socialist i cili ndërroi jetë gjashtë ditë më parë, Durim Hushit do të...

Aktualitet13:25 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades

Në vijim të ndjekjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Meta u takua...

Aktualitet13:24 - 26 Shtator, 2018

Redaksionale/Alibia e pamundur e Lulit për kunatin dhe vjehrrin

Lulzim Basha po përpiqet që ta kalojë në heshtje, apo duke gjetur alibi qesharake për skandalet e xhiros 2 miliard...

Aktualitet13:22 - 26 Shtator, 2018

Tifozët e Bundesligës protestojnë në mënyrën më të veçantë/ Kjo nuk ishte parë asnjëherë deri më sot

  Ndeshjet e Bundesligës filluan me një qetësi të pazakonshme, që mbizotëroi nëpër stadiumet e ndryshme të Gjermanisë gjatë 20...

Aktualitet13:17 - 26 Shtator, 2018

Mashtrimi me bonusin për bebet/ Qytetari “vë me shpatulla pas muri” Ramën

Për çdo fëmijë të lindur në Republikën e Shqipërisë, qeveria do të japë një çek, disafish më të lartë se...

Aktualitet12:59 - 26 Shtator, 2018

Partizani publikoi videon provokuese/ Vjen direkt reagimi i Tiranës

Menjëherë pas videos së Partizanit, ka publikuar dhe Tirana një material filmik, që promovon ndeshjen e së premtes. Nën sloganin...

Aktualitet12:57 - 26 Shtator, 2018

Komisioni i Ligjeve/ Alibeaj-Ruçit: Pse doni ta shtyni, pse keni frikë nga vettingu?

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve po diskutohet për vettingun në politikë të propozuar nga opozita....

Aktualitet12:46 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takohet me Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju-Jork, Presidenti Meta u takua me Mbretin...

Aktualitet12:43 - 26 Shtator, 2018

Vetting në politikë/ Gati lista me ministrat dhe deputetët që kanë lidhje me krimin

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit ditën e  sotme po shqyrtohet nisma e 35 deputetëve të...

Aktualitet12:40 - 26 Shtator, 2018

Në prag të derbit/ Partizani publikon videon provokuese

Derbi ka nisur të “nxehet” teksa të dyja skuadrat vijojnë përgatitjet për betejën e së premtes, është Partizani, që lëshon...

Aktualitet12:28 - 26 Shtator, 2018

Video-Deklarata e deputetit shqiptar që e çoi në burg

Deputeti i Nismës Social Demokrate , Milaim Zeka është arrestuar në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm. Bëhet e ditur...

Aktualitet12:25 - 26 Shtator, 2018

Ish-kampion bote/ Arrestohet për përdhunim dhe sulme seksuale

Ish-kampioni profesionist i boksit, Victor Ortiz, është arrestuar me akuzat për përdhunim dhe sulme seksuale nga autoritetet në Kaliforninë e...

Aktualitet12:20 - 26 Shtator, 2018

Rama: Rritje pagash në arsim, shëndetësi dhe ushtri

Gjatë daljes publike për mediat ditën e sotme, kryeministri i vendit Edi Rama u shpreh se reformat do të krijojnë...

Trending

Read previous post:
Pse nuk zbatohet ligji antimafia për ministrin Xhafaj?/ Marku injoron Opozitën

Kryeprokurorja e përkohshme është pyetur nga opozita, në komisionin parlamentar të Ligjeve, në lidhje me hetimet ndaj vëllait të Ministrit...

Close