Connect with Us

Projektligji për Teatrin Kombëtar/ LSI “sulmon” Qeverinë

Aktualitet

Projektligji për Teatrin Kombëtar/ LSI “sulmon” Qeverinë

Publikuar

-

Qeveria "Rama 1"

Pas votimit të projektligjit që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar, kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka ironizuar Ramën duke e krahasuar atë me Makbethin.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se sikurse Makbethi edhe Rama një ditë do t’i lajë duart me “gjak”, por më pas do të vuajë.

Vasili i ka quajtur deputetët të cilët votuan pro këtij projektligji obskurantistë, shpirtshitur e inkuizitorë.

Postimi i plotë i Vasilit:

Teatri,duart e pergjakura Makbethiane, qe nuk do te lahen kurre.

Kunder Teatrit dhe jo ne Teater;

ne parlament ne nje salle ku era e rende e injorances kuterbon dhe jo ne Skenen e Teatrit;

nga 75 obskurantiste,

shpirtshitur e inkuizitore dhe jo nga te verte aktore,

…..u luajt Makbethi qeveritar,grabitqar,

syshqyer,zgerdhites.

LEXO EDHE:  Pjesëza e Shqipërisë që zgjedh Rama për t’iu thënë sot “mirëmëngjes”!

Sipari ra ne skenen e rreme parlament por ne duart e tyre gjaku kullon e kullon….. ne duar,ne mendje ne ndergjegje.

Do te doje nje dite,nje mesdite,nje muzg,nje nate te thelle Makbethi kryeqeveritar qe t’i laje duart.

Por do te vuaje pa fund sepse sa me shume t’ i laje aq me shume ato burojne gjak.

Do perpiqet t’i fshije pas rrobave,pas karriges,pas shpines se sejmeneve shpineperkulur, por më kot,ato perserijne burojne e burojne gjak.

Nga ankthi,nga gjumi qe e ka braktisur,nga gerryerja pa sherim e ndergjegjes,nga buçima nder veshe e mallkimeve qe vijne nga fundi i shpirtit,nga urrejtja qe vjen nga syte me lot….Ai nuk do clirohet kurre.

Vetveten nga fantazma e vetes nuk do te mund ta ndaje kurre.

Ç’fund i tmerrshem e i frikshem….. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ish deputetja denoncon skandalin/ Përjashtohet nga lista e votuesve

Publikuar

-

Nga

Ish deputetes së PD, Lajla Pernaska nuk i është lejuar të ushtrojë të drejtën e saj për të votuar.

Ajo ka denoncuar përmes një postimi në rrjetet sociale duke shkruar se i qëndron bindjes së saj se “Një Parti Përjashtuese, nuk mund të jetë kurrësesi Fituese”.

Në këtë ditë të rëndësishme për votimin e Kryetarit të PD, si anëtare e saj që nga viti 1995, Deputete Fituese më 2005 dhe 2009 në Lagjen time, Njësia Nr. 2 Tiranë, Menaxhuese e fitores se Bashkisë Tiranë në këtë Njësi (2011), anëtare e Kryesisë së PD Tirane dhe PD Shqipëri (deri 2013), anëtare e Këshillit Kombëtar ( deri 2017), u paraqita pranë Komisionit të votimit në Selinë Qëndrore, që nuk lejoi ushtrimin e të drejtës së votës sime (nuk rezultokam në Listat e Kryetarit në detyrë).

I qëndroj bindjes sime se: “ Njē Parti Përjashtuese, nuk mund të jetë kurrësesi Fituese”

Suksese në këtë sfidë garuesve realë të saj Edit Harxhi, Fatbardh Kadilli,Agron Shehaj.

Shqipëria do bëhet”, shprehet Përnaska./ CNA.al  

LEXO TE PLOTE

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-Oferta e mazhorancës/ Qeveri teknike me Ramën kryeministër

LEXO EDHE:  Ristani "dush të ftohtë" Bashës/ "Është si Rama, një lider s’mund të gënjejë"

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE