Connect with Us

“Vetëvrasja e Shkëlzen Qordjas”/ Artan Hoxha zbulon skandalin

Aktualitet

“Vetëvrasja e Shkëlzen Qordjas”/ Artan Hoxha zbulon skandalin

Publikuar

-

Një ndër çështjet më të bujshme për momentin, është gjetja pa jetë e shoferit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në makinë në ambientet e Gardës së Republikës.

I ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar një skandal, ku tha se në ambinetet e Gardës së Republikës, prej më shumë se një muaji nuk ka kamera sigurie, çka ngre dyshime lidhur me rastin në fjalë.

Sipas tij, mungesa e kamerave të sigurisë, është një pengesë e fortë në zbardhjen e asaj që ka ndodhur.

Artan Hoxha tha se kamerat po çmontohen, për shkak se Garda po zhvendoset në një vend tjetër.

LEXO EDHE:  Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Artan Hoxha tregon provën që do zbardhë të vërtetën

“Në ato ambiente të Gardës, prej më shumë se një muaji nuk punojnë kamerat, për shkak se garda po zhvendoset. Brenda Gardës kamera sigurie nuk ka. Të vetmet kamera që mund t’i kenë kapur janë ato të dy bankave aty pranë”, – deklaroi Artan Hoxha.

Mungesa e kamerave në një objekt të rëndësishëm, ku hyjnë personalitetet më të larta, është një skandal më vete, pasi kur nuk ka siguri në kupolën e shtetit, si do të ndjehen qytetarët e thjeshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Rama: Dialogu Kosovë-Serbi është shah, jo boks

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka komentuar situatën e tensionuar mes Kosovës dhe Serbisë.

I ftuar në emisionin Open, me Eni Vasilin, Rama është shprehur se situata duhet të ç’tensionohet, duke tërhequr forcat speciale dhe barrikdat.Kryeministri u shpreh se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është shah, jo boks.

“Dialogu me Serbinë është shah jo boks, kjo është shah,  janë dy gjëra shumë të rëndësishme, e para Kosova e ka fituar luftën”, ka thënë Rama. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bashës i ka mbetur vetëm vula e 4-5 veta”/ Gazetari: Berisha me program e vizion

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledian Koka, duke komentuar zhvillimet brenda PD, u shpreh se Lulzim Bashës sot i ka mbetuar vetëm vula dhe 4-5 funksionarë të cilët besojnë te ai.

Sipas tij, programi dhe vizioni i liderit historik të PD, Sali Berisha është ajo që po gjen terren dhe po tërheq demokratët aktualisht.“Lulzim Basha e adresoi fushatën në mënyrë të gabuar, por të gjithë kishim bindjen se kundërshti edhe pse jo ende zyrtar, nuk ishte Basha, por Edi Rama. Dhe për të gjithë këtë, ne që besojmë te opozita dhe duam PD funksionale, u fokusuam te kjo. Pak a shumë ne biem të gjithë dakord për të pabërat e Bashës.

LEXO EDHE:  “Unë nuk vdes njerëz si ju!”/ Skënder Brataj shpërthen ndaj Strazimirit: Pseudoprofesionistë ordinerë

LEXO EDHE:  “E keqja nuk ndalet mbi Malin e Shenjtë”/ Artan Hoxha nxjerr fotot, situata në dorë të Zotit

Por ajo që është rebusi i momentit, programi i z.Berisha, vizioni, programi dhe pikat e z.Basha, është që në fund fare sot ne kemi një kryetar i cili ka një vulë dhe te vula e tij besojnë 4-5 veta që në fund fare përbëjnë institucionin e PD. Dhe pyetja është, si do të zgjidhet ky ngërç? A është kaq i fortë z.Basha me vulë në xhep?”, tha Koka ne Syri tv.. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vaksinimi masiv/ Manastirliu jep lajmin: Mbërrijnë edhe 29,250 doza vaksina të Pfizer

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur edhe 29,250 doza të tjera vaksine “Pfizer” në Aeroportin “Nënë Tereza”.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu.

Manastrirliu ka njoftuar se sasia e vaksinave anticovid që kanë mbërritur deri tani në vendin tonë ka shkuar në 2,074,560.Ndër të tjera Manastirliu ka bërë thirrje për vaksinim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE