Connect with Us

Toyota me 3.4 milion euro/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për 4 të arrestuarit

Kronika

Toyota me 3.4 milion euro/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për 4 të arrestuarit

Publikuar

-

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për 4 të akuzuarit e 3.4 milion eurove të sekuestruara në Durrës. Bëhet fjalë për Alban Mollaymerin, Agim Çekën, Edi Likën dhe Klevis Likën. Pas marrjes në pyetje, ata kanë përsëritur deklarimet e mëparshme, duke thënë se nuk kanë dijeni për sasinë e parave të ardhura nga Belgjika.  Çështja tashmë ka kaluar në kompetencën e Gjykatës së Krimeve të Rënda në Tiranë.

Pas seancës, avokati i tyre Saimir Vishaj, është shprehur se 4 të arrestuarit janë viktima. Vishaj thekson se është e paimagjinueshme që këta persona të bëjnë trafik parash.

Ndërkohë Elvis dhe Alfred Vladi, të cilët konsiderohen si porositës të parave, janë në kërkim nga policia. Dyshohet se dy kushërinjtë mund të jenë brenda Shqipërisë ose kanë dale ilegalisht jashtë vendit. Mësohet se janë shpërndarë foto të tyre në të gjitha pikat kufitare.

Njëkohësisht  po vijojnë hetimet edhe për dekonspirimin e operacionit. Kjo pasi një grup i vogël efektivësh  kishin informacion, si edhe dispononin fotot e publikuara në media. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Atentati ndaj prokurorit Ndoj/ Del nga spitali Aleksandër Laho

Publikuar

-

Nga

18 ditë pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoj, ku humbi jetën drejtuesi i mjetit, Andi Maloku, dhe mbeti i plagosur vetë prokurori si dhe shoqëruesi i tij Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si Landi Muharremi, apo “Rrumi”, mësohet se ky i fundit ka lënë ambientet e spitalit.

Burime bëjnë me dije se, Muharremi u shoqërua drejt banesës së tij me autoambulancë, ndërkaq prokurori Arjan Ndoj vijon të qëndroi ende nën kujdesin e mjekëve.

Kujtojmë se, Aleksandër Laho, i njohur ndryshe edhe si “i forti” i Shijakut në atentatin ndaj prokurorit mbeti i plagosur me një plumb në  nofull, gjë e cila e bëri të pamundur që të jepte dëshminë e tij para policisë.

LEXO EDHE:  Akuzohen për 3.4 milionë eurot në “Toyota”/ Gazetarja tregon sa biznese kanë dy vëllezërit Vladi

Ndërkohë, përsa i përket atentatit të Durrësit,  policia ka arrestuar  si të dyshuar 34-vjeçarin Redjan Rraja. Ai u ndalua me urdhër të prokurorëve, Anton Martini e Besim Hajdarmataj, teksa tentoi të largohej nga Shqipëria nga pika kufitare e Hanit të Hotit për në Malin e Zi, pas gjetjes së shenjave të gishtrinjëve në automjetin e përdorur për kryerjen e atentatit, të braktisur në fshatin Shkafanë të Ishmit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë/ 18-vjeçari në gjendje kritike për jetën

Publikuar

-

Një tjetër aksidenti i rëndë është shënuar pak minuta më parë në autostradën Fushë-Krujë-Milot.

Mësohet se një motricikletë është përplasur me një makinë tip “Benz”. Si pasojë e aksidentit ka mbetur i plagosur shoferi i motorit me inicialet A.Sh, 18 vjeç.

Nga informacionet paraprake, mësohet se 18-vjeçari ka marrë plagë të shumta dhe është dërguar në Spitalin e Traumës ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

LEXO EDHE:  Akuzohen për 3.4 milionë eurot në “Toyota”/ Gazetarja tregon sa biznese kanë dy vëllezërit Vladi

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave  të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike/ Makina përplas për vdekje çiklistin në Kavajë

Publikuar

-

Një tjetër aksident me pasojë vdekjen e një 52 – vjeçari është regjistuar mbrëmjen e sotme pas atij në Elbasan.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën dytësore të Malit të Robit, ku automjeti me drejtues shtetasin me inicialet B. F ka përplasur çiklistin G. L., 52 vjeç.

Si pasojë e përplasjes, 52 vjeçari ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Kavajë/Informacion Paraprak

Rreth orës 17:40 në rrugën dytësore të Malit të Robit, automjeti me drejtues shtetasin B. F ka përplasur çiklistin G. L., 52 vjeç.

LEXO EDHE:  Lirimi i “baronit” të drogës/ Vjen reagimi urgjent i Gjykatës së Durrësit

Si pasojë e përplasjes, çiklisti shtetasi G. L si pasojë e dëmtimeve të marra ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Drejtuesi i automjetit shtetasi B. F është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE