Hëna e natës së sotme plotëson dëshirat/ Ja në cilën orë duhet ta shikoni – CNA
Connect with us

Life Style

Hëna e natës së sotme plotëson dëshirat/ Ja në cilën orë duhet ta shikoni

Publikuar

-

Hëna e plotë e natës së sotme quhet Hëna luleshtrydheve e qershorit. Është gjithashtu e njohur si Hëna e mjaltit apo Hëna e trëndafilit. Hëna luleshtrydhe konsiderohet më piktoreskja e vitit është shprehur Bob Bonadurer, drejtor i muzeumit Milwaukee.

“Është ngjyra më e gjallë e të gjitha hënave të plota,” tha Bonadurer. Por jo të gjithë do të kenë një pamje të mirë të hënës. Mbulesa e reve do ta errësojë qiellin për shumë njerëz në verilindje dhe përgjatë pjesëve të bregut mesatar, tha meteorologu Chris Dolce.

Shumë njerëz besojnë se Hëna luleshtrydhe apo e trëndafiltë plotëson dëshirat, ndaj provojeni edhe ju që dëshirën tuaj t’ja shprehni sot hënës.

Hëna do të arrijë kulmin e saj të shkëlqimit në orën 9:53 të mbrëmjes së sotme në Bregun Perëndimor ndërsa në Bregun Lindor, do të ndodhë në orën 12:53 të së enjtes.

Kryesore Show Biz

Kërkohet nga shtëpitë më të mëdha diskografike/ Këngëtari shqiptar promovon Shqipërinë në klipin e tij

Publikuar

-

Këngëtari shqiptaro-amerikan Big Cruz është një nga emrat më të rinj të tregut muzikor. Edhe pse që në moshë të vogël ka emigruar jashtë Shqipërisë, nuk e ka harruar kurrë vendlindjen e tij.

Big Cruz është rikthyer në Shqipëri për të xhiruar klipin e këngës më të re të tij në bregdetin e jugut. Ka zgjedhur pikërisht vendin e tij për ta promovuar kudo nëpër botë.

Pas përfundimit të xhirimeve ai është larguar sërish për në Amerikë ku po shqyrton edhe ofertat që po i jepen nga kompanitë e mëdha muzikore në botë.

Aktualisht janë 3 kompani muzikore botërore që presin ta marrin në menaxhim artistin shqiptar. Një prej tyre është “Roc Nation” kompania e cila drejtohet nga Jay Z. Tjetra është “Universal Music Group, Republic Records” kompania që ka në menaxhim Justin Bieber, Rihann-en, Lady Gaga e sbumë artustë të tjerë. Ndërsa “Warner Brothers Music Group” është në pritje të një përgjigjeje pozitive nga ana e Big.

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Morena Taraku publikon këngën më të re/ Reagon këngëtari me famë botërore

Publikuar

-

Këngëtarja nga Kosova, Morena Taraku, ditën  e djeshme ka publikuar kënëgn e saj më të re të titulluar “Swag”.

Në tekstin e këngës flitej për jetën luksoze që bën këngëtarja si dhe thumbonte koleget e saj.

Të shumtë janë ata që e kanë pëlqyer dhe e kanë klikuar këngën. Një ndër ta ishte dhe këngëtari me famë botërore Jason Derulo, i cili duket se e ka pëlqyer shumë këngën e Morenës pasi ka lënë në koment dy “emoji flakë”.

Le të kujtojmë se prej vitesh këngëtarja është zhvendosur dhe jeton në Turqi, ku është vlerësuar edhe me çmime në disa evente të rëndësishme muzikore.

 

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

Vajza e këngëtarit të famshëm “çmend” rrjetin/ Pozon nudo në breg të detit

Publikuar

-

Sophie Richie, vajza e këngëtarit të famshëm Lionel Richie i ka mahnitur të gjithë me format e saj.

Së bashku me miliarderen Kylie Jenner, Sophie po kalon pushimet në ishujt Caicos.

Richie ka publikuar disa foto të nxehta ku shfaqet gjysmë nudo pranë bregut të detit.

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama

Trending