Connect with Us

Zbuloni se cila perëndi jeni sipas shenjës së horoskopit

Life Style

Zbuloni se cila perëndi jeni sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Perëndit greke janë të njohur për të gjithë. Ata ishin disa perëndi të cilët ndonëse ishin të pavdekshëm secili prej tyre kishte një cilësi karakteristike që e dallonte nga perëndit e tjera. Vetëm përmes ditës së lindjes ju mund të zbuloni se cilës perëndi do t’i ngjanit apo cila do të ishte ajo që do t’ju udhëhiqte.

20 janar- 18 shkurt – Poseidon

Perëndia e Poseidonit njihet si zoti i deteve, tërmeteve dhe stuhive , ai ishte biri i Cronusit dhe Rheas dhe karakteri i tij ishte impulsivë dhe sigurisht shumë pasionant. Ashtu si Poseidoni edhe njerëzit e lindur në këto data janë po aq të zemëruar dhe pasionant sa ai. Por ju këtë pasion dhe zemërim duhet ta kanalizoni në gjëra pozitive.

19 shkurt- 20 mars – Hadi

Hadi djali i dytë u Cronusit dhe Rheas ishte zoti i të vdekurve, i tokës i pjellorisë dhe pasurisë. Ashtu si Hadi dhe personat e lindur në këto data i kanë shumë qejf dramat. Ju jeni një tip me shumë humor dhe keni një ironi therëse të cilën nuk e përdorni me të gjithë. Nuk ju pëlqejnë shoqëritë e tepërta por shijoni ato me pak njerëz.

21 mars- 19 prill Ares

Ares ishte zoti i luftës biri i të madhit Zeus dhe Herës. Ai ishte gjithmonë i gatshëm për luftë dhe përherë gjendesh ndërmjet grindjeve dhe konflikteve , ashtu si Ares edhe juve ju pëlqen ta jetoni jetën në maksimum dhe njerëzit i kanë shumë zili energjitë tuaja

20 prill- 20 maj Hestia.

Kjo perëndi ishte e dedikuar tek familja dashuria dhe shtëpia. Ashtu si Hestia edhe njerëzit e lindur në këto data gjënë më të rëndësishme kanë familjen dhe shoqërinë dhe nuk vendosin asgjë mbi të.

21 maj- 20 qershor Eros

Erosi ishte i biri i Afërditës perëndeshës së dashurisë dhe Aresit perëndisë së luftës, kjo gjë e bëri atë një nga perëndit më të bukura dhe ashtu si Erosi askush nuk mund ti rezistojë sharmit dhe ëmbëlsisë tuaj.

LEXO EDHE:  Parashikimi sipas ngjyrës së lindjes/ Astrologia krijon sistemin që kombinon ngjyrat me shenjat e horoskopit

21 qershor- 22 korrik – Artemisi

Kjo ishte perëndia e gjuetisë dhe ashtu si Artemisë që gjithmonë eksploronte dhe ju jeni persona që e urreni të rrini të mbyllur në një ambient por gjithmonë dëshironi të jeni në lëvizje duke zbuluar aventura të reja.

23 korrik- 22 gusht Zeusi

Zeusi është perëndi e drejtësisë qiellit dhe rendit , ai konsiderohet si një nga perëndit ë të fuqishme pasi përmbysi rendin e të atit duke shpëtuar gjithë perëndit e tjera. Dhe sigurisht kush ë shumë se Luani do e meritonte këtë zot.

23 gusht-22 shtator- Hermes

Lajmëtari i perëndisë, zoti i tregtisë, mesazheve dhe atletëve. Ashtu si Hermesi dhe njerëzit e lindur në këtë datë janë të zot në komunikim dhe në mbylljen e marrëveshjeve.

23 shtator-22 tetor Afërdita

Afërdita shenja e dashurisë dhe bukurisë. Ju jeni personat më optimistë dhe të lumtur të horoskopit. Jeni ëndërrimtar dhe gjithmonë shihni gjërat pozitive të parat.

23 tetor- 21 nëntor Demeta

Demetra perëndesha e bujqësisë dhe pjellorisë. Ajo gjithashtu njihet dhe si perëndesha e ligjit. Njerëzit e kësaj shenje janë përherë të drejt dhe edhe pse jo dhe shumë të qetë shpesh herë shkaktojnë disa probleme.

22 nëntor- 21 dhjetor Dionis

Dionsi, është zot i verës dhe i teatrit. Ashtu si Dionisi, edhe ju jeni njerëz që ju pëlqen kultura e bukura dhe arti. Jeni kreativë dhe i inkurajoni njerëzit të provojnë gjëra të reja. Pëlqeni dramat dhe ju shijon kur jeni ju ai që i krijoni pasi jeni në qendër të vëmendjes.

22 dhjetor- 19 janar Apollo

Apollo perëndia e muzikës dhe poezisë e artit, ashtu si Apollo dhe ju jeni një njëri intelektual dhe keni dëshirë që gjithmonë të provoni gjëra të reja në jetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Pas debatit me Julin/ Sindi bën veprimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Para disa ditësh në emisionin Përputhen Juli dhe Sindi patën një debat pasi sipas saj, konkurenti e kishte ofenduar. Sindi mungoi disa ditë në emision dhe sot u kthye sërish.  Sindi u shpreh se ka kaluar një periudhë të vështirë, por ka vendosur që të bëjë paqe me Julin dhe këtej e tutje të mos ju kthehet ofendimeve në të njëjtën mënyrë, por me dashuri.

Ajo vendosi të lejë menjëanë mëritë me Julin dhe kërkoi që t’i dhuronte një përqafim atij, por fillimisht ai nuk pranoi. Juli tha se nuk i beson fjalët e Sindit, sepse nuk i duken sikur dalin vërtetë nga goja e saj por ja shkruan dikush tjetër.

“Nëse e ka të vërtetë është një gjest shumë fisnik, por kjo është e shkruar”, u shpreh Juli. Por më vonë ai u bind dhe të dy i dhuruan një përqafim njëri-tjetrit, duke i dhënë fund armiqësisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Më kërcënuan”/ Blerimi bën deklaratën e fortë pas sherrit me Antonelën

Publikuar

-

Nga

Situata  ndërmjet Blerimit dhe Antonelës u tensionuar kur në emisionin Përputhen u rikthye Atdheu. Gjatë një takimi 4 minutësh Antonela u ul përballë Blerimit i tha atij: “S’dua t’i shoh sytë”.

Para këtij takimi ata kishin patur një përplasje në prapaskenë, pasi Blerimi kishte ofenduar Antonelën duke i thënë se është si ato femrat që “rrinë me këmbët hapur”.  Antonela e prekur u largua nga studioja dhe ka kërkuar që të mos e ndjekë askush pas.

Ditën e sotme Blerimi sqaroi situatën dhe u shpreh se nuk e ka ofenduar Antonelën, sepse nuk ia lejon kultura e tij. Më tej, ai u shpreh se ka marrë shumë kërcënime nga persona të afërt të Antonelës.

LEXO EDHE:  Sekuestrohen armë dhe drogë në banesën e një çifti shqiptar në Greqi

LEXO EDHE:  Dëshironi t’i bëni të lumtur të dashurit tuaj/ Dhurata ideale sipas shenjës së horoskopit

“Nuk ma lejon kultura që ti quajë femrat k**** dhe herë tjetër mos thuaj ashtu. Kam pasur dhe kërcënime nga mesazhe të shumta që thonë jam kushëriri i Antonelës dhe thonë do të bëj kështu do të bëj ashtu. Nëse ti nuk ke lidhje me këtë gjë nuk ka problem, por nëse janë të vërteta bujrum të vijnë të gjithë ata që më kanë kërcënuar këtu tek Top Channel në Kashar dhe ua tregoj unë kush është Blerm Dauti. Unë nuk të kam thënë k****. Ka qenë batutë, nuk ka qenë ofendim, sepse mua nuk ma lejon edukata”, tha Blerimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Me super forma perfekte nga Dubai/ Sara Hoxha zbulon peshën aktuale

Publikuar

-

Nga

Sara Hoxha dhe këngëtari i njohur Ledri Vula prej pak muajsh janë bërë prindër të një vajze të cilën e kanë quajtur Poem Blu.

Së fundmi, familja e re kanë udhëtuar drejt Duabit për të shijuar diellin dhe pushimet luksoze, ndërkohë që këto kanë qenë pushimet e para për vogëlushen e tyre. Ata nuk ngurojë të publikojnë foto të ndryshme në momente të ndryshme së bashku.

Por në fotot e tyre ajo që bie në sy është pesha e Sarës, edhe pse pak kohë nga lindja ajo ka arritur të ketë një trup shumë të mirë pa marrë kile të tepërta. Madje, ditën e sotme Sara përsëri është gëzuar për këtë fakt duke qenë se ka rrëzuar disa kile të tjera. Bukuroshja ka publikuar një foto duke treguar se pas lindjes ka shkuar 69 kilogram. / CNA.al

 

LEXO TE PLOTE