Connect with Us

Nëntë muaj në arrati/ Policia ndalon korçarin e shpallur në kërkim

Kronika

Nëntë muaj në arrati/ Policia ndalon korçarin e shpallur në kërkim

Publikuar

-

Policia e Korçës ka bërë të mundur ndalimin e shtetasit Enkelea Toma, 27 vjeç me banim në Vithkuq të Korçës.

Toma u dënua në tetor të 2017-s me 30 ditë heqje lirie për veprën penale ‘Drejtim i mjetit në mënyrë të parregullt’ sipas nenit 291 të Kodit Penal.

Që nga ajo kohë ishte i shpallur në kërkim, deri ditën e sotme kur u bë i mundur arrestimi i tij nga Specialistët e Krimeve në Korçë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tragjedia në Bulqizë/ Policia tregon detajet e ngjarjes së rëndë

Publikuar

-

Nga

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me tragjedinë në Bulqizë, ku pas shpërthimit të një bombole humbi jetën nëna me dy fëmijët.

Sipas uniformave blu, ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ostren, ndërsa viktima është shtetasja R.T. 40 vjeçe dhe dy fëmijët e saj.

“Në Ostren, Bulqizë, është marrë informacion se në banesë janë gjetur pa shenja jete shtetasja R.T, rreth 40 vjeçe, dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali), që dyshohet se janë helmuar nga bombola gazit.

LEXO EDHE:  9 inspektorë dhe ish-inspektorë tatimesh në Korçë nën akuzë

LEXO EDHE:  Grabiti bankën/ Tentoi të “paralizonte” policinë

Në gjendje të rëndë shëndetësore është dhe një pjestar tjetër i familjes ku po transportohet për në spital.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Humbin jetën nëna dhe dy fëmijët

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Bulqizë mesditën e sotme

Mësohet se një nënë dhe dy fëmijët e saj kanë humbur sot jetën si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në shtëpi.

Paraprakisht raportohet se ka humbur jetën nëna rreth moshës 40 vjeç dhe dy fëmijet rreth moshës 10 vjeç.

LEXO EDHE:  Përfundon arratia, policia nxjerr para drejtësisë dy të dënuarit

LEXO EDHE:  Video- Policia bën ‘kërdinë’/ Arreston një 25-vjeçar dhe pezullon 21 patenta

Nërsa, bëhet me dije se një person i plagosur është në gjendje të rëndë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për transportimin e tij drejt Tiranës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ostren të Madh, të Bulqizës, ku pas shpërthimit të një bombole gazi, raportohet se tre persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, ndërsa tre viktimat kanë qenë së bashku kur ka ndodhur shpërthimi.

Burimet bëjnë të ditur se personi i plagosur është në gjendje të rëndë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për transportimin e tij drejt Tiranës.

LEXO EDHE:  Grabiti bankën/ Tentoi të “paralizonte” policinë

LEXO EDHE:  Përfundon arratia, policia nxjerr para drejtësisë dy të dënuarit

Deri më tani nuk dihet identiteti i personave që kanë humbur jetën si dhe atij që është plagosur.

LEXO TE PLOTE