Connect with Us

“Shpërthen” Rama në Dibër/  Shënjestron Bashën

Aktualitet

“Shpërthen” Rama në Dibër/  Shënjestron Bashën

Publikuar

-

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike, që më së shumti ngjan si një fushatë elektorale kryeministri Edi Rama dhe përfaqësues të qeverisë janë ndalur në qytetin e Dibrës.

Rama inaguruar nisjen e punimeve për ndërtimin e “Rrugës së Arbrit”, ku ka shenjëstruar dhe opozitën.

Ai tha se fjalët që ka thënë se Dibër ditën e sotme, nuk janë për të larë hesapet me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe as me opozitën e sotme, ose partinë e “Babales”, pasi me të i ka larë hesapet e gjithë Shqipëria.

“Rruga e Arbrit nuk do të jetë më iluzion. Por pse sot rruga e Arbrit është çështje kombëtare?

LEXO EDHE:  Teatri Kombëtar/ Rama vijon të përdorë artistët

Ata sot e gjithë ditëve u bien daulleve. Dhe prenë vetëm shirita. E njëjta situatë ishte dhe në gjithë Shqipërisë, rrugë të lëna rrugëve. Shkelnin me katër këmbët e veta kontratën dhe nuk paguanin ndërtuesit.

Është kollaj të bësh tendera dhe të numërosh kilometra. Jo më daulle e tam-tame për t’i hedhur hi syve.

Unë nuk kam ardhur këtu të laj hesapet me Saliun. As me atë dhe as me partinë e Babales. Se me ata i lanë hesapet gjithë Shqipëria”, tha Rama. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet numërimi në Prrenjas, kjo është renditja

Ka përfunduar procesi i numërimit në Prrenjas. Burime zyrtare për  CNA.al bëjnë me dije se në këtë bashki kryeson kreu aktual Lulzim Basha me 242 vota, i ndjekur nga Agron Shehaj me 43 vota.

I treti renditet Fatbardh Kadilli me 8 vota dhe më pas Edith Harxhi me 2 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha kryeson në Librazhd/ Sa vota kanë marrë kandidatët

Publikuar

-

Nga

Basha kryeson në Librazhd/ Sa vota kanë marrë kandidatët

Lulzim Basha kryeson listën me 545 vota në Librazh. Ky është rezultati që ka arritur të sigurojë CNA.al, pas mbylljes së procesit të numërimit.

I dyti renditet Agron Shehja me 56 vota, më pas Fatbardh Kadilli me 7 vota dhe Edith Harxhi me 4 vota.

Ndërsa të pavlefshme kanë dalë 9 vota./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet procesi i numërimit të votave në Kurbin/ Zbardhet rezultati

Publikuar

-

Nga

Edhe në Kurbin ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të ri të PD.

Sipas burimeve zyrtare për CNA.al nga qendra numërimit, rezultatet janë këto.

Lulzim Basha ka arritur të fitojë 1016 vota, Agron Shehaj 74 vota, Edit Harxhi 8 vota dhe Fatbardh Kadilli 7 vota./ CNA.al

LEXO TE PLOTE