Aldo Bumçi merr një vendim të rëndë ! – CNA
Connect with us

Lajm i Rekomanduar

Aldo Bumçi merr një vendim të rëndë !

Publikuar

-

Aldo provoi çfarë është zeniti gjatë gjithë kësaj kohe!  Populli i Lezhës i la mënjanë hallet, brengat e përçarjet duke u bashkuar si një trup i vetëm rreth figurës poliedrike të Aldos, aqsa vendosen ti ndërtojnë një monument madhështor! Aldo në fillim e priti mirë këtë lajm se tek e fundit ishte një nismë në kohën e duhur.

Qytetaret lezhjane nopranë e ngatërrestarë kur vjen puna tek venerimi ndaj Aldos bëhen solid, por kjo ngjarje e pazakontë solli pështjellim e tollovi të madhe në mbarë vendin të cilin e karakterizon mosmirënjohja në të gjallë të personaliteteve.

Problemet më të mëdha lindën në PD. Mirësia e Aldos nuk e kishte parashikuar këtë. Ai besonte se të gjithë do kënaqeshin po ajme kështu nuk ndodhi.

Salianji shfaqi haptaz xhelozi e përmbysi qiellin e tokën që Korça te imitonte Lezhen. Vali Duka gjithashtu, aqsa PD e Korçës, por edhe stofi i shoqërisë u përça dhe u mbush me vrima.

Ennos i vodhen planin e shpëtimit kombëtar se kështu ai e kishte të sigurtë shtatoren në oborr të selisë.

Strazo i cili sa herë duhej trimëri e vetëmohim ka vënë patllaken në brez dhe tha “o burra ndalu bek se ka hanek”. Pastaj mjafton të kujtojmë sesi ai pothuajse ra shahit për ligjin e dekriminalizimit!

A mund të shtrohet pyetja në e meriton apo jo një monument? Sigurisht që jo ! E sa të tjerë janë ndezur në ambicje për të komplementuar vendet bosh që kjo histori e jona ka ende.?!

Kështu Aldos, gëzimi ju kthye në makth. Respekti i të tjerëve për të në vuajtje. Dashuria e qytetit rrezikonte ta ekspozonte si delirant para kombit. Zgjidhje e vështirë…qyteti apo kombi, vetja apo përçarja, modestia apo zilia?

Pasi kaloi disa net plot zjarr, në mendje e zemër vendosi të merrte një vendim të rëndë . Ai ju drejtua qytetit me një letër të hapur, ku ndër të tjera ju tha ” lezhjanet e mia që ju dua e më doni, unë që ju kam ndihmuar dua që të më ndihmoni, unë që ju kam kuptuar dua që të më kuptoni! E di që do të shastiseni, do të këputeni në shpirt. E di që pikëllimi do ju pushtojë siluetat, por më besoni se po e bëj për ju dhe vendin, nuk dua t’ju fus në kundërvënie. Ndaj hiqni dorë nga ideja për të ndërtuar monumentin tim prej bronxi.

Unë jam i bindur që e kam ndërtuar atë në zemrat tuaja dhe s’ka rrufe, as shi e bresh që e heq së andejmi. Unë përjetë do sakrifikohem për ju deputet e ministër sa të kem frymë do jem për ju! Dua të shmang përçarjen dhe të jap shembullin e bashkimit.

Ju lutem shpjegojuani pleqve dhe fëmijëve me kujdes këtë vendim timin që mos ti zërë në befasi se është edhe vapë! Shqipëria është mbi të gjitha, PD menjëherë pas saj dhe kjo nuk bie në kundërshtim me dashurinë tuaj.Ju e bëtë aktin, ndaj ndërgjegjia juaj është e qetë.Në kohë më të mira do i kthehemi këtij projekti.Mos u brengosni miq ! Juaj përjetë Aldo!/ Satire Politike-CNA.al

Aktualitet

Plas në PD/ Basha hakmerret ndaj kundërshtarëve

Publikuar

-

By

Anëtari i kryesisë së PD,  dega Dibër, Dritan Selishta është shkarkuar në mënyrë të papritur nga Lulzim Basha.

Selishta thotë se ka marrë vesh për shkarkimin nëpër kafene dhe shenjëstron të komanduarit e Bashës, në Dibër, të cilët sipas tij, nuk ishin në gjendje të organizonin zgjedhjet e brendshme.

“Marr vesh nëpër kafene, se unë jam shkarkuar nga kryetar Grupseksioni në Tomin, nga të komanduarit e Lulzim Bashës në degën PD Dibër, të cilët nuk ishin të zotët të organizonin zgjedhje të lira e të ndershme për riorganizimin e strukturave të PD Dibër, të cilat ishin jetike për oksigjenimin e partisë nga spiunat e sigurimit të shtetit, që ia kanë pirë gjakun demokratëve të ndershëm te Dibrës në këto vite Demokraci”, ka shkruar Selishta në rrjetet sociale.

Sipas tij, shkarkimi ka ardhur nga  njerëz që kanë shkelur në vazhdimësi statutin e PD ,duke shkrirë seksione dhe duke përjashtur demokratët kundërshtarë.

Postimi i plotë:

Pershendetje miq, bashkpunetore dhe demokrate te ndershem qe keni rrugetuar me mua ne cdo sfide dhe ne cdo perballje qe kemi patur me kundershtaret tone, Partine Socialiste keto 16 vite (apo çdo parti tjeter) ,qofte si anetar i GRUD kur isha student ne Shkoder,qofte si kryetar forumi ,qofte si kryetar Grupseksioni ne Tomin ,ku kemi patur vecse rrezultate pozitive!

Marr vesh neper kafene ,se une jam shkarkuar nga kryetar Grupseksioni ne Tomin, nga te Komanduarit e Lulzim Bashes ne degen PD Diber,te cilet nuk ishin te zotet te organizonin zgjedhje te lira e te ndershme per riorganizimin e strukturave te PD Diber ,te cilat ishin jetike per oksigjenimin e partise nga spiunat e sigurimit te shtetit, qe ja kane pire gjakun demokrateve te ndershem te Dibres ne keto vite Demokraci!

Jane keto njerez qe kane shkelur ne vazhdimesi statutin e PD ,duke shkrire seksione dhe duke perjashtur demokratet kundershtare dhe kjo u pa dhe nga qendra kur ishin per fushaten e Profesor Sherefedinit ne Diber ,ku seksionet ishin me nga 6 anetare dhe nga keto vetem 2-3 aktive dhe tani po ndajne grupseksionet vetem e vetem me qellimin qe te perjashtojne kundershtaret e mendimit te lire,ndryshe nga i tyre!

Un vij nga nje familje e thjeshte,mikpritese ,me tradita dhe mbeshtetese ne vazhdimesi e partise demokratike dhe fatjeqesisht pa tradita Spiunazhi .Gjate viteve te pushtetit te djathte kam mbajtur detyren specialist ne Drejtorine Tatimore Diber dhe per 3 vjet Drejtor Kontrolli.

Kam punuar me ndershmeri dhe profesionalizem dhe e shkrova kete per te sqaruar thashethemet e makinacionit te spiunazhit Gazidede te cilet te vazhdimesi kane shpifur mbi figuren time duke thene se kam qene Drejtor per 8 vite dhe duke me akuzuar si mbeshtetes i disa partive te tjera (perfaqesuesit e te cileve i takonin vete ata naten per te bere pazare te turpshme).Sa per parti te tjera jua kam treguar vendin me rezultate dhe do vazhdoj te jua tregoj ne vazhdimesi!

Un nuk jam Demokrat as nga Lulzim Basha dhe as nga kryetaret qe komamdon Basha ne Diber,jam demokrat me shpirt dhe zemer dhe per kete mund te flas angazhimi im, rezultatet ne vite ne grupseksion dhe ne kutine time te votimit,bashkpunetoret ne cdo seksion dhe demokratet e ndershem ne te gjithe Dibren dhe Qarkun ,me te cilet kam punuar sa here ka qene e nevojshme!

Dhe e fundit per te mos u zgjatur , i bej thirrje cdo Demokrati te ndershem te grupseksionit tim dhe te gjithe Dibres ,te punojme pa rreshtur per Partine Demokratike dhe kunder kesaj Qeverie te krimit qe po rrenon dita dites Shqiperine dhe Shqiptaret sepse forca juaj eshte me e madhe se e cdo kryetari qofte te qendres e qofte te Deges sepse thjeshtesia dhe perkushtimi i sinqerte dhe me zemer i joni eshte garancia e vetme e ardhjes ne pushtet!Falenderime pafund per cdo sakrifice dhe mbeshtetje tuaj gjate udheheqjes time!I juaji deri ne fund Dritan Selishta!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Drejtësia në duart e milionerëve/ Pasuria i ha “kokën” Ardian Dvoranit?

Publikuar

-

By

Procesi i Vettingut ka çuar drejt “shkrirjes”, Gjykatën Kushtetuese dhe Gjykatën e Lartë.

Anëtarët e saj njëri pas tjetrit kanë rënë në Vetting për shkak se nuk kanë justifikuar pasurinë ose kanë pasur lidhje me krimin.

Deri më tani e vetmja anëtare e Gjykatës së Kushtetuese që ka kaluar Vettingun është Vitore Tusha, e cila  qëndron në detyrë, edhe pse mandati i ka kaluar prej kohësh.

Vettingun pretendon se e ka kaluar edhe kreu i kësaj Gjykate Bashkim Dedja, por Komisioneri publik, nuk i ka lënë shumë kohë Dedjas të shijojë vendimin e KPK –së, të cilin e ka ankimuar në Komisionin e Posaçëm të Apelimit.

Kujtojmë se Besnik Imeraj nga Kushtetuesja, më herët ka  dhënë dorëheqjen dhe u vu nën hetime nga Prokuroria, ndërsa  kolegu i tij Fatos Lulo, i cili ra në Vetting,  pritet të kalojë në “duart” e prokurorisë.

Lulo u shkarkua nga Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit, pasi nuk justifikoi, 480 mijë dollarë dhe shtëpinë në Kanada.

Një tjetër gjyqtar i Kushtetueses që e la ‘kokën” në Vetting është Fatmir Hoxha.

Sipas KPK, subjekti për rivlerësim gjyqtari Fatmir Hoxhaj, nuk është i përshtatshëm për të vijuar punën në Gjykatën Kushtetuese, pasi nuk justifikon pasurinë.

Së fundmi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdarin. KPK konstatoi probleme me pasurinë si dhe pastërtinë e figurës së tij.

Sipas verifikimeve ai shoqërohej me persona me precedente me të cilet edhe ka udhëtuar jashtë Shqipërisë.

Edhe Gjykata e Lartë ka pothuajse “fatin” e Gjykatës Kushtetuese.

Së fundmi, gjyqtari Artan Zeneli u shkarkua nga detyra, duke u bërë gjyqtari i tretë i Gjykatës së Lartë që nuk arrin të kalojë procesin e vettingut.

Gjykata e Lartë aktualisht ka mbetur me 6 anetarë, pasi edhe Edmond Islama  dhe Tom Ndreca u shkarkuan nga KPK-ja.

Nesër është radha e një tjetër anëtari të  Gjykatës së lartë që të përballet me Vettingun. Ai është Ardian Dvorani.

CNA.al do të risjellë më poshtë deklarimin e pasurisë së gjyqtarit Ardian Dvorani, i cili më herët ka qenë objekt i një debati politik, pasi edhe pse i kishte mbaruar mandati, ai vijonte të qëndronte në Kushtetuese.

Ajo çfarë vërehet në deklarimin e të ardhurave të gjyqtarit Dvorani është deklarimi i tij si mësimdhënës njëherësh në disa universitete.

Në rastin e gjyqtarit Ardian Dvorani, bien në sy  dhe të ardhura nga detyrime të shlyera nga të tretë.

Referuar të dhënave të Open spending data  përgjatë vitit  2012, gjyqtari Ardian Dvorani ka deklaruar, pagën dhe shpërblime si Gjyqtar i Gjykatës së Lartë 1 680 672 lekë, shpërblim për mësimdhënie si pedagog i jashtëm pranë Shkollës së Lartë Jopublike “Sevasti e Parashqevi Qirjazi” 434 865 lekë, detyrime shlyer nga të tretë në vlerën 2 016 983 lekë sipas vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë për dëmshpërblime pas zbritjeve të shpenzimeve gjyqësore si dhe detyrime të pashlyera në vlerën 19 000 dollar për blerje apartamenti me këste për 20 vjet, çmimi i blerjes 34 410 dollar.

Gjithashtu ka deklaruar pagën e bashkëshortes zonja Edlira Dollaku paga dhe shpërblime si Drejtore e Degës Tiranë pranë INSIG  sh.a në vlerën 1 091 986lekë.

  vitin 2013, Dvorani ka deklaruar,pagën dhe shpërblime si Gjyqtar i Gjykatës së Lartë 1 685 436 lekë, shpërblim për mësimdhënie si pedagog i jashtëm pranë Shkollës së Lartë Jopublike “Sevasti e Parashqevi Qirjazi” 108 900 lekë, shpërblim për mësimdhënie si pedagog i jashtëm pranë Shkollës së Lartë Jopublike “Luarasi” 250 560 lekë, interesa bankare në vlerën 18 286 lekë nga llogari rrjedhëse në bankë të nivelit të dytë, interesa bankare në vlerën 71 dollar të depozitës në valutë, detyrime të papaguara në vlerën 1 350 000 lekë për huamarrje prindërve më 29.03.2013, pa këste, pa afat dhe pa interes për shlyerjen e kësteve të apartamentit pjesë të regjimit martesor, si dhe detyrime të paguara në vlerën -1 761 522 lekë si shlyerje e menjëhershme e kësteve për blerje apartamenti me çmim blerje 34 410 dollar, pjesë e regjimit martesor.

Gjithashtu bashkëshortja e tij, Edlira Dollaku ka deklaruar pagën dhe shpërblime si Drejtore e Degës Tiranë pranë INSIG sha në vlerën 90 006 lekë si dhe pagesën e dëmshpërblimit për largimin e padrejtë nga puna sipas vendimit të Gjykatës së Apelit Tiranë 3 412 000 lekë.

Në vitin 2014 ka deklaruar, të ardhura nga paga si gjyqtar i Gjykatës së Lartë 1 595 860 lekë, të ardhura nga mësimdhënia, si pedagog i jashtëm i Shkollës së Lartë Universitare Jopublike “Sevasti e Parashqevi Qirjazi”, 32 5382 lekë, të ardhura nga mësimdhënia, si pedagog i jashtëm i Shkollës së Lartë Universitare Jopublike “Luarasi”, 213 058 lekë, të ardhura nga mësimdhënia, si pedagog i jashtëm i Shkollës së Magjistraturës. 27 002 lekë, të ardhura nga mësimdhënia, si pedagog i jashtëm i Shkollës së Avokatisë, 144 000 lekë, të ardhura nga mësimdhënia por edhe si bashkëhartues i tekstit, trajnues dhe mësimdhënës në projektin e OSBE-së për avokatët e rinj, 3 750 euro.

Bashkëshortja, ka deklaruar të ardhura nga paga dhe shpërblime nga puna si drejtore e Përgjithshme e INSIG sha, 1 137 944 lekë, nga shpërblime si anëtare e Bordit të Byrosë shqiptare të Sigurime, 1 800 000 lekë.

Gjendjet e tre llogarive bankare në një bankë të nivelit të dytë, shtuar me 141 528 lekë, shtuar me 61 dollarë, shtuar me 10 402 lekë. Detyrim për shlyerje huaje nga prindërit, detyrimi financiar i pashlyer, 1 350 000 lekë.

Bashkëshortja,  ka deklaruar gjendjen e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, pakësuar me – 113 760 lekë dhe  shtuar me 654 121 lekë.

Viti 2015

Dvorani ka deklaruar paga dhe shpërblime nga funksioni si gjyqtar 1 576 316  lekë. Pagesë për mësimdhënie në universitetin Luarasi 137 581  lekë.
Pagesë për mësimdhënie nga Shkolla e Magjistraturës 163 360  lekë. Pagesa si pedagog shkolla e avokatisë 255 000 lekë.

Bashkëshortja zonja Edlira Dvorani paga dhe shpërblime si Drejtore e Përgjithshme pranë INSIG 1 628 304  lekë.
Bashkëshortja shpërblime nga pozicioni i anëtarit të Bordit të Byrosë Shqiptare të Sigurimeve 2 040 000 lekë.

Huadhënie nga prindërit detyrim pa shlyer 1 350 000 lekë pa afat dhe pa interesa.
Shtesë në  tre llogarinë në lek 646 025 lekë, shtesë në vlerën në dollarë 47 usd, dhe shtesën prej 188 831 lekë.
Bashkëshortja pakësuar llogarinë në lek me 356 190 lekë, ndërsa ka shtuar llogarinë rrjedhëse me 1 034 040 lekë.

Në vitin 2016, Ardian Dvorani ka deklaruar, të ardhura nga paga dhe shërbime si gjyqtar i Gjykatës së Lartë, 1 566 456 lekë.
Të ardhura nga shpërblimet për mësimdhënie për vitin akademik 2015-2016, si pedagog i jashtëm i Shkollës së Magjistraturës, 19 660 lekë.
Të ardhura nga shpërblimet për mësimdhënie për vitin akademik 2015-2016, si pedagog i jashtëm i Shkollës së Avokatisë, 289 000 lekë. Të ardhura nga interesat bankare të depozitës me afat, shtuar me + 39.32 dollarë.

Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, të ardhura nga paga dhe shpërblime nga puna si drejtore e Përgjithshme e INSIG sha, për periudhën 1 janar – 31 gusht 2016, 1 085 536 lekë.
Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, të ardhura nga shpërblimet nga pozicioni i anëtarit të Bordit të Byrosë Shqiptare të Sigurimeve për periudhën 1 janar – 21 qershor 2016, 1 020 000 lekë.

Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, të ardhura nga likuidimi i pagës dhe të drejtave të tjera financiare deri në përfundim të mandatit ligjor 2-vjeçar të detyrës së Drejtores së Përgjithshme, sipas Kodit të Punës dhe marrëveshjes së datës 14.06.2016 për zgjidhjen konsensuale të kontratës së punës me punëdhënësin e ri privat të INSIG sha, pas privatizimit, 3 179 000 lekë.

Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, të ardhura nga paga dhe shpërblime nga marrëdhënia e punës si këshilltare në shoqërinë e sigurimeve INSIG sha, për periudhën 15 tetor – 31 dhjetor 2016, 462 955 lekë.

Gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, pakësuar me – 669 487.51 lekë. Gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, shtuar me + 3.20 euro.  Gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, shtuar me + 2 368 lekë.
Huadhënie nga prindërit për shlyerjen e plotë të detyrimit për blerjen e apartamentit, 1 350 000 lekë, pa afat, pa këste, pa interesa, pjesë e regjimit martesor.
Qira financiare, (leasing), me të drejtë blerje të një autoveture, prodhim 2016, me afat 5 vjet, interes minimal 7 %, për shumën totale 15 600 euro, pjesë e regjimit martesor. Pagesa mujore + interesat, 308.90 euro. Shuma e parapaguar, 3 900 euro, shuma e shlyer deri në dt. 31.12.2016, 1 544.50 euro. Detyrimi financiar i pashlyer, 14 055.50 euro.

Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, pakësuar me – 2 481 340.85 lekë pas tërheqjes së vlerës monetare dhe mbylljes së llogarisë.
Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e llogarisë bankare në një bankë të nivelit të dytë, pakësuar me 1 184 168.22 lekë.
Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e depozitës bankare me afat 1-vjeçar, të ardhura nga puna, shtuar me + 3 500 000 lekë.
Bashkëshortja, zonja Edlira Dvorani, gjendja e depozitës bankare me afat 25-mujor, krijuar në 12.12.2016 me vlerën monetare të tërhequra nga llogaria e mbyllur në një bankë të nivelit të dytë, + 2 000 000 lekë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dokumente-Korrupsioni me tenderat/ Rasti “Veliaj”, këmbanë alarmi për Prokurorinë

Publikuar

-

By

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, ka denoncuar tenderin më të fundit të zhvilluar nga Bashkia e Tiranës, atë për qepjen e veshjeve të policisë bashkiake.

Në  një konferencë për media, Zhupa, tha se, nëse vendi do të kishte prokurori, kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ata që e kanë zbatuar atë vendim të tij, sot duhej të ishin në burg.

Sipas saj, ndryshe nga sa propagandon në mediat e vëna plotësisht nën kontroll, Bashkia e Erion Veliajt është një nga institucionet ku korrupsioni është mënyra e vetme që funksionon për punët publike dhe shërbimet e tjera.

“Tenderi 100 milionësh për veshjet e policëve bashkiakë është një rast flagrant, ku korrupsioni dhe shkelja skandaloze e disa ligjeve bëhet aq hapur, sa çdo qytetar i zakonshëm mund ta kuptojë”, ka thënë Zhupa.

Deklarata e plotë:

Ndryshe nga sa propagandon në mediat e vëna plotësisht nën kontroll, Bashkia e Erion Veliajt është një nga institucionet ku korrupsioni është mënyra e vetme që funksionon për punët publike dhe shërbimet e tjera.

Tenderi 100 milionësh për veshjet e policëve bashkiakë është një rast flagrant, ku korrupsioni dhe shkelja skandaloze e disa ligjeve bëhet aq hapur, sa çdo qytetar i zakonshëm mund ta kuptojë.

Mjafton të shohë dokumentet që po bëjmë publikë.

Është fakt se Erion Veliaj i ka dhënë 100 milionë lekë një kompanie që nuk paguan tatimet dhe për ketë arsye është nën sekuestro.

Dokumenti nga Zyra e Tatimeve e provon këtë.

Aty thuhet se kompania fituese “Vojsava Zenelaj” është me statusin “nën mbledhje me forcë”, çka tregon se kompania nuk ka paguar tatimet dhe duhet të ishte skualifikuar menjëherë!

Duke i dhënë 100 milionë lekë një kompanie që është nën sekuestro për mospagim tatimesh, Bashkia e Erion Veliajt ka shkelur disa ligje dhe vendime qeverie.

Siç tregohet në dokument, kjo kompani duhet të ishte skualifikuar, sepse janë dy ligje dhe dy vendime që ndalojnë shpalljen fitues të kompanive që nuk paguajnë taksa!

Është fakt se tenderi për 100 milionët është fiktiv, sepse në të ashtuquajturën garë kanë marrë pjesë vetëm 2 kompani: kjo që ka fituar, “Vojsava Zenelaj” dhe një kompani tjetër “Muça shpk”, që vetëm sa ka futur letrat për fasadë, por nuk ka bërë asnjë ofertë.

Është fakt se kompania “Vojsava Zenelaj”, ka të deklaruar vetëm 1 të punësuar, ndërkohë që i duhet të qepë për 1 muaj mbi 4 mijë artikuj.

Thënë ndryshe, i vetmi person që ka kompania duhet të qepë në ditë 116 kostume, pantallona, pulovra, këmisha dhe këpucë! Pra, të mos flejë për 35 ditë rresht dhe për çdo orë të qepë të paktën 4 kostume dhe 1 palë këpucë! Vjedhje më të hapur se kjo e  100 milionë lekëve vetëm në Bashkinë e Erion Veliajt mund të gjendet!

Sepse në Bashkinë e Tiranës tenderat janë te paracktuar, pa garë. Janë tendera korruptivë sipas interesit të xhepit të Erion Veliaj.

Nëse në vend do të funksiononte një Prokurori e pavarur dhe jo nën kontrollin politik të qeverisë, Erion Veliaj, i cili ka dhënë urdhrin korruptiv, dhe ata që e kanë zbatuar, sot duhet të ishin në burg për tenderin hajdut të 100 milionë lekëve. /CNA.al

sys

 

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:37 - 22 July, 2018

Vettingu në polici/ Paralajmëron PD, Spaho letër Ruçit

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho i ka dërguar një letër kryeparlamentarit Ruçi, në lidhje me Vettingun...

Aktualitet20:31 - 22 July, 2018

“Shuplaka” e ministrit Gjerman/ Përgjigjet “dhëmb për dhëmb” PD

Kreu i grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho, ka reaguar pas deklartës së ministrit gjerman, Michael Roth, i cili i...

Aktualitet20:17 - 22 July, 2018

“Turp e faqe e zezë”/ Ish-ministri i Ramës denoncon skandalin

Ish-Ministri i Drejtësisë në Qeverinë Rama 1, Ylli Manjani, ka denoncuar sërish situatën e mbetjeve në vend. Në një foto...

Aktualitet20:13 - 22 July, 2018

Ky gramshioti kryetar është një sejmen i tipit Taulant

Nga Ilir Levonja 1) Që dje mbrëma shumë webe të ashtuquajtura të djathta i kanë dalë në mbrojtje një soj...

Aktualitet20:10 - 22 July, 2018

Rrogë faraonike / Ja sa po paguhet Buffon te skuadra e PSG-së

Gianliuggi Buffon, tashmë plot 40-vjeç, vazhdon të paguhet si “mbret”. Gardiani italian iu bashkua PSG-së disa ditë më parë dhe...

Aktualitet20:04 - 22 July, 2018

“Bomba” e avokatit/ Linda Rama mori paratë e romëve, ja si i gënjeu ndërkombëtarët

Avokati i njohur, Altin Goxhaj, ka folur  sot mbi vendimin e fundit të Bashkisë së Tiranës për të transferuar tregun...

Aktualitet20:02 - 22 July, 2018

Ish-shefi i FBI apel qytetarëve/ Votoni Partinë Demokratike

Ish-Drejtori i FBI , James Comey, u ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë Partinë Demokratike në zgjedhjet e ardhshme. Sipas...

Aktualitet19:53 - 22 July, 2018

Ndryshime drastike në Spanjë / Ja si do të luhet Kupa e Mbretit

Kampionati spanjoll mbetet ende i pandryshuar dhe Federata Spanjolle e Futbollit duket mëse e lumtur me organizimin e saj në...

Aktualitet19:38 - 22 July, 2018

Vodhi kabullin e ndriçimit/ I mituri bie në pranga

Policia e Korçës ka ndaluar dy adoleshentë, pasi dyshohet se kanë vjedhur 25 metër kabuj ndriçimi, në rrugën Korçë-Drenovë, ngjarje...

Aktualitet19:36 - 22 July, 2018

Pranimi i emigrantëve kusht për Shqipërinë në BE?/ Ministri gjerman sqaron të vërtetën

Ministri gjerman, Micheal Roth, gjatë një konference të përbashkët për shtyp, me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati, i është përgjigjur...

Aktualitet19:34 - 22 July, 2018

Nuk ka gjumë për Taren / Lazio është futur bindshëm në merkato

Igli Tare po punon i palodhur! Lazio po shikon mundësinë për të marrë sulmuesin Alex Iëobi nga skuadra e Arsenalit....

Aktualitet19:26 - 22 July, 2018

Ministri gjerman mesazh për politikën/ “I tërheq veshin” opozitës?

Ministri gjerman Michael Roth ndodhet për një viztë zyrtare në Tiranë, ku ka realizuar edhe një takim me ministrin e...

Aktualitet19:24 - 22 July, 2018

Drejtonte mjetin me patentë fallco/ Arrestohet 42 vjeçari

Policia e Korçës arrestoi në flagranë shtetasin, Maqo.V, 42 vjeç, banues në Kallamas-Liqenas. Ndalimi i tij u bë, pasi u...

Aktualitet19:19 - 22 July, 2018

Për kë po çmendet Allegri dhe Juventus / E tregon vetë presidenti

Juventus ka bërë një merkato të shkëlqyer deri më tani dhe nuk mund të rrimë pa përmendur kalimin e “CR7”...

Aktualitet19:11 - 22 July, 2018

Hapja e bisedimeve me BE/ Bushati pranon sfidën

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati zhvilloi sot një takim me homologun gjerman, Michael Roth. Në një konferencë të përbashkët për...

Aktualitet18:59 - 22 July, 2018

“Po merr 70 milion euro”/ Avokati i njohur nxjerr “zbuluar” Veliajn

Avokati Altin Goxhaj ka reaguar pas vendimit të Bashkisë së Tiranës, e cila synon që të grumbullojë të gjithë tregtuesit...

Aktualitet18:56 - 22 July, 2018

I dënuar me 10 vite burg/ Arrestohet në Tiranë i shumëkërkuari

Një 38-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte dënuar me 10 vite burg për “Prodhim dhe shitje lëndësh...

Aktualitet18:54 - 22 July, 2018

Dhunoi punonjësin e hipotekës/ Arrestohet 44 vjeçari

Policia e Pogradecit ka arrestuar në flagrancë shtetasin, Mondi Mekolli, 44 vjeç, banues në fshatin Buçimas. Ndalimi i tij u...

Aktualitet18:52 - 22 July, 2018

Tatimet në aksion/ Bllokohen komplekse e restorante luksoze, mes tyre edhe Tropikali

Në vijim të aksionit kundër informalitetit në vijën bregdetare, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, njofton se për shkak të mos...

Aktualitet18:35 - 22 July, 2018

Ndërhyrja ruse në zgjedhje/ Amerikanët përgatisin strategjinë

Zyrtarët amerikanë kanë nisur marrjen e masave për të parandaluar një ndërjyrje të mundshme të Rusisë në zgjedhjet e ardhshme....

Aktualitet18:20 - 22 July, 2018

Di Maria e zbulon vetë të ardhmen / Ja ku do të luajë Argjentinasi sezonin e ri

PSG po shndërrohet në një skuadër ku të gjithë duan të largohen, pasi egot e mëdha në klub po bën...

Aktualitet18:14 - 22 July, 2018

Rrezikoi të mbytej në Durrës/ Ndërron jetë i riu

Një i ri ka ndërruar jetë pasi rrezikoi të mbytej sot në plazhin e Gjirit të Lalzit, në Durrës. Mësohet...

Aktualitet18:10 - 22 July, 2018

Përplasen dy makina/ Kaos në trafik, bllokohet lëvizja e mjeteve

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Fier-Levan, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Mësohet se...

Aktualitet18:06 - 22 July, 2018

“Peshku i madh kap të voglin”/ Qytetarët ironizojnë Ballën

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka zgjedhur Pogradecin, për të kaluar këtë fundjavë. Në një postim në...

Aktualitet18:05 - 22 July, 2018

Presidenti i Napolit i tregon të gjitha / Ja çfarë do të ndodhë këto ditë

Presidenti napolitan, Aurelio Di Laurentiis nuk ka lënë gjë pa treguar para mikrofonit të “Radio Kiss Kiss” dhe ka treguar...

Aktualitet18:01 - 22 July, 2018

Akuzohet për tenderin prej 35 milion eurosh/ Kërkohet dorëheqja e ministrit

Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni ka akuzuar Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili sipas tyre po vazhdon të shpallë...

Aktualitet18:00 - 22 July, 2018

Fansat fyejnë Rudina Magjistarin/ Ja si u përgjigjet moderatorja

Rudina magjistari mbetet nje ndër figurat me të dashura të ekranit, por megjithatë në një foto të postuar dje në...

Aktualitet17:43 - 22 July, 2018

G20-Argjentinë/ Thirrje për ruajtjen e dialogut

Në takimin e ministrave të Financave të vendeve të G-20-s në Argjentinë u arrit që në deklaratën e përbashkët të...

Trending

Read previous post:
Soni Malaj nuk ndalet! Sjell bashkëpunimin me tre këngëtarët e njohur botëror

Këngëtarja Soni Malaj vetëm pak ditë më parë publikoi bashkëpunimin e saj me këngëtarin latin Jowell. Kënga e tyre “En...

Close