Connect with Us

Zhduket në serbi gazetari/ Policia gjen veturën e parkuar me dyer të hapura

Aktualitet

Zhduket në serbi gazetari/ Policia gjen veturën e parkuar me dyer të hapura

Publikuar

-

Dëshmitarët okularë të vendngjarjes kanë thënë se vetura e gjetur nga Policia serbe i kishte dyert e hapura. Po ashtu e hapur ishte edhe drita e kabinës. Afër veturës është gjetur një orë dore e cila kishte rripin e këputur…

Sikurse kanë raportuar medit serbe gazetari, Stefan Cvetkoviq, nga Bela Crkva është zhdukur mbrëmjen e kaluar. Lajmin e ka konfiruar edhe burime të agjencisë së lajmeve “Beta”, të cilat i janë referuar atyre zyrtare.

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë, ka bërë të ditur se gjatë natës së shkuar Policia ka gjetur veturën e parkuar e cila mendohet të jetë e gazetarit të zhdukur Cvetkoviq. Më pas kanë filluar edhe kërkimet për të.

“Në stacionin policor është bërë e ditur që në rrugën e Beogradit në Bela Crkva është gjetur një veturë e parkuar e tipit volsvagen “Polo” e cila kishte të hapur derën nga ana e shoferit si dhe dritën e ndezur brenda kabinës së veturës. Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku më pas është konstatuar se vetura i përket gazetarit Cvetkoviq, e cila në fakt është në pronësi të babait të tij”, bëhet e ditur në deklaratën e ministrisë së Punëve të Brendshme të Qeverisë së Serbisë, të sjellë në shqip nga “Rel”.

LEXO EDHE:  Miting elektoral në Kavajë/ Policia gati gjobën për Bashën: Jemi të detyruar të penalizojë shkelësit

Ndërkohë, sipas “Express”-it:  sot në Krushevc presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka komunikuar se Policia po heton në mënyrë intensive të gjitha rrethanat e këtij rasti. Gazetari Cvetkoviq ka qenë duke hetuar rastin e vrasjes enigmatike të politikanit serb Oliver Ivanoviq, çfarë edhe hedh dyshime të forta rreth një rrëmbimi të mundshëm për motive profesionale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Protesta e dhunshme dhe e paligjëshme/ Policia “shkund” PD, reagon Basha

LEXO EDHE:  Tentuan të vjedhin farmacinë/ Në pranga një person, dy të tjerë në kërkim

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  Marrveshja me Serbinë/ Thaçi: Kosova nuk pranon marrëveshje pa miratimin e Uashingtonit

LEXO EDHE:  Marrveshja me Serbinë/ Thaçi: Kosova nuk pranon marrëveshje pa miratimin e Uashingtonit

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  Arrestohet 53-vjeçari në kërkim ndërkombëtar/ Zbardhen akuzat e rënda

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE