Connect with Us

Vrasja në “Don Bosko”- Deklarata bombë/ Policia pagoi shkrime për fshehjen e krimit

Aktualitet

Vrasja në “Don Bosko”- Deklarata bombë/ Policia pagoi shkrime për fshehjen e krimit

Publikuar

-

Gazetari i kronikës Spartak Koka, i ftuar në emisionin “Byro Politike” në ABC News, ku po diskutohet rreth temës “Dhuna që po vret gratë”, ka shpërthyer ndaj policisë duke thënë se nëse do kishte bërë si duhet punën e saj sot dy të rinjtë do të ishin gjallë.

Koka ka shpërthyer në akuza kundrejt policisë duke thënë se viktima Xhuljeta Cuni ka bërë disa herë kallëzim ndaj Xhafer Matës se ishte duke e përndjeur, ku më i fundit ishte 7 ditë para vrasjes dhe ata e kanë nënvlerësuar.

LEXO EDHE:  Pas daljes nga Policia/ Kryemadhi kërkon Gjiknurin

Koka ka thënë se policia ka porositur dhe paguar shkrime në media për të fshehur përgjegjësinë.

“Policia ka porositur shkrim në medie për të thënë se nuk ka pasur një kallëzim nga vajza për Xhafer Matën. Policia nuk e ka bërë si duhet punën e saj.
Pse duhet të fshihet policia dhe Ministria e Brendshme. Ata që nuk kanë bërë si duhet punën e tyre dhe për këtë duhet të ndiiqen penalisht”,- u shpreh Koka. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Ironizon Balla/ Meta mund t’i lirojë vendin Bashës, po ranë dakord do e drejtojë ai opozitën

Publikuar

-

Nga

Ironizon Balla/ Meta mund t’i lirojë vendin Bashës, po ranë dakord do e drejtojë ai opozitën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka ironizuar kryetarin e Republikës së Re lulzim Basha dhe presidentin Ilir Meta, pas takimit që zhvilluan sot këta dy të fundit.

Balla deklaroi se Basha e ka si shtëpinë e vet Presidencën. Socialisti vijoi ironinë duke thënë se në të ardhmen Meta mund të marrë drejtimin e Opozitës së Bashkuar dhe Basha të Presidencës.

LEXO EDHE:  “Po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore”/ Policia jep detajet për arrestimin e Agim Kajmakut

LEXO EDHE:  Makina shkrumbohet nga zjarri/ Policia jep detaje

“Se di si e ka pritur zotin Basha. Presidenca është një prej selive të opozitës dhe zoti Basha shkon si në shtëpinë e vetë aty. Nuk shoh ndonjë problem atje. Madje Ilir Meta mund t’i lirojë dhe vendin, meqenëse nëse do bien dakord se kush do të jetë kryetar i Opozitës së Bashkuar”, tha Balla në emisionin “Real Story”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shqipëria ende pas dyerve të BE/ Manjani e pranon: Faji është yni, asnjë justifikim

Publikuar

-

Nga

Shqipëria ende pas dyerve të BE/ Manjani e pranon: Faji është yni, asnjë justifikim

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke marrë shkas nga aktet e ditëve të fundit të qeverisë.

Manjani deklaron se Rama po e shpalos pa maskë marrëzinë e tij, ndërsa me tone ironike thotë se duhet falenderuar për këtë.

“Edi Rama duhet falenderuar që e shpalos hapur marrëzinë e tij anti-perëndim! Duhet falenderuar sepse po e bën këtë gjë pa asnjë maskë! I dha fund çdo iluzioni që kishin disa prej nesh, që ky i ka punët grurë me perëndimin. Ka 7 vite që na shitet si miku i madh i të gjithë leaderve të botës.

Ja ku është sot! Aty ku në fakt ka qenë gjithë këto vite. Përballë tyre. Përditë e më i qartë në kursin anti-BE. I tillë ka qenë që ditën e parë që qeverisjes së tij, edhe kur shoqja Romana e shoqja Mogherini na hapën barkun me pisllëqe në emër të BE. Por tashmë është e qartë se sa Europian, është Edi Rama pa shoqet në fjalë…”, shkruan ai në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Ish-ministri i Ramës akuzon policinë/ Nuk ka më asnjë lidhje me ligjin, terrorizon njerëzit pa mëshirë

LEXO EDHE:  Vrasja e avokatit të “të fortëve” / Policia e Shtetit jep informacionet paraprake

Ish-ministri thotë se Rama si kryetar i OSBE-së duhej të rrezatonte standarte demokracie dhe zgjedhjesh të ndershme, por pretendon se po del kundër parimeve të OSBE-së. Ai pranon se fajin e ka vetë opozita për këtë dhe kërkon të mos bëhen justifikime.

“Ja ku është! Edhe kundër OSBE që drejton! Kështu që zotin tja luajë Kushtetutës e të ëmës së Kushtetutës, deri sa të mos ngelet peshk i gjallë ta kuptojë që: As Edi Rama është perëndimori që na qeveris, as perëndimi nuk do çojë ushtarë këtu për ta rrëzuar. Nëse ne vazhdojmë të pranojmë qeveri anti-europë, nuk na ka më faj Europa. Kjo besoj është e qartë. Ndërkohë, vendi ka nevojë për një alternativë serioze Europiane. Ne jemi Europianë dhe e kemi vendin në Europë! Nëse nuk jemi aty, faji është yni! Asnjë justifikim”, nënvizon Manjani./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mediu i pakënaqur nga Basha?/ “Opozita duhet të organizojë protesta, s’mund të presë më”

Publikuar

-

Nga

Mediu i pakënaqur nga Basha?/ “Opozita duhet të organizojë protesta, s’mund të presë më”

Jo pak herë kemi vënë re që aleatët e kryetarit të Republikës së Re Lulzim Basha, nuk janë të kënaqur me hapat që ai hedh.

Mbrëmjen e sotme kreu i PR-së Fatmir Mediu, kërkoi që të zhvillohen sa më shumë protesta, ndonëse Basha ka shprehur të kundërtën.

“Unë mendoj se opozita duhet të organizohet në protesta të qytetarëve. Opozita nuk mund të heshtë, duhet që ta bëjë këtë një çështje të qytetarëve shqiptarë, duhet të ketë protesta masive. Kushtetuta është një marrëveshje e qytetarëve, jo thjesht e politikës. Opozita duhet ta bëjë këtë pjesë të debatit dhe me grupe të shoqërisë, nuk mund të shkojmë vetëm te pika jo, jo.

Edi Rama do që të bëhen zgjedhjet pa opozitën, ose me një opozitë tërësisht të papërgatitur. Ndërkombëtarët do dëgjojnë shumë më tepër nëse do shohin një aktivitet më të shtuar të shoqërisë dhe opozitës. Presidenti duhet ta kthejë sot në fakt, atë aksion që pati në mbrojtje të Kushtetutës me qytetarët në shesh”, u shpreh Mediu në Fax News.

LEXO EDHE:  Përgjimet/ Prokuroria zbulon pajisjen e përgjimit tek zyrat e policisë

LEXO EDHE:  Makina shkrumbohet nga zjarri/ Policia jep detaje

Ai theksoi se opozita nuk duhet të presë më për të parë se çfarë do të bëjë kryeministri Edi Rama, por duhet të veprojë.

“Opozita nuk mund të rrijë dhe të presë se çfarë do të bëjë Rama, se në rast se sillet kështu tani, imagjino se çfarë mund të bëjë në ditën e zgjedhjeve. Nëse ti ulesh me Edi Ramën për të bërë një marrëveshje, ti duhet t’i tregosh kufijtë e Kushtetutës që nuk preken”, nënvizoi aleati i Bashës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE