Vendimi / Fjalët e presidentit të Federatës Spanjolle të Futbollit – CNA
Connect with us

Sport

Vendimi / Fjalët e presidentit të Federatës Spanjolle të Futbollit

Publikuar

-

Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales vendosi të shkarkojë Julen Lopateguin nga kreu i pankinës spanjolle.

 

“Kemi vendosur të shkarkojmë trajnerin e kombëtares. Ajo çfarë ne kemi arritur për të ardhur këtu është edhe meritë e tij, prandaj dua ta falënderoj dhe t’i uroj fat në karrierën e tij. Komb♪7tarja e Spanjës është e mbushur me të gjithë spanjollë dhe ne kemi një harmoni brenda në grup. Lopategui gaboi në vendimin e tij, pasi na lajmëroi vetëm pesë minuta para se lajmi të bëhej publik. Kjo është e papranueshme nga ana jonë dhe Lopategui nuk do të jetë më në krye të pankinës.”

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Sa i pafat sulmuesi i Kombëtares/ Shtylla i mohon një super gol, por sërish topi përfundoi në rrjetë

Publikuar

-

By

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni, vazhdon të shkëlqejë në Kroaci. Sërish ka qënë sot një nga më të mirët në fushë për ekipin e tij, Lokomotiva e Zagrebit.

Në ndeshje e sotme kundër Goricës në shtëpi, sulmuesi kuqezi ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe vetëm shtylla i ka mohuar golin.

Në minutën e 32-të, Uzuni godet bukur nga distanca, por gjuajtja e tij përplaset në shtyllë.

I pafat sulmuesi kuqezi, por jo skuadra e Lokomotivës, që falë atij topi të kthyer arriti të gjejë golin e parë.

Ndeshja u mbyll me rezultatin final 2-2, me Uzunin që luajti përgjatë gjithë 90 minutave.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Dikur ishte idhulli i tifozëve shqiptarë/ Nuk do ta besoni se ku ka përfunduar sot futbollisti i njohur

Publikuar

-

By

Karriera e Valdet Ramës ka marrë një kthesë aspak të këndshme që nga 13 qershori 2015. Ajo ishte miqësorja historike ku Shqipëria mundi Francën dhe Rama luajti ndeshjen e tij të fundit me fanellën kuqezi. Deri atëherë, kishte qenë një nga emrat e preferuar të tifozerisë së përfaqësueses, por më pas De Biazi i mbylli derën, duke parë se lojtari nuk kishte edhe aq prirje për të ndjekur udhëzimet e tij taktike.

Që atëherë, karriera e tij filloi një rënie të ndjeshme, pasi nga Mynih 1860, ai kaloi të Vurzburger Kikers e pasi nuk u kthye në një lojtar të rëndësishëm as aty, provoi një aventurë pa shumë sukses në Kinë te Janbian në kategorinë e dytë. Eksperienca kineze rezultoi po aq e dështuar dhe prej disa muajsh Rama është në kërkim të një ekipi të ri në Gjermani ku ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës.

Emri i fundit që ka dalë në skenë është ai i Vfr Alen në  kategorinë e tretë gjermane. Klubi gjendet në vendin e parafundit në klasifikim e sigurisht që ka nevojë për përforcime që të sigurojë mbijetesën në këtë sezon. Rama është një prej emrave që u është propozuar drejtuesve të klubit për janarin, por emri i tij ende nuk ka bindur stafin teknik.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Kukësi barazoi pa gola ndaj Partizanit/ Safet Gjici bën premtimin e madh

Publikuar

-

By

Edhe pse nuk fsheh dëshirën që kishte të fitonte ndeshjen, presidenti i Kukësit, Safet Gjici shprehet i kënaqur me barazimin 0-0 që skuadra e tij regjistroi në “Selman Stërmasi”, në përballjen e të premtes mbrëma, që çeli javën e 17-të të kampionatit.

“Do të ishim të kënaqur me fitoren, por sot nuk deshi fati. E domosdoshme është që të ndërhyjmë për të përforcuar disa reparte, pasi kemi disa probleme. Sikurse u pa, mesfusha shfaqi problem, më shumë edhe për shkak të dëmtimeve. Ne i luajmë jashtë të gjitha ndeshjet, por them se dhe kjo pikë është e kënaqshme”.

“Deri tani kemi piketuar disa lojtarë që bëjnë diferencën dhe besoj se brenda dhjetorit do konkretizojmë 2-3 përforcime në repartet që kërkon trajneri. Objektivi ynë mbetet gjithmonë titulli kampion dhe jemi në garë. Duhet t’i marrim ndeshjet njëra pas tjetërs, sepse  kampionati është i gjatë dhe konkurenca është e fortë”, u shpreh presidenti i skuadrës së Kukësit, Safet Gjici.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet22:32 - 14 Dhjetor, 2018

Rekord historik/ Vepra e Prustit shitet për 1,51 milionë euro

Vepra origjinale “Nga ana e Suanit” e shkrimtarit Marsel u shit sot për 1,51 milionë euro. Kjo kopje e rrallë,...

Aktualitet17:59 - 14 Dhjetor, 2018

Foto- Homazh për viktimat në Genova/ Flamuri shqiptar valvitet mbi urën e Morandit

Kanë kaluar katër muaj nga shembja e urës së Morandit në  Genova të Italisë. Gjatë ditës së sotme miq dhe...

Aktualitet10:23 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi voton sot formimin e ushtrisë/ Forcat e KFOR-it austriak pozicionohen tek Ura e Ibrit

Forca të KFOR-it të cilat përkujdesen për sigurinë në Kosovë, janë stacionuar sot në Urën e Ibrit, në Mitrovicë. Sipas...

Aktualitet08:44 - 14 Dhjetor, 2018

Kuvendi i Kosovës voton sot formimin e Ushtrisë/ SHBA: Vendim historik

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha të enjten se votimi i nesërm i transformimit të Forcës së Sigurisë së...

Aktualitet20:00 - 13 Dhjetor, 2018

Arsimi i lartë/ Artan Fuga tregon masat që duhen marrë

Akademiku dhe Pedagogu i Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Artan Fuga, ka bërë disa sugjerime se çfarë nevojitet...

Aktualitet19:19 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkodër/ Policia përplaset me qytetarët

Në protesta e zhvilluara pasditen e sotme, për taksat dhe çmimin e naftës në qytetin e Shkodrës ka pasur përplasje...

Aktualitet18:53 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Madhe/ Bashkia njofton prishjen e një ndërtese tjetër

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur ditën e sotme një tjetër godinë 3 katëshe në...

Aktualitet18:38 - 13 Dhjetor, 2018

Unaza e Re/ Banorët kërkojnë lirimin e Daniel Dobrajt

Banorët e zonës së Unazës së Re kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme për mbrojtjen e banesave të tyre nga...

Aktualitet16:28 - 13 Dhjetor, 2018

Kërcënojnë banorët e Bregut të Lumit/ Do hapim luftë civile

Banorët e zonës së Bregut të Lumit janë ngritur sërish pasditen e sotme në protestë për dëmshpërblimet nga ndërtimi i...

Aktualitet16:10 - 13 Dhjetor, 2018

Nxënësit e gjimnazeve hidhen nga kangjellat e shkollës për protestë

Nxënësit e gjimnazeve të Beratit kanë dalë sërish sot në protestë në rrugët e qytetit në për të përkrahur studentët....

Aktualitet15:31 - 13 Dhjetor, 2018

“Xhisiela”/ Prokuroria jep pretencën për Rexhep Rrajën

Prokuroria e Krujës ditën e sotme ka dhënë pretencën për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socilaiste  Rrahman Rraja,...

Aktualitet14:38 - 13 Dhjetor, 2018

Senati i Arteve pro studentëve/ Zbulohen vendimet

Senati Akademik i Universitetit të Arteve të Bukura është shprehur pro protestës së studentëve,  duke marrë disa vendime në mbledhje....

Aktualitet13:51 - 13 Dhjetor, 2018

Përfundon seanca plenare/ Studentët zhvendosin protestën

Sapo ka mbaruar seanca plenare në Kuvend dhe studentët janë duke e spostuar protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Që prej...

Aktualitet13:36 - 13 Dhjetor, 2018

Artisti “shpërthen” ndaj medias/ Rrini larg studentëve, po zbehni kauzën

Artisti Robert Aliaj i është bashkuar prapë sot protestës së studentëve, pavarësisht lajmeve se ndaj tij ka filluar një porcedim...

Aktualitet13:18 - 13 Dhjetor, 2018

Kërkoheshin nga Interpoli/ Arrestohen shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë të shpallur prej kohësh në kërkim janë arrestuar nga Interpol Tirana në Greqi. Nga policia bëhet me dije...

Aktualitet13:00 - 13 Dhjetor, 2018

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në...

Aktualitet12:28 - 13 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj nuk ndalet/ Sfidon policinë

Ndonëse ndaj artistit Robert Aliaj ka filluar një porcedim penal, ai është shfaqur sërish sot pranë protestës së studentëve ....

Aktualitet09:44 - 13 Dhjetor, 2018

Trenat përplasen kokë më kokë/ Humbin jetën 7 persona, dhjetëra të plagosur

Shtatë të vdekur dhe 46 të plagosur është bilanci i aksidentit të shkaktuar nga përplasja e dy trenave në kryeqytetin...

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Trending

Read previous post:
Trump: Do ta çarmatosim Korenë e Veriut nga armët bërthamore

Në një marrëveshje të nënshkruar të martën në Singapor, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, "ritheksoi angazhimin e...

Close