Premier League/Arsenal, 25 mln € për portierin e Gjermanisë – CNA
Connect with us

Sport

Premier League/Arsenal, 25 mln € për portierin e Gjermanisë

Publikuar

-

Skuadra e Arsenalit në Premier League ka si synim të gjejë pasuesin e portierit Petr Cech, pasi ky i fundit është 36-vjeç. Nën radarët e “Topçinjve” ka rënë gardiani gjerman, Bernd Leno.

Portieri i Bayer Leverkusen vlerësohet 25 milionë euro nga klubi gjerman, shifër kjo që pritet të paguhet nga Arsenali. Skuadra londineze ka nisur bisedimet me Leverkusenin.

Leno është një objektiv edhe i disa skuadrave tjera në Bundesligë, por vetë portieri i kombëtares gjermane preferon kalimin tek kampionati anglez i futbollit.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Përfundojnë ndeshjet e Champions League/ Zhgënjejnë të gjitha ekipet e mëdha

Publikuar

-

By

Janë mbyllur ndeshjet e fundit në grupet e Champions League. Përveç Man. Cityt, të gjitha ekipet e mëdha kanë zhgënjyer sot.

Manchester United ka pësuar një humbje të turpshme 2-1 ndaj Valencias dhe do të qëndrojë në vend të dytë të grupit H. Të humbësh ndaj Valencias në Mestalla nuk është turp, por mënyra se si ka ndodhur është shumë e rëndë. Paraqitja e miqve është karakterizuar nga gabimet e shumta, duke filluar nga stopimet e dobëta dhe roveshiata e dështuar e Lukakut, deri te rasti me portën e boshatisur i shpërdoruar nga Pogba.

Juventusi është mposhtur nga Young Boys me rezultatin 2-1, por që gjithsesi ruan vendin e parë në grup. Klubi italian ka ruajtur energjitë duke parë që e kishte siguruar kreun e grupit pas disfatës së United. Dy golat janë shënuar nga sulmuesi Hoarau për vendasit, ndërsa për Juven e shënoi Dybala. Kjo ishte fitorja e parë e historisë së Young Boys në Champions League.

Rezultatet e plota janë si më poshtë:

/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si mundi ta bënte atë gjë?/ E pabesueshme çfarë rasti ka humbur Pogba

Publikuar

-

By

Paul Pogba i ka dhënë të drejtë Jose Mourinhos që kohët e fundit nuk e ka aktivizuar si titullar. Mesfushori u United është rikthyer në formacion ndaj Valencia-s në Champions League dhe ka humbur një rast që është për të ardhur keq. 100 mln euro për një lojtar të tillë?

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Presidenti i Skënderbeut shpërthen ndaj ish-trajnerit/ Ai është bërë si fallxhor

Publikuar

-

By

Një ditë pas mbledhjes me ekipin si pasojë e rezultateve jo të mira në ndeshjet e fundit, presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, komenton situatën e krijuar në ekip dhe zbardh detaje nga mbledhja me lojtarët.

Në një intervistë për “Panorama Sport”, numri një i klubit bardhekuq bën me dije se u ka kërkuar lojtarëve që të jenë të përqendruar tek objektivi kryesor i ekipit që është titulli, pasi cilësia nuk mungon. Ndërsa, nga ana tjetër jep garanci se përpos çështjes në KAS, asgjë nuk prek futbollistët dhe të ardhmen e klubit në rrugën që ka nisur përmes investimeve të fundit edhe në akademi.

President, një ditë më parë keni bërë mbledhje urgjente në Korçë. Çfarë ishte kjo mbledhje emergjente?

Po, pak a shumë ju e keni marrë vesh atë që ne kemi diskutuar atje brenda. Ishte një mbledhje që shërben për të shkundur ekipin që kishte disa javë që nuk po u përgjigjej kërkesave që ka klubi. Është shumë e thjeshtë. Kemi kërkuar që të rikthehemi sërish, atje ku e nisëm këtë sezon, pasi cilësia nuk mungon.

Është mbledhja e dytë që bëni me ekipin në urgjencë në tetë vitet që jeni te Skënderbeu. Kaq keq ishte situata?

Jo, nuk është puna atje. Ishte një mbledhje për vetë faktin se ky ekip nuk mund të marrë kaq pak pikë në pesë ndeshjet e fundit. Kjo ishte ajo që më shqetësonte. Cilësia është atje brenda, por ndoshta mungonte impenjimi maksimal nga lojtarët. Është pikërisht kjo që unë kam kërkuar nga ata. Që të impenjohen dhe të bëjnë më të mirën e tyre në çdo ndeshje. Nuk ka vend për të mos qenë të përqendruar, pasi situata të tilla të prishin shumë punë në vijimësi.

Sipas jush, çfarë po e mundon ekipin që nuk po shprehet ashtu si ju dëshironi?

Nuk mendoj se ka diçka të madhe, pasi ky ekip ka treguar se ka forcë kur hyn në fushë për të dhënë maksimumin. Ndoshta, në disa momente ka qenë edhe çështje fati, prandaj nuk dua që t’i rëndoj shumë. Por, kjo nuk do të thotë se duhet të vazhdojnë kështu. Dua të shoh impenjim maksimal në fushë, sepse është një ekip i ndërtuar për të qenë në krye.

Vërtet mendoni se ky ekip mund të luajë për titull?

Patjetër që po, kur më bëni këtë pyetje, duhet të keni parasysh se Skënderbeu është ndërtuar për të qenë i tillë. Kemi ndryshime, jam dakord, por të gjitha i kemi bërë në akordim me ndryshimet e të tjerëve. Nuk kemi asgjë më pak se ekipet e tjera dhe madje jemi më lart nga cilësia. Mund të them se me pak më shumë vetëbesim dhe mobilizim në ndeshje, ia dalim.

Pse ka cilësi Skënderbeu, pasi dukshëm alternativat janë të pakta?

Skënderbeu ka cilësi dhe kjo është diçka që të gjithë në klub e dinë. Ka cilësi, pasi ka arritur të fitojë me të gjithë pretendentët dhe ka treguar se sa vlen ky ekip. Ka cilësi, pasi afrime në qershor kemi pak, ndërsa pjesa tjetër është punuar ndër vite dhe janë zgjedhur ata që janë të denjë për të luajtur me Skënderbeun.

Ju thoni që ekipi është për titull, por Partizani është larg. 5 pikë diferencë dhe Partizani i këtij viti, nuk iu shqetësojnë?

Jo, nuk më shqetëson asgjë. Kampionati është i gjatë dhe ne kemi treguar se dimë të reagojmë edhe pas diferencave më të mëdha. Kampionatin e dimë si fitohet dhe do të luftojmë për ta fituar sërish. Ka shumë javë përpara. Por duhet të jemi të përqendruar në maksimum në çdo ndeshje. Të mos nënvlerësojmë askënd, pasi nuk ka ndeshje të lehta dhe të vështira.

A ka nevojë për ndërhyrje ky ekip?

Sigurisht, që do të ketë lëvizje në merkato, por do të shohim fillimisht se çfarë ofron merkatoja dhe më pas të veprojmë. Duam lojtarë me cilësi dhe nuk e di se sa do të jetë e mundur.

Kjo që po ndodh me lojtarët, a ju duket se ka ndikim edhe çështja e dënimit dhe vonesa në KAS?

Jo, kjo s’ka të bëjë fare, pasi lojtarët kanë kontratat e tyre dhe nuk preken nga dënimi. Këtë ua kam thënë edhe atyre, vendimi që pritet të dalë, prek vetëm Skënderbeun në lidhje me Europën dhe jo lojtarët. Ky ekip është i ndërtuar për të vijuar gjatë dhe do të vijojë gjatë. Për këtë të jeni të bindur.

Pra, kjo është garancia juaj?

Sigurisht që po. E përsëris që vendimi që pritet nga KAS nuk prek askënd nga futbollistët, pasi garancia është. Ne kemi projekte madhore e po investojmë shumë dhe kjo tregon se vijimësia është e këtij klubi. Në të kundërt nuk do të investonim shumë të mëdha për një projekt madhor. Nga ana tjetër, edhe shpenzimet sezonale nuk do të ishin kaq të shumta, por do të ishin modeste. Kjo tregon se nuk preket askush nga kjo çështje. Gjithsesi, ne kemi besimin e plotë që gjithçka do të jetë në favorin tonë.

Ish-trajneri Muça ka hedhur akuza të forta për Skënderbeun, sidomos në ndeshjen e fundit. Keni ndonjë koment?

Unë nuk e di se çfarë është bërë ky tani që i ditka të gjitha. Është bërë si fallxhor me këto parashikime. Por, fallxhor për interesat e tjetërkujt. E shoh që ka një tendencë për të folur keq për Skënderbeun. Nëse ka ndonjë gjë konkrete me Skënderbeun, le të vijë dhe të na i thotë në sy, jo kështu. Nuk e kuptoj atë deklaratë nga një ish-futbollist, pasi çdo lojtar bën gabime, siç ka bërë ai kur ka qenë i ri. Ne si klub nuk mund “të varim” një lojtar për gabimet që bën. Por, nëse shkon puna deri këtu, unë e ftoj Muçën që të përballet në gjykatë me Teqjan. Është shumë e thjeshtë, janë akuza të rënda që duhen çuar në vendin e duhur, në organet e duhura. Ndërsa, për sa i përket tendencës që ka për Skënderbeun, nuk e di se çfarë fshihet, por shumë shpejt do u dalë “tymi” të gjithave.

Marrë te Panorama Sport

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet20:07 - 12 Dhjetor, 2018

Krijimi i KLGJ dhe KLP/ Reagon Ambasada Amerikane

Pas krijimit të Këshillit të Lartë Gjyqor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorëve, ka ardhur edhe reagimi Ambasadës Amerikane në...

Aktualitet19:52 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Studentët ndezin zjarr, sfidojnë të ftohtin

Studentët që kanë mbi nëntë ditë duke prostuar po përgatiten për të kaluar natën para Kryeministrisë dhe Ministrisë së Arsimit.Të...

Aktualitet18:46 - 12 Dhjetor, 2018

Gjermania ultimatum Kosovës/ Anullo ose pezulloni tarifën ndaj mallrave serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i ka vënë ultimatumin Kosovës për të anuluar tarifë 100%  ndaj  mallrave serb. Ka...

Aktualitet18:20 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet e KLGJ-së/ Zbulohen tre antarët e parë

Janë zgjedhur tre nga gjashtë antarët e parë të Këshillit të Lartë Gjyqësor. Emrat të cilët janë votuar nga gjyqtarët...

Aktualitet18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para...

Aktualitet18:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët me batanije në rrugë

Studentët vazhdojnë të qëndrojnë përpara Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e nëntë pikave të kërkesës së...

Aktualitet16:10 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Senati i UT kundër Ramës

Pas plot  nëntë ditësh protestë nga ana e studentëve, ka ardhur edhe reagimi i Senatit Akademik të Universitetit të Tiranës....

Aktualitet16:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta / Tupja: Mashtron, Rama nuk është i gatshëm për dialog

Profesori Edmond Tupja ka qenë pasditen e sotme i ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ku ka folur për...

Aktualitet15:41 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Bulqizë/ Minatorët paralajmërojnë grevë urie

Protestat e studentëve në Tiranë dhe në shumë qytetet të tjera të vendit kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve ditët...

Aktualitet15:21 - 12 Dhjetor, 2018

Foto/ Vijon qëndresa e studentëve

Studentët vazhdojnë protestën e tyre që prej orës 10:00 të mëngjesit. Ata kanë vendosur që të ndahen në dy vende...

Aktualitet15:18 - 12 Dhjetor, 2018

Prezantohet projekti / Përmirësimi i raportimit gjatë fushatës për zgjedhjet vendore

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin...

Aktualitet15:01 - 12 Dhjetor, 2018

Mentor Kikia hedh akuza të rënda/ Pedagogët po kërcënohen

Pedagogu i gazetarisë në Departamentin e Gazetarisë dhe Komunikimit në Universitetin e Tiranës, Mentor Kika, ka hedhur akuza të rënda...

Aktualitet14:47 - 12 Dhjetor, 2018

Edmond Tupja “sfidon” policinë/ Bashkohet me studentët

Profesori Edmond Tupja është bashkuar ditën e sotme me studentët që ndodhen në protestë përpara Kryeministrisë. Tupja sfidon policinë, e...

Aktualitet14:41 - 12 Dhjetor, 2018

Studimi i dytë demografik/ Ministria e Shëndetësisë publikon rezultat

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Instituti Kombëtar i Statistikave (INSTAT) publikojnë rezultatet e Studimit të dytë Demografik dhe...

Aktualitet14:22 - 12 Dhjetor, 2018

Studenti i përgjigjet Ramës/ O babi investo te arsimi im

Një student i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili në një reagim të tij e krahasoi qeverinë me prindërit...

Aktualitet14:12 - 12 Dhjetor, 2018

Procedimet penale për protestën/ Sqaron policia

Policia ka bërë me dije sot se gjatë protestave të zhvilluara në Tiranë dhe në disa qytete të tjera janë...

Aktualitet13:36 - 12 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet për KLGJ-në/ Reagon ambasadori i BE-së

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshendetur procesin për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor....

Aktualitet13:24 - 12 Dhjetor, 2018

Projekti i Unazës së Madhe/ Prishen ndërtesa të tjera

Në zonën e Unazës së Re paraditen e sotme janë shembur edhe dy ndërtesa të tjera. Pavarësisht skandalit me kompaninë...

Aktualitet13:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët shtojnë një pikë tjetër në listën e kërkesave

Studentët vazhdojnë protestat para Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë, duke këmbëngulur në plotësimin e kërkesës, së cilës i është shtuar...

Aktualitet13:05 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta në rrethe/ Bllokohen hyrjet e disa qyteteve

Stuentët kanë bllokuar hyrjet e shumë qyteteve në shenjë protestë për plotësimin e tetë kërkesave që i kanë paraqitur Ministrisë...

Aktualitet12:55 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta edhe në Berat/ Gjimnazistët dalin në mbështetje të studentëve

Gjimnazistët e shkollës “Babë Dudë Karbunara” në qytetin e Beratit kanë dalë për të protestuar ndaj ligjit për arsimin e...

Aktualitet00:17 - 12 Dhjetor, 2018

Si e ndihmuan Nikla Teslën në shpikjet e tij, sëmundja mendore dhe haluçinacionet

Nga Helen Flatley Nikola Tesla, është një nga shkencëtarët dhe inxhinierët më të mirënjohur të historisë, një shpikës pjellor që...

Aktualitet21:18 - 11 Dhjetor, 2018

Sulm terrorist/ Humb jetën një person, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Strasburgun qendror, në lindje të Francës. Sipas mediave të huaja, kjo ngjarje është...

Aktualitet20:24 - 11 Dhjetor, 2018

Foto/ Ja si po e shijon lirinë në Hungari Nikola Gruevski

Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski është fotografuar duke shëtitur rrugëve të Hungarisë. Sipas mediave maqedonase nuk dihet ende se kush e...

Aktualitet19:43 - 11 Dhjetor, 2018

Ngrihet KLP/ Këta janë gjashtë prokurorët e zgjedhur

Prokurorët i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Mësohet se anëtarët...

Aktualitet18:18 - 11 Dhjetor, 2018

Zgjedhjet për KLP/ Zbulohen emrat e fituesve

Janë zgjedhur tre anëtarët e shkallës së parë të Këshillit të Lartë të Prokurorëve. Pjesë e KLP do jenë Besnik...

Aktualitet14:33 - 11 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve në Shkodër/ Tani kanë kërkesa të tjera

Pas aprovimit të pikave nga ana e universiteteve të qytetit të Shkodrës, studentët kanë ngritur kërkesa të reja. Ata kanë...

Aktualitet13:22 - 11 Dhjetor, 2018

Të moshuarit në protestë/ Me pankarta përkrahë studentëve

Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit ditën e sotme i janë bashkuar edhe të moshuarit. Duke mbajtur pankarta në...

Trending

Read previous post:
Trump: Do ta çarmatosim Korenë e Veriut nga armët bërthamore

Në një marrëveshje të nënshkruar të martën në Singapor, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, "ritheksoi angazhimin e...

Close