Debati për Teatrin/ Ndrenika lëshon “bombën”: Këtu duhet të nis lufta – CNA
Connect with us

Aktualitet

Debati për Teatrin/ Ndrenika lëshon “bombën”: Këtu duhet të nis lufta

Publikuar

-

Komisioni i Kulturës edhe pse në mungesë të ministres Mirela Kumbaro, e ka vijuar mbledhjen me praninë e  aktorëve.

Këta të fundit kishin kërkuar debat me Kumbaron, por ministrja nuk ka denjuar të marrë pjesë në Komision.

Ky injorim ka revoltuar pa masë aktorët.

Aktori Robert Ndrenika ka thënë se “bojkoti i tyre tregon se duhet të nisë lufta”.

“Bojkoti i tyre tregon se këtu duhet të nisë lufta, jo me Korenë e Veriut. Unë erdha me mendjen që edhe të hyja në debat dhe të arsyetoja me të, kurse ata s’vinë fare. Di të them që partneriteti publik privat, me tokën e Teatrit Kombëtar është shqeto vjedhje, grabitje. Pa marrë parasysh opinionin tonë, një arbitraritet që ç’të të them. S’na përfill kush, na përbuzin, s’na përfillin. Kjo është grabitje”  ka thënë  Ndrenika./CNA.al

Aktualitet

Horoskopi i ditës, 20 mars 2019

Publikuar

-

By

DASHI 21. mars – 20. prill

Ka rrezik te jeni shume xheloze për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe kjo do ju shtyje te bëni gabime qe ne te vërtetë nuk do donit t’i bënit. Beqaret do dine te qëndrojnë zgjuar ne çdo moment dhe do përfitojnë pafundësisht nga ftesat qe do ju bëhen. Ne planin financiar do keni me shume fat se me pare dhe nuk do gjendeni me ne vështirësi për te kryer shpenzimet e nevojshme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do jete e qëndrueshme dhe do mund t’i kaloni lehtësisht situatat e sikletshme. Debatet thuajse do mungojnë plotësisht. Beqaret me mire le te bëjnë edhe pak durim dhe te presin sesa te hedhin hapa te paqëndrueshme sot. Gjendja e financave do filloje te normalizohet pas disa parave qe do merrni nga një pune e përfunduar me sukses. Vazhdoni ne këtë rruge dhe keni për t’u pasuruar.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Beni kujdes me ato qe do thoni gjate kësaj dite sepse ne një moment situata mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit. Partneri nuk do ketë shume durim dhe do ju thotë fjale te renda. Beqaret do jene te gatshëm te bëjnë edhe çmenduri te vogla vetëm për te përjetuar emocionet e një lidhjeje. Situata financiare do jete goxha e turbullt prandaj tregohuni sa me te matur me çdo hap.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do jeni me sensuale dhe me romantike nga zakonisht ju te dashuruarit. Marrëdhënia ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nga ana tjetër do mbështeten nga yjet dhe do arrijnë te fillojnë një histori dashurie ashtu si e kishin ëndërruar. Buxhetin do e riorganizoni dhe do merrni masat e duhura. Gjendja ka për te mbetur tejet e qëndrueshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do ketë ndryshime shume te mëdha sot. Do jeni me shume se kurrë te vendosur për te kaluar problemet qe keni pasur ne çift dhe do i mendoni gjerat me optimizëm. Beqaret do zbulojnë një dashuri te re, e cila jo vetëm do i emocionoje, por do i beje te kenë edhe me shume shprese për te nesërmen. Ne planin financiar asgjë nuk do jete e vështirë sepse keni ditur t’i bëni me kujdes llogarite.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Sot duhet te përkujdeseni me tepër për partnerin tuaj ju te dashuruarit dhe nuk duhet ta lini për asnjë moment atë te mërzitet. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare qe ne orët e para te mëngjesit dhe do ndihen mjaft mire. Buzëqeshja dhe gëzimi do mbizotërojë gjithë kohës. Me shpenzimet tregohuni sa me vigjilente qe te mundeni, pasi ne te kundërt do keni tronditje te forta.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite pozitive ka për te qene gjithë kohës kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni te logjikshëm dhe do bëni te pamundurën qe t’ia plotësoni dëshirat atij qe keni ne krah. Beqaret nuk duhet te jene te turpshëm sepse nuk kane për te fituar asgjë nga kjo. Buxheti nuk do jete aspak i qëndrueshëm, prandaj do bëni mire qe për shpenzimet e domosdoshme te kërkoni borxh nga familjaret e ngushte.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite e stuhishme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do debatoni fort me partnerin për disa gjera te jetës se përditshme dhe nuk do bini dakord për asgjë. Beqaret do i kenë mendimet shume te qarta dhe do dine sesi ta joshin atë qe pëlqejnë. Do hedhin hapa me rëndësi sot. Për financat do jete një dite e qëndrueshme. Vazhdoni t’i kryeni me maturi te gjitha shpenzimet.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do dije si t’ua plotësojë dëshirat dhe ju do ndiheni me se miri. Beqaret do kenë plot mundësi për aventura kalimtare dhe për te mos u mërzitur, duhet t’i shfrytëzojnë sa me shume qe te mundin. Ne planin financiar, nëse nuk e teproni me shpenzimet, gjithçka ka për te ecur me se miri. Do e keni vete ne dore.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dita e sotme nuk do jete e mërzitshme për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do ja shprehni ndjenjat partnerit dhe marrëdhënia me te do mbetet e qëndrueshme. Beqaret do kenë takime te papritura dhe mjaft interesante. Duhet ta shfrytëzojnë ne maksimum secilën. Financat mire është t’i mbanin nen kontroll ne çdo moment sepse po filluan problemet gjerat do vështirësohen me tepër.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse jeni ne një lidhje yjet do mundohen t’ua prishin harmoninë, por ju do i bëni balle gjithckaje. Komunikimi dhe durimi janë pikat me te forta. Beqaret do kenë plot mundësi për takime. Ata duhet ta shfrytëzojnë secilën sepse me vone nuk i dihet nëse do vijnë me te tilla apo jo. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme prandaj duhet te bëni kujdes me shpenzimet.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do jete shume e këndshme gjate kësaj dite. Do ndiheni mire ne përgjithësi dhe nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni. Beqaret do kenë frike te hedhin hapa e te fillojnë një lidhje, por një takim ne orët e pasdites do i beje te ndryshojnë tërësisht mendim. Financat do i mbani gjithë kohës te ekuilibruara dhe do mundoheni sa te mundni te hiqni nga pak para mënjanë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tre gjërat që ndodhin me një grua të zhgënjyer nga dashuria

Publikuar

-

grua e zhgenjyer

Qesh me dashurinë

Nëse një burrë i afrohet për ta joshur reagimi i saj do të jetë i pamëshirshëm. Do të qeshë me fjalët e tij, do të përçmojë dhuratat, fjalët, çdo përpjekje. Me pak fjalë do të bëjë çdo gjë që ta largojë/

Nuk e merr dashurinë seriozisht

Me shumë mundësi do të fillojë të bëjë humor kur ta pyesin për jetën e saj sentimentale. Nuk i intereson që ta kuptojnë, ajo e di se çfarë do. Maksimumi do të thotë me sarkazëm “ Do vdes vetëm e rrethuar  me 72 mace.”

Nuk i beson më askujt

Ndjenjat e saj janë lënduar aq shumë sa që ajo nuk do të afrojë më askënd për të parë se sa e lënduar është.

Thjesht nuk beson më tek askush dhe nuk do të besojë kurrë. Për fat të keq këtë  e ka mësuar nga eksperienca./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Do ndryshoj vendlindjen time” / Deklarata e ditës vjen nga Sadio Mane

Publikuar

-

By

Sadio Mane është padyshim lojtari më në formë te Liverpool momentalisht, me senegalezin që shënoi edhe një dopietë ndaj Bayernit në Champions. Jo më kot, sulmuesi është në qendër të vëmendjes së mediave dhe së fundmi ka dhënë një intervistë për “Telegraph”.

Mane i është përgjigjur shumë pyetjeve, por përgjigja që bëri më së shumti përshtypje ishte për pyetjen se çfarë do të bënte pasi ta mbyllte me futbollin. 26-vjeçari ka thënë se do të ndihmojë vendlindjen e tij në Senegal, që quhet Bambali.

Në fund të përgjigjes së tij, sulmuesi i Liverpulit i ka kërkuar gazetarit që të mos e shkruajë këtë pyetje kur të publikojë intervistën, pasi nuk është diçka që ai po e bëntë për publicitet. Një gjest që vërteton që senegalezi, ka klas jo vetëm në fushën e lojës.

“Gjëja më e mirë që mund të bëj është të kujtoj vendlindjen time. Kanë nevojë për ndihmë. Për spitale dhe shkolla. Nëse kam mundësi do e bëj diçka të tillë, por këtë pjesë mos e vendosni në intervistë. Nuk e bëj këtë gjë për publicitet”, përfundoi Mane.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet18:34 - 19 Mars, 2019

Nëna hedh vajzën nga kati i pestë/ Më pas hidhet edhe vetë

Qyteti i Athinës është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë, ku një nënë hodhi vajzën e mitur...

Aktualitet18:31 - 19 Mars, 2019

Qindra ushtarët amerikanë zbarkojnë në Gjermani

 Qindra ushtarë amerikanë kanë filluar të mbërrijnë në Gjermani. Prova e parë kjo e një strategjie të re të dislokimit...

Aktualitet18:26 - 19 Mars, 2019

Italia do t’i bashkohet nismës kineze të investimeve

Italia pritet t’i bashkohet nismës kineze “Një Brez, Një Rrugë” të enjten gjatë vizitës së Presidentit kinez Xi Jinping në...

Aktualitet15:25 - 19 Mars, 2019

Kur studentët detyrohen të lënë shkollën

Në pesë vitet e fundit mbi një milionë të rinj i kanë ndërprerë studimet në universitetet turke. Një shkak i...

Aktualitet15:22 - 19 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ IS-i kërcënon me hakmarrje

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët...

Aktualitet14:37 - 19 Mars, 2019

Kërcënon Erdogan/ Kush sulmon muslimanët do të kthehet me arkivol

Presidenti i Turqisë paralajmëron për një Gallipoli të ri në vazhdën e sulmit terrorist të Christchurch dhe thotë se kushdo...

Aktualitet19:30 - 18 Mars, 2019

Franca shpall ndalimin e protestave, pas trazirave

Kryeministri i Francës shpalli të hënën ndalimin e protestave të jelekëve të verdhë në bulevardin Champs-Elysees të Parisit dhe në...

Aktualitet19:12 - 18 Mars, 2019

Holandë/ Arrestohet i dyshuari për sulmin në tramvaj

Policia holandeze arrestoi një person me origjinë turke, i dyshuar për përfshirje në incidentin me armë në një tramvaj të...

Aktualitet18:23 - 18 Mars, 2019

Për të apasionuarit e teatrit/ Korçarët sjellin “Kopracin” në Tiranë

Komedia “Kopraci” e Molierit, një nga kryeveprat botërore ka mbërritur në Tiranë. Të gjithë të apasionuarit e teatrit do të...

Aktualitet21:12 - 17 Mars, 2019

Macron dënoi “apokalipsin“ e Parisit

Protestat e “jelekëve të verdhë“ u kthyen në trazira të shtunën dhe në përleshje nëpër rrugët e kryeqytetit francez. Presidenti...

Aktualitet19:13 - 17 Mars, 2019

Fillon kthimi i trupave të viktimave në Zelandën e Re

Policia tha se numri i të vdekurve në vrasjet masive në dy xhami të qytetit Christchurch, në Zelandën e Re...

Aktualitet19:07 - 17 Mars, 2019

Terroristi neozelandes njohës i mirë i Ballkanit

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami...

protesta ne serbi protesta ne serbi
Aktualitet11:01 - 17 Mars, 2019

Grusht shteti në Serbi/ Opozita merr mediat shtetërore

President i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet që të flasin për serbët, një ditë pasi protestuesit u futën në ambjentet e...

Aktualitet09:01 - 16 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re ka një hero/ Kush është i riu që u përball me autorin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Zelandën e Re, ku pas një sulmi me armë...

Aktualitet19:30 - 15 Mars, 2019

Masakra në Zelandën e Re/ Merkel: Racizmi mori jetën e njerëzve që faleshin paqësisht në xhami

Ngjarja e masakrës në Zelandën e Re, ku rreth 49 vetë u qëlluan për vdekje nga një person gjatë kohës...

Aktualitet16:56 - 15 Mars, 2019

Maqedoni/ Dënohen të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme në Parlament

Në Shkup, 16 nga 17 të akuzuarit për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në Parlamentin e Maqedonisë së...

Aktualitet15:39 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Rritet bilanci i viktimave

Ka shkuar në 49 numri i perosnave që kanë humbur jetën pas sulmit me armë zjarri në dy xhami në...

Aktualitet08:44 - 14 Mars, 2019

Marrëveshja e Ohrit përçan partinë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Shpërbërja e Sekretariatit për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, përçan partinë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni. Përmes një...

Bota19:07 - 13 Mars, 2019

Një tjetër dënim me burg për menaxherin e fushatës Trump

Një gjykatë federale në Uashington dha të mërkurën një tjetër masë dënimi për ish-menaxherin e fushatës së presidentit Donald Trump,...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:55 - 13 Mars, 2019

Miratimi i platformës/ Vuçiç: Dialogu mbaroi

Aleksandër Vuçiç, President i Serbisë , ka deklaruar  ditën e sotme se  Prishtina zyrtare me miratimine e  platformës për dialogun...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet12:10 - 13 Mars, 2019

Manastirliu në OKB/ Zgjerojmë financimin e programeve të mbrojtjes sociale

 “Qeveria shqiptare po zgjeron financimin publik për programet e mbrojtes sociale, për herë të parë në 15% të shpenzimeve publike,...

Aktualitet11:04 - 13 Mars, 2019

“Jam shumë sëmurë, nuk eci dot”/Aktorja e njohur shqiptare në gjëndje të rëndë shëndetësore

Aktorja e njohur e skenës shqiptare, Margarita Xhepa është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kësisoj do t’i nënshtrohet ditën...

Aktualitet09:16 - 12 Mars, 2019

Ivanov refuzon ligjet me emrin Maqedonia e Veriut

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë...

haradinaj kushte serbise haradinaj kushte serbise
Aktualitet17:06 - 11 Mars, 2019

Haradinaj takim me dy këshilltarët e Merkel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj zhvilloi një takim ditën e sotme me dy këshilltarët e kancelares gjermane Angela Merkel, Jan...

Aktualitet09:53 - 10 Mars, 2019

Pacolli thirrje Vuçiç për tu kthyer në tavolinën e dialogut

Behxhet Pacolli, zv-kryeministri i Kosovës ka ftuar presidentitne Serbisë, që të mos luaj lojra, por të ktheht na tavolinën e...

Aktualitet23:46 - 9 Mars, 2019

“A të ka ngacmuar ndonjë deputet? Ja përgjigja e papritur e Grida Dumës

Grida Duma iu përgjigj shumë pyetjeve nga Ermali sot në emisionin Xing me Ermalin. Cili deputet të ka gjuajtur më...

Aktualitet23:30 - 9 Mars, 2019

“A do zhvisheshe për një spot? “/Grida Duma jep përgjigjen befasuese

Gjatë një interviste me titull “Grida kryeministre”, Ermali e pyeti ish deputeten nëse do ishte kryeministre a do e bënte...

Aktualitet23:20 - 9 Mars, 2019

“Është sakrificë”/Grida Duma tregon çfarë ndodhi kur la mandatin

Në muajin shkurt deputetët e opozitës firmosën deklaratat për lënien e mandatit si ligjvënës të parlamentit. Të parët që firmosën...

Trending

Read previous post:
Ministrat arrijnë suksese impresionuese në bizneset e tyre private

  Shtëpi të shtrenjta, vetura luksoze, aksione në kompani brenda dhe jashtë vendit, por edhe shuma të mëdha parash të...

Close