Connect with Us

Aksident i rëndë/ Kërkohet ndërhyrja e helikopterit

Aktualitet

Aksident i rëndë/ Kërkohet ndërhyrja e helikopterit

Publikuar

-

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Bulqizë ku një motor është përplasur me një makinë.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë komisariatit të policisë, ndërsa burime nga vendngjarja raportojnë se drejtuesi i motorit, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Autoritetet spitalore kanë kërkuar që ai të transportohet me helikopter drejt Tiranës për shërbim më të specializuar, ndërsa forca policie vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i plotë i policisë:

Në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë, tek rruga e ‘Arbrit’, ka ndodhur një aksident rrugor.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Automjeti përplas kalimtaren

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë në vendin e ngjarjes, dhe nga verifikimet paraprake kanë konstatuar se është përplasur automjeti me targa italiane DF 38EF, me drejtues shtetasin R.K, 26 vjeç, banues në Bulqizë, me një motorrçikletë pa targa me drejtues shtetasin S.K, rreth 50 vjeç.

Nga përplasja e automjeteve ka mbetur i dëmtuar shtetasi S.K, ku pasi ka marrë ndihmën e parë në spitalin e Bulqizës, është transportuar për ndihmë me helikopter drejt Tiranës.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes, dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Kritiku i Putinit Navalny del nga spitali/ Ja cila është kërkesa e çuditshme ndaj Rusisë

Publikuar

-

Nga

Alexei Navalny

Kritiku i Kremlinit Alexei Navalny ka dal nga spitali në Berlin, ku ai është trajtuar pasi u sëmurë gjatë një fluturimi në Siberi muajin e kaluar dhe më pas u dërgua menjëherë në Berlin.

“Gjendja e pacientit ishte përmirësuar mjaftueshëm që ai të lirohej nga kujdesi mjeksor,” tha spitali Charite të mërkurën.

“Bazuar në progresin e pacientit dhe gjendjen aktuale, mjekët besojnë se shërimi i plotë është i mundur. Sidoqoftë, mbetet shumë herët për të vlerësuar efektet e mundshme afatgjata të helmimit të tij të rëndë “, shtoi ai.

Berlini thotë se testet në Gjermani, Francë dhe Suedi kanë përcaktuar që Navalny ishte helmuar me një agjent nervor Novichok dhe Perëndimi ka kërkuar një shpjegim nga Rusia.

Moska ka thënë se është ende për të parë prova të një krimi dhe ka refuzuar të hapë një hetim deri më tani dhe Kremlini ka mohuar çdo përfshirje.

“Vendimi për të bërë publike detajet e gjendjes së z. Navalny u bë në konsultim me pacientin dhe gruan e tij,” tha spitali.

Të Shtunën, Navalny postoi një foto të tij duke ecur nëpër një shkallë në spital, hera e parë që ai ishte parë në këmbë pas disa javësh.

LEXO EDHE:  Humbi të vëllain në aksident/ Blerina Gjylameti lutje publike: Për hir të fëmijëve dhe familjarëve të mi mos të vazhdoni më

LEXO EDHE:  Aksidenti ku humbi jetën 27 vjeçari/ Dalin detajet e para

Në postimet e tij në rrjetet sociale ai tha se kishte vështirësi në përdorimin e telefonit të tij, derdhjen e ujit ose ngjitjen e shkallëve sepse duart e tij nuk ia dilnin dhe këmbët i dridheshin.Navalny tha në postimin e tij se pas javësh në një gjendje kome të shkaktuar nga mjekësia dhe me frymëmarrje të asistuar, problemet e tij aktuale shëndetësore dukeshin të vogla.

“Unë do t’ju tregoj pse. Vetëm kohët e fundit nuk munda të njoh njerëzit dhe nuk dija të flisja, ”shkroi ai.

Navalny i tha Rusisë të hënën që të dorëzonte rrobat që kishte veshur kur ra në koma muajin e kaluar, të cilat ai tha se i ishin marrë para se të fluturohej në Gjermani. Ai akuzoi Moskën për mbajtjen e një prove të rëndësishme në çështjen e tij.

“Duke marrë parasysh se Novichok u gjet në trupin tim dhe se infeksioni përmes kontaktit ka shumë të ngjarë, rrobat e mia janë një provë shumë e rëndësishme,” tha ai.

“Unë kërkoj që rrobat e mia të paketohen me kujdes në një qese plastike dhe të kthehen tek unë,” tha ai.

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bënë për spital një person/ Arrestohen tre të rinj në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Bënë për spital një person/ Arrestohen tre të rinj në Tiranë

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur me datë 09.08.2020, në Tiranë ku mbeti i dëmtuar me sende të forta një shtetas.
Kapen dhe ndalohen 3 shtetas, autorë të dyshuar të ngjarjes, të shpallur në kërkim për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim”.

Si rezultat i një punë të mirorganizuar dhe të pandërprerë për dokumentimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje, nga Komisariati i Policisë Nr.1 u zhvillua operacioni Policor “Kombinimi”, në kuadër të të cilit u bë i mundur, kapja dhe ndalimi i autorëve të dyshuar të kësaj ngjarjeje, konkretisht : S.Z., 23 vjeç, E.Z., 18 vjeç dhe R.Ç, 31 vjeç, të tre banues në Tiranë.Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në rrugën “Mihal Grameno”, me date 09.08.2020, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta kanë goditur me sende të forta shtetasin K.H., i cili ndodhet aktualisht i shtruar në spitalin e Traumës.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplaset me një autobot te Rruga e Kombit/ Disa persona të plagosur

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Rrugën e Kombit.

Mësohet se një autobot është përplasur me një makinë ndërsa raportohet për disa persona të plagosur. Si pasojë e përplasjes së fortë, makina ka përfunduar disa metra jashtë rruge.Ndërkohë policia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti./CNA.al

LEXO TE PLOTE