Connect with Us

Shqipëria ishull krimi?/ PD sulmon ashpër Ramën

Aktualitet

Shqipëria ishull krimi?/ PD sulmon ashpër Ramën

Publikuar

-

Nënkryetari i Parlamentit për PD, Edi Paloka ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka thotë se Rama e ka damkosur Shqipërinë si ishull të krimit në Ervropë, ndërsa i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të hapin sytë.

Postimi i plotë:

I jep naften shqiptare, firmes ruso-serbe te Putinit ,pasi ka akuzuar PD si te lidhur me ruset dhe ju ka vene trarin me pagese kosovareve.
I jep detin me gjithe zonen naftembajtese Greqise , pasi ka eliminuar krejtesisht Gjykaten Kushtetuese (keshtu askush nuk e pengon zbatimin e marreveshjes qe ka bere).
Veteofrohet per te kthyer vendin ne nje kamp te madh refugjatesh nga Siria dhe Afrika nderkohe qe ka cuar refugjate 400 mije shqiptare.
Shqiperia eshte damkosur si ishulli i krimit ne Evrope , ky akuzon opoziten se pengon integrimin pasi ka mbrojtur Tahirin e vazhdon te mbaj Xhafajn minister te brendshem. E nderkohe shqiptaret vazhdojne te vriten e vetevriten.
Cfare Hamzai ? Cfare Esat Pashe?
Ky eshte Edvin Rama.
Hapni syte sa nuk eshte vone , nga Prishtina ne Tirane. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Dyshohet për një viktimë

Publikuar

-

Nga

Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen 5 Maji, në Tiranë.

Mësohet se gjatë një konflikti ka mbetur i plagosur me armë një person, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije.

Dyshohet se si pasojë i plagosuri ka humbur jetën, ndërsa nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet e konfliktit.

LEXO EDHE:  Rama merr mesazh të rëndësishëm që në mëngjes/Për çfarë e urojnë

LEXO EDHE:  Pamjet nga spitali rajonal i Fierit/ Rama: Hyrja e “stallës” që u verboi sytë komentatorëve

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

Izraeli provokon luftë me Jeruzalemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Publikuar

-

Nga

Izraeli provokon luftë me Jezuralemin/ Hidhen raketa në Gaza, 20 të vdekur

Është tensionuar në Izrael ku kanë filluar sulme ajrore me raketa kundër militantëve në Rripin e Gazës.

Ministria palestineze e shëndetësisë e drejtuar nga Hamasi në Gaza tha se 20 vetë, përfshirë fëmijët, kanë vdekur në sulme.

Duket se tensionet kanë kapur kulmin, aq sa Hamasi ka sulmuar me raketa mbi Jeruzalem, sa që detyruan edhe parlamentit të evakuohet, shkruan BBC news.

Kundërpërgjigjia nuk vonoi dhe Izraeli nisi sulmet ajrore mbi Gaza, ku ndodhet dhe baza e militantëve të Hamasit.

LEXO EDHE:  Ligji i luftës, Greqia dhe kryeministri i Shqipërisë në mes…

LEXO EDHE:  Pamjet nga spitali rajonal i Fierit/ Rama: Hyrja e “stallës” që u verboi sytë komentatorëve

Prej ditësh vijojnë tensionet kryesisht mes protestuesve palestinezë dhe Policisë së Izraelit, ndërkohë që Hamasi i Gazës ka kërcëntuar vazhdimisht se do të sulmojë.

Nga pala izraelite ndërkohë pretendojnë se kanë vrarë 3 militantë të Hamasit, kurse kryeministri Netanyahu ka theksuar se Hamasi tashmë ka kaluar vijën e kuqe.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Publikuar

-

Nga

Atentati në Vlorë/ Artan Hoxha zbërthen skemën: Eliminuan objektivin për pesë sekonda

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar mbrëmjen e sotme atentatin në Vlorë, ku mbeti i vrarë 40-vjeçari Bledar Birçaj.

Në një intervistë për “Opinion”, Hoxha deklaroi se pjesë e këtij atentati ishin dy qitësa, që sipas tij janë profesionistë dhe arritën të kryenin objektivin e tyre për 5 sekonda.

Janë dy qitës dhe janë me eksperiencë. Ata janë të koordinuar në mënyrë perfekte se nuk e kanë dëmtuar personin tjetër që ishte pasagjer. Viktima është një njeri 45 vjecc. Agresorit të parë i bie automatiku dhe në atë moment del personi që ishte në sedilien e pasme. Nëse ata domnin të shkaktonin viktima të tjerë e kishin më të lehtë. Viktima ka ardhur para tre javësh nga Spanja. Ajo që bën përshtypje është fakti që të dy qitësat mbajnë një pozicion diagonal për të mos dëmtuar pasagjerin. Është një fragment sekonde, jo më shumë se 5 sekonda. Është një goditje shumë e shpejt. Kjo është vrasje tipike mafioze”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE