Connect with Us

Mësoni si të arrini trupin perfekt dhe në verë

Femra

Mësoni si të arrini trupin perfekt dhe në verë

Publikuar

-

Pushimet e verës po afrojnë, deti, rrobat e banjës dhe sidomos sa bukur do të duket trupi ynë janë prioritetet e gjithësecilit në këtë periudhë. Shumë prej nesh i drejtohen palestrës apo kontrollit të ushqimit përpara se të nisen për në plazh me qëllim që të duken sa më bukur. Por kjo duhet të vazhdojë edhe gjatë kohës që ne jemi duke pushuar, në mënyrë që edhe ditën tjetër rrobat e banjos të na rrijnë aq bukur sa ditën e parë kur nisëm pushimet.

Më poshtë po ju sjellim disa këshilla sesi të ushqeheni gjatë kohës që jeni në plazh.

-Mundohuni të hani mëngjesin e bollshëm sepse dielli dhe noti ju lodh, duke ju detyruar të hani gjëra të shpejta apo të pa shëndetshme.

LEXO EDHE:  Ky është trupi seksi i Zanfinës

-Pini shumë lëngje, jo domosdoshmërisht me sheqer, uje do të ishte zgjidhja ideale.

-Shmangni pijet me gaz, ato ju japin ndjesinë e fryrjes dhe barku juaj do të duket si tullumbace. Në drekë preferoni prodhimet e detit, shmangni picat apo ushqimet e gatshme sepse treten
me vështirësi. Përpiquni që darka të jetë sa më e lehtë, në mënyrë që mëngjesin e ditës tjetër barku juaj të duket sërish bukur.

-30 minuta vrap në mëngjes buzë detit, mund të konsiderohet gjithashtu pjesë e relaksit tuaj. Ju ndihmon të tresni çfarë keni konsumuar një ditë më parë.

-Notoni sa më shumë, sepse noti është miku më i mirë i një fiziku të bukur

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

LEXO EDHE:  Çfarë mund t’i ndodhë trupit tuaj nëse qëndroni gjatë me këmbë të kryqëzuara?

LEXO EDHE:  Ky është trupi seksi i Zanfinës

Të qendrosh e hidratuar

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  Rikthehet ora verore/ Akrepat lëvizin 60 minuta para

LEXO EDHE:  Trupin e saj do ta kishte zili çdo vajzë/ Kjo është modelja që po ndez Instagramin

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: