Connect with Us

Kujdes!/ Trendi i këpucëve që po të rrezikon shëndetin

Fashion

Kujdes!/ Trendi i këpucëve që po të rrezikon shëndetin

Publikuar

-

Ka pasur shumë trende ndër vite të këpucëve, që kanë qenë sa të çuditshme aq edhe të parehatshme. Por këpucët plastike? Është komplet tjetër histori, pasi nga nxehtësia krijohet një mjegull, djersë dhe erë e keqe.

Në fakt, këpucët plastike krijojnë avull dhe shkenca tani na tregon nëse duhet të blini apo jo, një palë të tilla.

Këpucët plastike janë kthyer si një shaka edhe në “Instagram”. Një foto e çizmeve “Yeezy Tubular”, që kushtojnë 950 dollarë, na krijojnë një ndjesi të pakëndshme. Duket që këmbët e modeles janë në hall të madh, ndërsa brenda çizmeve është krijuar avull. Në mbishkrimin e fotos shkruhet:

LEXO EDHE:  Ja se çfarë e shkakton mosmbajtjen e urinës

“Kur jashtëqitja nuk mban erë të keqe, por këmbët e tua po”.

Nga ana tjetër disa nga emrat më të njohur në botë, si Kim Kardashian, Bella Hadid, Rihanna apo Kristen Stewart, kanë treguar se këto janë këpucët e tyre të preferuara.

Profesionistët e shëndetësisë thonë se rreziqet e këpucëve plastike nuk janë për t’u nënvlerësuar. Sipas Dr. Rock Positano, mungesa e qarkullimit të ajrit në këmbë sigurisht që është një faktor i dëmshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

LEXO EDHE:  Ju tregojmë disa mënyra, që do t’ju shpëtojnë nga ataku i panikut

LEXO EDHE:   Flet ekspertja/ Si të mposhtni pagjumësinë me pesë veprime

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: