Connect with Us

Si ta kuptosh nëse të vrasin këpucët me takë pa i veshur ende

Femra

Si ta kuptosh nëse të vrasin këpucët me takë pa i veshur ende

Publikuar

-

Këpucët sa janë një kënaqësi për femrat aq janë dhe vrasëse. Të blesh këpucët, takat e duhura është një mision i pamundur, pasi sapo vishen për herë të parë ju vrasin këmbën.

Por nëpërmjet një sekreti shumë të vogël, ju mund të zbuloni nëse këpuca do t’ju vrasë këmbën, ende pa i blerë ato. E vetmja gjë që duhet të bëni është të masni me metër distancën mes takës dhe fundit të pjesës së përparme (shputës)

.

Nëse kjo distancë është më pak se 2,5 cm këmba është e detyruar të përthyhet më shumë, çka do të thotë se kjo këpucë do t’ju vrasë, ndërsa nëse distanca është me shumë se 3 cm, këmba do të qëndrojë në një pozicion normal dhe nuk do të keni asnjë problem.

Pra, kur blini këpucë të reja në dyqan, pyesni shitësin për një metër dhe masni këtë distancë. Nëse po i porosisni në internet dhe nuk mund të matni fizikisht këpucën, ajo çfarë mund të bëni është të masni ekranin e kompjuterit tuaj dhe ta krahasoni atë me këpucë të tjera në të njëjtën faqe. Këpucët me distancë më të madhe nga shputa do të jenë më të rehatshme, dhe këpucët me distancë më të shkurtër duhet t’i shmangni.

LEXO EDHE:  Flori i sëmurë rëndë?/ Anullon të gjitha koncertet, ja sa kohë do të mungojë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

Të qendrosh e hidratuar

LEXO EDHE:  Zbuloni si të trajtoni në mënyrë natyrale dhimbjet e nervit shiatik

LEXO EDHE:  Reagojnë mjekët për heqjen e takave

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  Fotot/ Ja si e mbyti dhimbjen e divorcit kjo modele

LEXO EDHE:  Zbuloni si të trajtoni në mënyrë natyrale dhimbjet e nervit shiatik

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: