Kërcënimet e Ramës/ Përgjigjet “dhëmb për dhëmb” opozita – CNA
Connect with us

Kryesore

Kërcënimet e Ramës/ Përgjigjet “dhëmb për dhëmb” opozita

Publikuar

-

Pasi kryeministri Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PS mori në mbrojtje ministrin Xhafaj si dhe kërcënoi opozitën në lidhje me audio-përgjimin e shfaqur në media, ka reaguar deputeti demokrat Edi Paloka.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Edi Paloka shkruan se “Ndodhi ajo qe pritej. Nje shfaqje e pare tanime me se nje here. Rama mbrojti Xhafajn, mbrojti veten dhe sulmoi opoziten dhe median.”

Sipas Palokës, “Rama arriti kulmin madje duke deklaruar se AI e ka bere verifikimin dhe i rezulton te mos jete i vertete. Nuk i la mundesi as prokurorise se tij te flas por dha verdiktin”.

Deputeti demokrat theksoi se Rama mbron veten duke mbrojtur ushtarët e tij.

Ndër të tjera, Paloka shprehet se historia “Xhafaj” sapo ka filluar.

Postimi i plotë:

LEXO EDHE:  Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e emëron drejtor

Ndodhi ajo qe pritej. Nje shfaqje e pare tanime me se nje here. Rama mbrojti Xhafajn, mbrojti veten dhe sulmoi opoziten dhe median. Nuk priti as aq sa premtoi Balla i tij, “verifikimin” e pergjimit por guxoi edhe te kercenoj opoziten per denoncimet e bera. Arriti kulmin madje duke deklaruar se AI e ka bere verifikimin dhe i rezulton te mos jete i vertete. Nuk i la mundesi as prokurorise se tij te flas por dha verdiktin.
Hera e fundit kur shqiptaret e pane kete shfaqje te Rames , ishte kur mbrojti Tahirin si te pafajshem…Sot Tahiri eshte ne arrest edhe pse me kontributin e Rames dhe drejtesise se kapur dhe nen presion, vetem ne arrest shtepie.
Edhe historia Xhafaj sa ka filluar…
Sigurisht qe Rama mbron veten duke mbrojtur ushtaret e tij.

Aktualitet

Ftesa e mazhorancës/ Bylykbashi i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Hysit

Publikuar

-

By

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i është përgjigjur thirrjes së bërë sot nga nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, “për t’u treguar më të përgjegjshëm dhe të votojnë ndryshimet për ligjin e statusit të gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Në një deklaratë për mediat, demokrati Bylykashi thotë se “nuk mund t’i kërkohet opozitës të votojë një sistem drejtësie që është i kapur”.

Sipas Bylykbashit, reforma në drejtësi e cila mori votat e deputetëve të Kuvendit dy vite më parë, tashmë po kolapson. Përmes një deklarate për mediat, ai i drejtohet nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi, duke u shprehur se opozita ka ngritur në vazhdoimësi shqetësimet lidhur me zbatimin e reformës në drejtësi.

Sipas deputetit demokrat, tashmë është bërë një “rrëmujë katastrofale në Drejtësi”.

Deklarata e plotë:
Behu e pergjegjshme Vasilike!‎

21 korrik dy vjet me pas. Vasilike, t’u deshen kaq vite te kuptoje se Reforma juaj ne Drejtesi po kolapson. Tu deshen kaq vite qe te arrish ‎ne ato konkluzione qe para dy vitesh t’i thame e sterthame ne, opozita, ne Komisioni e Reformes ne Drejtesi.

Sot ti Vasilike na paske deklamuar: “duhet te jemi te pergjegjshem”‎. Po Vasilike, duhet te jesh e pergjegjeshme ti dhe koleget e tu per Rremujen katastrofale ne Drejtesi, qe ti dhe koleget e tu gatuat pa degjuar paralajmerimet dhe kritikat tona dhe hodhet poshte me mendjelehtesi poetike propozimet tona sepse kishit mbeshtetje ekstranacionale.

A te kujtohet Vasilike kur ti, Ulsiu etj, ishit gati te miratonit draftin e Kushtetutes te Fatmirit “me sy mbyllur‎” sic propozoi Pandi? Kjo eshte papergjegjshmeri lapidare Vasike! Zoti shpetofte shqiptaret prej papergjegjshmerise tuaj, se ty e kolegeve te tu jua fal Edi mekatet!

LEXO EDHE:  Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e emëron drejtor

Vasilike, nuk mund t’i kerkosh opozites te jete e pergjegjeshme e te votoje qe te kompletoje sistemin e kapjes politike te drejtesise prej jush e te behet pale. Meqe nuk ju funksionoi mekanizmi i kapjes afatgjate tek Magjistratura, kerkoni qe t’ju ndihmoje opozita?! A je e pergjegjeshme per kete kerkese Vasilike?!‎

I ke bere thirrje studenteve qe jane diplomuar jashte te vijne te t’ju ndihmojne ne kete “mrekulline e tete” tokesore qe po ndodh ne Shqiperi me Reformen ne Drejtesi‎, kur edhe studentet qe nuk jane diplomuar ende ne Tirane e kane kuptuar katastrofen e reformes tuaj.

Shtet anetar i NATO-s, vend kandidadat per ne BE qe pret hapje negociatash, qe sot nuk ka Gjykate Kushtetuese, Gjykate te Larte dhe asnje institucion kushtetues drejtesie, vetem Shqiperia eshte. Kjo eshte pasoja e corbes ne Drejtesi qe gatuat. Uroj qe e ke te qarte qe 50 studentet e Magjistratures nuk t’i zgjidhin deshtimet per KLGJ, KLP, Prokurorin e Pergjithshme, SPAK, gjykaten e posacme antikorrupsion apo BKH qe nuk ngrihen dot pas dy vitesh.

Vasilike, ke te drejte, ti dhe koleget e tu duhet te jeni te pergjegjshem, se nuk jeni! Pyet Edin se ai e di shume mire qellimin e te gjithe kesaj: kapja e drejtesise qe ai te mos shkoje ne burg.

Pervecse te pergjegjshem, ju duhet te viheni para pergjegjesise, sot dy vjet pasi vrate konsensusin e Reformes ne Drejtesi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Video-Shoqërimi në polici i kreut të PD/ Publikohen detajet tronditëse, ja çfarë fshehu policia

Publikuar

-

By

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar pas videos së publikuar ku kryetari i degës së PD, në Gramsh ofendon dhe kërcënon policët.

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, ai publikon një tjetër video nga ngjarja, që pretendon se është e plota dhe ku sipas tij efektivët e provokuan Elmaz Harunin.

Ndër të tjera ai thekson se “Terror policor i hapur në mes të qytetit dhe lincim publik vetëm se është kryetari i PD dëshmojnë të kundërtën e servirjes së sforcuar.”

Postimi i plotë:

Ajo që u fsheh e nuk u transmetua nga policia në ngjarjen e Gramshit është më e madhe se pjesa e propagandës së shpifur të demonstrimit të disa sharjeve.
E vërteta është krejt ndryshe!
Terror policor i hapur në mes të qytetit dhe lincim publik vetëm se është kryetari i PD dëshmojnë të kundërtën e servirjes së sforcuar.
Elmasi u provokua deri në kufijtë e së pamundurês, me forca e britma policore të shumta, kur ishte thjesht dhe vetëm një pasagjer. Kushdo do kishte kundërshtuar këtë maskaradë politiko-policore.
Ishte në rrugën e tij dhe në jetën e tij.
U rrethua, u dhunua, u bllokua në makinën e tij e më pas e morën zvarrë, (sic e sëshmon video) pa asnjë shkak nga policia politike dhe reagoi.
Manipulimet që serviren me fragmente që i interesojnë policisë, nuk e mbulojnë faktin e përdorimit të saj politik si mashë për të luftuar kundërshtarët politikë me cdo mjet e për të favorizuar Yaristët, kanabistët, trafikantët e kriminelët me e pa kostume rrezëllitse.
Shihni pamjet me vëmendje e gjykoni.

LEXO EDHE:  “Bomba” e Berishës/ Zbulon pazaret e Ramës me ambasadorët

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tjetër lëkundje trondit Shqipërinë/ Ja fuqia dhe epiqendra e tërmetit

Publikuar

-

By

Një tjetër lëkundje tërmeti ka tronditur sot Shqipërinë. Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.5 ballë, i shkallës Rihter ka rënë rreth orës 15:46 të pasdites së sotme.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 4 km larg Lushnjës.

Thellësia e tërmetit ishte rreth 2 km, ndërsa lëkundiet janë ndier edhe në Tiranë, Fier e zonat përreth.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:46 - 21 July, 2018

Vizita në Serbi/ Pacollit i refuzohet kërkesa

Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behxhet Pacollit, i është refuzuar kërkesa për të vizituar Novi Pazarin më 21 dhe 22...

Aktualitet17:40 - 21 July, 2018

U nis në mesnatë dhe eci në këmbi mbi 30 km/ “Surpriza” e shefit do t’ju lërë pa fjalë

Walter Carr nuk do ta kishte humbur për asgjë ditën e parë të punës në një kompani transporti në Alabama....

Aktualitet17:40 - 21 July, 2018

“CR7” habit të gjithë / Ja me çfarë do merret pasi të heqë dorë nga futbolli

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventus nuk ka pasur vetëm kritika pozitive, pasi ylli portugez është 33-vjeç dhe shumë po...

Aktualitet17:29 - 21 July, 2018

Ekzekutimi i policit/ U qëllua me plumb në kokë

Një polic 45 vjeçar është gjendur i vdekur mbrëmë në Prilep të Maqedonisë. Ai është gjetur i shtrirë në automjetin...

Aktualitet17:13 - 21 July, 2018

Vettel i papërmbajtshëm/ Siguron pole position në shtëpinë e tij

Pilot gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka arritur të sigurojë pole position në provat zyrtare të Çmimit të Madh të...

Aktualitet17:03 - 21 July, 2018

Skandali me diplomat fallco/ Reagon Universiteti

Universitet i Shkodrës, “Luigj Gurakuqi”, ka reaguar ditën e sotme pas denoncimit të bërë nga një student , nëpërmjet profilit...

Aktualitet17:00 - 21 July, 2018

Pse nuk duhet marrë seriozisht Mustafa Nano

Nga Blerim Latifi Me çfarë lehtësie të padurueshme, këtu në Ballkan, i madh e i vogël, të ditur dhe injorantë,...

Aktualitet16:52 - 21 July, 2018

Dëmtimi i trashëgimisë kulturore/ Monumentet shkojnë për skrap

Rikthimi i Shtëpisë së Flamurit në qytetin e Korçës një ndërtesë simbolike për historinë, ishte një moment mjaft i rëndësishëm,...

Aktualitet16:52 - 21 July, 2018

Ftesa e mazhorancës/ Bylykbashi i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Hysit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i është përgjigjur thirrjes së bërë sot nga nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, “për...

Aktualitet16:45 - 21 July, 2018

Video-Shoqërimi në polici i kreut të PD/ Publikohen detajet tronditëse, ja çfarë fshehu policia

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar pas videos së publikuar ku kryetari i degës së PD, në Gramsh...

Aktualitet16:43 - 21 July, 2018

Shkeljet tatimore/ Bllokohen 11 hotele

Tatimet kanë bllokuar 11 hotele në jug në vendit, shumica e të cilëve të paregjistruara në organet tatimore. Siç raporton...

Aktualitet16:25 - 21 July, 2018

Pacollit i ndalohet hyrja në Serbi/ Reagon Prishtina zyrtare

Beogradi i ndaloi hyrjen në territorin e Serbisë, kreut të diplomacisë kosovare, Behxhet Pacolli, i cili planifikonte të merrte pjesë...

Kryesore Show Biz16:25 - 21 July, 2018

U kthye nga festa në 3 të mëngjesit/ I shoqi i Agnesa Hadërgjonaj bën reagimin tipik të çdo mashkulli shqiptar

Ndryshe nga e ëma dhe e motra, Agnesa Hadërgjonaj nuk ka zgjedhur rrugën e muzikës, por të organizimit të eventeve...

Aktualitet16:23 - 21 July, 2018

Alarm në Fier/ Ja çfarë po i rrezikon fermerët

Në Myzeqe fermerët po sulmohen nga gjarpërinjtë dhe insekte të rrezikshme. Mjekët në spitalin e Fierit thonë se këtë verë,...

Aktualitet16:21 - 21 July, 2018

Nga Berisha te Rama, Basha dhe Veliaj/ Ekspertja zbulon të fshehtat e politikanëve

Episodi më i ri i “Fol me psikologen” është ndalur tek politikanët dhe të fshehtat e tyre, të para këto...

Kryesore Show Biz16:20 - 21 July, 2018

‘Favorizoni k***at’/ Sociologu sulmon hapur Era Istrefin pas dekorimit nga Presidenti Thaçi

Pas performancës që bëri në hapjen e finales së Botërorit ‘Rusi 2018’, Era Istrefi rrëmbeu vëmendjen kryesore të mediave. Këngëtarja...

Aktualitet16:10 - 21 July, 2018

E rëndë/ Makina e stilistit të njohur shqiptar pushtohet nga flakët

Automjeti i stilistit të njohur shqiptar është gjetur i djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin...

Aktualitet16:03 - 21 July, 2018

Tjetër lëkundje trondit Shqipërinë/ Ja fuqia dhe epiqendra e tërmetit

Një tjetër lëkundje tërmeti ka tronditur sot Shqipërinë. Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.5 ballë, i shkallës Rihter ka rënë...

Aktualitet15:56 - 21 July, 2018

Protesta në Bulqizë/ Paralajmëron ministri Klosi

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi ka reaguar pas protestave të banorëve të Bulqizës, duke paralajëmruar se do të anullohet koncesioni...

Aktualitet15:46 - 21 July, 2018

Video-Nuk e lejoi të shiste në rrugë/ Fermeri godet për vdekje policin

Një fermer në Kinë ka plagosur me thikë një polic, pasi ky i fundit nuk e ka lejuar të shiste...

Aktualitet15:28 - 21 July, 2018

Para një jave u bë nënë për herë të parë/ Shikoni si duket Xhensila Myrtezaj pa pikë grimi

Vetëm një javë më parë, këngëtarja mjaft e dashur për publikun shqiptar,. Xhensila Myrtezaj dhe aktori i humorit Bes Kallaku,...

Aktualitet15:12 - 21 July, 2018

Krimineli i rrezikshëm shëtit i lirë në Shkodër/ Zbardhen faktet tronditëse që përfshijnë kryeministrin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, denoncimin e një polici dixhital, sipas të cilit,...

Aktualitet14:57 - 21 July, 2018

Shembja e Teatrit Kombëtar/ KE vë Ramën “me shpatulla pas muri”

Komisioni Europian i kërkon qeverisë shpjegime për ligjin që parashikon shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e godinave 17-21 kate....

Aktualitet14:42 - 21 July, 2018

Habit deputeti i video-skandalit erotik/ Bën “zbulimin” e shekullit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i cili kohë më parë u kap në një bisedë perverse në sallën e...

Aktualitet14:29 - 21 July, 2018

Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e emëron drejtor

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale....

Kryesore Show Biz14:25 - 21 July, 2018

“Kur qesh ti dhe baba Zef qesh”/ Fjalët e Julit në ditëlindjen e të ëmës janë më shumë se një urim i zakonshëm!

Jul Deda është nga ata personazhe që nuk ngurron të flasë me zemrën hapur në Instagram përballë ndjekësve të tij,...

Life Style14:15 - 21 July, 2018

Bën sikur nuk di të kërcejë, por shikoni si i mahniti dasmorët kjo nuse shqiptare

Së fundmi po qarkullon me shpejtësi në rrjete sociale një video nga një dasmë shqiptare ku nusja është çuar të...

Kryesore Show Biz14:00 - 21 July, 2018

Arratisja me avion privat/ Emina Cunmulaj surprizon bashkëshortin për ditëlindje

Bashkëshorti i modeles shqiptare Emina Cunmulaj, Sam Nazarian feston sot 43-vjetorin e lindjes. Dhe modelja shqiptare ka përgatitur gjithçka për...

Trending

Read previous post:
“Kur e sheh Olsin në rrugë, a i flet?” Fjorentina e Big Brother befason me përgjigjen

Mbrëmjen e djeshme , ish-konkurrentja më e diskutuar e “Big Brother 9” është rikthyer sërish në ekran. Bëhet fjalë për...

Close