VIDEO/ Autogoli i shqiptarit që i hapi rrugë shkatërrimit të skuadrës – CNA
Connect with us

Sport

VIDEO/ Autogoli i shqiptarit që i hapi rrugë shkatërrimit të skuadrës

Publikuar

-

Mbrojtësi kthehet dhe mendon t’ia pasojë topin portierit që ka dalë në pozicion mjaft të favorshëm. Por askush nuk mund ta shpjegojë se si topi përfundon në rrjetë… Autogoli i çuditshëm dhe qesharak ndodhi para pak orësh në kampionatin suedez, në ndeshjen Häcken – Elfsborg, i shkaktuar nga mbrojtësi Robert Gojani, suedez me origjinë shqiptare.

Ishte goli i parë për vendasit që në fund shënuan edhe 4 të tjerë për ta mbyllur ndeshjen me një fitore 5-0. Gojani është 25 vjeç dhe pavarësisht se është i lindur në Suedi  është përfolur se mund të merrte një ftesë nga Kombëtarja e Kosovës, ndërsa në Trsansfermarkt vlera e tij është 500 000 Euro. Ai ka luajtur një ndeshje miqësore me kombëtaren suedeze, por mbetet për t’u parë se çfarë do të zgjedhë në të ardhmen. E sigurt është se ky autogol nuk do ta ndihmojë./EDS/

Aktualitet

Izair Emini pranë rikthimit në Superligën shqiptare, ja ekipi që është pranë akordit

Publikuar

-

By

Goditja e madhe e Teutës në merkaton e verës pritet të jetë një sulmues, i cili do të bëjë diferencën nga pjesa tjetër e grupit. Të paktën ky ishte edhe premtimi që bëri për “Panorama Sport” vetë kreu i klubit durrsak, Edmond Hasanbelliu.

Dje ka qarkulluar emri i sulmuesit që mbylli sezonin te Shkëndija e Tetovës, Izair Emini. Ky i fundit ka qenë më parë pjesë e Kukësit dhe duket një alternativë bindëse për të forcuar sulmin e Teutës.

Mirëpo, nga ana e drejtuesve durrsakë nuk ka asnjë konfirmim për afrimin e tij. Më parë është negociuar me Sebino Plakun, një dëshirë e trajnerit Shkëmbi, por sulmuesi tiranas preferoi një aventurë në Kosovë me Llapin.

“Synimi ynë madhor në këtë periudhë është që të afrojmë një sulmues, i cili do të bëjë diferencën. Ideja është që të jetë më i mirë se këta që kemi. Do të jetë shqiptar apo i huaj, këtë nuk di ta them tani”, ka thënë presidenti Hasanbelliu. Njëkohësisht Teuta po shikon edhe në tregun boshnjak për sulmues.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Gjiganti britanik vazhdon të qëndrojë i pamposhtur/ Fury dhuron spektakël në Las Vegas (video)

Publikuar

-

Debutimi i Tyson Fury-t në Las Vegas nuk kishte si të shkonte më mirë. Spektakli filloi gjatë momentit të ecjes drejt ringut. Boksieri anglez i veshur me një kostum të frymëzuar nga personazhi Apollo Creed i filmave Rocky elektrizoi të pranishmit në “MGM Grand Arena”.

Në ndryshim nga bashkëkombësit të tij Anthony Joshua, Fury nuk la vend për surpriza. Gjigantit anglez i mjaftuan dy raunde për të mundur gjermanin Tom Schwarz. Edhe pse dueli zgjati pesë minuta, aq mjaftuan që Fury të tregonte të gjithë arsenalin e tij. Shpejtësi, forcë, lëvizshmëri, përdorim i të dy duarve dhe reflekse mbrojtëse të shkëlqyera.

Ky sukses e mban Fury-n të pamposhtur në ring (28 fitore e 1 barazim), ndërsa për gjermanin kjo është humbja e parë pas 24 fitoresh radhazi.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E bujshme/ Tirana ia ofroi stolin Skënder Gegës, ja pse i refuzoi trajneri

Publikuar

-

By

Tirana ka ditë që e ka zyrtarizuar tra jnerin e ri, i cili është Ardian Mema, ama, fraksione brenda klubit nuk e kanë dashur kreun e stolit. Ishin pikërisht disa ditë para zyrtarizimit, që gjithçka po vonohej dhe kjo solli edhe dyshimet e mëdha që Mema mund të mos ishte trajner për sezonin e ri futbollistik.

Dhe ku ka zë, nuk është pa gjë. Julian Ahmatajt i ishte dhënë fjala nga brenda klubit se do të ishte trajneri i ri i skuadrës, por largimi i Skënder Gegës nga Partizani në një moment e përmbysi të gjithë merkaton e trajnerëve në Shqipëri, shkruan “Panorama Sport”.

LËVIZJA – Gjatë ditëve pas finales së Kupës së Shqipërisë, ka ndodhur diçka e jashtëzakonshme. Dikush nga stafi bardheblu e ka kontaktuar jo drejtpërdrejt Skënder Gegën dhe i ka hedhur në tavolinë idenë e drejtimit të Tiranës.

Në atë moment Mema nuk kishte firmosur dhe stoli ishte bosh. Një lëvizje që tregonte se Tirana kërkonte trajner të ri. Kontakti nuk ka qenë i drejtpërdrejtë me Gegën, ama kjo konfirmohet nga dy burime. Një brenda Tiranës dhe një brenda ishtrajnerit të Partizanit, i cili e kishte lënë punën e mëparshme.

REFUZIMI – Edhe pse ka pasur një lëvizje të tillë nga ana zyrtarëve të klubit Tirana, nga ana e Gegës ka ardhur një përgjigje që i ka lënë të gjithë të çuditur. Gega, i cili ka drejtuar në vendet arabike së bashku me Memën nuk ka pranuar të hyjë fare në bisedime me Tiranën. Ai ka thënë “jo”, duke i thënë lajmësit se nuk është i interesuar për një skuadër tjetër në këtë moment, duke e refuzuar Tiranën.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet10:33 - 16 Qershor, 2019

Thaçi për L’Express/ Në Hagë shkoj vetëm si dëshmitar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur  për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës në të përjavshmen francese “L’Express”. Ndër të...

Aktualitet10:27 - 16 Qershor, 2019

Negociatat me BE/ Zaev: Ne kërkojmë datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm

Maqedonia e Veriut është njëri nga vendet e Ballkanit Perëndimor që mori dritën jeshile nga Komisionit Europian për të filluar...

Aktualitet12:33 - 15 Qershor, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Senatori amerikan: Vuçiç e di që do jetë e dhimbshme

Ron Johnson, senatori amerikan, ka thënë se e beson vullnetin e Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Presidentit serb Aleksandër...

Aktualitet09:06 - 15 Qershor, 2019

Ballkani dhe krimet e luftës

Radioja kombëtare e Gjermanisë „Deutschlandfunk“ (DLF) me rastin e 20 vjetorit të fundit të luftës në Kosovë transmetoi disa reportazhe...

Aktualitet22:05 - 14 Qershor, 2019

Bllokohet puna në doganën e Kapshticës/ Serverat jashtë funksioni

Prej 6 orësh pika doganore e Kapshticës është jashtë çdo funksioni. Sipas informacioneve paraprake, serverat janë jashtë funksioni, ndërsa më...

Aktualitet18:50 - 14 Qershor, 2019

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale të Kosovës

Emërohet shefi i hetimeve në Prokurorinë Speciale pranë Gjykatës Speciale për Krimet e Luftës në Kosovë. Prokurori me francezo-amerikan Alex...

Aktualitet19:32 - 11 Qershor, 2019

Miratohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky...

Aktualitet09:20 - 11 Qershor, 2019

Foto-AKU bën “namin” në pikat kufitare/ Sekuestrohen lëngje frutash, pije energjike dhe kripë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me rigorozitet kontrollet e mallrave ushqimore në Pikat e Inspektimit Kufitar me qëllim parandalimin e...

Aktualitet19:06 - 10 Qershor, 2019

Greqia në zgjedhje të parakohëshme/ Pavlopulos pranon kërkesën e Tsipras për shpërndarjen e Parlamentit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras i ka kërkar Presidentit të Greqisë shpërbërjen e parlamentit grek për ta çuar vendin në zgjedhje...

Aktualitet23:06 - 9 Qershor, 2019

Vëllimi “Deti nuk ka portë”/ Ku mund ta gjesh heroin poetik të Aleksandër Çipës

Nga Josif Papagjoni -Për Aleksandër Çipën kam pasur një simpati, që rridhte brenda meje si ai mushti, së paku i...

Aktualitet22:49 - 9 Qershor, 2019

Nga përdorues kokaine tek gara për kryeministër/ Njihuni me Michael Gove

Pretendenti për kryeministër në Britaninë e Madhe, Michael Gove, ka dhënë një prononcim të çuditshëm për gazëtën prestigjoze “Daily Mail”....

Aktualitet21:05 - 8 Qershor, 2019

Ujë dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve/ Tensionohet situata tek Kuvendi

Është tensionuar situata tek Kuvendi. Protestuesit kanë hedhur shashka e kapsolla ndaj policisë. Ndërkohë që për të shpëndarë turmën, polica...

Aktualitet20:47 - 8 Qershor, 2019

Zhvendoset protesta/ Fillon marshimi drejt parlamentit

Dy orë nga protesta e opozitës që zhvillohet në sheshin përballë Kryeministrisë, tashmë marshimi ka nisur drejt Parlamentit. Teksa mbylli...

Aktualitet09:51 - 8 Qershor, 2019

Foto-Eksporti i produkteve shtazore/ Shqipëria nënshkruan memorandumin me Kinën

Shqipëria dhe Kina kanë nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes tyre për bashkëpunimin mbi importin dhe eksportin e produkteve ushqimore dhe...

Aktualitet18:18 - 7 Qershor, 2019

Të gatshëm për rihapjen e bisedimeve/ Thaçi dhe Vuçiç përplasen në Bratislavë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se procesi i bisedimeve me Serbinë ndodhet në krizë për shkak të kushtëzimeve...

Aktualitet17:33 - 7 Qershor, 2019

Pragpërplasja, SHBA-ja dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën

Zyrtarët ushtarakë amerikanë e rusë ngritën akuza të ndërsjellta të premten për veprime të rrezikshme pasi një luftanije amerikane dhe...

Aktualitet12:43 - 7 Qershor, 2019

ShBA vendos raketa në Ballkan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë marrë një vendim të papritur duke vendosur luftanije me raketa në Ballkan. Është hera...

Aktualitet18:40 - 5 Qershor, 2019

Nuk përfilli rregullat për borxhin/ Komisioni Europian kundër Italisë

Komisioni Europian rekomandoi të mërkurën nisjen e veprimeve ligjore kundër Italisë, për shkak të mos respektimit të rregullave të BE-së...

Aktualitet18:34 - 5 Qershor, 2019

Ish zv.negociator i OKB për Kosovën/ Ndërron jetë diplomati austriak Rohan

Diplomati austriak, Albert Rohan, ish zëvendës i krye negociatorit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, ndërroi jetë të...

Aktualitet10:34 - 5 Qershor, 2019

Ish-presidentët e rajonit thirrje BE/ Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ish-presidentët dhe kryeministrat e rajonit kanë kërkaur nga Europa që të hap negociatat për anëtarësim në BE, për Shqipërinë dhe...

merkel haradinaj merkel haradinaj
Aktualitet20:32 - 4 Qershor, 2019

Merkel ftesë në Berlin për Haradinajn/ Zbulohet arsyeja e takimit

Pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, Kancelarja gjermane  Angela Merkel i ka dërguar një ftesë tjetër kryeminstrit të Kosovës...

Aktualitet19:36 - 4 Qershor, 2019

Maqedonia e Veriut në BE?/ Ja si përgjigjet Presidenti i KE-së

Ditë më parë Komisioni Evropian i rekomandoi Këshillit të BE-së, autorizimin për hapjen e negociatave të pranimit në BE të...

Aktualitet19:10 - 4 Qershor, 2019

Vazhdon kaosi te kombëtarja/ Pas Abrashit, dëmtohet edhe mbrojtësi kryesor

Kombëtarja shqiptare e futbollit vazhdon stërvitjen në Frankfurt dhe duket që në fund të sezonit në këmbët e kuqezinjve po...

Aktualitet15:24 - 4 Qershor, 2019

Plavë-Gucia, Eden i Parajsës Shqiptare

Aty ku flet shqip toka dhe qielli, guri dhe druri Nga AZGAN HAKLAJ Refleksion në 30- vjetorin e SHKA Maja...

Aktualitet10:42 - 4 Qershor, 2019

Pse e kujtojmë Masakrën në Tiananmen

A duhet të kujtohet sot kryengritja studentore në Kinë në vitin 1989? Kanë kaluar 30 vjet, është histori, thonë shumë...

Aktualitet09:26 - 4 Qershor, 2019

Beogradi nuk heq dorë/ Veriu i Kosovës i takon Serbisë

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës. Në një intervistë...

Aktualitet08:27 - 4 Qershor, 2019

Brenda “dhomës së luftës”/ Kundër lajmeve të rreme

Nga Emma Graham-Harrison Dublin- Më shumë se 3 vite më parë, shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zukerberg, e hodhi poshtë...

Aktualitet12:28 - 3 Qershor, 2019

Thaçi delegacionit franko-gjerman/ Nuk pranojmë kërkesa të tjera për vizat

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takaur sot delegacionin e këshilltarëve të presidentit francez Macron dhe të Kancelares...

Trending

Read previous post:
Shtetet e BE-së dakordohen rreth deklaratës së Samitit të Sofjes për Ballkanin

Në Këshillin e BE-së është konfirmuar të martën se përfaqësuesit e 28 shteteve anëtare të BE-së kanë rënë dakord për...

Close