Momente paniku në Shkodër/ Kraja flet si trajner i parë – CNA
Connect with us

Sport

Momente paniku në Shkodër/ Kraja flet si trajner i parë

Publikuar

-

Trajneri Ervis Kraja ka mundësinë të kthehet në hero në Shkodër. Ai është trajner i ekipit të Vllaznisë B ku ka arritur mes 1001 vështirësive që të dërgojë ekipin e tij në “play-out”-in që do të luhet ditën e enjte kundër Orikumit. Në fakt, Kraja ka marrë një tjetër barrë më të rëndësishme, atë të shpëtimit të Vllaznisë A. Numri një i stolit do të drejtojë dy ekipe deri në fund të këtij sezoni.

“Momentalisht është një situatë kritike për të dy ekipet, ku më i rëndësishëm është ekipi i parë ku shpresat për mbijetesë janë shumë të pakta, por jo të paarritshme. Kam shpresë dhe besim dhe me ndihmë të Zotit do ia dalim. Koha është e pakët dhe s’kemi mundësi korrigjimi. Them se ndeshja e radhës me Kukësin përcakton gjithçka ku ne duhet të fitojmë dhe duhet të presim futbollin e pastër në Kamez. Kam besim te ekipi i Laçit që mund të marrë një rezultat pozitiv, ky ekip ka treguar se është shumë i fortë këtë sezon”, – tregon Kraja për ekipin e parë.

Ai nuk harron as Vllazninë B, pasi e ka drejtuar gjatë gjithë vitit dhe shpreson që ky ekip të shpëtojë. Numri një i stolit mendon dhe për Vllazninë B, në fakt shpreh një keqardhje, pasi kanë vuajtur shumë gjatë gjithë vitit për të qenë në këtë gjendje. “Ditën e enjte do kemi një finale me Vllazninë B për të qëndruar në Kategorinë e Parë. Duhet ta kalojmë me sukses për vetë vështirësitë që kemi pasur këtë sezon edhe pse në fund ndoshta s’do ketë shumë vlerë. Do mundohemi me një grup pune nga akademia Vllaznia ta çojmë deri në fund këtë sezon të vështirë për futbollin shkodran”, – përfundon Ervis Kraja fjalën e tij në lidhje me situatën.

Gjendja e ekipit – Ekipi i Vllaznisë zhvilloi stërvitjen e parë për ditën e sotme. Skuadra shkodrane po stërvitet në fushën e Golemit. Gjendja psikologjike është mjaft e rënduar, pasi lojtarët janë të prekur dhe u panë kryeulur në stërvitjen që po zhvillohet në këto momente. /EDS

Aktualitet

Ai tashmë është futbollist i Interit/ Lazio është e detyruar akoma të paguajë për të

Publikuar

-

By

Stefan De Vrij nuk është më një futbollist i Lazios, por skuadra bardhekaltër vijon të ketë një çështje të holandezit për të zgjidhur dhe duhet të paguajë ende për të.

Bëhet fjalë për një këst prej 2.5 milionë eurosh, të cilin Lazio duhet t’ia paguante Feyenoordit, për të kompletuar pagesën prej 8.5 milionë eurosh për vlerën e kartonit të mbrojtësit, të blerë në verën e 2014-ës.

Lacialët e kanë paguar këtë këst, por pas verifikimeve rezultoi se italianët kishin rënë pre e hakerave dhe paratë nuk kishin përfunduar në arkat e klubit holandez.

Çështja përfundoi në Gjykatën e Arbitrazhit të Lozanës, e cila i dha të drejtë klubit holandez, ndërsa Lazio, që fillimisht kishte paguar vetëm gjysmën e këtij kësti, tashmë do të jetë i detyruar ta paguajë të tërë shumën prej 2.5 milionë eurosh.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

​I propozojnë për martesë/ Përgjigjja e volejbollistit italo-rus po bën xhiron e botës

Publikuar

-

By

Ivan Zaytsev është idhulli i tifozëve të volejbollit në Itali. Së fundmi, 30-vjeçari mori një propozim për martesë nga një tifoze, gjë që ndodhi gjatë momentit të nxehjes, ditën e ndeshjes kur Italia duhej të luante me Finlandën në Botërorin e volejbollit.

Në shkallët e Pallatit të Sportit ku u zhvillua ndeshja, një vajzë u shfaq me një pankartë ku shkruhej “Zaytsev, martohu me mua”, duke e bërë kapitenin e Italisë të buzëqeshë.

Volejbollisti, që është i martuar tashmë me Ashling Sirocchi, publikoi videon e këtij propozimi në Instagram, duke iu përgjigjur vajzës, sigurisht me shaka.

“Kështu, kur të martohesh një ditë, bashkëshorti yt do të dijë që në fillim më propozove mua. E nëse më fal, më fto në dasmën tënde”.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mesut Ozil u largua nga ekipi kombëtar i Gjermanisë pas fotos me të/ Reagon ashpër Erdogan

Publikuar

-

By

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Mesut Ozili dhe Ilkay Gundogan nuk kanë arsye për t’u penduar për foton që e kishin bërë së bashku në maj, gjatë një takimi në Londër, si dhe i ka quajtur kritikat ndaj këtyre të dyve të pakuptueshme.

Ozili dhe Gundogani, të cilët kanë origjinë turke, u kritikuan shumë pasi u publikua një fotografi e tyre me presidentin Erdogan. Kritikat për Ozilin vazhduan edhe gjatë Kupës së Botës, ku ai kritikohej për performancat e tij.

Pasi Kombëtarja e Gjermanisë, nën menaxhimin e Joachim Loë, dështoi ta kalojë fazën e grupeve në Kupën e Botës, Ozili e publikoi një letër trefaqëshe, ku e sqaronte pensionimin e tij. Ai thoshte se po largohej nga Kombëtarja për shkak të racizmit me të cilin është përballur.

“Nuk kanë arsye për t’u penduar. Siç e dini, Lothar Matthaus u takua me Vladimir Putnin. Lojtarët tonë janë të aftë të veprojnë më ndërgjegje të pastër. Me vjen keq për njerëzit që e kritikojnë këtë”, ka thënë Erdogan.

“Jemi takuar edhe në shumë raste të tjera. Ne takohemi me qytetarë të Turqisë në të gjithë botën. Mesuti jeton në Londër. Pse nuk duhet të takohem aty me të? A do të duhej që edhe na linçojmë lojtarët të cilët bëjnë foto me zonjën Merkel? Kjo logjikë është e pakuptueshme”.

“Ozili dhe Gundogani mund të ndjehen se i përkasin të dy shteteve, shtetit ku kanë lindur dhe shtetit prej të cilit vijnë prindërit e tyre. Ne jemi krenar me qytetarët tonë që jetojnë në Gjermani. Në fakt Ozili kishte thënë se luan për Gjermaninë, por e mban në zemër Turqinë”.

“Ai nuk u largua nga Kombëtarja e Gjermanisë pa asnjë arsye, dhe kushdo që përballet me këto sulme dhe ofendime raciste duhet të reagojë në po të njëjtën mënyrë”.

Erdogani i kishte fituar zgjedhjet presidenciale në Turqi përsëri në qershor, përkundër akuzave për shkelje të të drejtave të njeriut, përndjekje të kundërshtarëve politik dhe burgosjen e gazetarëve. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet16:44 - 26 Shtator, 2018

Foto/ Policia Rrugore rrezikon jetën e njerëzve

Policia Rrugore është trumbetuar nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si sektori më efiçent i Policisë së Shtetit. Por nga...

Aktualitet16:36 - 26 Shtator, 2018

Ai tashmë është futbollist i Interit/ Lazio është e detyruar akoma të paguajë për të

Stefan De Vrij nuk është më një futbollist i Lazios, por skuadra bardhekaltër vijon të ketë një çështje të holandezit...

Aktualitet16:32 - 26 Shtator, 2018

Aleati pyet Bashën: Si ke në plan ta bashkosh Opozitën?

Nga Arian Galdini Në deklaratën e tij për shtyp, Kryetari i LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë, pedagogu...

Aktualitet16:31 - 26 Shtator, 2018

Vettingu në politikë/ Ndreu: Hetimin do ta bëjë vetëm SPAK

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Top Talk” ka komentuar vettingun në politikë,...

Aktualitet16:17 - 26 Shtator, 2018

​I propozojnë për martesë/ Përgjigjja e volejbollistit italo-rus po bën xhiron e botës

Ivan Zaytsev është idhulli i tifozëve të volejbollit në Itali. Së fundmi, 30-vjeçari mori një propozim për martesë nga një...

Aktualitet15:57 - 26 Shtator, 2018

Basha ja “dredh” edhe Fevziut

Një javë më parë, gazetari Blendi Fevziu lajmëroi se të enjten e ardhshme në “Opinion” në Tv Klan, do të...

Aktualitet15:52 - 26 Shtator, 2018

Bushati në OKB/ Takime intensive dhe fushatë për Këshillin e Sigurimit

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mori pjesë në mëngjesin...

Aktualitet15:37 - 26 Shtator, 2018

Mesut Ozil u largua nga ekipi kombëtar i Gjermanisë pas fotos me të/ Reagon ashpër Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se Mesut Ozili dhe Ilkay Gundogan nuk kanë arsye për t’u penduar...

Aktualitet15:35 - 26 Shtator, 2018

Nga Andi Bushati/ PD po bën lojë, ky parlament nuk pastruar, por duhet shkatërruar

Këmbëngulja e Bashës në vettingun e politikës, i ngjan një loje me mullijtë e errës. Ajo është vetëm një lëvizje...

Aktualitet15:27 - 26 Shtator, 2018

Skandali-Taulant Balla i armatosur në komisariat/ Kërcënon punonjësit e policisë?

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka bërë publik sot një rast, sipas të cilit PD po përgatit...

Aktualitet15:08 - 26 Shtator, 2018

Ish-ylli i Milanit befason me deklaratën e tij/ Në Itali humba ”buzëqeshjen” time

Përforcimi i ri i Rennes, Mbaye Niang pohon se e ka humbur ”buzëqeshjen” në Torino, por insiston se rikthimi i...

Aktualitet14:55 - 26 Shtator, 2018

Pas 493 ditëve shënon sulmuesi i Kombëtares/ Më në fund…

Më shumë se një vit pa shënuar gol dhe më në fund Bekim Balaj është zhbllokuar. Sulmuesi i Ahmat Grozni...

Aktualitet14:38 - 26 Shtator, 2018

Lajme të këqija nga BE/ Zbulohen tre familjet mafioze që po pengojnë integrimin e Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, ndërsa bën fajtor Ramën për pengim të procesit...

Aktualitet14:30 - 26 Shtator, 2018

Pogba- Mourinho, tensioni mes tyre arrin kulmin/ Gati sa nuk u përleshën në stërvitjen e sotme

Paul Pogba dhe Jose Mourinho kanë shfaqur tension mes tyre në stërvitjen e sotme në Manchester United. Një ditë pas...

Aktualitet14:28 - 26 Shtator, 2018

Operacioni “Sintetiku”/ Bien në pranga dy amerikanë në Tiranë

Në një deklaratë për mediat ditën e sotme, drejtori i policisë kriminale shprehet se është finalizuar operacioni ndërkombëtar “Sintetiku”. Operacioni...

Aktualitet14:10 - 26 Shtator, 2018

Botërori i turpit/ Katar 2022 goditet nga skandali i radhës

Katar 2022 është mbuluar nga një tjetër re e zezë. Pas “kandidaturave të sabotuara”, ka ardhur raporti i “Amnesty International”,...

Aktualitet14:07 - 26 Shtator, 2018

Prokuroria thirrje për kandidatë për KLP-në/ Zbardhet afati i fundit i aplikimit

Prokuroria e Përgjithshme iu ka bërë thirrje kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ndërsa theksohet se të interesuarit kanë...

Aktualitet14:00 - 26 Shtator, 2018

Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane në Hagë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu merr pjesë në takimin e Drejtorëve të Policive Evropiane që zhvillohet...

Aktualitet13:52 - 26 Shtator, 2018

Zbulohen prapaskenat e akuzave të Bashës/ Kush është biznesmeni që ka paguar 220 milion lekë te kunati

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati në një dalje për mediat paraditen e sotme ka reaguar në lidhje me sulmet...

Aktualitet13:49 - 26 Shtator, 2018

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist/ Mesazhi i të birit

Trupi i pa jetë i ish deputetit socialist i cili ndërroi jetë gjashtë ditë më parë, Durim Hushit do të...

Aktualitet13:25 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takon Presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades

Në vijim të ndjekjes së punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti Meta u takua...

Aktualitet13:24 - 26 Shtator, 2018

Redaksionale/Alibia e pamundur e Lulit për kunatin dhe vjehrrin

Lulzim Basha po përpiqet që ta kalojë në heshtje, apo duke gjetur alibi qesharake për skandalet e xhiros 2 miliard...

Aktualitet13:22 - 26 Shtator, 2018

Tifozët e Bundesligës protestojnë në mënyrën më të veçantë/ Kjo nuk ishte parë asnjëherë deri më sot

  Ndeshjet e Bundesligës filluan me një qetësi të pazakonshme, që mbizotëroi nëpër stadiumet e ndryshme të Gjermanisë gjatë 20...

Aktualitet13:17 - 26 Shtator, 2018

Mashtrimi me bonusin për bebet/ Qytetari “vë me shpatulla pas muri” Ramën

Për çdo fëmijë të lindur në Republikën e Shqipërisë, qeveria do të japë një çek, disafish më të lartë se...

Aktualitet12:59 - 26 Shtator, 2018

Partizani publikoi videon provokuese/ Vjen direkt reagimi i Tiranës

Menjëherë pas videos së Partizanit, ka publikuar dhe Tirana një material filmik, që promovon ndeshjen e së premtes. Nën sloganin...

Aktualitet12:57 - 26 Shtator, 2018

Komisioni i Ligjeve/ Alibeaj-Ruçit: Pse doni ta shtyni, pse keni frikë nga vettingu?

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Legjislacionit dhe Komisionit të Ligjeve po diskutohet për vettingun në politikë të propozuar nga opozita....

Aktualitet12:46 - 26 Shtator, 2018

Presidenti Meta takohet me Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju-Jork, Presidenti Meta u takua me Mbretin...

Aktualitet12:43 - 26 Shtator, 2018

Vetting në politikë/ Gati lista me ministrat dhe deputetët që kanë lidhje me krimin

Gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve dhe Këshillit të Legjislacionit ditën e  sotme po shqyrtohet nisma e 35 deputetëve të...

Trending

Read previous post:
Njihuni me 6 ‘playboy’-t më të famshëm të botës së futbollit

Deklarata e fundit e legjendës braziliane të futbollit, Romario për të motivuar sulmuesin e Manchester City, Gabriel Jesus të shënojë...

Close