E dhimbshme/ Futbollisti i Kukësit nuk ia del, operohet të enjten – CNA
Connect with us

Sport

E dhimbshme/ Futbollisti i Kukësit nuk ia del, operohet të enjten

Publikuar

-

Futbolli është dhe çështje fati, në fakt, fati ndikon shumë në karrierën e lojtarëve. Ka raste kur nënshkruan kontratën e jetës, e ka raste të tjera kur ndonjë dëmtim të mbyll karrierën para kohe. Mjaftojnë pak sekonda për t’u ngritur në piedestal, e pak të tjera për t’u zhytur 7 “pash nën dhe”. Kjo lojë është shumë e çuditshme, ndonjëherë dhe e padrejtë. Në fakt, portieri i Kukësit, Stivi Frashëri, e di mjaft mirë këtë gjë.

Futbollisti i Kukësit arriti të fitojë duelin me Enea Koliçin dhe u bë titullar te skuadra verilindore. Ai zhvilloi paraqitje mjaft të mira duke dhuruar pritje që kanë shpëtuar gola të sigurt. Fatkeqësisht, Frashëri u dëmtua në takimin kundër Teutës, pasi në momentin që pësoi golin e tretë pati një frakturë të gishtit të dorës së tij.
Informacione të Eduasportin.com pranë lojtarit të Kukësit bëjnë me dije se Frashëri do të operohet ditën e enjte. Ky është vendimi i stafit mjekësor. “Gardiani” ka humbur sezonin, por shpreson të rikuperohet në kohë deri për Kupat e evropës. Te Kukësi besojnë te futbollisti dhe duan që 27-vjeçari të shërohet tamam dhe të mos ketë probleme për vazhdimësinë.

Frashëri ka luajtur 9 ndeshje këtë sezon si titullar, ndërsa 22 takime i ka parë nga pankina, pasi ka qenë zëvendësuesi i Ena Koliçit. Frashëri erdhi si portier i dytë duke nxjerrë Ervis Kocin si portier të tretë. Trajner i portierëve te skuadra e Kukësit momentalisht është Gud Tafaj. Ky repart ka patur disa ndryshime këtë sezon, pasi e nisi punën me portierët Ermal Nexhipi. Me afrimin e Gud Tafajt, Gjici largoi Nexhipin. Sezonin e filloi si titullar Enea Koliçi, por më pas ishte Frashëri që i zuri vendin. Dëmtimi dhe operimi i tij bëjnë që porta t’i besohet sërish atij, ndërsa 27-vjeçari shpreson të rikthehet sa më shpejt në dispozicion. /EDS

Aktualitet

“CR7” habit të gjithë / Ja me çfarë do merret pasi të heqë dorë nga futbolli

Publikuar

-

By

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventus nuk ka pasur vetëm kritika pozitive, pasi ylli portugez është 33-vjeç dhe shumë po pyesin veten nëse do të ruajë të njëtin ritëm si te Manchester United dhe Real Madrid. Edhe vetë “CR7”, e kupton se mosha po kalon dhe ka filluar të mendojë se me çfarë do të merre pasi “të varë këpucët në gozhdë”.

Cristiano Ronaldo ka rrëfyer se i pëlqen sporti i tenisit, madje sulmuesi portugez është fotografuar disa herë duke parë ndeshjet e mëdha në turneun Masters të Madridit. Ndërkohë që, kohë më parë ka marrë pjesë edhe në një reklamë, ku ishte së bashku me tenistin spanjoll Rafael Nadal. E megjithatë, tenisti i tij i preferuar mbetet zvicerani Roger Federer.

“Sigurisht që tenisi më tërheq dhe e pëlqej si sport. Tenisti që preferoj më shumë është Roger Federer, është fitues, si unë. Kontrollon emocionet, është i përkryer në fushë dhe jashtë saj. Do të më pëlqente që një ditë të luaja së bashku me Roger”, ka thënë CR7, që sezonin e ri, pas 9 vitesh në Madrid, do të luajë me Juventusin në Serinë A.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Neymar reagon kundër kritikëve / Unë nuk simuloj, hajde provojeni vetë nëse keni b….

Publikuar

-

By

Shumë i acaruar dhe asnjëherë siç e kemi parë me përpara, ylli i PSG-së Neymar, ka dalë kundër të gjithëve. Disa ditë më parë, në internet qarkulloi një video e yllit brazilian, ku janë përmbledhur disa rrëzime të tij, të ashtuquajtura si “simulime”. Për këtë video, ka reaguar vetë Neymar, i cili u shpreh:

 “I kam parë videot dhe në fakt i kam marrë me humor. Madje dje kam postuar në ‘Instagram’ një video të tillë me fëmijët. Detyra ime të dribloj, të përballem me kundërshtarin pasi nuk mund të rri para tij dhe t’i them ‘I dashur, më fal por unë dua të shënoj një gol’. Normal që nuk mund ta bëj këtë por do të provoj të dribloj, të iki dhe ai nuk do të ma lejojë këtë, do të provojë të më ndalojë, madje edhe me faull.

 Ndonjëherë unë jam më i shpejtë dhe arbitri për këtë është në fushë. A mendoni ju se do të doja të dëmtohesha? Jo, është shumë e dhimbshme. Pas ndeshjeve, unë qëndroj për rreth 4-5 orë në akull dhe gjithçka është shumë e komplikuar por ju kurrë nuk do të më kuptoni nëse nuk do ta provoni vetë këtë”, u shpreh Neymar.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Courtois i larguar, Donarumma nuk vjen / Chelsea hedh sytë nga dy portierë të tjerë

Publikuar

-

By

Thibout Courtois gjithnjë e më shumë po i afrohet skuadrës së Real Madrid, që duket se ka bindur blutë e Londrës për ta lënë të lirë portierin belg, pas ofertës prej 35 milionë eurosh që kanë bërë ditët e fundit. Transferimi ende nuk është zyrtarizuar nga palët, por mediat britanike konfirmojnë se drejtuesit e Chelsea kanë nisur të lëvizin për të gjetur zëvendësuesin. Në garë për të mbrojtur portën e Chelsea janë danezi Peter Schmeichel, që luan me Leicester dhe Joe Hart, që aktualisht ndodhet me Manchester City.

Schmeichel duket favorit, duke qenë se skuadra e Leicester sapo nënshkroi një marrëveshje me portierin Danny Ward, që erdhi nga Liverpool. Ky transferim i jep “OK”-in portierit të kombëtares daneze të largohet nga Leicester dhe të transferohet në “Stanford Bridge” sezonin e ardhshëm.

Por edhe Joe Hart është një kandidat serioz, duke qenë se e njeh mirë Premier League, është ish-portieri i kombëtares britanike dhe kërkon një shans për sezoneve zhgënjyese me West Ham dhe Torino.

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

Aktualitet17:40 - 21 July, 2018

U nis në mesnatë dhe eci në këmbi mbi 30 km/ “Surpriza” e shefit do t’ju lërë pa fjalë

Walter Carr nuk do ta kishte humbur për asgjë ditën e parë të punës në një kompani transporti në Alabama....

Aktualitet17:40 - 21 July, 2018

“CR7” habit të gjithë / Ja me çfarë do merret pasi të heqë dorë nga futbolli

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventus nuk ka pasur vetëm kritika pozitive, pasi ylli portugez është 33-vjeç dhe shumë po...

Aktualitet17:29 - 21 July, 2018

Ekzekutimi i policit/ U qëllua me plumb në kokë

Një polic 45 vjeçar është gjendur i vdekur mbrëmë në Prilep të Maqedonisë. Ai është gjetur i shtrirë në automjetin...

Aktualitet17:13 - 21 July, 2018

Vettel i papërmbajtshëm/ Siguron pole position në shtëpinë e tij

Pilot gjermani i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka arritur të sigurojë pole position në provat zyrtare të Çmimit të Madh të...

Aktualitet17:03 - 21 July, 2018

Skandali me diplomat fallco/ Reagon Universiteti

Universitet i Shkodrës, “Luigj Gurakuqi”, ka reaguar ditën e sotme pas denoncimit të bërë nga një student , nëpërmjet profilit...

Aktualitet17:00 - 21 July, 2018

Pse nuk duhet marrë seriozisht Mustafa Nano

Nga Blerim Latifi Me çfarë lehtësie të padurueshme, këtu në Ballkan, i madh e i vogël, të ditur dhe injorantë,...

Aktualitet16:52 - 21 July, 2018

Dëmtimi i trashëgimisë kulturore/ Monumentet shkojnë për skrap

Rikthimi i Shtëpisë së Flamurit në qytetin e Korçës një ndërtesë simbolike për historinë, ishte një moment mjaft i rëndësishëm,...

Aktualitet16:52 - 21 July, 2018

Ftesa e mazhorancës/ Bylykbashi i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Hysit

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i është përgjigjur thirrjes së bërë sot nga nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi, “për...

Aktualitet16:45 - 21 July, 2018

Video-Shoqërimi në polici i kreut të PD/ Publikohen detajet tronditëse, ja çfarë fshehu policia

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka reaguar pas videos së publikuar ku kryetari i degës së PD, në Gramsh...

Aktualitet16:43 - 21 July, 2018

Shkeljet tatimore/ Bllokohen 11 hotele

Tatimet kanë bllokuar 11 hotele në jug në vendit, shumica e të cilëve të paregjistruara në organet tatimore. Siç raporton...

Aktualitet16:25 - 21 July, 2018

Pacollit i ndalohet hyrja në Serbi/ Reagon Prishtina zyrtare

Beogradi i ndaloi hyrjen në territorin e Serbisë, kreut të diplomacisë kosovare, Behxhet Pacolli, i cili planifikonte të merrte pjesë...

Kryesore Show Biz16:25 - 21 July, 2018

U kthye nga festa në 3 të mëngjesit/ I shoqi i Agnesa Hadërgjonaj bën reagimin tipik të çdo mashkulli shqiptar

Ndryshe nga e ëma dhe e motra, Agnesa Hadërgjonaj nuk ka zgjedhur rrugën e muzikës, por të organizimit të eventeve...

Aktualitet16:23 - 21 July, 2018

Alarm në Fier/ Ja çfarë po i rrezikon fermerët

Në Myzeqe fermerët po sulmohen nga gjarpërinjtë dhe insekte të rrezikshme. Mjekët në spitalin e Fierit thonë se këtë verë,...

Aktualitet16:21 - 21 July, 2018

Nga Berisha te Rama, Basha dhe Veliaj/ Ekspertja zbulon të fshehtat e politikanëve

Episodi më i ri i “Fol me psikologen” është ndalur tek politikanët dhe të fshehtat e tyre, të para këto...

Kryesore Show Biz16:20 - 21 July, 2018

‘Favorizoni k***at’/ Sociologu sulmon hapur Era Istrefin pas dekorimit nga Presidenti Thaçi

Pas performancës që bëri në hapjen e finales së Botërorit ‘Rusi 2018’, Era Istrefi rrëmbeu vëmendjen kryesore të mediave. Këngëtarja...

Aktualitet16:10 - 21 July, 2018

E rëndë/ Makina e stilistit të njohur shqiptar pushtohet nga flakët

Automjeti i stilistit të njohur shqiptar është gjetur i djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin...

Aktualitet16:03 - 21 July, 2018

Tjetër lëkundje trondit Shqipërinë/ Ja fuqia dhe epiqendra e tërmetit

Një tjetër lëkundje tërmeti ka tronditur sot Shqipërinë. Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.5 ballë, i shkallës Rihter ka rënë...

Aktualitet15:56 - 21 July, 2018

Protesta në Bulqizë/ Paralajmëron ministri Klosi

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi ka reaguar pas protestave të banorëve të Bulqizës, duke paralajëmruar se do të anullohet koncesioni...

Aktualitet15:46 - 21 July, 2018

Video-Nuk e lejoi të shiste në rrugë/ Fermeri godet për vdekje policin

Një fermer në Kinë ka plagosur me thikë një polic, pasi ky i fundit nuk e ka lejuar të shiste...

Aktualitet15:28 - 21 July, 2018

Para një jave u bë nënë për herë të parë/ Shikoni si duket Xhensila Myrtezaj pa pikë grimi

Vetëm një javë më parë, këngëtarja mjaft e dashur për publikun shqiptar,. Xhensila Myrtezaj dhe aktori i humorit Bes Kallaku,...

Aktualitet15:12 - 21 July, 2018

Krimineli i rrezikshëm shëtit i lirë në Shkodër/ Zbardhen faktet tronditëse që përfshijnë kryeministrin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, denoncimin e një polici dixhital, sipas të cilit,...

Aktualitet14:57 - 21 July, 2018

Shembja e Teatrit Kombëtar/ KE vë Ramën “me shpatulla pas muri”

Komisioni Europian i kërkon qeverisë shpjegime për ligjin që parashikon shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e godinave 17-21 kate....

Aktualitet14:42 - 21 July, 2018

Habit deputeti i video-skandalit erotik/ Bën “zbulimin” e shekullit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i cili kohë më parë u kap në një bisedë perverse në sallën e...

Aktualitet14:29 - 21 July, 2018

Skandali-Ngeli në klasë që në vit të parë/ Rama e emëron drejtor

Një tjetër denoncim është publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale....

Kryesore Show Biz14:25 - 21 July, 2018

“Kur qesh ti dhe baba Zef qesh”/ Fjalët e Julit në ditëlindjen e të ëmës janë më shumë se një urim i zakonshëm!

Jul Deda është nga ata personazhe që nuk ngurron të flasë me zemrën hapur në Instagram përballë ndjekësve të tij,...

Life Style14:15 - 21 July, 2018

Bën sikur nuk di të kërcejë, por shikoni si i mahniti dasmorët kjo nuse shqiptare

Së fundmi po qarkullon me shpejtësi në rrjete sociale një video nga një dasmë shqiptare ku nusja është çuar të...

Kryesore Show Biz14:00 - 21 July, 2018

Arratisja me avion privat/ Emina Cunmulaj surprizon bashkëshortin për ditëlindje

Bashkëshorti i modeles shqiptare Emina Cunmulaj, Sam Nazarian feston sot 43-vjetorin e lindjes. Dhe modelja shqiptare ka përgatitur gjithçka për...

Aktualitet13:48 - 21 July, 2018

Dhëndri qëllon me shotgan familjen e së shoqes/ 5 të vdekur dhe 4 të plagosur

Një burrë në prag divorci me bashkëshorten ka qëlluar me shotgun familjarët në shtëpinë e prindërve të së shoqes duke...

Trending

Read previous post:
FSHF e bën zyrtare/ Shqipëria vëllazërore me Kosovën

Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi se Shqipëria do të luajë një "vëllazërore" me Kosovën. Federata ka publikuar se datë 29...

Close